Zavrieť

Porady

Denna uzavierka- Registracna pokladna

Dobry,
ja by som sa chcela opytat skusenejsich. Kazdy den musi podnikatel urobit dennu uzavierku registracnej pokladne/prijmu/.Musi to byt v X rezime alebo Z rezime? Pouzivam pokladnu 4 dni .Dennu na konci dna som vytlacila v Z rezime. Vcera som si nevsimnla a vytlacila som ju v X rezime. Je to velky problem? Co teraz mam robit?
Usporiadat
pedrotello pedrotello

pedrotello je offline (nepripojený) pedrotello

Takže pred mesačnou Z uzávierkou urobíte výber mesačnej tržby (mínus to, čo bolo už použité za nákup tovaru) a túto sumu potom pridáte do pokladne v PD ako hotovostný príjem do pokladne?
Správne som to pochopil?
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Ráno urobíme vklad do pokladne/aby sme mali z čoho vydávať./ cca3000 VKLAD. Potom sa robia účtenky.Ak potrebujeme v priebehu dňa platiť za tovar urobíme VÝBER napr.1000.Na konci dňa sa robí denná Z uzávierka / na našej pokladni Z-CELKOM/ Na spodu uzávierky máš hotovosť. Táto musí sedieť s tým, čo máš v hotovosti /v zásuvke ak ju máš/ Zároveň vypíšem PPD na sumu, ktorá sa rovná "PREDAJ CEKLOM" a zaúčtujem do denníka. Ak je koniec mesiaca, tak po dennej Z uzávierke robím mesačnú Z-VÝBER.
Takže tlačitko Výber používam len v týchto prípadoch.
Ak sa mýlim, opravte ma.
0 0
mikidolar mikidolar

mikidolar je offline (nepripojený) mikidolar

Chcem sa spytat k danej teme ked rano davam do pokladne vklad cca 2000 Skk tak po dennej uzavioerke mam dat vyber alebo ten vklad je tam uz na vzdy alebo ho musim kazdy den vkladat tlacidlom VKLAD dakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Melnick
Alenka pozri : Vyhláška MF SR č. 55/1994 Z.z.

§ 2 pís.j.
Tak si predstavte, že denná a mesačná uzávierka nemusí mať tú "hlavičku" dokladu alebo inak povedané údaje o firme. Presviedčili ma z tej firmy, ktorá kasu dodávala, nech sa lepšie pozriem do vyhlášky, vraj oni to majú certifikované. Na denné doklady im to hlavičku tlačí, lebo tie idú podľa tohto písmenka, ktoré uviedla Majka, ale denné a mesačné uzávierky sú riešené v §3 a tam to ako náležitosť dokladu nie je... Len pre info, niekomu to možno pomôže.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas, mam otazku, zakupil, prihlasil a nastavil som pokladnu este v mesiaci JUN, za mesiac jun som nemal ziaden pohyb na pokladni, musim urobit aj tak mesacnu uzavierku aj ked to bol prvy mesiac a v nom ziadne trzby, vybery atd?
a ak ano, mozem to urobit aj teraz (3.7.2006)?
dakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

fizzy
Prosim Vas, mam otazku, zakupil, prihlasil a nastavil som pokladnu este v mesiaci JUN, za mesiac jun som nemal ziaden pohyb na pokladni, musim urobit aj tak mesacnu uzavierku aj ked to bol prvy mesiac a v nom ziadne trzby, vybery atd?
a ak ano, mozem to urobit aj teraz (3.7.2006)?
dakujem
Aj v budúcnosti môžeš mať "hluchý deň" - bez tržby (hoci neprajem Ti ho) . Uzávierku by som urobila každý deň bez ohľadu na výšku tržby, hoci aj nulovú. Ak máš prevádzkové dni napr. od pondelka do piatku, tak ich bude 5 do týždňa ....a na záver samozrejme mesačná uzávierka.
Teraz , ak nevieš zmeniť údaje o čase, urob tak, ako Ti pokladňa dovolí, s aktuálnym dátumom ....čo už.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Predajca vravel ze ak za nejaky den nemam trzby tak nemusim urobit dennu uzavierku ale mesacnu ano.
Preto sa pytam ci musim aj mesacnu ked som este neurobil ziadnu trzbu od kupy pokladne.
Dakujem, asi urobim tu uzavierku aj dnes.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

fizzy
Predajca vravel ze ak za nejaky den nemam trzby tak nemusim urobit dennu uzavierku ale mesacnu ano.
Predajca s Tvojimi dokladmi, ktoré si raz vyžiada daňová kontrola nemá nič do činenia, a asi by nenabehol v budúcnosti ako Tvoj obhajca....nieje to veľká finančná záťaž - ten kúštik vytlačeného papierika, nakoniec aj ten neúspešný prevádzkový deň potrebuješ hoci s nulami zapísať do knihy pokladnice .
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

OKI....dakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pokiaľ nemáš vytlačenú dennú uzávierku, vieš zdokladovať pri kontrole uzávierku podľa poradového čísla uzávierky. Ale aj napriek tomu Ti aj ja odporúčam si vytlačiť dennú uzávierku podľa otváracích hodín. Ak máš denno denne otvorené tak každý deň.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

OKI....dakujem.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

a ked som este nezacal "predavat"....jednoducho este vybavujem nejake technicke zalezitosti...papierovo uz mozem len technicky este nie...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Neviem, kde vidíš problém....každý prevádzkový deň vytlač hoci nulovú uzávierku, nalep a zapíš do knihy pokladnice
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

no tak to som zvedavy co mi na to danova ci aka to kontrola chodi na pokladnice povie ze to mam tak chaoticky... ...dufam ze zoberu v uvahu ze to bol zaciatok...fnuk
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Začiatky sú ťažké, pokiaľ Ti sedia poradové čísla uzávierok, všetko je OK. Ale neodporúčam zabudnúť mesačnú užzávierku.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chaos by bol, keby si netlačil, nelepil a nezapisoval...a neplač, lebo vezmem na Teba korbáč.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

ja uz smejem
no ja sa posnaziiim....
diki moc....ja len som taky znechuteny bo dnes som behal pol dna po uradoch a pol dna som stravil na nohach kedze ziadne auto nemaaaaaam.....a tak
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Hmm...som zistil ze som si kupil blbu knihu pokladnice
Mam pre platitela DPH, nema niekto zaujem?
Vymenim alebo predam...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Použi aj tú, kolonky na DPH nechaj prázdne.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Hej? To mozem?
Nebude mat kontrola namietky popripade mi dat pokutu?
Ako "servisnu" pokladnicnu knihu mam tu malu A5kovy format,
ale na uzavierky som si kupil tu velku, hrubu knihu.
Dakujem Lenka
Potvrdi mi to pre istotu este niekto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať