Zavrieť

Porady

Po fajronte

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Včera som veľmi chcela pripomenúť poraďákom zaujímavý program v TV a nemala som kde. Na inych diskusných stránkach obyčajne podobná téma existuje, tak skúšam či sa aj tu u nás ujme.

Nejde mi iba o TV programy, ale aj o filmy, zaujímavé koncerty, prípadne výstavy, výlety a iné akcie.

Prezerala som staršie témy, či nedokážem niečo vybrať, aby sa zbytočne nezakladala nová téma ale nakoniec som sa rozhodla, že založím túto a požiadam vás všetkých o príspevky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Marianna01
Ja nechápem . Nebola som tu pár dní na tgaký čas, aby som pozrela aj na hoby, ale som maximálne zmätená ....
takze... Mariannka, dufam, ze si to uz predychala v dobrom to vravim, ako kamaratke ... a teraz ta poprosim, aby si skusila pohladat, ked mas cas a chut - kde som pisala nieco drze a arogantne a pritom to nebola sebaobrana... a este skus pohladat aj to, kde som pisala nieco vtierave a pritom by to bolo na skodu porady ... lebo vies, ked uz piatykrat vbehnem dcere do izby, aby si uz konecne upratala tu kopu nesparovanych ponoziek a ulozila si ich na miesto... tiez si asi o mne mysli, ze som vtierava :p
a ak take nieco najdes tu na porade, tak to kludne s tebou rozoberiem ... a pripadne sa aj verejne ospravedlnim... beries?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia
Ktovie na akého "Jardu" práve vtedy Ayya myslela .......
no kurnik, este aby to moja draha polovicka videla.... bohvie ako dlho by som to musela vysvetlovat
ale nie... to bol for :p aj s vysvetlovanim aj s Jardou... ci Jardom?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Pamatate sa na "zazracny dalekohlad" ? Ako male dieta som nechapala ako sa tie krasne farebne obrazky mozu v nom vytvarat... Aj fraktaly sa mi velmi pacia, take nadherne zvlastne obrazce vytvaraju. A videli ste uz niekedy parasutistov, ktori sa vyvezu hore pod mraky, povyskakuju z lietadla, pochytaju sa za ruky, za nohy ... a vytvaraju rozne obrazce? Vzdy ma privadzali do uzasu. Cim ich je viac, tym krajsi a zlozitejsi obrazec vytvoria, dokonca tusim aj majstrovstva sa v tejto discipline robia.

Kedze je som clovek "prikladovy" (odlisit prosim od slova prikladny ) tak som premyslala dost dlhu dobu, k comu by sa dala porada pripodobnit. A najviac mi vychadza prave to lietadlo a parasutisti. Poradu vidim ako lietadlo, Richarda ako pilota a nas vsetkych poradakov ako tych parasutistov. Cim nas je viac, tym krajsia a cenenejsia - vzacnejsia struktura. Tym zaujimavejsi obrazec Este v niecom podla mna vyhovuje toto prirovnanie - totiz: z tych parasutistov kazdy jeden je dolezity ... keby co len jeden chybal, tak bud obrazec nie je dokonaly, alebo by sa musel zostavit nejaky jednoduchsi, nie az taky vzacny
Naposledy upravil ayya : 28.05.06 at 08:33 Dôvod: parasuti maju byt parasutisti :)
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Ja mam poradu velmi rada, tym sa netajim ... vselikde uz som sa vyjadrovala ako ma nadchyna tato komunita. Richardovi sa podaril super projekt ... mal napad, venoval tomu napadu kopec casu a potom mohol v podstate uz len cakat (sem tam nieco vykorigovat) ci sa tym jeho napadom nadchnu aj ini ludia. A super - nadchli sa!
Vzdy ma zaujimala sociologia malych skupin a trosku aj psychologia. Koho by aj nezaujimala, ze?

Ale takato zvlastna komunita naozaj nie je casta. Su na internete rozbehnute vselijake projekty, ktore maju aj viac uzivatelov ako porada - ale vacsinou su to cisto zabavne stranky. Malokde sa podari to, co sa podarilo Richardovi tu. V podstate odborna stranka, ktora funguje skoro iba na ochote jednotlivych uzivatelov podelit sa so svojimi vedomostami s inymi ludmi, ktori zatial take rozsiahle vedomosti nemaju.
Uz je nas tu hodne - cislo sa rychlo blizi k 25 tis. Jasne, ze Richard potreboval uz pomoc v riadeni jednotlivych sekcii, v tomto momente sa na hlavnej stranke daju najst tieto cisla: Témy: 26,158, Príspevky: 243,359 ... To by jeden clovek nezvladol ukocirovat - to je uplne jasne

Vratim sa k tomu prikladu: Letec musel zadovazit dalsich pomocnikov ... moderatorov, ... cim sa ale vobec neznizuje dolelezitost kazdeho jednotliveho clena komunity. Niektori z nich maju ine povinnosti a trosku ine prava - ktore su odvodene z potrieb a z velkosti komunity.
Nie kazdy projekt sa takto vydari - kto si skusil podnikanie tak o tom vie. Statistiky uvadzaju, ze uspesny podnikatel dokaze realizovat 2-8 % projektov, ktore sa mu vyskytnu v jeho podnikatelskej hlavicke
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ahojte všetci prítomní!
V Blave leje a leje a leje, pri Porade ale dobre je!
No prosím, ďalšia moja premiéra - môj prvý verš
Ayya, meníš profesionálnu dráhu? Stáva sa z Teba filozof? Ale páči sa mi to prirovnanie ku kaleidoskopu - samozrejme, že som ich ako decko mala rada. Dokonca aj dnes si to s radosťou pozriem. Keď si písala o tých parašutistoch, predvčerom som to počula v inej obmene, tú poznáte všetci. Reťaz je vtedy pevná, ak sú pevné všetky jej ohnivká. Akonáhle je jedno očko vadné, reťaz sa nedá použiť. Porada má jedno veľké šťastie, že aj keď sa sem-tam vyskytne jedno nepevné očko, tie ostatné ho stihnú zachytiť a upevniť. A to sa mi zdá práve úžasné.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Pri vsetkej ucte, ktoru k moderatorom citim... aj tak si myslim, ze (nezabite ma) ich dolezitost je odvodena od poctu uzivatelov na porade. Keby nebolo vela uzivatelov, nebolo by moderatorov. Vlastne som to uz spominala - staci odbehnut pozriet sa na cesku www.porada.cz ... tam su tie cisla na prvej strane nasledovne: Témy: 75, Príspevky: 290, Členov: 206

Jasne - moderator ani jeden okrem admina. Neviem, preco sa to tak stalo. Rovnaky projekt, rovnaky admin, rovnaka stranka ... mozno to bolo jednoducho tym, ze my ako Slovaci sme vzdy vela citali a pocuvali po cesky, ale opacne v Cechach nebolo tolko moznosti kazdodenne sa stretavat so slovencinou. Ale mozno je to v niecom inom...co tak jednoducho v stasti?

Rozdiel je v jedinom - v pocte clenov porady... Preto si myslim, (a este aj pre vselico ine) ze kazdy jeden clen porady ma pre poradu hodnotu. Preto si myslim, ze porade neskodi, ak sa sem tam "pochytia" starsi poradaci, niekedy vymena nazorov imho moze byt velmi osviezujuca Preto si myslim, ze porade hlavne skodi to, co jej pripadne zabranuje mat stale viac a viac clenov.
Z toho odvodzujem, ze porade hlavne skodi to, co "skodi" novacikom na porade.
A to je imho: (paradoxne) komfortnost porady, ktora na prvy pohlad moze vyzerat ako komplikovanost, ale to sa postupne da prekonat - a - hlavne - pripadna neprivetivost, nelaskavost, agresivita a nadradenost starsich poradakov voci novym, neskusenym ... trosku vystrasenym a este nie celkom zorientovanym novacikom...

A netvarme sa, ze sa podobne situacie nevyskytli ... prikladov by sa dalo najst viac. Je iba na nas (vsetkych clenoch porady) co s tym budeme robit... ak vobec budeme ...

uf - zase asi drza, arogantna a vtierava uvaha
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia
Ahojte všetci prítomní!
.....Keď si písala o tých parašutistoch, predvčerom som to počula v inej obmene, tú poznáte všetci. Reťaz je vtedy pevná, ak sú pevné všetky jej ohnivká. Akonáhle je jedno očko vadné, reťaz sa nedá použiť. Porada má jedno veľké šťastie, že aj keď sa sem-tam vyskytne jedno nepevné očko, tie ostatné ho stihnú zachytiť a upevniť. A to sa mi zdá práve úžasné.
Co ine ako filozofovat sa pri takomto pocasi da ? ... hmm... s tou retazou je to tiez pekne prirovnanie - tiez z toho vychadza, ze su vsetky ocka dolezite ... o to mi prave ide, to chcem prave najviac zdoraznit - aby tu nikto nemal pocit zbytocnosti, odstrkovanosti, bezvyznamnosti alebo nieco podobne
A velmi si zelam, aby si kazdy aj uvedomil svoju dolezitost pre poradu. Aby kazdy bol zdravo sebavedomy, ze sa zucastnuje niecoho takeho vynimocneho ako porada na slovenskom internete je Aby sa aj na porade riadil tym masarykovskym doporucenim: nebat se a nekrast
Naposledy upravil ayya : 28.05.06 at 09:28
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Niekde som sa docitala ze medzi slovencinou a cestinou je priblizne tolko rozdielov ako medzi slovencinou a polstinou verili by ste na prvy pohlad takemu tvrdeniu? v dnesnej pocitacovej dobe nie je problem takto dva jazyky porovnat. Tiez som bola velmi prekvapena - pre mna je cestina skoro ako slovencina (pisem "skoro" .... lebo nie som si ista, ci by som sa dokazala bez chyb vyjadrovat pisomne)
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ayya
Niekde som sa docitala ze medzi slovencinou a cestinou je priblizne tolko rozdielov ako medzi slovencinou a polstinou verili by ste na prvy pohlad takemu tvrdeniu? v dnesnej pocitacovej dobe nie je problem takto dva jazyky porovnat. Tiez som bola velmi prekvapena - pre mna je cestina skoro ako slovencina (pisem "skoro" .... lebo nie som si ista, ci by som sa dokazala bez chyb vyjadrovat pisomne)
To je asi preto, že patríme ku generácii, ktorá bola vychovávaná dvojjazyčne. Keby sme žili v spoločnom štáte s Poliakmi tak dlho ako s Čechmi, asi by sme poľštine rozumeli rovnako dobre. Ja si dodnes neuvedomujem, či čítam po slovensky alebo po česky. S pravopisom by som mala aj ja problémy. Ale mladá generácia v Čechách už Slovákom nerozumie. Už tu vzniká jazyková bariéra. Možno sa tí najmladší Češi a Slováci budú ochvíľu dorozumievať po anglicky.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia
To je asi preto, že patríme ku generácii, ktorá bola vychovávaná dvojjazyčne. Keby sme žili v spoločnom štáte s Poliakmi tak dlho ako s Čechmi, asi by sme poľštine rozumeli rovnako dobre. Ja si dodnes neuvedomujem, či čítam po slovensky alebo po česky. S pravopisom by som mala aj ja problémy. Ale mladá generácia v Čechách už Slovákom nerozumie. Už tu vzniká jazyková bariéra. Možno sa tí najmladší Češi a Slováci budú ochvíľu dorozumievať po anglicky.
hej, nedavno som sa dohadovala s kamaratkou o nejakych podrobnostiach z jednej do slovenciny prelozenej knihy a ked som si to doma "kontrolovala" tak az vtedy som si uvedomila, ze ja mam tu knihu v cestine
... ale prekvapilo ma, ze by sa nasi mladi mali dorozumievat anglicky... doteraz mi to nenapadlo, hoci - nie je nic vynimocne, ak sa nasi mladi casto uz dnes s poliakmi rozpravaju po anglicky...

to su veci !
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ja si dam za chvilku v telke politicku dvojhodinovku ... vecer - este neviem, ale asi nieco lahke - take popri com sa budeme moct cela rodina aj rozpravat a pritom nam nebude luto, ze nam kusok filmu utecie

vcera mi jedna z dcer doporucila tento link vraj to medzi mladymi dost ide - hmm... celkom ma to potesilo, ak nemam cas prestudovat si vsetky volebne programy, tak je to super pomocka.

Nebojte sa, nebudem tu agitovat za "tych mojich" :p ale skusim vas nahovorit, aby ste si ten testik urobili pre vlastnu informaciu ... je tam iba 20 otazok, na konci je vyhodnotenie - vas favorit tam bude aj s logom, a ostatne tiez vhodne alternativy budu v tabulke pod nim .... prijemnu zabavu
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ayya
takze... Mariannka, dufam, ze si to uz predychala v dobrom to vravim, ako kamaratke ... a teraz ta poprosim, aby si skusila pohladat, ked mas cas a chut - kde som pisala nieco drze a arogantne a pritom to nebola sebaobrana... a este skus pohladat aj to, kde som pisala nieco vtierave a pritom by to bolo na skodu porady ... lebo vies, ked uz piatykrat vbehnem dcere do izby, aby si uz konecne upratala tu kopu nesparovanych ponoziek a ulozila si ich na miesto... tiez si asi o mne mysli, ze som vtierava :p
a ak take nieco najdes tu na porade, tak to kludne s tebou rozoberiem ... a pripadne sa aj verejne ospravedlnim... beries?
Súhlasím, aj keď nie hneď teraz. Lebo nemáš pravdu, ešte som to nepredýchala a asi mi to potrvá. A neviem, či to vôbec predýcham, alebo len budeme diskutovať o tom istom dokola. Je to ako boj s veternými mlynmi. Poznám to veľmi dobre. Ja verím, že to nemyslíš zle, len si nejakým zázračným spôsobom začínaš štvať ľudí proti sebe. Možno štýlom vyjadrovania, možno niečím iným, ja neviem, ale z tohto celého mám pocit, že to ľudí irituje. Čo ma dosť mrzí, práve kvôli tomu, že zmizla tá príjemná atmosféra, čo tu vládla. A je teraz bežné, že v hociktorej téme natrafíš na nepríjemné narážky. Veľmi ma to mrzí.
Ayya, rozoberieme to neskôr. OK?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Skús ešte kuknúť na túto tému:
http://www.porada.sk/t26259-p3-ako-zauctovat.html

To som písala včera, mala som to asi zaradiť sem.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Marianna01
...Ja verím, že to nemyslíš zle, len si nejakým zázračným spôsobom začínaš štvať ľudí proti sebe.
mam iba chvilocku ... preto som tvoju citaciu skratila: poprosila by som ta, ak by sa dalo, keby si sa vyjadrila presnejsie ...
zacinam stvat niektorych ludi, niektori nad problemami mavli rukou uz viackrat, a niektori si myslia, ze hovorim za nich, alebo aspon v prospech nich a niektori si ziadnu blbu naladu na porade ani nevsimli ... takze, co sa mna tyka - ja by som to az tak dramaticky nevidela keby sa o tomto dala urobit statistika... myslim, ze percentualne cisla by boli fakt zanedbatelne

a k tomu linku co si pridala v dalsom prispevku - moj posledny prispevok na adresu nicku elena74 bol "pozyvaci" medzi poradakov ... a s elenkou sme si vymenili par ss - privetivych z oboch stran preto odhadujem, ze sa nehneva na mna, tak isto ako sa ja nehnevam na nu - lebo imho ani nemam preco
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ayya
jeeeeeeeejda... tak to som si fakt nevsimla ... mas u mna za to bodik za pozorne citanie a vnimanie
U mna je to tak trocha deformácia , mala som perfektnú slovenčinárku, ktorá nám riadne stúpala po otlakoch a teraz by som mohla vďaka nej možno robiť aj jazykového korektora a poradcu:p v niektorej z televízií, (ozaj Vám ľúbozvučná slovenčina našich čítačov správ netrhá niekedy uši???) keď prídem náhodou o prácu.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

willma
U mna je to tak trocha deformácia , mala som perfektnú slovenčinárku, ktorá nám riadne stúpala po otlakoch a teraz by som mohla vďaka nej možno robiť aj jazykového korektora a poradcu:p v niektorej z televízií, (ozaj Vám ľúbozvučná slovenčina našich čítačov správ netrhá niekedy uši???) keď prídem náhodou o prácu.
no veru, niekedy trha ... a poriadne - ale zase nie som fanusikom ani takych prednesov, ktore by sa podobali na V. Zaborskeho (ak si ho pamatas - alebo tvoji rodicia? )
a este obcas mi nejde do usi, ked niekto vyslovuje ku mne ako GU mne, hoci je to vraj spravne ... to sa mi tusim potom uz viac "paci", take to trnavacke "pocem kemne"
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Vcera sa mi dostalo do ruk minulotyzdnove vydanie jedneho casopisu a nasla som tam okrem inych aj imho jeden velmi zaujimavy clanocek takze ak niekoho zaujima teoria hier a podobne vecicky - doporucujem zaujimavy vyskum a este zaujimavejsie vysledky

btw: ak si niekto z vas robil ten hore aj tu nalinkovany testik z toho zvlastneho "supermarketu"? ...a vysiel vam vas favorit?... Teda: nepytam sa na meno vasho favorita, ... iba na to, ci vam vysiel ten vas, alebo vam vysiel prekvapivo niekto iny?
Mne sa podarilo - prve miesto presne, ale dost velke prekvapenie pre mna bolo druhe miesto "mariasnici" by sa asi tiez potesili
Naposledy upravil ayya : 29.05.06 at 08:27
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ayya
no veru, niekedy trha ... a poriadne - ale zase nie som fanusikom ani takych prednesov, ktore by sa podobali na V. Zaborskeho (ak si ho pamatas - alebo tvoji rodicia? )
a este obcas mi nejde do usi, ked niekto vyslovuje ku mne ako GU mne, hoci je to vraj spravne ... to sa mi tusim potom uz viac "paci", take to trnavacke "pocem kemne"
Jóóóój Záborského už pamatám aj ja (pomaly mládí fuč a staroba nikde - začínam sa už radiť ku pamatníkom. Ale duša stále mladá...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ayya
mam iba chvilocku ... preto som tvoju citaciu skratila: poprosila by som ta, ak by sa dalo, keby si sa vyjadrila presnejsie ...
zacinam stvat niektorych ludi, niektori nad problemami mavli rukou uz viackrat, a niektori si myslia, ze hovorim za nich, alebo aspon v prospech nich a niektori si ziadnu blbu naladu na porade ani nevsimli ... takze, co sa mna tyka - ja by som to az tak dramaticky nevidela keby sa o tomto dala urobit statistika... myslim, ze percentualne cisla by boli fakt zanedbatelne
OK AYYA, beriem.
Nebudeme ďalej túto tému rozoberať, škodí to našej kráse a zdraviu
Pekný deň všetkým
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Volakedy vychadzal super casopis a volal sa "mladý svět" - mozno vychadza do dnesneho dna, ale jeden cas prestal byt super, tak sme si ho prestali kupovat.

Viac veci si z neho pamatam, dalo by sa povedat, ze to bol vyslovene "mienkotvorny" casopis pre vtedy mladych ludi ...kedze to bol tyzdennik a jeho cielova skupina bola velmi siroko ponata, co sa tykalo zaujmov - boli tam reportaze zo sucasneho zivota, komentare spolocenskeho zivota (niektore podstatne kritickejsie, ako napr. v denniku UV KSS - hehe) a okrem aktualnych veci tam bola aj Saly, ktora odpovedala na rozne otazky citatelom psychologicke, pravnicke ... spolocnenske ... bol tam Péťa Vařič, ktorý cely rok uverejnoval recepty, z casti ktore mu posielali citatelia, z casti pravdepodobne z inych zdrojov. Neskor tieto recepty vysli knizne - mam tu knizku ... dokonca v dvoch vydaniach

Ale asi najviac na mna zaposobil (dalo by sa povedat az celozivotne) jeden clanok, o ktorom napisem v dalsom prispevku. Nielen ze na mna zaposobil, ale aj velmi podstatnym sposobom ovplyvnil moje dalsie myslenie, co sa tyka profesionalneho zivota.
Myslim na ten clanocek uz viac dni - suvisi s viacerymi vecami, ktore sa podla mojho nazoru udiali ... no jasne! - kde inde ... udiali a deju aj davnejsie tu na porade
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať