Zavrieť

Porady

Po fajronte

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Včera som veľmi chcela pripomenúť poraďákom zaujímavý program v TV a nemala som kde. Na inych diskusných stránkach obyčajne podobná téma existuje, tak skúšam či sa aj tu u nás ujme.

Nejde mi iba o TV programy, ale aj o filmy, zaujímavé koncerty, prípadne výstavy, výlety a iné akcie.

Prezerala som staršie témy, či nedokážem niečo vybrať, aby sa zbytočne nezakladala nová téma ale nakoniec som sa rozhodla, že založím túto a požiadam vás všetkých o príspevky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ayya
Myslim na ten clanocek uz viac dni - suvisi s viacerymi vecami, ktore sa podla mojho nazoru udiali ... no jasne! - kde inde ... udiali a deju aj davnejsie tu na porade
Netrpezlivo na ten článoček čakám. Dúfam ,že nebude začínať slovami:
RZZP musíte odovzdať do 30.6...........
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Melnick
Netrpezlivo na ten článoček čakám. Dúfam ,že nebude začínať slovami:
RZZP musíte odovzdať do 30.6...........
to teda nebude, neboj ale este o tom pisem ... vydrz prosim chvilocku
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

V jednom brnenskom divadle sa po prazdninach, ktore maju vsetci umelecki a technicki pracovnici stretol reziser toho divadla s veducou pracovnickou z ekonomickeho oddelenia divadla. Ekonomicke oddelenie ma obycajne v kazdom divadle pracovny rezim taky isty ako ostatni smrtelnici - pracuje sa cely rok a patri k tomu riadna dovolenka - teda - ziadne dvojmesacne prazdniny.
A ten pan reziser sa spytal svojej kolegyne z uctarne: Ako ste sa nam tu mavali cele prazdniny?
A ta pani z ekonomickeho odpovedala: Super, mali sme sa vyborne, ked ste tu (vy umelecki pracovnici) neboli, tak by to malo byt cely rok, nie iba v juli a v auguste ...

------------------------------------------------
to je vlastne koniec pribehu

odvtedy som ho casto rozpravala mojim kolegyniam na vsetkych ekonomickych oddeleniach, kde som kedy pracovala... hmm... tiez som ich tym dost stvala, ked som ich nutila aby sme si priznali, ze my - baby z ekonomickeho vzdy !!!! patrime medzi sluzby, vzdy nas budu potrebovat ludia na to, aby mohli robit svoju pracu a nemuseli sa zaoberat papierovackami ... nutila som svoje kolegyne aby sme si to vzdy uvedomovali, ze pre (ostatnych zamestnancov) a dnes pre podnikatelov sme sluzbou ... sice nevyhnutnou a teda - nasou ulohou je poskytovat im tu sluzbu tak, aby sa bez problemov a v klude mohli venovat svojej praci ...

nuz - aj tie moje kolegyne som tym niekedy stvala uvidime, co sa bude diat teraz tu na porade
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina


------------------------------------------------
to je vlastne koniec pribehu

odvtedy som ho casto rozpravala mojim kolegyniam na vsetkych ekonomickych oddeleniach, kde som kedy pracovala... hmm... tiez som ich tym dost stvala, ked som ich nutila aby sme si priznali, ze my - baby z ekonomickeho vzdy !!!! patrime medzi sluzby, vzdy nas budu potrebovat ludia na to, aby mohli robit svoju pracu a nemuseli sa zaoberat papierovackami ... nutila som svoje kolegyne aby sme si to vzdy uvedomovali, ze pre (ostatnych zamestnancov) a dnes pre podnikatelov sme sluzbou ... sice nevyhnutnou a teda - nasou ulohou je poskytovat im tu sluzbu tak, aby sa bez problemov a v klude mohli venovat svojej praci ...

nuz - aj tie moje kolegyne som tym niekedy stvala uvidime, co sa bude diat teraz tu na porade [/quote]


Možno som nepochopila zmysel, ale neviem čo by sa malo teraz diať na Porade....
V živote všetko so všetkým súvisí a aby ktokoľvek z nás ľudí sa mohol nerušene venovať svojej práci, potrebuje k tomu prácu /a teda aj rôzne služby/ iných ľudí. Podnikateľ sa venuje svojej práci aj vďaka našej práci a my zas svojej vďaka tej časti práce podnikateľa v rámci ktorej nám poskytuje údaje o svojej práci. Vždy si máme všetci uvedomovať bez ohľadu na profesiu, že naša práca /služba / je tu aj pre druhých ....
P.s. A čo by sa malo diať na Porade?...Aby všetci Tí, ktorí sú ochotní dobrovoľne odovzdávať svoje vedomosti ich odovzdávali tým , ktorí to potrebujú a každý si uvedomil ako je na tom tá dobrovoľnosť úžasná....
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

mam tu teraz momentalne pracu ...tak iba v skratke: to bola "obchvatova" reakcia na to, ze tu bolo napisane, ze nejakym zvlastnym sposobom ludi "stvem" ... alebo tak nieco... tak som premyslala, ze ci to nie je prave kvoli takymto (a podobnym) mojim nazorom a postojom

a k porade - presne ! je to tu uzasne, ...len obcas sa tu cosi objavi, co zase az tak uzasne nie je - ale to su vynimky, malo tu toho je... lenze - pre mna je to tak neprehliadnutelne, ze nedokazem nad tym mavnut rukou ... prave kvoli tej uzasnosti, ktoru si tu na porade velmi uzivam

Evinka - a teba sa to uz voooobec netyka, rada ta citam ... paci sa mi, ako sa trpezlivo venujes novacikom, ako sa ochotne delis so svojim vedomostami a skusenostami a velmi, veeeelmi si to u teba vazim
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Po tieto dni premyslam nad jednou mojou byvalou kolegynou, ktora by mala dnes mozno aj viac ako 80 rokov. Velmi sa mi pacilo ako rozpravala o troch bielych koseliach svojho syna.
Mala taky sen: aby mala moznost svojmu jedinemu synovi vyzehlit tri biele kosele:
- jednu maturitnu
- jednu na promociu
a jednu na svadobny den

Spominam si, ako nam prisla povedat: "Zajtra... zajtra uz budem zehlit tu tretiu"

premyslam nad tym preto, lebo ... my mame dve dcery, takze o bielych koseliach to nebude ... ale - keby to neboli dievcata, ale chlapci ... tak v pondelok by som bola dve biele - promocne kosele bola isla kupit, zehlit by sa zehlili niekedy v polovici jula
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ayya
mam tu teraz momentalne pracu ...tak iba v skratke: to bola "obchvatova" reakcia na to, ze tu bolo napisane, ze nejakym zvlastnym sposobom ludi "stvem" ... alebo tak nieco... tak som premyslala, ze ci to nie je prave kvoli takymto (a podobnym) mojim nazorom a postojom

a k porade - presne ! je to tu uzasne, ...len obcas sa tu cosi objavi, co zase az tak uzasne nie je - ale to su vynimky, malo tu toho je... lenze - pre mna je to tak neprehliadnutelne, ze nedokazem nad tym mavnut rukou ... prave kvoli tej uzasnosti, ktoru si tu na porade velmi uzivam

Evinka - a teba sa to uz voooobec netyka, rada ta citam ... paci sa mi, ako sa trpezlivo venujes novacikom, ako sa ochotne delis so svojim vedomostami a skusenostami a velmi, veeeelmi si to u teba vazim
Ayya nie je to celkom tak, že sa ma to netýka, lebo si myslím, že sa to týka všetkých, ktorí chcú byť a sú Poraďákmi. Priznám sa Ti, že časť príspevku, ktorú teraz odcitujem z jedného Tvojho príspevku ma nenechala kľudnou, a preto aj reagujem, hoci som Ti písala, že ak nemusím nezápajam sa zbytočne do - nazvem to niektorých vybočení z bežnej konverzácie.

Citácia . /ináč to neviem pripojiť/
"Z toho odvodzujem, ze porade hlavne skodi to, co "skodi" novacikom na porade.
A to je imho: (paradoxne) komfortnost porady, ktora na prvy pohlad moze vyzerat ako komplikovanost, ale to sa postupne da prekonat - a - hlavne - pripadna neprivetivost, nelaskavost, agresivita a nadradenost starsich poradakov voci novym, neskusenym ... trosku vystrasenym a este nie celkom zorientovanym novacikom..."

Jedna z mojich životných teórií je, že vždy všade a všetko záleží len a len od ľudí, či je to v rodine, na DÚ v obchode, a teda aj na Porade....Vždy sa vyskytnú ľudia, a najmä pri počte 25 000..., ktorí budú vybočovať z bežných koľají slušnej diskusie /vôbec si to nemusia pritom ani uvedomiť, lebo jednoducho sú takí/ bez ohľadu na to, či sú nováčikovia alebo "starší " Poraďáci. Jedni zabúdajú na to, že tiež raz boli nováčikovia a druhí zabúdajú na to, že ak niečo potrebujú a nezištne sa im to poskytne musia zachovať primerane k tomu aj nejakú ako sa hovorí štábnu kultúru. Myslím si, že neprospieva nikomu, ak budeme rozoberať stále atmosféru na Porade, ale Porade prospeje len, ak tú atmosféru budeme vytvárať prirodzeným spôsobom. Ak sa vyskytli určité, nazvem to "neprimerané" diskusie v rámci témy to ľudia dostali aj najavo. Niektorí uznali, niektorí nie a my ostatní sa musíme vedieť k takto sa chovajúcim ľuďom potom aj zariadiť, lebo sme dospelí ľudia...
Poviem to na záver takýmto príkladom zo života: Ak prídem do nového zamestnania, nemôžem hneď v prvý deň nútiť ostaných , aby prestavili nábytok v kancelárii, lebo je umiestnený nefunkčne /bez ohľadu na to či je to pravda alebo nie/, tak isto ak patrím k tým, ktorí v tej kacelárii sedia už päť rokov, že to musí byť len tak a nikdy nie inak. Preto vravím, že vždy všetko vychádza len a len od ľudí a umenia vzájomnej komunikácie.....ale vychovaní by sme už mali byť....
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

evina
.... Podnikateľ sa venuje svojej práci aj vďaka našej práci a my zas svojej vďaka tej časti práce podnikateľa v rámci ktorej nám poskytuje údaje o svojej práci. Vždy si máme všetci uvedomovať bez ohľadu na profesiu, že naša práca /služba / je tu aj pre druhých ....
Evi, kazdy clovek reaguje na to, co sa ho dotýka... (nie iba týka, prosim odlisit) ...jasne, ved inak to ani nejde v ludskom zivote. Ty reagujes na to, co sa dotyka teba, ja reagujem na to, co sa dotyka mna - aj ked nie vzdy tyka - to je samozrejme
Nemam suhlas na citovanie tohoto prispevku, tak som ho uviedla bez mena, ale velmi pravdepodobne sa autorky dotykaju podobne veci ako mna, pretoze ja mam velmi podobne presvedcenie:
....ale mojim presvedčením je, že byť milý a ochotný ku klientom má byť štandardnou výbavou a znalý problematiky, ktorá ma "živí", by malo byť samozrejmosťou.
Kedze som aj ja nasla viac pripadov, ktore sa ma sice netykaju, ale dotykaju sa ma ...tak vysledkom toho bola ta moja spomienka na ten stary clanocek v mladom svete. Este si dovolim doplnit k tej modrej citacii: navyse - nepaci sa mi, ak sa clovek poskytujuci sluzby podnikatelovi z toho podnikatela akymkolvek sposobom vysmieva a dehonestuje ho ... zvlast ked sa zivi prave tym, ze vie nieco ine ako ten podnikatel (alebo zamestnavatel - to je v tomto pripade jedno) lebo - keby vsetci podnikatelia a zamestnavatelia vedeli to, co vedia uctovnici ... naco by nas potrebovali?

Co by si si myslela napr. o kadernicke, ktora by ta po ostrihani pretriasala s dalsou kadernickou, aka si nemozna - ked sa nevies sama ani ostrihat ... hmmm?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

evina
Ayya nie je to celkom tak, že sa ma to netýka, lebo si myslím, že sa to týka všetkých, ktorí chcú byť a sú Poraďákmi...
Evi, ...pisala som ten prispevok ja, ja viem, co v nom je, alebo co som v nom chcela napisat ...tak prepac... a ja tvrdim, ze teba to imho netyka. Ale ze sa ta to niecim dotklo, o tom svedci tvoja reakcia ...

btw: druhu citaciu do tvojej reakcie vlozis tak, ze si kliknes na tlacitko "cituj" v tom druhom prispevku, z ktoreho chces citaciu pripojit. Ale (!) - otvorit si to musis v inom okne ... potom si tu druhu citaciu omodris, tuknes ctrl+c .... prejdes do okienka v ktorom odpovedas a tam na mieste kde mas kurzor text citacie vlozis klavesovou skratkou ctrl+v ... vzdy obe klavesy musis podrzat sucasne
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ayya, ja si práve myslím, že oboma príspevkami a najmä touto vetou:Vždy si máme všetci uvedomovať bez ohľadu na profesiu, že naša práca /služba / je tu aj pre druhých ....
som o.i.
povedala i to, čo cituješ:

Citát:
....ale mojim presvedčením je, že byť milý a ochotný ku klientom má byť štandardnou výbavou a znalý problematiky, ktorá ma "živí", by malo byť samozrejmosťou.


To je len ináč povedané, že sa máme všetci k sebe správať korektne bez ohľadu na to, či sme podnikateľ, ekonóm alebo kaderníčka... a pri aplikácii na Poradu nováčik alebo "starší" člen Porady.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

evina
1. Jedna z mojich životných teórií je, že vždy všade a všetko záleží len a len od ľudí, či je to v rodine, na DÚ v obchode, a teda aj na Porade....
2. Vždy sa vyskytnú ľudia, a najmä pri počte 25 000..., ktorí budú vybočovať z bežných koľají slušnej diskusie /vôbec si to nemusia pritom ani uvedomiť, lebo jednoducho sú takí/ bez ohľadu na to, či sú nováčikovia alebo "starší " Poraďáci.
3. Jedni zabúdajú na to, že tiež raz boli nováčikovia a druhí zabúdajú na to, že ak niečo potrebujú a nezištne sa im to poskytne musia zachovať primerane k tomu aj nejakú ako sa hovorí štábnu kultúru.
4. Myslím si, že neprospieva nikomu, ak budeme rozoberať stále atmosféru na Porade, ale Porade prospeje len, ak tú atmosféru budeme vytvárať prirodzeným spôsobom.
5. Ak sa vyskytli určité, nazvem to "neprimerané" diskusie v rámci témy to ľudia dostali aj najavo. Niektorí uznali, niektorí nie a my ostatní sa musíme vedieť k takto sa chovajúcim ľuďom potom aj zariadiť, lebo sme dospelí ľudia...
6. Poviem to na záver takýmto príkladom zo života: Ak prídem do nového zamestnania, nemôžem hneď v prvý deň nútiť ostaných , aby prestavili nábytok v kancelárii, lebo je umiestnený nefunkčne /bez ohľadu na to či je to pravda alebo nie/, tak isto ak patrím k tým, ktorí v tej kacelárii sedia už päť rokov, že to musí byť len tak a nikdy nie inak. Preto vravím, že vždy všetko vychádza len a len od ľudí a umenia vzájomnej komunikácie.....

7. ale vychovaní by sme už mali byť....
prepac - som to rozdelila a ocislovala, aby sa mi lepsie reagovalo:
1. suhlas bez vyhrad
2. suhlas bez vyhrad
3. suhlas bez vyhrad
4. suhlas s druhou castou, k prvej - rozoberanie je tiez prirodzena cesta imho, ale aj tak som si vsimla, rozoberalo sa, ked som pauzovala, rozoberalo sa aj ked som nepauzovala...preco by sa sem-tam v dvoch-troch temach nemohlo rozoberat dalej, alebo nemohlo rozoberat nieco ine?
5. suhlas, ale - ako sa zariadit k tym, ktori "neuznali"? klapky na oci? a koho mas na mysli pod slovickami "my ostatni"?
6. ty sa tu citis ako v prvy den v novom zamestnani? alebo ako ten co sedi 5 rokov v kancelarii? btw: to ma celkom zaujalo - ved sme tusim s rozdielom dvoch tyzdnov zaregistrovane na porade
7. a tomuto vobec nerozumiem: mas pocit ze ja chcem teba vychovavat, alebo ty chces teraz vychovavat mna?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

evina
To je len ináč povedané, že sa máme všetci k sebe správať korektne bez ohľadu na to, či sme podnikateľ, ekonóm alebo kaderníčka... a pri aplikácii na Poradu nováčik alebo "starší" člen Porady.
Evinkaaaaaaaaaa.... ten pribeh z mladeho sveta sa naozaj netykal vztahu poradakov a poradakov ....
o "novacikoch" a "starsich poradakoch" som chcela tiez... ale neskor a ine

Neveris mi, ze sa ta to imho netyka? preco? ...Ale znova vidim ze sa ta to dotklo... a naozaj si neviem vysvetlit, ze preco... to je pre mna zahadou
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

[quote=ayya]prepac - som to rozdelila a ocislovala, aby sa mi lepsie reagovalo:
1. suhlas bez vyhrad
2. suhlas bez vyhrad
3. suhlas bez vyhrad
4. suhlas s druhou castou, k prvej - rozoberanie je tiez prirodzena cesta imho, ale aj tak som si vsimla, rozoberalo sa, ked som pauzovala, rozoberalo sa aj ked som nepauzovala...preco by sa sem-tam v dvoch-troch temach nemohlo rozoberat dalej, -mohlo, ak má niekto potrebu to rozoberať, ja si však myslím, že práve preto, že sa toľkokrát rozoberalo a povedali sa vlastne názory zo všetkých strán, ja osobne nevidím pozitívny prínos rozoberať to, a preto je i moja odpoveď k tomu posledná.-alebo nemohlo rozoberat nieco ine?
Niečo iné samozrejme mohlo...
5. suhlas, ale - ako sa zariadit k tym, ktori "neuznali"? klapky na oci? To by ma zaujímalo, čo by si Ty chcela s nimi robiť a ako posúdime kto má tie klapky na očiach??? Každý môže vidieť iné klapky.... koho mas na mysli pod slovickami "my ostatni"?-všetkých, ktorí nevybočujú z hraníc slušnej konverzácie...6. ty sa tu citis ako v prvy den v novom zamestnani? alebo ako ten co sedi 5 rokov v kancelarii? Necítim sa ako nováčik... : to ma celkom zaujalo - ved sme tusim s rozdielom dvoch tyzdnov zaregistrovane na porade
7. a tomuto vobec nerozumiem: mas pocit ze ja chcem teba vychovavat, alebo ty chces teraz vychovavat mna? Vôbec nemám ten pocit, a preto som to samozrejme nepísala, myslela som to vo všeobecnosti a s pocitom, že nepovažujem za potrebné stále rozoberať atmosféru a správanie sa.... na Porade.....
Naposledy upravil evina : 01.06.06 at 00:43
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ayya
Evinkaaaaaaaaaa.... ten pribeh z mladeho sveta sa naozaj netykal vztahu poradakov a poradakov ....
o "novacikoch" a "starsich poradakoch" som chcela tiez... ale neskor a ine

Neveris mi, ze sa ta to imho netyka? preco? ...Ale znova vidim ze sa ta to dotklo... a naozaj si neviem vysvetlit, ze preco... to je pre mna zahadou
Ayya ja viem, že ten článok sa netýka Poraďákov, ale ja som to aplikovala.....
Ja viem, že sa to netýka môjho osobného správania, ale dotýkajú sa ma také všeobecné konštatácie, ktoré som citovala v mojom prvom príspevku. Ak máš také pocity, že sa niekto takto správa je dobré to povedať osobne tomu človeku a cez SS, ako takouto všeobecnou formou, aby ľudia rozmýšľali kto? čo? ako?a samozrejme v mnohých prípadoch môže ísť o subjektívne pocity..., aby neprišlo k nedorozumeniu, tak práve tieto:

Citácia . "Z toho odvodzujem, ze porade hlavne skodi to, co "skodi" novacikom na porade.
A to je imho: (paradoxne) komfortnost porady, ktora na prvy pohlad moze vyzerat ako komplikovanost, ale to sa postupne da prekonat - a - hlavne - pripadna neprivetivost, nelaskavost, agresivita a nadradenost starsich poradakov voci novym, neskusenym ... trosku vystrasenym a este nie celkom zorientovanym novacikom..."

Ayya to je asi všetko čo môžem k tomu povedať , resp. chcem...
Naposledy upravil evina : 01.06.06 at 00:42
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

[quote=evina]
ayya
... klapky na oci? ... To by ma zaujímalo, čo by si Ty chcela s nimi robiť a ako posúdime kto má tie klapky na očiach??? Každý môže vidieť iné klapky....
----------------------
.....Vôbec nemám ten pocit, a preto som to samozrejme nepísala, myslela som to vo všeobecnosti a s pocitom, že nepovažujem za potrebné stále rozoberať atmosféru a správanie sa.... na Porade.....
Ta moja otazka "klapky na oci?" bola v zmysle - mame si dat klapky na oci? Nie ci im mame dat klapky na oci - nevedela by som posudit, kto ma klapky na ociach ... pouzila som to v zmysle: mame sa na to vykaslat a dat si klapky na oci?

a vidis ako sa to obcas prihodi - kedykolvek sa da zamotat v rozoberani (tentokrat obe?)
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

aby neprišlo k nedorozumeniu, tak práve tieto:

Citácia . "Z toho odvodzujem, ze porade hlavne skodi to, co "skodi" novacikom na porade.
A to je imho: (paradoxne) komfortnost porady, ktora na prvy pohlad moze vyzerat ako komplikovanost, ale to sa postupne da prekonat - a - hlavne - pripadna neprivetivost, nelaskavost, agresivita a nadradenost starsich poradakov voci novym, neskusenym ... trosku vystrasenym a este nie celkom zorientovanym novacikom..."
Ayya to je asi všetko čo môžem k tomu povedať , resp. chcem...
tak ok, aj tak asi imho doslo k nedorozumeniu, odvolavam sa na tie dve slovicka, ktore som teraz dodatocne "obordovela" ...
Evi, ale prosim - napis sem hocico ine, ked k tomu uz nechces nic povedat, lebo by som bola nerada, keby si pripadni citatelia tejto temy mysleli, ze sa jedna na druhu hnevame, alebo tak nieco
budes taka dobra?
vdaka
Naposledy upravil ayya : 01.06.06 at 10:33
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ayya
tak ok, aj tak asi imho doslo k nedorozumeniu, odvolavam sa na tie dve slovicka, ktore som teraz dodatocne "obordovela" ...
Evi, ale prosim - napis sem hocico ine, ked k tomu uz nechces nic povedat, lebo by som bola nerada, keby si pripadni citatelia tejto temy mysleli, ze sa jedna na druhu hnevame, alebo tak nieco
budes taka dobra?
vdaka
Určite sa nehneváme a nemáme prečo. Mala som pocit, že mám reagovať na niečo s čím nesúhlasím a vyjadrila som svoj názor Ak mám byť úprimná ja sa máľokedy hnevám , občas ma vyvedie z rovnováhy puberta mojej dcéry
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

evina
Určite sa nehneváme a nemáme prečo. Mala som pocit, že mám reagovať na niečo s čím nesúhlasím a vyjadrila som svoj názor Ak mám byť úprimná ja sa máľokedy hnevám , občas ma vyvedie z rovnováhy puberta mojej dcéry
Dakujem za prispevok ... a - pubertaaaaa... jejda, to asi v zivote stretne kazdeho cloveka, ktory ma dieta ... Takze by sa vlastne dalo povedat, ze prave "trenujes" sebaovladanie ... pamatam si aj ja taku dobu v nasej rodine :p
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

takze ... zase mame po fajronte... :p

mam na premyslanie tem, ani neviem, ktorou by som zacala mozno tymto:

štokholmský syndróm ... velmi zaujimava vec - na prvy pohlad uplne nepochopitelna - ale bohuzial realna. Ked vas to zaujima, mozete si pripadne precitat clanok z jedneho blogu . Na konci su uvedene priklady kedy a za akych okolnosti sa ten syndrom tiez prejavuje. Podla mna sa prejavuje este v mnohych dalsich situaciach. Najcastejsie to ja pozorujem u starsich ludi, zvlast vrstovnikov mojich rodicov, ktori si aj zasluhou tzv. "spomienkoveho optimizmu" absolutne idealizuju dobu, v ktorej boli oni mladi ... a ked si k tomu este spersonifikujeme rezim ako "unoscu alebo zalarnika" ... tak je to uplne jasna situacia. Hmmm...
cit: Túžba zajatcov prežiť je silnejšia, než nenávisť k únoscom. Obete sú nakoniec páchateľom vďačné, že ich nezabili, a majú pocit, že im darovali život. Výsledkom je skreslené vnímanie a identifikácia s páchateľom (Campbell, 1992).
Žiadne racionalne argumenty nepomahaju... pomaha psychoterapia, liecenie ... ved nakoniec ani ten syndrom nie je "racionalna" psychicka odpoved organizmu na existujucu situaciu ...

smutne, ze? cit. z clanku: Štokholmský syndróm potom predstavuje spontánnu reakciu na totálnu stratu kontroly nad vlastným životom.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Viem, ze pre vacsinu a mozno aj vsetkych tu na porade nie je vedomost o stokholmskom syndrome ziadna novinka ... ale pisem to preto, lebo je podla mojho nazoru mozne vidiet suvislosti a pozostatky toho syndromu az do dnesnych dni ... resp. nedokazem ich prehliadnut, zvlast ked sa netykaju iba velmi starych dochodcov, ale vidiet ich casto aj u uplne mladych ludi.

Prejavuje sa to imho okrem ineho napr. aj tym starym znamym heslom: "drzat hubu a krok" ... a bohuzial stale napr. aj v takej mozno necakanej oblasti akou je nase skolstvo. Okrem (chvalabohu) par vynimiek na niektorych, vacsinou sukromnych skolach, ktore vedu nadsenci pre vychovu...

V klasickom statnom skolstve stale pretrvava predstava, ze mat vlastny nazor je chybou. Deti sa vacsinou ucia memorovanim. Kreativita je na prekazku, lebo obycajne "zdrzuje vychovny proces", narusuje driemanie podporujucu stabilitku :p ... kreativne deti byvaju casto trestane za to, ze "vyrusuju" a vymyslaju
Take deti dostavaju tresty a poznamky, za ktore ich (druhykrat) niekedy trestaju aj rodicia doma. Nezostava im potom nic ine, iba sa prisposobit
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať