Zavrieť

Porady

Po fajronte

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Včera som veľmi chcela pripomenúť poraďákom zaujímavý program v TV a nemala som kde. Na inych diskusných stránkach obyčajne podobná téma existuje, tak skúšam či sa aj tu u nás ujme.

Nejde mi iba o TV programy, ale aj o filmy, zaujímavé koncerty, prípadne výstavy, výlety a iné akcie.

Prezerala som staršie témy, či nedokážem niečo vybrať, aby sa zbytočne nezakladala nová téma ale nakoniec som sa rozhodla, že založím túto a požiadam vás všetkých o príspevky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

najprv sem to supnem je to "tema dna" z archivu TA3 www.ta3.com

16.05.2006
Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia
1. cast relacie
2. cast relacie
Po prvý raz treba odovzdať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia. Čas vyprší 30. júna.
Už teraz počuť výhrady: systém je príliš komplikovaný. Bola táto zmena nevyhnutná?
A nedalo sa chaosu so zúčtovaním predísť?

Hostia:
Tibor Gregor, Klub 500
Vladimír Sirotka, Slovenská asociácia malých podnikov
Róbert Haršány, Vzájomná zdravotná poisťovňa Dôvera
Rudolf Zajac, minister zdravotníctva

-------------
neviem sem pripnut link, je tam java ale je to zaujimave, naozaj vhodne na vypocutie
a teraz to este niekde vlozim do primeranejsej temy, aby to nasli viaceri
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

bepo
Bonzáčika nedostáva len Richard ale aj moderátory/ky,neslúži len na nahlásenie porušenia Etikety ale aj keď nevieš niečo sama opraviť napr 2 krát zadaná tá istá téme príp inde zaradená téma.
mimochodom, mozno mi nieco uniklo, ak ano... prosim nasmerujte ma, ale ja naozaj neviem, co vsetko moderatori mozu, vedia, smu, chcu... nemozu, nemaju moznost ...atd.
a celkom by ma to zaujimalo a mozno ze aj viacerych. Richard sa nedavno vyjadril dost vseobecne, zalozil novu temu - tak som cakala, ze tam este nieco dalsie napise ... teraz neviem, ci nema cas alebo to je uz ukoncene...

p.s.: uplne pre istotu, ja naozaj nechcem byt moderatorom, nielenze nemam na to kapacity... ani vedomostne, ani casove a ani co sa tyka chcenia, zelani, ok? :p
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ayya
Tweety, aj teba som sem chcela pozvat ... ale vidim, ze si tu pridelila suhlas, takze pozyvat ta netreba, prima
Som si vsimla, ze ty tu na porade fungujes ako taky nas privatny poradacky "google" ... Keby sa niekto spytal novacikov, za poslednu dobu, ze kto im prvy odpovedal na otazku, tak jednoznacne by si viedla Az mi to pripada, ako ... keby v nebicku Svaty Peter kazdej prichadzajucej dusicke pridelil anjelicka... ktory ho bude sprevadzat prve obdobie ... aby sa v tom raji nestratil som presvedcena, ze vela novacikov by ta vyhlasilo za svojho anjelicka straznicka ...

Myslim, ze mas velmi vela skusenosti ... co sa tyka "prveho kontaktu" s novacikmi ... tak si myslim, ze by si nejakym napadom mohla prispiet...
prosim
Ja si zase myslím, že nikto nemá právo vyhrešiť iného iba preto, že chce druhým nezištne pomôcť. Nevedela som, že to mám zakázané. Patent na rozum nemám, ale ospravedľňujem sa tým, ktorí ho majú.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Teraz som súhlasila a pridám aj príspevok. Prečítala som si dnes celú túto tému a zostala som nepríjemne zaskočená. Na šuťáku sme hovorili o tom, že poradu zahlcuje RZZP, ale ja si myslím - a dúfam, že je to tak, že po júni to skončí. Väčšina novoregistrovaných sem príde opäť a keď bude horieť termín nejakého priznania. Toľko k novým témam.
K sledovaniu počtu príspevkov, súhlasov, získaných súhlasov a bodov: Sledujeme alebo nesledujeme počet príspevok? Ak nejaký nováčik dostane odpoveď od poradcu s napr. vyše 1000 príspevkami a poradcu so 100 príspevkami, koho príspevok bude brať ako bernú mincu? Na druhej strane, ak vám udelí bod niekto s tisícmi príspevkov, je to lichotivé. Zas, ak si nemáme všímať počet bodov, na čo je bodové celé hodnotenie? Na čo je potom údaj o počte príspevkov? Myslím si ale, že ani jeden z nás neprispieva kvôli tomu, aby mal čo najviac príspevkov! Veď to je choré, nie kvôli tomu sme tu! Všetci sme sa rozplývali (ešte nedávno), ako nezištne si tu pomáhame. Už to nie je o tom, ale o získavaní príspevkov a bodov? Nejako tomu nerozumiem!
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ešte si dovolím pridať opäť príspevok - a sme pri tom, že už sa budeme báť prispievať, aby sme neboli obvinení, že prispievame, aby sme si niečo nahnali (alebo uhnali?). Ja viem, AYYA, že to celé myslíš dobre. Len nejak sa mi zdá, že niekedy sa nechtiac dotkneš niektorých poraďákov. Tweety - jedna z najlepších, je podľa mňa teraz dosť znechutená - viď (nevidím číslo príspevku) 2 príspevky dozadu. A ja jej dávam za pravdu. Snaží sa, dáva rady a ešte je za to sfúknutá. Ja by som sa na jej mieste pár dní na porade neukázala. Prepáč, Ayya, možno som sa Ťa tiež dotkla, nechcela som. Len upozorňujem, že možno trošku viac s citom by trebalo o niektorých veciach. Aby sme si to nepokazili najviac my.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

A snáď posledná vec, ktorá ma napadla: Odbočenie mimo témy v kontkrétnej téme: Nemyslím, že je to až tak na škodu veci. Keď si niekto hľadá odpoveď na svoju otázku, jednoducho to odignoruje a ide ďalej. A tým, ktorí tam v tej téme diskutujú, to možno pomôže trošku k odreagovaniu. Neviem, prečo by sme mali kritizovať práve toto. Mne sa vždy páčili "intermezzá" v téme - aj som sa zasmiala, aj trošku "ľudsky" sa niečo dozvedela o tom ktorom poraďákovi. Kto chce vedieť len fakty, nech si prečíta najčastejšie kladené otázky, blogy a zákony. Kto chce vedieť viac, nech počíta aj s takouto - pre mňa milou - skutočnosťou. Nemyslím, že by sme sa mali obmedzovať práve týmto smerom. Samozrejme, nemám na mysli 10stranové , ale pár príspevkov vôbec nie je na škodu veci. Toľko môj názor.

Veľmi rada sem chodím - dúfam, že si to sami sebe neznechutíme!
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Tak som si prečítala, čo tu od rána pribudlo. A zase pridám názor nováčika.
Zatiaľ som žiadny príspevok nepísala preto, aby som dostala nejaké body, alebo súhlasy. Jednoducho som chcela povedať svoj názor. A samozrejme mi aj chvíľu trvalo, kým som ako-tak pochopila systém. Ale poctivo priznávam, že keď som zistila, že môj názor niekomu pomohol, alebo ho oslovil tak, že mi dal súhlas, potešilo ma to. Dodalo mi to odvahu, aby som sa vyjadrila aj k ďalším témam. Toľko k systému bodovania a súhlasov.

A teraz jedna VELIKÁNSKA PROSBA na "skalných" poraďákov:
Prosím Vás, vydržte to a neopúšťajte Poradu! (Zitka, vydrž aj Ty, prosím!)
Vy ste predsa dušou Porady, bez Vás a Vašich rád to už nebude ono. Môže tu byť 24 tisíc členov, ale je Vás tu len pár, ktorí tvoríte to jadro Porady. Ak to prirovnám k rodine, je to ako keby rodičia opustili deti. Aj tie vlastné decká Vás predsa občas parádne naštvú, občas im vyčistíte žalúdok a občas im trepnete po zadku alebo vylepíte zaucho. Ale aj deti dospievajú a stávajú sa z nich dospelí. A možno o nejaký čas budú práve tie deti učiť rodičov nové veci. Je to tak, ako keď ja potrebujem poradiť s mobilom alebo počítačom - volám synovcov, pretože sú v tomto omnoho ďalej ako ja. Ale keď boli malí, tak som ich kŕmila lyžičkou a utierala im posr... ritky.
Takže opakujem: PROSÍM, NEOPÚŠŤAJTE PORADU!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ak AYYA nazvala TWEETY anjeličkom strážnym pre nováčikov,

tak je to predsa veľká pochvala, či vari nie?


Žeby som bola ja ?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kukučka
Žeby som bola ja ?
tu nie je nic mimo temy... toto je tema po fajronte
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Marianna01
Ešte si dovolím pridať opäť príspevok - a sme pri tom, že už sa budeme báť prispievať, aby sme neboli obvinení, že prispievame, aby sme si niečo nahnali (alebo uhnali?). Ja viem, AYYA, že to celé myslíš dobre. Len nejak sa mi zdá, že niekedy sa nechtiac dotkneš niektorých poraďákov. Tweety - jedna z najlepších, je podľa mňa teraz dosť znechutená - viď (nevidím číslo príspevku) 2 príspevky dozadu. A ja jej dávam za pravdu. Snaží sa, dáva rady a ešte je za to sfúknutá. Ja by som sa na jej mieste pár dní na porade neukázala. Prepáč, Ayya, možno som sa Ťa tiež dotkla, nechcela som. Len upozorňujem, že možno trošku viac s citom by trebalo o niektorých veciach. Aby sme si to nepokazili najviac my.
Prepac mi, ale mam pocit, ze sa mi nepodarilo vysvetlit o co mi vlastne ide... tak, aby tomu mohli vsetci rozumiet... podla toho, co si pisala, prepac... ale videla si v tom nieco ine, ako som naozaj myslela...

Mne vobec nejde o pocet prispevkov... priznam sa, ja som ani nepochopila, aky to ma skutocny vyznam, okrem veeelmi priblizne orientacneho a este mozno zabavneho. Ale musim byt zrejme opatrna, aby sa zase niekto neurazil... to nechcem, naozaj nechcem a este raz nechcem
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zacnem absolutne vseobecne. Pocet cohokolvek primarne nehovori nic o kvalite.
Predstav si, ze som napr. nikdy este nevidela jantarove jablka. Ked napriklad pridem na trh kde ma jeden predavac tisic jantarovych jablk ale budu trpke, nechutne a vedla neho niekto iny, kto ma iba 100 jantarovych jablk, ktore su sladke a stavnate tak ja sa predsa vobec podla poctu neviem kvalitne rozhodnut . Ked by tie dve kopy jablk videl niekto, kto jantarove jablka predtym este nikdy nevidel alebo nejedol - tak z prveho pohladu to predsa nevie rozoznat. Az ked pride niekto, kto s jantarovymi jablkami ma nejake skusenosti... az ten mi potom moze poradit a podla neho sa mozem lepsie a odbornejsie rozhodnut... teda: nejaky (nazvime ho) nezavisly odbornik.

Nijako nechcem znizovat kvalitu odbornych prispevkov, ktorych je tu strasna kopa. Ale clovek priemerne zbehly na internete vie, ze pocet prispevkov nabieha obycajne automaticky, a teda nie je to nieco ako hodnotenie v skole. Ak by som to dotiahla do absurdity tak by tu musela vzniknut nejaka komisia nezavislych odbornikov, ktora by hodnotila kvalitu jednotlivych prispevkov, mala by vypracovane nejake kriteria a podla toho by prispevky bodovala... Vtedy by sa dalo spolahnut na pocet prispevkov ako znak kvality...
Pozri sa konkretne na mna: za posledne styri dni mi naskocilo okolo 100 prispevkov, ale aku maju hodnotu z hladiska odbornej kvality? ziadnu ! A zvysila sa tymi prispevkami v tvojich ociach moja povest odbornicky? No, divila by som sa ti ...
Osobne ja mam pocet bodikov za prispevky (prepacte za vyraz) na haku ... teda: pocet mojich bodikov za prispevky (teda tie ktore mi nabiehaju automaticky - ale nie tie, ktore sa tu volaju PoradaBody) mam na haku aby nevznikol zase nejaky omyl
Naposledy upravil ayya : 20.05.06 at 16:15 Dôvod: presnejsia specifikacia bodiky - za prispevky
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Ine su bodiky, ktore mi niekto prideli tlacitkom "ocenujem" alebo prida suhlas ... to ma velmi potesi, ale zase - ako raritka, mila poznamocka. Niekedy to moze byt za slovne spojenie, za nejaky prejaveny zmysel pre humor... alebo podobne... vobec si ale nemyslim, ze tym stupa moja hodnota ako odbornicky... fakt nie, ved nakoniec ludia mi k tomu aj pisu komentare... takze to si mozem lahko preverit

Teda: tie bodiky, ktore sa mi zbieraju od inych poradakov, tie si naopak velmi vazim
Naposledy upravil ayya : 17.05.06 at 22:37 Dôvod: doplnene: za suhlas :)
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Zatial len v skratke vstupim do temy.
Prepotrebnú etiketu som dal do navigacnej listy. Dufam ze ju bude niekto aj citat :-)

Ak pride trochu casu, novacikom mozno trochu stazim zivot odkliknutim eitkety a este mam pripravene preklikanie sa k relevantnej Porade (to vsak riesi len spravnu kategorizaciu otazky/temy, nie samotné zadávanie "otrepaných" otázok.

Každé obmedzenie spôsobuje problémy... Nieže by neboli keď obmedzenie neexistuje, ale ak dám podmienku 3 dni čakania na pridanie novej témy, budem obmedzovať aj tých "normálnych" nováčikov, ktorí sa majú čo spýtať ......

Odporúčam hlavne neodpovedať na "otrepané" otázky! Čoskoro sa prepadnú do zabudnutia....
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Marianna01
Ešte si dovolím pridať opäť príspevok - a sme pri tom, že už sa budeme báť prispievať, aby sme neboli obvinení, že prispievame, aby sme si niečo nahnali (alebo uhnali?). Ja viem, AYYA, že to celé myslíš dobre. Len nejak sa mi zdá, že niekedy sa nechtiac dotkneš niektorých poraďákov. Tweety - jedna z najlepších, je podľa mňa teraz dosť znechutená - viď (nevidím číslo príspevku) 2 príspevky dozadu. A ja jej dávam za pravdu. Snaží sa, dáva rady a ešte je za to sfúknutá. Ja by som sa na jej mieste pár dní na porade neukázala. Prepáč, Ayya, možno som sa Ťa tiež dotkla, nechcela som. Len upozorňujem, že možno trošku viac s citom by trebalo o niektorých veciach. Aby sme si to nepokazili najviac my.
Nemas sa mi za co ospravedlnovat - je uplne zrejme, ze obom nam na porade zalezi a chceme aby sa jej darilo co najviac A ked uz som tak uprimne priznala, ako vnimam moj pocet prispevkov... tak teraz mozem dopovedat, o co mi islo...

Nie pocet prispevkov je problem, pocet novych duplicitnych tem je problem... hore som to pisala, skus si vo vyhladavani zadat (v nazvoch tem, nie v prispevkoch) napr. slovicko faktura ...mne to ukazalo 394 tem, v ktorych sa slovo faktura nachadza... niektore su aj specifikovane ... to je ok, ak je nazov temy spravne zadany ... Nebezpecne su tie temy - nazvem ich jednorazove ... 1 (casto trivialna) otazka + 1 max. 2 odpovede a nic viac ...

Uplnou nahodou - pri hladani niecoho ineho som natrafila na novacika, ktory za par dni zadal 22 tem dashoferovskym systemom : jedna otazka = jedna tema ... to je pre poradu vrazedna situacia... Dobre to vyssie popisala Zlatica. Najdi si prosim vyssie jej prispevok o tom ako moze skoncit dobra stranka, ked sa nedodrzuju iste pravidla ...

Znova to zdôrazním: ak to bude pokracovat zakratko bude porada pre novacikov uplne nepouzitelna a my starsi poradaci sa sem budeme chodit iba zabavat na šuťák
Mne osobne sa aj na šuťáku páči, ale iste uznáš, že to by bol smutný koniec porady
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Richard - super, ze si tu.....tak si trufnem ta priamo spytat - a co ta "skolka" alebo prva pomoc kombinovana s neaktivovanym tlacitkom "nova tema"
to by neriesilo situaciu dashoferovskeho typu otazok a odpovedi?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Tweety
Ja si zase myslím, že nikto nemá právo vyhrešiť iného iba preto, že chce druhým nezištne pomôcť. Nevedela som, že to mám zakázané. Patent na rozum nemám, ale ospravedľňujem sa tým, ktorí ho majú.
Tweety ja som ta nehresila, prave naopak... iba si myslim, ze si nepredpokladala, ze pripadne niekto bude tvoju ochotu zneuzivat k neprospechu celej porady... a snazila som sa ta sem privolat preto, aby si pripadne zvazila, ci tvoja ochota nevychovava neochotnych novacikov... neochotnych v zmysle "vyhladat si uz viackrat existujucu odpoved"
Tak sa prosim nehnevaj, nemyslela som to zle, myslim si, ze niekedy v mene dlhodobych cielov (aby porada zostala prehladna) je potrebne byt na "lenivcov" trosku menej ochotnym ... a zakazovat ti vobec nemam co ... rozhodnutie zostava samozrejme na tebe
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

a vôbec:

baby, nebudeme sa predsa citit urazene, alebo dokonca trucovat!
heeeeeeeja !
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ayya
Ine su bodiky, ktore mi niekto prideli tlacitkom "ocenujem" alebo prida suhlas ... to ma velmi potesi, ale zase - ako raritka, mila poznamocka. Niekedy to moze byt za slovne spojenie, za nejaky prejaveny zmysel pre humor... alebo podobne... vobec si ale nemyslim, ze tym stupa moja hodnota ako odbornicky... fakt nie, ved nakoniec ludia mi k tomu aj pisu komentare... takze to si mozem lahko preverit

Teda: tie bodiky, ktore sa mi zbieraju od inych poradakov, tie si naopak velmi vazim
A myslím ayya, že si ich vážime všetci.

Včera som odchádzala z Porady trošku smutná,trošku nahnevaná
a neviem či nie aj urazená,pretože som cítila akoby nejaké
rozdiely medzi "poraďákmi"- po prvýkrát od 30.1.2006 to je
dátum keď som Poradu objavila a zaregistrovala sa.
Možno som sa hnevala sama na seba,že aj ja,hoci zo svojej nevedomosti , patrím medzi tých,ktorí si naháňali počet príspevkov
udeľovaním súhlasov,ale budem ich udeľovať aj naďalej,vždy
keď tú potrebu budem mať a udelím ich aj vtedy,ak sa nebude
jednať vždy len o odbornú odpoveď.
Veď aj prostredníctvom takých príspevkov si robíme
o sebe určitý obraz a vycítime,či ide o "veselú kopu",alebo
vážnejšieho človeka.Imho/prepáč ayya ukradla som Tvoj výraz/
pohrávala som sa s myšlienkou opustiť poradu,ale keď som ako
guest a špión v jednej osobe pozerala na nicky,ktoré boli on-line
zistila som,že nikto mi neublížil,ale naopak,k mnohým som si
vybudovala vzťah,akoby som ich poznala celé roky.
Ste neskutočne obetaví ľudia a ja som rada ,že patrím medzi
vás a trochu si popri vás užijem toho dobrého pocitu.
Ale máte jednu chybu: ste /sme/ unavení ,ešte ste /sme/ si
nestačili vydýchnuť z DP už bolo treba robiť DPH a čo horšie,
každý od vás /nás/ očakáva,že novinku RZZP budete vedieť
medzi prvými,do toho ten nával nových členov a každý z tých
ľudí si myslel,že jeho problém je ten najväčší a najdôležitejší
tak sa otázky o RZZP objavovali pomaly aj v téme :Výborný
ananásový koláč a zrazu sme sa ocitli ako na neriadenej
križovatke a možnože sme pociťovali aj akúsi nervozitu. Ja som
bola zlá aj na svoj PC ,pretože bol zrovna lenivejší ako kedykoľvek
predtým.
Preto ak môžem chcem nás všetkých poprosiť,aby sme
prečkali toto hektické obdobie a navzájom sa podporovali.
bolo by strašne smutné ak by sa tu zasa objavila téma :
Pátranie po............!
Tiež som myslela,že budem ignorovať niektoré nové
príspevky,ale keď si za tými otázkami predstavím ľudí
z môjho okolia, ktorí sú vydesení,že nepodaním RZZP
prídu o polovicu a v našom regióne je to pri nízkych mzdách
oveľa viac ako o polovicu,tak ak budem na otázku poznať
odpoveď ,pôjdem aj do zberného koša , vytiahnem,umyjem
a odpoviem.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

jasneeee, Majka .... vsetci sme tu dobrovolne a vsetci sme tu radi... a nemozeme mat na vsetko rovnake nazory... to tak bolo volakedy... parada je, ak mame rozdielne nazory a vieme sa pri tom normalne bavit...

a navyse: vsetkym nam zalezi na porade, ... inak by sme tu predsa neboli... lenze pri takom pocte ludi, ako je tu teraz sa uz obcas zaciname jeden druhemu ponevierat popod nohy ... nechtiac... a zaciname sa potkynat... tiez nechtiac...

ja zatial nemienim z porady vypadnut... viem sa tu tak spravat, aby som nacerpala dobru naladu ... ale vies - mam priblizne pol rocny "odstup" co som sem nechodila (ani ako neprihlasena) ... a mozno preto mi niektore veci viac biju do oci...

a vies co? podme sa bavit... vydrz - poslem ti super link
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

toto je zaujimava vecicka:
http://www.google.com/trends?q=porad...o=all&date=all

to je nova sluzba, ktoru poskytuje google... hore do okienka si zadate nejake slovicko - ja som zadala "porada" ... a google vam ukaze graf, na ktorom je zachytene ako casto, z ktorej krajiny, z ktoreho mesta a v akej reci bolo to slovicko vyhladavane cez google.... (to si mozete preklikat nizsie: cities, regions, languages) vpravo hore si este mozete selektovat krajinu a obdobie
je to iba informativne cislo, lebo napr. ak si niekto zada poradu do oblubenych linkov, potom uz nemusi pouzit google na vyhladanie, alebo niekto nepouziva google.sk ale google.com .... tak je automaticky zaradeny ako anglicky hovoriaci ... ale je to velmi zaujimava vec...

ak mate cas, tak si tam zadajte nejake velmi casto pouzivane slovo, napr. muzika, ... alebo, beatles, alebo mp3, alebo britney, alebo ine.... vela sloviciek to este zatial "nepozna", lebo je tato sluzba iba kratko poskytovana ... google sa musi este vselico naucit

a kedze je uz po 22:00 skuste toto: nastavte si krajinu vpravo hore - slovensko a hladane slovicko si dajte "sex"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať