Zavrieť

Porady

Po fajronte

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Včera som veľmi chcela pripomenúť poraďákom zaujímavý program v TV a nemala som kde. Na inych diskusných stránkach obyčajne podobná téma existuje, tak skúšam či sa aj tu u nás ujme.

Nejde mi iba o TV programy, ale aj o filmy, zaujímavé koncerty, prípadne výstavy, výlety a iné akcie.

Prezerala som staršie témy, či nedokážem niečo vybrať, aby sa zbytočne nezakladala nová téma ale nakoniec som sa rozhodla, že založím túto a požiadam vás všetkých o príspevky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

dnes nebude "pod lampou" ... najprv som sa celkom "zlakla" ale potom som si pozrela "najblizsie vysielanie" - a nasla som to v programe na zajtra.

takze - asi kvoli prazdninam, zajtra bude nejaka repriza - odhadujem, ze niektorej uspesnejsej casti.
Teda zmeny vo vedeni STV sa este velmi neprejavili
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ayya ale cez prázdniny býva len repríza ...nie?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
ayya ale cez prázdniny býva len repríza ...nie?
ano, mas pravdu - ale ked som hladala v dnesnom programe ... tak som trosku "zapanikarila" lebo: ak si spravne pamatam - aj reprizy byvali vo stvrtok, ale dnes je tam nejaky film


je mi jedno, ci to bude dnes alebo zajtra, ale v prvom momente som si myslela, ze to uplne zrusili
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
aj ja to sledujem a aj iné relácie , takže viem , že cez prázdniny vysielajú reprízu a začínajú na ostro v septembri .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

teraz mam taky "osli most"

Pouzivate ten vyraz? ... neviem, kde som to vzala ani preco sa ten vyraz pouziva. Viem iba, ze ked sa bavim s niekym na urcitu temu ... a nieco - slovicko, ton hlasu, vyraz rozpravajuceho ... mi pripomenie inu situaciu a v myslienkach sa nezadrzitelne zacnem zaujimat tou novou temou, ktora pre mojho partnera je nepochopitelna (lebo nema taku istu skusenost ako ja) ... tak tomu hovorim (a nielen ja) osli most

neviete nahodou niekto, z coho vzniklo toto "rceni" ? velmi rada by som sa to dozvedela, mari sa mi nieco o nejakej bajke, ale neviem si za ten svet spomenut, odkial sa mi to v hlave vzalo ...

0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

takze ten osli most je takyto: suplik !!! (zasuvka)

pri pisani o preklepe v teme o preklepoch som urobila preklep ano, je piatok aj unavena som uz nielen z tepla :p ale v tom momente ma prepadol ten osli most a premyslala som chvilocku, ... o sustrededeni, o chybach, o hladani chyb ... o moznosti cvicit si pozornost ...

Vraj Napoleon (vcera sme ho spominali ) bol majstrom v sustredeni sa, v koncentrovani pozornosti. Bol vraj velmi vykonny, dokazal pracovat bez chyb velmi dlhu dobu... dokonca mu vraj stacilo spavat iba 3-4 hodiny denne. V dnesnej dobe by sa asi kazdy psycholog a aj psychiater zamyslel nad tym, ci neuzival nejake povzbudzujuce prostriedky ... ktovie, mozno aj ano - nejake bylinkove preparaty? ... alebo aj cosi ine, ved sa dlho spekulovalo o tom, ci neskoncil svoj zivot predcasne kvoli nejakemu jedovatemu pripravku ...

A dokazal robit bez chyb viac veci (zdanlivo) naraz: diktovat nejaky list, nechat si vysvetlovat situaciu na bojovom poli, pritom odpovedat na otazky dalsich pritomnych ... mozno pritom este aj vecerat :p

Finta vraj bola v tom, ze dokazal v kratuckej chvilke skoncentrovat svoju pozornost tak, ze si z hlavy "vyhodil" myslienky na vsetko, cim sa prave nezaoberal ... predstavte si, ze mate stol s viacerymi suplikmi ... jeden otvorite a sustredene pozerate na jeho obsah ... za chvilku ho zatvorite a sucasne zmazete v hlave vsetky predstavy o veciach v tom supliku... a otvorite dalsi a venujete sa zas iba tomu, co vidia vase oci v tom druhom supliku...

Takto vraj pracoval Napoleon ... jeden cas som ho velmi bdivovala ... bolo to uz dost davno - a pamatam si, ako ho na piedestale mojej najoblubenejsej osobnosti nahradil michelangelov David
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kdesi som citala, ze ficovi volici uz par tyzdnov cakaju, ze kedy im uz zacnu padat "pecene holuby do huby "

a do dnesneho dna nic!

0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ayya
kdesi som citala, ze ficovi volici uz par tyzdnov cakaju, ze kedy im uz zacnu padat "pecene holuby do huby "

a do dnesneho dna nic!

nech čakajú Veď ich to čakanie po štyroch rokoch omrzí
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

katkaj
nech čakajú Veď ich to čakanie po štyroch rokoch omrzí
Súhlasím a dodávam, môžu si za to sami, že im nepadajú.:p:p:p:p:p
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

katkaj
nech čakajú Veď ich to čakanie po štyroch rokoch omrzí
ja myslim, ze to nebudu ani 4 roky
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Gabi03
ja myslim, ze to nebudu ani 4 roky
No nechcela som byť až taký veľký optimista
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

hmm...spomenula som si, ze dnes uz je to 6 rokov! Sest rokov od toho dna, kedy umrel Jaro Filip ...ten cas strasne uteka ... ak mate chvilku casu, precitajte si pripadne toto "rozpravanie" ako spomienku na neho ...

Je to imho nadherna oslava velkeho priatelstva medzi Jarom Filipom a Rostom Hedvickom.

Obcas sa stane, ze je nevyhnutne rozpravat o tom, co bude po smrti ... Spominam si, ze sme sa o tom rozpravali s mojou maminou, ked uz nam bolo vsetkym vsetko jasne ... Vravela som jej vtedy: Neboj, ... iste je tam super! Musi tam byt lepsie ako v Amerike, lebo - aj z Ameriky sa obcas niekto vrati, ze mu tam nie je dobre ... ale "odtial" sa nikto nevratil...

Usmiala sa vtedy na mna ... a ja naozaj verim, ze vsetci, ktorych "tam" mame, sa tam fakt maju lepsie ako v Amerike a okrem toho: aj partia je tam uz super vyberana ...
Naposledy upravil ayya : 11.07.06 at 16:12
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ale - aby to nebolo take smutne, tak si pripadne skuste precitat este toto: je to uvaha (tiez uz viac ako 5 rokov stara) a podla mna veeeelmi vydarena jedneho velmi sikovneho mladeho cloveka - hore nad clankom je uvedene jeho meno, mozno ste uz o nom poculi
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Dnes vecer v telke pojde jeden film s hercom, ktoreho mam velmi rada ... a bude to na STV2 22.35 v ramci filmových navratov. Vraj viackrat oceneny film a vola sa "Zabiť vtáčka". Tesim sa, este som ho nikdy nevidela, tak asi budem zas nahravat do nasej filmoteky

no kurnik, nie je to fesaaaaak?!
gregory-peck03.jpg  
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ayya
Dnes vecer v telke pojde jeden film s hercom, ktoreho mam velmi rada ... a bude to na STV2 22.35 v ramci filmových navratov. Vraj viackrat oceneny film a vola sa "Zabiť vtáčka". Tesim sa, este som ho nikdy nevidela, tak asi budem zas nahravat do nasej filmoteky

no kurnik, nie je to fesaaaaak?!
Nie kurník, ale fešáčisko.:p
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

trosku som si popozerala na nete informacie okolo toho filmu (vdaka za google) ... a dozvedela som sa nasledovne zaujimave veci: autor za novelu, ktora bola pouzita ako predloha k tomu filmu v roku 1961 dostal pulitzerovu cenu ... potom neskor v roku 1962 bol film oceneny Oskarmi, dnes patri medzi top 100 filmov .... velmi sa na to tesim, este viac ako pred chvilkou

p.s.: prikladam este aj zvuk: tento je dlhsi a tento je kratsi ... taketo nieco som este neskusala, tak uvidime, ci sa to podari

p.s.2: ide to ... tak este jeden zvukový prikladam
Naposledy upravil ayya : 12.07.06 at 15:43
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

tak toto je fakt sila !!!

Mamičkám v Dolnom Kubíne naozaj vymenili bábätká



Dolný Kubín 12. júla (TASR) - Dve bábätká - dievčatká vymenili mamičkám v pôrodnici Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Dolnom Kubíne. Potvrdila to expertíza súdneho znalca na určenie rodičovstva na základe porovnania DNA biologických rodičov detí. TASR to uviedol riaditeľ NsP Miloslav Ostrihoň.
Jedna z dvoch mamičiek vymenených dievčatiek bola presvedčená, že ich v nemocnici zamenili, a tak podala sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Dievčatká sa nenarodili v ten istý deň, ani ich neprepustili domov v rovnaký deň. Jednej z mamičiek sa však nezdalo, že si priniesla domov svoje dieťatko. Nevidelo sa jej jeho správanie, ani črty. Dokonca uviedla, s kým jej zamenili dcéru. Druhá mamička až také pochybnosti nemala, dokonca verila, že novorodencov nevymenili.
Riaditeľ dolnokubínskej nemocnice vyslovil poľutovanie nad zámenou novorodencov. "Mrzí ma uvedená skutočnosť," poznamenal. Túto situáciu si nevie vysvetliť.
"Na telo matky aj novorodenca sa píše hneď po pôrode nezmývateľné identifikačné číslo. V dolnokubínskej nemocnici sa ročne narodí okolo 800 detí a počas jej asi tridsaťročnej existencie nemali takýto prípad," povedala vedúca lekárka novorodeneckého oddelenia NSP Jana Dudášová.


Copyright © TASR 2006
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Práve som to dočítala v Bleskovkách , no vidíš a ako sa nemocnica vyjadrovala , že u nich sa to stať nemôže .....to je sila Ešte aby aj na pôrodnici mamičky tŕpli , či si prenesú v batôžku domov svoje pravé dieťa . A potom zdravotníci štrajkujú za nízku mzdu ......a začo ...za takúto prácu ?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
Práve som to dočítala v Bleskovkách , no vidíš a ako sa nemocnica vyjadrovala , že u nich sa to stať nemôže .....to je sila Ešte aby aj na pôrodnici mamičky tŕpli , či si prenesú v batôžku domov svoje pravé dieťa . A potom zdravotníci štrajkujú za nízku mzdu ......a začo ...za takúto prácu ?
hmm... celkom by ma zaujimalo, co sa teraz bude v Dolnom Kubine diat, ci tam vobec este bude chciet niekto priviest dietatko na svet :p keby sa to stalo v sukromnej nemocnici, tak ju mozu hned zatvorit pre nedostatok "klientov"
... a o strajkovani: sukromni (ale taki, co maju zmluvy s poistovnami) podla mojich vedomosti moc nestrajkuju iba cisto statni strajkovali tusim
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

mate radi country muziku? ... tu je link na ceske country radio
hore je taka zlta listicka a v nej si treba kliknut na zive vysilani a davaju hodne aj ceskych pesniciek a hraju cely den
prave teraz hra pesnicku od dobesa o slanych potockoch
je super, ale viem ze ju uz asi nestihnete ...

a teraz pojde:

HOP TROP
BILÉ JEEPY(AFRIKA) ... tu mozete stihnut
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať