Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - zberný kôš

Do tejto témy budú presúvané príspevky z tém k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005 s nič nehovoriacimi nadpismi obsahujúcimi notoricky známe a preto aj viac krát zodpovedané otázky.

P.S.
17.5.2006, 12:55:
Táto téma má už prezývku.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=243193&postcount=35
Asi je "obľúbená" medzi Poraďákmi.
Naposledy upravil endrju : 17.05.06 at 09:57
Usporiadat
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Dobré ránko, na akej w stránke nájdeme návod na ročné zúčtovanie, kde nás to podľa otázok navedie. Spominali to v správach, že by to malo byť na stránke ministerstva zdravotníctva. Zatiaľ to nevidím. Ďakujem.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Ahojte. Kde najdem tlačivo na RZ ktoré vraj ráta samo?Ďakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Netka
Ahojte. Kde najdem tlačivo na RZ ktoré vraj ráta samo?Ďakujem.
http://www.sideria.sk/preplatitelov_...ne_tlaciva.asp

A ešte sa na Teba aj usmeje.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
SERVIS
Dobré ránko, na akej w stránke nájdeme návod na ročné zúčtovanie, kde nás to podľa otázok navedie. Spominali to v správach, že by to malo byť na stránke ministerstva zdravotníctva. Zatiaľ to nevidím. Ďakujem.
http://www.novezdravotnictvo.sk/buxu...php?page_id=92
0 0
Dass Dass

Dass je offline (nepripojený) Dass

No som pri stene. Poradte mi prosim !!! Ako , na akom tlačive, akou formou mám dat zamestnavatelovi na vedomie preplatok alebo nedoplatok RP ? Som aj SZCO aj zamestnanec.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Dass
No som pri stene. Poradte mi prosim !!! Ako , na akom tlačive, akou formou mám dat zamestnavatelovi na vedomie preplatok alebo nedoplatok RP ? Som aj SZCO aj zamestnanec.
Ako zamestnancovi Ti musel zamestnávateľ vystaviť Doklad o výške príjmu a preddavkoch. Jeho 3-4 strana sa nazýva Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa - toto tlačivo vypíšeš v prípade, že preplatok/nedoplatok zamestnávateľa je vyšší ako 100 Sk a odovzdáš zamestnávateľovi.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

alušik
Ako zamestnancovi Ti musel zamestnávateľ vystaviť Doklad o výške príjmu a preddavkoch. Jeho 3-4 strana sa nazýva Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa - toto tlačivo vypíšeš v prípade, že preplatok/nedoplatok zamestnávateľa je vyšší ako 100 Sk a odovzdáš zamestnávateľovi.
Súhlasím s Alenkou a len ju doplním,že toto oznámenie pošleš zamestnávateľovi do 31.7.2006
0 0
Dass Dass

Dass je offline (nepripojený) Dass

Dakujem, dakujem , dakujem - staci citat a asi uz nevidim
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Niet za čo... Naozaj niekedy stačí len čítať.
0 0
Bejka Bejka

Bejka je offline (nepripojený) Bejka

Prosím Vás o radu. Vypĺňam tlačivo RZ typ A a všetko mi je jasné až na oddiel č. III, p. 27 /úhrn preddavkov na poistné zamestnávateľa/. Zaokrúhliť sumu matematicky, alebo nechať nezaokrúhlenú? V návode na vyplnenie sa síce píše, že ak vo výkazoch do ZP od 1/05 - 8/05 sumy preddavkov neboli zaokrúhlené, tak ich nezaokrúhľovať, ale vzápätí je tam veta, že úhrn príjmov zamestnávateľa sa zaokrúhľuje na celé koruny matematicky.Tak teda ako? Ďakujem.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Bejka
Prosím Vás o radu. Vypĺňam tlačivo RZ typ A a všetko mi je jasné až na oddiel č. III, p. 27 /úhrn preddavkov na poistné zamestnávateľa/. Zaokrúhliť sumu matematicky, alebo nechať nezaokrúhlenú? V návode na vyplnenie sa síce píše, že ak vo výkazoch do ZP od 1/05 - 8/05 sumy preddavkov neboli zaokrúhlené, tak ich nezaokrúhľovať, ale vzápätí je tam veta, že úhrn príjmov zamestnávateľa sa zaokrúhľuje na celé koruny matematicky.Tak teda ako? Ďakujem.
Ja by som výslednú sumu - po sčítaní za všetky mesiace dokopy zaokrúhlila matematicky.
0 0
tatoo81 tatoo81

tatoo81 je offline (nepripojený) tatoo81

alušik, alebo niekto, kto tomu rozumie., potrebujem poradiť, som SZČO a zamestnanec, vypľňam tlačivo SA,SB a sumár S. Nie je mi jasné, či v tlačive SA mám vyplniť aj r. 24 ,25 a 26, ak áno, mám vyplniť tlačivo "oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa a poslať zamestnávateľovi, aby svoj nedoplatok uhradil? Ja uhradím svoj nedoplatok rozdiel A12 a A 23? zamestnávateľ uhradí svoj nedoplatok ako rozdiel r. A25 a A7 na základe môjho oznámenia o nedoplatku?! Poraďte prosím!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

tatoo81
alušik, alebo niekto, kto tomu rozumie., potrebujem poradiť, som SZČO a zamestnanec, vypľňam tlačivo SA,SB a sumár S. Nie je mi jasné, či v tlačive SA mám vyplniť aj r. 24 ,25 a 26, ak áno, mám vyplniť tlačivo "oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávateľa a poslať zamestnávateľovi, aby svoj nedoplatok uhradil? Ja uhradím svoj nedoplatok rozdiel A12 a A 23? zamestnávateľ uhradí svoj nedoplatok ako rozdiel r. A25 a A7 na základe môjho oznámenia o nedoplatku?! Poraďte prosím!
Nie som Alušik ale skúsim ti odpovedať

Zamestnávateľovi vypočítaš poistné na liste SA, keby si ich mal viac tak každého zamestnávateľa zúčtuješ na samostatnom liste SA. Pokiaľ vyjde nedoplatok alebo preplatok viac ako 100,- tak mu to oznámiš na tlačive oznámenie o nedoplatku alebo preplatku...... Každému zamestnávateľovi jeho preplatok,nedoplatok.

Tvoje nedoplatky a preplatky si dáš dokopy na liste S kde spočítaš listy SA,SB
0 0
tatoo81 tatoo81

tatoo81 je offline (nepripojený) tatoo81

ďakujem katka, takže oznámim nedoplatok zamestnávateľovi a on ho má uhradiť do kedy? /ja robím mzdy, čiže ja to musím dať uhradiť/ a nedoplatok, ktorý mi vyjde za mňa SA+SB, zhrniem v tlačive S a uhradím do 30.6.06?
Ešte ma zajíma, keďže zamestnávateľ nie je povinný podať RZ, ak niektorý jeho zamestnanec aspoň v jednom mes. nedosiahol príjem 43095, odvedie len nedoplatok, ktorý vyšiel z môjho zúčtovania? Ďakujem za odpoveď!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

tatoo81
ďakujem katka, takže oznámim nedoplatok zamestnávateľovi a on ho má uhradiť do kedy? /ja robím mzdy, čiže ja to musím dať uhradiť/ a nedoplatok, ktorý mi vyjde za mňa SA+SB, zhrniem v tlačive S a uhradím do 30.6.06?
Ešte ma zajíma, keďže zamestnávateľ nie je povinný podať RZ, ak niektorý jeho zamestnanec aspoň v jednom mes. nedosiahol príjem 43095, odvedie len nedoplatok, ktorý vyšiel z môjho zúčtovania? Ďakujem za odpoveď!
Ročné zúčtovanie sa podáva do 30.6. a nedoplatky zamestnávateľa aj zamestnanca sa uhradia do 30.9.2006
Aj prípadné preplatky zdravotné poisťovne uhradia do 30.9.2006

Pokiaľ zamestnávateľ nemusel nikomu robiť RZZP a nikto ho ani nepožiadal a vystavil potvrdenie len jednému zamestnancovi tak čaká oznámenie len od jedného zamestnanca. Pokiaľ ale vystavil potvrdenie aj iným zamestnancom ktorí si robili zúčtovanie sami tak tí by mu mali poslať oznámenie do 31.7.2006. Pokiaľ je nedoplatok alebo preplatok do 100,- tak sa na tento neprihliada.

Ešte doplním,že do 31.8.2006 zosumarizuje zamestnávateľ všetky preplatky a nedoplatky od zamestnancov a oznámi to zdravotnej poisťovni na oznámení o výslednom preplatku alebo nedoplatku zamestnávateľa
Naposledy upravil katkaj : 29.05.06 at 12:41 Dôvod: doplnenie o povinnosti zamestnávateľa
0 0
tatoo81 tatoo81

tatoo81 je offline (nepripojený) tatoo81

ďakujem katka, už mám v tom viac jasno, aj keď... predsa len: to zn., že aj keď by zamestnávateľovi vyšiel nedoplatok pri viaceŕých zamestnancoch, odvedie nedoplatok len za mňa, lebo len ja mám súbeh zamestnanie+SZČO a podávam RZZP? Zamestnávateľovi nevznikla povinnosť podať RZZP, platy nedosahovali ani v jednom prípade hranicu 43095.Ak máš ešte na mňa nervy, vysvetlíš mi to? vďaka!!!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

tatoo81
ďakujem katka, už mám v tom viac jasno, aj keď... predsa len: to zn., že aj keď by zamestnávateľovi vyšiel nedoplatok pri viaceŕých zamestnancoch, odvedie nedoplatok len za mňa, lebo len ja mám súbeh zamestnanie+SZČO a podávam RZZP? Zamestnávateľovi nevznikla povinnosť podať RZZP, platy nedosahovali ani v jednom prípade hranicu 43095.Ak máš ešte na mňa nervy, vysvetlíš mi to? vďaka!!!
Zamestnávateľ uhrádza nedoplatky za všetkých zamestnancov. Pokiaľ zamestnávateľ nevykonáva nikomu zúčtovanie a nikomu inému nevydal ani potvrdenie aby si urobil zúčtovanie sám len tebe tak nedoplatok môže mať len za teba.

Ale môže sa stať že síce zamestnanec nemal kolísavý príjem u vás tak má povinnosť robiť zúčtovanie,pretože mal napríklad príjem za sprostredkovanie alebo umelecký honorár. V takom prípade si vyžiada potvrdenie od teba ako zamestnávateľa a zúčtuje si sám. Potom ti oznámi či má nedoplatok alebo preplatok a ty ako zamestnávateľ to zosumarizuješ. Čiže dávaš dokopy preplatky a nedoplatky za všetkých. V tvojom prípade asi len za teba ked iní nemali povinnosť robiť zúčtovanie
0 0
tatoo81 tatoo81

tatoo81 je offline (nepripojený) tatoo81

ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď a za tvoj čas! pomohla si mi, pekný deň!
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Neviem či sa pamätáte, už som raz nahodila túto otázku, ale vtedy mi nikto nevedel pomôcť. Riešim ešte stále dilemu: SZČO prerušil podnikanie z dôvodu pob. RP od 20.1.05 , do tohto obdobia príjem nemal. V období od 20.1.- 31.12. mal príjem z titulu uhradenej pohľadávky za r. 2004 ( v sume nižšej ako 78000 Sk) a výdavky na úhradu poist. za r. 04. Činnosť obnovil do 1.2.06 - takže pri daňovom priznaní sa nepriahliadalo na prerušenie živnosti. Keďže príjem ako SZČO mal za r.05, vypočítala som mu ZP (ČZD+poistné z r.04/2,14 * 14%). A problém mi už ani nerobí toto, ale stanovenie výšky poistného od 1.7.06
Ak postupujem podľa tabuliek z RZ, tak mi vychádza, že počet kal. mesiacov SZČO je 1 (1.1.-19.1.) no a mes. preddavokna ZP,vypočítaný z ČZD by bol vyšší ako min. (966 Sk) a pritom ten chudák ani nemal za to obdobie žiadny príjem.
Možno, že to príliš komplikujem ?! Keď niekto vie, prosím aby mi pomohol
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Dobry den,
prosim Vas mam nejasno v tom ake tlacivo pouzit na SZCO po cely rok 2005 zo zakladom dane 67966 Sk zaplatené preddavky 1074 Sk. Popri tom mal cely rok polovicny pracovny pomer, kazdy mesiac 2000 Sk, spolu 24000 Sk/rok, Zaplatené preddavky zamestnanca 1110 Sk, zamestnavatela 2775 Sk. Myslela som ze to moze byt na tlacive S, ale ked som to nahodila do toho somitrencin programu tak mi to vyhodilo na tlacive X. Mozte mi vysvetlit preco? Dakujem!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať