Zavrieť

Porady

Po fajronte

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Včera som veľmi chcela pripomenúť poraďákom zaujímavý program v TV a nemala som kde. Na inych diskusných stránkach obyčajne podobná téma existuje, tak skúšam či sa aj tu u nás ujme.

Nejde mi iba o TV programy, ale aj o filmy, zaujímavé koncerty, prípadne výstavy, výlety a iné akcie.

Prezerala som staršie témy, či nedokážem niečo vybrať, aby sa zbytočne nezakladala nová téma ale nakoniec som sa rozhodla, že založím túto a požiadam vás všetkých o príspevky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

minule si spominala, ze ci nemam pribehy o psoch... mam jednu kde je kombinacia nasej psice a nasich knih ... napisem zajtra teraz kukam futbal ... zase dalsia spomienka: najprv som to pozrerala hlavne kvoli tomu, ze tam maju krasny travnik, skoro este krajsi ako mame my v zahrade :p - a aj sa dobre pozera na zdravych mladych ludi, ako sa nahanaju po travniku za loptou a k tomu im fandi 40 tisic ludi. Prijemna atmosfera z toho dychala Potom dali Portugalci naaadherny gol - a ja som si uvedomila, ze ho dali Angolcom....

Tak mi prisla hned na um knizocka, taka za 8 Kčs, ktore predavali v PNS stankoch na stanici, precitali ste ju vo vlaku a kludne ste ju potom bez lutosti nechali na sedadle. Ale tato, ktoru mam konkretne na mysli sa volala "Angolska anabaza", na tu davam pozor, nikde by som ju dobrovolne nenechala... V sedemdesiatych rokoch tam protivladni ozbrojeni povstalci zajali nasich pracovnikov, ktori tam robili na nejakej stavbe noveho podniku. Ved si pamatate, (niektori ) ako sme vysielali pracovnikov - odbornikov aj s rodinami na pomoc rozvojovym krajinam spolupracujucim s RVHP (hehe... celkom by ma zaujimalo, kolko percent ludi tu na porade z titulu veku uz vobec netusi, co to RVHP bola)
No a jednu krasnu noc vbehli do osady, kde zili ti nasi odbornici, vyhnali v noci vsetkych aj s detmi z domov a hnali ich cele mesiace pod zbranami ... tusim 3000 km cez dzunglu ... bosych, neoblecenych, hladnych... neskor prepustili zeny a deti ale muzov este asi 10 mesiacov drzali v nejakom tabore... no sila

Tak teda dnes jednoznacne drzim palce Portugalcom
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dodnes má jedna osoba ,ktorá ten pochod prežila,ťažkosti so zdravím
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Melnick
Dodnes má jedna osoba ,ktorá ten pochod prežila,ťažkosti so zdravím
To sa ani nedivím. Pamätám sa na to, aj na tie obrázky, ako ich ukazovali po návrate v Televíznych novinách. Ak sa dobre pamätám, niekto tam aj zomrel. Myslím, že ja osobne by som mala obrovské problémy to prežiť. A ak, tak by asi zo mňa ostala len ľudská troska.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No tie zážitky sú otrasné.Človek nikdy nevedel či mu dovolia dožiť sa nasledujúceho rána.
Naposledy upravil Melnick : 11.06.06 at 21:40
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ale teraz z tejto tragickej udalosti trochu prešaltujem na "veselšiu nôtu", aj keď ani to nie je správne označenie, skôr tragikomickú...
Keď som si dnes prečítala niektoré príspevky ( a bol medzi nimi aj môj!!!), zistila som, že viacerým nám robí problém slovenčina naša rodná. Ak má niekto v nicku miesto južné Slovensko, pochopím určité problémy vyjadrovania, aj som ochotná tolerovať pravopisné chyby. Aj to, že automaticky píšeme zo zvyku z mailov bez dĺžňov a mäkčeňov je podľa mňa O.K. Ale v niektorých príspevkoch je toľko pravopisných chýb, že sa nad tým začínam pozastavovať a rozmýšľam, či by sme si nemali založiť tému Pravopis. Ja osobne som si už povedala, že predsa len tá hosipa v mojom veku je normálna, tak si pre istotu kúpim pravidlá slovenského pravopisu.
Aký je váš názor? Budeme si opakovať slovenčinu?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Eulalia
Ale teraz z tejto tragickej udalosti trochu prešaltujem na "veselšiu nôtu", aj keď ani to nie je správne označenie, skôr tragikomickú...
Keď som si dnes prečítala niektoré príspevky ( a bol medzi nimi aj môj!!!), zistila som, že viacerým nám robí problém slovenčina naša rodná. Ak má niekto v nicku miesto južné Slovensko, pochopím určité problémy vyjadrovania, aj som ochotná tolerovať pravopisné chyby. Aj to, že automaticky píšeme zo zvyku z mailov bez dĺžňov a mäkčeňov je podľa mňa O.K. Ale v niektorých príspevkoch je toľko pravopisných chýb, že sa nad tým začínam pozastavovať a rozmýšľam, či by sme si nemali založiť tému Pravopis. Ja osobne som si už povedala, že predsa len tá hosipa v mojom veku je normálna, tak si pre istotu kúpim pravidlá slovenského pravopisu.
Aký je váš názor? Budeme si opakovať slovenčinu?
,

http://www.porada.sk/t11904-o-tak-troku-pravopisu-.html
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Evi, tento tvoj prispevok imho nie je dostatocne zrozumitelny ... Nerozumiem ti presne co si tym myslela....chces ozivit staru debatu? Alebo nechces aby sa zakladali duplicitne temy? alebo ako?
Ak budes taka dobra - mozes k tomu pripojit vysvetlenie?
Ak mas zaujem ozivit debatu v tejto mojej teme... ok, mozme - nemam nic proti - zas trosku pribudne klikancov
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ayya
Evi, tento tvoj prispevok imho nie je dostatocne zrozumitelny ... Nerozumiem ti presne co si tym myslela....chces ozivit staru debatu? Alebo nechces aby sa zakladali duplicitne temy? alebo ako?
Ak budes taka dobra - mozes k tomu pripojit vysvetlenie?
Ak mas zaujem ozivit debatu v tejto mojej teme... ok, mozme - nemam nic proti - zas trosku pribudne klikancov
Ayya všetko som sa Ti snažila vysvetliť v ss-kách, ale môžem zopakovať. Nemám vôbec chuť oživiť starú debatu /nediskutovala som v nej ani pôvodne/. Eulalia sa pýtala na názory v tejto oblasti a ja som pripla link, kde sa už názory na túto tému objavili, tak to robím vždy aj v odborných témach - áno je to aj preto, že si myslím, že zakladanie duplicitných tém je zbytočné.
Nebudem sa už k tomu vyjadrovať ani viac v tejto téme, ani v žiadnej inej- môj názor je taký /aby som bola úplná/, že jednoducho necítim nutnosť vyučovania gramatiky na Porade , na to sú iné inštancie a možno iné stránky ...
P.s. Túto tému neberiem ako Tvoju, ale ako jednu z tém Po porade.....
Naposledy upravil evina : 12.06.06 at 12:15
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
evina
Ayya všetko som sa Ti snažila vysvetliť v ss-kách, ale môžem zopakovať. Nemám vôbec chuť oživiť starú debatu /nediskutovala som v nej ani pôvodne/. Eulalia sa pýtala na názory v tejto oblasti a ja som pripla link, kde sa už názory na túto tému objavili, tak to robím vždy aj v odborných témach - áno je to aj preto, že si myslím, že zakladanie duplicitných tém je zbytočné.
Nebudem sa už k tomu vyjadrovať ani viac v tejto téme, ani v žiadnej inej- môj názor je taký /aby som bola úplná/, že jednoducho necítim nutnosť vyučovania gramatiky na Porade , na to sú iné inštancie a možno iné stránky ...
P.s. Túto tému neberiem ako Tvoju, ale ako jednu z tém Po porade.....
Presne tak úplne súhlasím s Evinou, predsa táto stránka nie je o gramatike, je to stránka , aby sme si pomáhali a radili a vôbec nie je podstatné, či niekto píše s chybami, lebo niečo sa chce dozvedieť. Ľudia ajtak vedia čo sa ten dotyčný/á/ chce opýtať atak,.aj ja vidím tie chyby v textoch, ale nikdy by ma nenapadlo, aby som niekoho poúčala, že niekde napísal čojaviemčo napr. namiesto tvrdé y mekké/ naschvál som napísala- mekké takto/ mne aspoň to nevadí, lebo podstatné je, aby som mu správne poradila ja. a možno v tej rýchlosti človek ani o tom nevie že napíše niečo zle.
napríklad možno aj ja niekedy napíšem niečo zle, ale ani si to neuvedomím, lebo chcem to napísať rýchlo, je pravda, že si po sebe prekontrolujem, ale niekedy v tej rýchlosti to pošlem bez kontroly.
tak len toľkoto:p .
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Ayya nehnevaj sa na mňa, ale už hned na začiatku tejto témy som pocítila z tvojich riadkov "uštipačnosť". Možno si to len namýšlam. Momentálne mierim na počet príspevkov u skúsenejších poráďakov... o čo ti vlastne išlo? Verím tomu, že niektorí sa na to urazili. Mňa na tejto porade zaujíma iba zdôrazňujem iba rada k daným problém. Nikdy by ma nenapadlo to čo napadlo teba , porovnávať počet príspevkov a deliť, nedeliť na odborné a neodborné. Možno máš potrebu sa s niekym stále rozprávať "klikať", ale nepáči sa mi tvoj prístup a narážky k niektorím poradákom, ktorím som nesmierne vďačná za rady. Ayya prosím ťa trochu jemne sa vyjadruj k svojim nápadom, bez urážok. Začínam mať dojem, že porada naberá iné obrátky. Možno kopu poraďákov nebude som nou súhlasiť, ale mala som potrebu vyjadriť svoj názor k tejto téme a nepáči sa mi to. Podľa mňa je to zbytočná téma, v ktorej sa rozoberajú už rozobraté veci v iných témach. Ako sa hovorí sto ľudí sto chutí.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

evina
Ayya všetko som sa Ti snažila vysvetliť v ss-kách, ale môžem zopakovať. ......
P.s. Túto tému neberiem ako Tvoju, ale ako jednu z tém Po porade.....
Evi, nepopieram ze si sa snazila, ale nepodarilo sa ti vysvetlit mi, preco si neakceptovala moju prosbu, aby si ten link zmazala... odhadujem, ze mne sa zase asi neporadilo tebe vysvetlit, ze je tu ten link zbytocne... to je podla mna podobne ako s bulimiou - cim viac sa na bulimiu upozornuje, tym viac dievcat na bulimiu ochorie (to nie je moj vymysel, to vravia odbornici na PPP)...
A nemozem s tym nic urobit, ze Ty neberies tuto temu ako moju ani nechcem s tym nic urobit. Ani mi to nevadi, ze ju tak neberies na rozdiel odo mna, ja ju skratka stale beriem ako "moju"
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

domacnost
Ayya nehnevaj sa na mňa, ale už hned na začiatku tejto témy som pocítila z tvojich riadkov "uštipačnosť". Možno si to len namýšlam. Momentálne mierim na počet príspevkov u skúsenejších poráďakov... o čo ti vlastne išlo? Verím tomu, že niektorí sa na to urazili. Mňa na tejto porade zaujíma iba zdôrazňujem iba rada k daným problém. Nikdy by ma nenapadlo to čo napadlo teba , porovnávať počet príspevkov a deliť, nedeliť na odborné a neodborné. Možno máš potrebu sa s niekym stále rozprávať "klikať", ale nepáči sa mi tvoj prístup a narážky k niektorím poradákom, ktorím som nesmierne vďačná za rady. Ayya prosím ťa trochu jemne sa vyjadruj k svojim nápadom, bez urážok. Začínam mať dojem, že porada naberá iné obrátky. Možno kopu poraďákov nebude som nou súhlasiť, ale mala som potrebu vyjadriť svoj názor k tejto téme a nepáči sa mi to. Podľa mňa je to zbytočná téma, v ktorej sa rozoberajú už rozobraté veci v iných témach. Ako sa hovorí sto ľudí sto chutí.
nemam moc casu teraz... ale neboj sa - kopec poradakov s tebou bude suhlasit


este ti odpisem podvecer, ak budes mat zaujem precitaj si, lebo na presnejsiu odpoved budem musiet viac vyhladavat v starsich temach :p
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Barbara
Presne tak úplne súhlasím s Evinou, predsa táto stránka nie je o gramatike, je to stránka , aby sme si pomáhali a radili a vôbec nie je podstatné, či niekto píše s chybami, lebo niečo sa chce dozvedieť. Ľudia ajtak vedia čo sa ten dotyčný/á/ chce opýtať atak,.aj ja vidím tie chyby v textoch, ale nikdy by ma nenapadlo, aby som niekoho poúčala, že niekde napísal čojaviemčo napr. namiesto tvrdé y mekké/ naschvál som napísala- mekké takto/ mne aspoň to nevadí, lebo podstatné je, aby som mu správne poradila ja. a možno v tej rýchlosti človek ani o tom nevie že napíše niečo zle.
napríklad možno aj ja niekedy napíšem niečo zle, ale ani si to neuvedomím, lebo chcem to napísať rýchlo, je pravda, že si po sebe prekontrolujem, ale niekedy v tej rýchlosti to pošlem bez kontroly.
tak len toľkoto:p .
Na gramatiku na porade (ale aj inde na podobnych strankach) su dva rozne nazory. Oba su legitimne a imho aj uplne rovnocenne - lebo je to vec nazoru ... podobne, ako su rozne nazory napr. na to, ci je krajsia farba ruzova, alebo bledomodra ... Skratka - nikto nie je na svete taky odbornik, aby vyniesol definitivne rozhodnutie ci je to spravnejsie tak, alebo tak ...
Ja osobne suhlasim s nazorom, ze napriek tomu ze porada nie je stranka o gramatike, by sa malo co najviac podla moznosti prihliadat na gramatiku. A to z jednoduchecho dovodu: Vieme, ze ludia (iba o slovakoch teraz vravim), ktori robia najviac gramatickych chyb pravdepodobne malo citaju, alebo citali ked boli deti. To vam povie kazda ucitelka. Pri citani sa nam spravna gramatika zautomatizuje, dostane sa nam tzv. "do oci". Ja sama by som uz vybrane slova nevedela odmemorovat, ale písem dost spravne, co sa tyka gramatiky.... obcas sa sice uz musim zamysliet, ved som zo skoly strasne dlho - ale - ked si to slovo napisem vedla seba v oboch variantoch (mam na mysli s i alebo s y) tak jednoznacne spoznam, ktore je spravne.
Ale ak budem casto citat slova s chybami tak sa aj mne dostanu "do oci" tie nespravne napisane slova s chybami. Pisem toto vsetko v prvej osobe jednotneho cisla, aby to nikto nebral osobne, ale myslim si, ze sa to tyka vsetkych.
Navyse - ti, ktorym sa obcas chyba podari ... ked sa ostatni budeme tvarit, ze sme si nic nevsimli, nemaju sancu svoju gramatiku korigovat.
Ina vec je ale otazka formy, ako na tie chyby pripadne upozornovat ... k tomu sa teraz nebudem vyjadrovat

A uplne na koniec - vsetci sa snazime dodrziavat pisane aj nepisane pravidla ... napr. pravidla slusnosti ... a to aj tak, ze ked vojdeme do miestnosti tak slusne pozdravime. Preco by gramatika mala byt vynimkou? Na to som este zatial nepocula (necitala) jediny dovod nikde, preco by sme vo vzajomnej komunikacii nemali dodrziavat (alebo sa aspon snazit) pravidla gramatiky ... podla mna je to tiez isty druh slusnosti ...

p.s.: strasne sa mi vzdy paci, ked pocujem nejakeho cudzinca rozpravat po slovensky ... naozaj bez ironie - mile mi to velmi pripada.
Naposledy upravil ayya : 12.06.06 at 15:57 Dôvod: oprava gramatickej chyby sk-cz :)))
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

domacnost
.... Nikdy by ma nenapadlo to čo napadlo teba , porovnávať počet príspevkov a deliť, nedeliť na odborné a neodborné....
Este to nemam vsetko vyhladane, ale neodolam aby som nenapisala toto:

Keby si bola moja dcera, tak by som ti teraz povedala presne toto:
"Hanbi sa teraz, ty kačena, ... lebo jeden z viacerych dovodov, preco som to navrhovala si bola prave ty ..."

ale - ako som slubila - vyhladam to a vysvetlim podrobnejsie
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Malý príbeh.
Môj oco,kedysi dávno si musel vzhľadom k vykonávanej funkcii doplniť svoje vzdelanie. Triedu tvorilo približne 25 dospelých mužov/no preto,lebo žena vo funkcii????/ .Jednou z úloh ,bolo aj zvládnutie diktátu. A pretože to bola skupina rôznych ľudí ,niektorí mali problém s písaním "i" a "y".
Jeden jeho kolega to vyriešil úplne svojsky. V celom diktáte ani v jednom slove nenapísal žiadne i,y.
Na konci diktátu napísal jeden riadok iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a druhý riadok yyyyyyyy.
Pod to s výkričníkom napísal: Všetky i,y na svoje miesta,pochodom,vchod!
Aj prísny pedagóg sa zasmial a dôležité bolo ,že nebola nedostatočná.

Ale k tomu len toľko: aj mne ide niekedy oči vyklať hrúbka ako hrom,ale na druhej strane to môže byť človek strašne múdry,len ten pravopis akosi nejde dostať pod kožu.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Melnick
Malý príbeh. ..........
Na konci diktátu napísal jeden riadok iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a druhý riadok yyyyyyyy.
Pod to s výkričníkom napísal: Všetky i,y na svoje miesta,pochodom,vchod!
Aj prísny pedagóg sa zasmial a dôležité bolo ,že nebola nedostatočná.
Ale k tomu len toľko: aj mne ide niekedy oči vyklať hrúbka ako hrom,ale na druhej strane to môže byť človek strašne múdry,len ten pravopis akosi nejde dostať pod kožu.
pekny pribeh

Ale s tou dalsou vetou suhlasim iba ciastocne. Ak je to starsi, alebo stary clovek - tak to uznam, v dobe ked mala 18 rokov moja mamina tak maturita bola asi tolko vazena, ako dnes vysoka skola ... a moja babinka ked mala 18 ... tak uz dokoncene zakladne vzdelanie bolo "dost vela"
Lenze - dnes je uz situacia uplne ina, to dufam uznas aj ty ... takze ja si z tohoto pohladu trufnem povedat, ze dnes uz kazdy clovek (aj ked mam vyhrady ku skolstvu) moze svoju matercinu ovladat aspon na takej urovni, aby nenarobil 5 chyb v styroch slovach. (znova pripomeniem, ze rozpravam teraz o ludoch slovenskej narodnosti) ak niekde taky chybny text najdem, tak to dost casto povazujem za ignoranciu... (isli by ste v lete v plavkach do divadla?)
Osobne vzdy uvitam, ak ma hocikto upozorni, ak urobim v gramatike hrubu chybu a budem dokonca za to vdacna, lebo si to dobre zapamatam a nebudem robit tie iste chyby dalej a aj uradne texty, ktore som nutena pisat, tym mozu ziskat na kvalite

btw: Na vela veci sa snazim vyuzit rozne, aj mnemotechnicke pomocky. Spominam si, ako som dostala v stvrtej triede na zaciatku roka dvojku z diktatu, lebo som napisala, ze "nasa nova spoluziacka sa vola Jutka". Jasne, ze to bolo spravne Judka... ale kedze som nikdy predtym nepocula meno Judita, tak som to nevedela spravne napisat. Ale vidis - pamatam si to do dnesneho dna... este aj meno ucitelky si vybavujem :p a to som o nej viac ako 40 rokov ani nepocula
Podobne je to aj so slovickom hanba, ... som si zapamatala, ze sa povie pohana, alebo haniť, ale nie hamiť ... a v tomto slove sa tiez nemozem zmylit ... to som teraz vseobecne, iba ako priklad napisala, nie konktretne ...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Melnick
Malý príbeh.
Môj oco,kedysi dávno si musel vzhľadom k vykonávanej funkcii doplniť svoje vzdelanie. Triedu tvorilo približne 25 dospelých mužov/no preto,lebo žena vo funkcii????/ .Jednou z úloh ,bolo aj zvládnutie diktátu. A pretože to bola skupina rôznych ľudí ,niektorí mali problém s písaním "i" a "y".
Jeden jeho kolega to vyriešil úplne svojsky. V celom diktáte ani v jednom slove nenapísal žiadne i,y.
Na konci diktátu napísal jeden riadok iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a druhý riadok yyyyyyyy.
Pod to s výkričníkom napísal: Všetky i,y na svoje miesta,pochodom,vchod!
Aj prísny pedagóg sa zasmial a dôležité bolo ,že nebola nedostatočná.

Ale k tomu len toľko: aj mne ide niekedy oči vyklať hrúbka ako hrom,ale na druhej strane to môže byť človek strašne múdry,len ten pravopis akosi nejde dostať pod kožu.
Začala som písať tento príspevok zároveň s Ajku, tkaže ešte raz: plne súhlasím s Majkou. Moja mamina je vysoko inteligentný človek, ktorý si dopĺňa vzdelanie, kde sa len dá. Pred 6 rokmi dokončila svoju poslednú vysokú školu, samozrejme ďalej sa vzdeláva, lenže bez titulov. No keby ste jej dali napísať diktát, zhrozili by ste sa.
A nikto jej to nevyčíta...
Ozaj, počuli ste o dysortografii??? Teda poruchy písania gramaticky správne? Myslím, že v našej spoločnosti je táto choroba značne rozšírená aj vzhľadom na náročnosť našej gramatiky. A to myslím smrteľne vážne.
A nech sa na mňa nikto nehnevá - túto stránku čítame starší alebo aspoň dospelí ľudia. Skúseli ste niekedy v poslednom čase chytiť do ruky nejakú detskú knihu? Radšej deťom nedávať nič čítať, lebo Ajka, podľa Tvojej teorie by sa naučili akurát tak negramatiku. Napríklad v Psíkovi a mačičke sú také hrúbky, že moja učiteľka slovenčiny zo ZŠ by sa v hrobe obracala...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Marianna01
Ozaj, počuli ste o dysortografii??? Teda poruchy písania gramaticky správne? Myslím, že v našej spoločnosti je táto choroba značne rozšírená aj vzhľadom na náročnosť našej gramatiky. A to myslím smrteľne vážne.
...
ale ano... samozrejme, disortografia patri k porucham ucenia, tak ako aj disgrafia, dislexia a aj diskalkulia ... tazko ti k tomu mozem vela napisat, nie som ani pedagog, ani psycholog a ani sa tieto poruchy nevyskytuju v nasej rodine ... iba to viem, ze sa v poslednej dobe vraj diagnostikuje stale viac deti s tymito poruchami ... a navyse - malokedy sa vraj vyskytuje izolovane iba jedna z tych poruch. A velmi je pritom zaujimave, ze tie deti su inteligencne rovnocenne s vrstovnikmi ...
Na druhej strane existuju statistiky, ze najviac dislektikov sa vyskytuje v anglicky hovoriacich krajinach - v kontraste k tomu najmenej tam, kde sa nepouziva latinka, ale nejaka obdoba "obrazkoveho pisma" ... takze netrufam si posudit, ci to bude zlozitostou nasej gramatiky.
Aj tak predpokladam, ze sa bavime o ludoch, ktori tieto poruchy nemaju. To mi trosku pripada, ako keby sme sa nesmeli rozpravat o zdravej pestrej strave iba preto, ze niektori ludia trpia (co mi je luto) cukrovkou alebo celiakiou.

A este k tej knizke: Psicek a macicka ... je to hroza, ale co podla teba s tym? Rezignovat? ... ja osobne by som sa snazila to poopravovat cervenou ceruzkou rovno v knizke ... aj tym by sa deti cosi naucili imho...
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Evine ďakujem za link, prečítala som si debatu starú takmer rok. Nemienim nikoho učiť spisovný jazyk. Myslím, že som vo svojom príspevku dostatočne jasne uviedla, že k mnohým chybám som tolerantná. A upozornila som aj na to, že chybu spravím aj JA , napriek tomu, že som zo slovenčiny pred 35 rokmi maturovala na jednotku. Nerozdeľujem ľudí podľa vzdelania, titulu, postavenia, náboženstva ani podobných kritérií. Jediným kritériom je pre mňa CHARAKTER . Mám priateľov s vysokoškolským vzdelaním rovnako ako priateľov, ktorí ukončili len učňovku. Viem, že tá moja priateľka kuchárka s manželom stolárom, by napísali príspevok s obrovským množstvom pravopisných chýb. Napriek tomu ich mám rada, lebo sú to fajn ľudia s dobrým srdcom a čistým CHARAKTEROM. Ale keby sa prihlásili na Poradu a začali čítať príspevky, ktoré sú tu v hociktorej téme, boli by z toho vedľa, pretože by nevedeli, o čom sa tu vlastne bavíme. A dnes som čítala jeden príspevok, z ktorého som mala dojem, že ho napísal mladý človek. Bohužiaľ, gramatika bola asi taká, ako keby to napísal môj priateľ-stolár. Začala som teda rozmýšľať, či to je jeho skutočný prejav alebo provokácia. Ak je to jeho skutočný prejav, obávam sa, že mu Porada veľa nedá. A to bol dôvod, prečo som napísala svoj príspevok.
Viac sa k tejto téme vyjadrovať nebudem, keďže všetko už bolo povedané....
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ayya
Evi, nepopieram ze si sa snazila, ale nepodarilo sa ti vysvetlit mi, preco si neakceptovala moju prosbu, aby si ten link zmazala... odhadujem, ze mne sa zase asi neporadilo tebe vysvetlit, ze je tu ten link zbytocne... to je podla mna podobne ako s bulimiou - cim viac sa na bulimiu upozornuje, tym viac dievcat na bulimiu ochorie (to nie je moj vymysel, to vravia odbornici na PPP)...
A nemozem s tym nic urobit, ze Ty neberies tuto temu ako moju ani nechcem s tym nic urobit. Ani mi to nevadi, ze ju tak neberies na rozdiel odo mna, ja ju skratka stale beriem ako "moju"
Podľa môjho skromného názoru mal by už zasiahnúť aj Richard.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať