Zavrieť

Porady

Po fajronte

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Včera som veľmi chcela pripomenúť poraďákom zaujímavý program v TV a nemala som kde. Na inych diskusných stránkach obyčajne podobná téma existuje, tak skúšam či sa aj tu u nás ujme.

Nejde mi iba o TV programy, ale aj o filmy, zaujímavé koncerty, prípadne výstavy, výlety a iné akcie.

Prezerala som staršie témy, či nedokážem niečo vybrať, aby sa zbytočne nezakladala nová téma ale nakoniec som sa rozhodla, že založím túto a požiadam vás všetkých o príspevky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ayya ,sem s ďalšími trikmi.:p
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Na @ stačí pravé ALT+V

ľavé ALT+08 výmaz znaku pred
ľavé ALT+09 skok o pár znakov dopredu
ľavé ALT+10 ◙
ľavé ALT+11 ♂
ľavé ALT+12 ♀
ľavé ALT+13 ♪
ľavé ALT+14 ♫
ľavé ALT+15 ☼
ľavé ALT+16 ►
ľavé ALT+17 ◄
ľavé ALT+18 ↕
ľavé ALT+19 ‼
ľavé ALT+20 ¶
ľavé ALT+21 §
ľavé ALT+22 ▬
ľavé ALT+23 ↨
ľavé ALT+24 ↑
ľavé ALT+25 ↓
ľavé ALT+26 →
ľavé ALT+27 ←
ľavé ALT+28 ∟
ľavé ALT+29 ↔
ľavé ALT+30 ▲
ľavé ALT+31 ▼
ľavé ALT+32 (medzera)
ľavé ALT+33 !
ľavé ALT+34 „
ľavé ALT+35 #
ľavé ALT+36 $
ľavé ALT+37 %
ľavé ALT+38 &
ľavé ALT+39 ‚
ľavé ALT+40 (
ľavé ALT+41 )
ľavé ALT+42 *
ľavé ALT+43 +
ľavé ALT+59 ;
ľavé ALT+60 <
ľavé ALT+61 =
ľavé ALT+62 >
ľavé ALT+63 ?
ľavé ALT+64 @
ľavé ALT+65 A
ľavé ALT+66 B
.........
ľavé ALT+123 {
ľavé ALT+124 |
ľavé ALT+125 }
ľavé ALT+126 ~
ľavé ALT+127 ⌂
ľavé ALT+128 Ç
atd.
Neskúšajte to na Porade, ale vo Worde. Napr. ALT+15 vás "hodí" na Návod, atd.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Evka ,zasa si sa vyznamenala. Darmo,učíme sa celý život.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Majka. To vieš, stará škola.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Už vidím ako ayya skúša
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Melnick
A reparát II. ročníka nepripadá do úvahy?
Majka a aká je možnosť toho reparátu? To by ma celkom zaujímalo.
Ď.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ayya


radsej v nemcine?

Damit kann man nur zustimmen!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

klavesove skratky su super vec, ale ja osobne som sa ich ucila po troskach, naraz sa to neda vsetko imho vsetko zapamatat. Niekedy je vyhodnejsie pouzit mysku a niekedy klavasovu skratku. Napr. ked si chcem "omodrit" nejaky text pred kopirovanim ... pri dlhsom retazci je sikovnejsia ta myska, ale ked potrebujem napr. iba jeden znak - to som sa potom neskor naucila pri tom zavinaci tak sa kurzorom nastavim presne vedla toho potrebneho znaku - a v kombinacii s klavesou shift + sipka (jedna z tych 4 smerovych medzi pravym ctrl a nulou) sa mi "omodri" iba jeden znak - je to aj rychlejsie a presnejsie ako keby som musela myskou manipulovat
hehe - takto funguju oba shifty, nie iba jeden, takze nemam problem s lavou a pravou rukou

najcastejsie pouzivam asi aj tak ctrl+c a ctrl+v a dost casto aj ctrl+a.
Ale zacnem takto: potrebujem si vykopirovat z nejakeho dokladu odstavec, tak si ho omodrim a kliknem to ctrl+c (citam kontrol kopy) tym sa mi ten omodreny text vlozi "do schranky" ale ja tvrdohlavo hovorim, ze sa mi vlozi "do mysky" ... potom sa s kurzorom nastavim tam, kde ten novy text potrebujem a tuknem ctrl+v (citam pre seba: kontrol vlozit) a hotovo
niekedy, ked potrebujem vybrat viac viet, ktore ale nie su v povodnom texte za sebou tak pravou (naozaj pravou) rukou s myskou si omodrujem a lavou rukou tukam ctrl+c a nasledne ctrl+v ... a mam to dost rychlo povyberane, co som potrebovala
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia
Damit kann man nur zustimmen!
... he, dufam, ze to bude stale pasovat aj ked sa tie slogany budu menit kazdych 30 sekund
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marína
Ďakujem Majka. To vieš, stará škola.
Kúrník! A kto si to má všetko zapamätať! Veď ja už si musím písať aj lístok do obchodu, čo mám kúpiť, aby som nebehala 10 x! Ale zavináč píšem takto:
ľavou rukou naraz stlačím ľavé Ctrl+Alt a pravou rukou ťuknem v @
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Evi, hádam si nemyslíš, že si to pamätám. Niekedy, keď neviem nájsť skleróznik, tak do nemoty skúšam rôzne kombinácie, kým nenatrafím. Väčšinu však z týchto znakov nájdeš vo Worde vo Vložiť/Symbol.
Mne s Tvojou kombináciou @ nejde vložiť.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

a tu skratku ctrl+a si vyskusajte (ak ju teda nepouzivate) ... na hociktorej stranke - aj na porade napr. Tym si oznacime - omodrime cely obsah stranky ... a pocitac potom caka na nase dalsie prikazy, ze co s tym omodrenym obsahom chceme robit dalej ... tak isto ako pri omodrovani myskou alebo omodrovani shift+sipka
obycajne a najcastejsie: zobrat do mysky a niekam skopcit

Tu na porade a mnohych inych strankach funkcia ctrl+a je neprehliadnutelna... ale prihodilo sa mi, ze "ako keby nefungovala". Potrebovala som totiz pracovat s nejakym textom, ktory som mala vo formate .pdf (vraj to znamena: portable document format).

Firma Adobe ma taku zvlastnu politiku, co sa tyka predaja svojho softu. Jej produkty su velmi kvalitne, ale aj velmi drahe. Napriek tomu jeden z jej produktov a to: adobe reader je mozne hocikde si stiahnut zdarma. Ale - to vieme vsetci, v tom formate sa neda text nijak upravovat. Podla mna to ma niekedy aj vyhodu - ak v tom formate mam napr. zakon, alebo nejaky dolezity text... tak ho ani nahodou nemozem zmenit a zachova sa mi vzdy v presnom zneni.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

"ty brdo" ... co sa mi tu deje! ... ved nestiham ani citat ale - tie skratky si niekde skopcim ...

teda do mojho "skleroznika" ...mam dolu na liste graficky odkaz na notepad ... a to pouzivam ako poznamkovy blok... ked na nieco zaujimave natrafim, tak si ho otvorim, prikopirujem si tam tu zaujimavost a ulozim... a vzdy to mam po ruke, raz za cas to "prevetravam" a vyhadzujem zbytocnosti
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia
Ale zavináč píšem takto:
ľavou rukou naraz stlačím ľavé Ctrl+Alt a pravou rukou ťuknem v @
mne to pise makcen vtedy.... a skusala som aj lavou aj pravou, pre istotu !! - vzdy makcen
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Tweety
Pripomenula si mi moju dcéru, ktorá si to tiež pletie. Keď bola malá, a chcela vedieť, ktorá je ktorá, otočila sa a tak si to určila, ale teraz je už kočica veľká, neotáča sa ani za chalanmi, a preto si to stále pletie. :p
a pritom som aspon milionkrat pocula, ako moj manzel vysvetluje dceram: pravá je tá, ktorou píšeš !!!
ked niekedy "potrebujem" navigovat manzela v aute, tak vzdy hovorim ideme tam + ukazem mu pod nosom smer rukou - pre istotu ..... inak by sme asi uz davno boli do niecoho narazili
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marína
Evi, hádam si nemyslíš, že si to pamätám. Niekedy, keď neviem nájsť skleróznik, tak do nemoty skúšam rôzne kombinácie, kým nenatrafím. Väčšinu však z týchto znakov nájdeš vo Worde vo Vložiť/Symbol.
Mne s Tvojou kombináciou @ nejde vložiť.
Ja ani inak zavináč písať neviem. Dokonca aj na tom storočnom PC, čo mám v robote to funguje. Neprehadzujem klávesnice (lebo to neviem ), píšem stále na slovenskej. A ten Tvoj skleróznik si asi vytlačím a nalepím na bok monitora. My máme v robote takéto užitočné skratky popísané fixkou na monitore okolo obrazovky.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ayya
Niet za co dakovat.
To je prima, ze si to nevzdala - ved asi poznas: "Stastie praje pripravenym ..." a este "kto hlada...."
verim, ze nieco najdes, co bude vhodne pre teba
Tomu ver. Aj keď depka mnou niekedy zatrasie, snažím sa rýchlo vyhrabať a veriť, že raz sa to po... šťastie unaví a konečne sadne aj na mna. (ale čo: mám dve zdravé deti, dve zdravé ruky, hlavu nie len na to aby mi do krku nepršalo a navrch jednu fajn stránku, kde sa môžem nie len vyžalovať , ale keď viem, tak aj poradiť .
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ach bože, keď tak čítam, čo tu všetko dávate k dobru, rozmýšľam, kde vziať čas a všetko sa postupne učiť! Veď už mi treba venovať sa tým "hornejším" témam a ja furt len tu do zábavy zabŕdnem! Keby som aspoň v robote mala šancu si častejšie sadnúť k internetu, ale to by som hneď bola na porade (s malým p!) vykričaná, že nepracujem, len som celý deň na nete.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

V nasej rodine som s pocitacmi zacala ja, v tej dobe mi raz dcera povedala, ze v skole, ked niekto potrebuje nieco na pocitaci nove urobit, tak spoluziacky najcastejsie vraveli: mne to urobi starsi bracho, menej casto: mne s tym pomoze tatino a vraj ona bola jedina, ktora na to hovorila: mne to urobi mamina
Prijemna spomienka, lebo uz daaavno ma predbehla, co sa tyka vedomosti okolo pocitaca a aj co sa tyka roznych programov a internetu vobec

Ale minule sa mi nieco podarilo - naucila som ju jednu vec, ktoru dovtedy nevedela a suvisi to s tymy dokladmi vo formate pdf.
V niektorych starsich verziach ako keby ta funkcia ctrl+a nefungovala - skratka - text sa vobec neomodri. Ale ona aj tak funguje! Takze ked potrebujem nejaky kusok z dokladu vo formate pdf tak vtedy tiez pouzijem ctrl+a, nasledne ctrl+c .... otvorim si novy dokument v nejakom inom textovom editore, napr. vo worde a do prazdneho dokumentu vlozim cely text funkciou ctrl+v a mam to.

Ak nepotrebujem pracovat s celym textom, iba s nejakou castou, tak nie je nic lahsie uz vo worde si omodrit presne to, co potrebujem a postup zopakujem ... teda do dalsieho prazdneho dokumentu si vlozim iba ten kusok o ktory mi ide.
Zo zaciatku som to robila tak, ze som v tom prvom vymazavala zbytocny text, :p ale ked islo o 50-60 stranovy dokument a ja som potrebovala iba pol strany, tak mi dost dlho trvalo, kym som to co bolo zbytocne vymazala rychlejsie je skopirovat si potrebnu cast do dalsieho prazdneho wordu.

Takze mam od nasej dcery cerveny bod za finticku, ktoru ona nepoznala... hmm... ale - to fakt bola vynimka ... uz davno jej nemozem konkurovat vedomostami a to nielen o pocitaci hoci - tesim sa z toho, tak to ma byt - ze nase deti su mudrejsie ako ich rodicia - ved tak sa svet vo vedomostiach posuva dopredu

ale sa utesujem, coooOooOooOo?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

tak prima, kocenky.... podme si teda spravy mrknut... co sa dnes noveho prihodilo doma aj vo svete
a drzte sa

pekny vecer prajem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať