Zavrieť

Porady

neospravedlnená absencia

Dobrý deň všetkým,

viem, že o absencii už bolo na Porade čo to popísané, ale pretože nie som mzdár, potrebujem to vedieť polopate.
Minulý týždeň mi neprišiel zamestnanec do práce. Tušila som, že tak spraví, pretože som deň pred tým nesúhlasila s ukončením PP dohodou - nemal ho kto nahradiť. Zmluvu má na dobu určitú do 30.6.2006.
Ak mu teraz podpíšem dohodu, alebo dám okamžité zrušenie, tak mi svoje odchody z firmy začnú takto riešiť aj ostatní a skolabuje mi celé oddelenie.
Chcem sa poradiť, čo pre firmu vyplýva v prípade, že mu dáme absenciu nasledovne:
máj - odpracoval 4 dni, ktoré dostane zaplatené a na zvyšok bude mať abseniu
jún - celý mesiac dostane absenciu.

Musíme mu počas absencie platiť odvody?
Na vyjadrenie našej mzdárky sa bohužial nedá spoľahnúť, takže jej potrebujem ukázať presné § a dať postup, čo má robiť, ináč robí mŕtveho chrobáka.

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
MIRKA111 Pozri príspevok
Sorry, takže spravím okamžité ukončenie PP k 10.01.2008 a hneď dnes ho poodhlasujem? A nemáte nejaký vzor?
Môžeš aj tak

Vzor pripájam
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Firme, kt. robím účto, majú obdobný problém. Nerobím im síce PaM, len výpočet miezd na základe ich podkladov, ale máme dobré vzťahy.
Prečítala som si. predchádzajúce prísp., tak sa len chcem uistiť, či im poradím správne:
Zamestnanec: ročník 1953
PP so zam. od 3.9.2007
PN od 16.10.2007
PP na dobu neurčitú - problém - PZ dala majiteľova manž. zam. do rúk, on ju nechcel podpísať, lebo že nevidí, vezme si ju domov a potom donesie....nenosil, ani nedoniesol
PN bola 10 dní platená, následne postúpená na SP. Aj za nasl. mesiac 11/2007-celý-pokračovanie Pn-ky doniesol osobne. Márne sa domáhajú potvrdenia za 12/2007-kladenky....
Vzhľadom na určité vzťahy na SP zistili, že on osobne doniesol ukončenie PN na SP dňa 10.1.2007 s ukončením k 31.12.2007.
Neozýva sa, neberie telefóny, nebol doma, keď za ním bol zamestnanec - kolega.

Keďže oficiálne nevieme, že ukončil PN (tieto informácie sú zo včera t.j. 16.1.2008 od známej na SP), nie je zo žiadnej poisťovne odhlásený, v SP poistenie neprerušené.

Navrhovala by som im:
1. zaslať výzvu zamestnancovi na doloženie dokladov o neprítomnosti na pracovisku - pokračovanie alebo ukončenie PN, pretože ofic. to nevieme...

Môžme mu dať okamž. výpoveď, keď nemáme nikým potvrdené skončenie PN a nenastúpenie do práce, t.j. absenciu?

Nerada by som, aby neskôr vznikli nejaké problémy z neplatného skončenia PP.

Ďakujem Vám
Naposledy upravil atka4 : 17.01.08 at 09:00
0 0
Monet Monet

Monet je offline (nepripojený) Monet

Ahoj poradaci,vedeli by ste mi prosim pomoct?Stretla som sa s tym teraz prvy krat.Zamestnanec nam neprisiel do prace bezdovodne od 23.1.08 do 18.02.08.Za tieto dni sme mu dali neospravedlnenu absenciu,len az teraz nam povedala uctovnicka ze sme mali do SP nahlasit prerusenie.Neviem ci mame teraz spatne nahlasit prerusenie elektonicky.A vedeli by ste mi poradit co mam dat podpisat zamestnancovi?ak mate aj nejake tlacivo tak by ste ho mohli pripojit.teraz niekedy k nam ma este prist tak mu chcem dat podpisat vsetko co k tomu treba..k tomu 18.2.2008 sme s nim rozviazali PP a to moze byt este rad ze dohodou..dakujem za vsetky rady
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

To si prosím Ťa prišla na to, že mal absenciu od 23.1. do 18.2. až dnes t.j. 2.4? To tam vo firme všetci spíte? Ako si mu robila prosím Ťa výplatu za január a február? Čo si mu vyplatila? Mám dojem, že problémy si vyrába každý sám, a potom poraďáci zachráňte ma! Žasnem.
0 0
Monet Monet

Monet je offline (nepripojený) Monet

Dakujem za taku odpoved,ale ak ste si nevsimli tak ja som tam pisala ze sme mu dali za tie dni neospracedlnenu absenciu a uz ukoncil pracovny pomer,jediny problem mam tem ze som mu nenahlasila prerusenie do SP.Vie mi niekto prosim normalne poradit a neurazat,ci je problem ked teraz je uz v SP odhlaseny a ako mu mam nahlasit ze na tie dni mal prerusenie.Dakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja by som poslala prerušenie dodatočne, radšej neskôr ako nikdy... Podpisovať nemusí nič, teda ak nemáte nejaké interné tlačivo k absencii...
0 0
Monet Monet

Monet je offline (nepripojený) Monet

Dakuje...Nie nemame ziadne interne tlacivo,len neviem ci sa mi bude dat prerusenie podat elektronicky ked ma ukonceny prac.pomer,ale skusim to.Este by som sa chcela opytat,ze ked mal A od 23.1.08 takze prerusenie bude od vtedy a neviem ci mam dat aj koniec prerusenia 18.02.08 ked v ten den aj skoncil PP.ci sa to berie tak,ze tym ukoncil prerusenie..dufam ze nebude ziadny problem ak raz budeme mat kontrolu,ze nemam podpisany ziadny papier,ze zamestnanec si je vedomi absencie..dakujem za odpoved
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Neskúšala som zadávať v EZU prerušenie, ak už má ukončený PP. Ja nedávam podpísať žiadny papier, v dochádzke má evidovanú absenciu. Ak ste s ním ukončili PP 18.02.2008, tak aj prerušenie vtedy končí... Problém s SP neviem, či bude, konkrétnu skúsenosť nemám....Je to ale nedodržanie lehoty na nahlásenie zmeny, prerušenia do 8 dní...
0 0
Monet Monet

Monet je offline (nepripojený) Monet

Ano to som si vedoma,dakujem...
0 0
Iveta1 Iveta1

Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

Prosím vás, krátenie dovolenky pri absencii je len za dovolenku, v tom roku kedy vznikla absencia?? t.z.,že zostatok dovolenky z roku 2007 je nepostihnuteľný. Mám pravdu alebo sa mýlilm.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Iveta1 Pozri príspevok
Prosím vás, krátenie dovolenky pri absencii je len za dovolenku, v tom roku kedy vznikla absencia?? t.z.,že zostatok dovolenky z roku 2007 je nepostihnuteľný. Mám pravdu alebo sa mýlilm.
Máš pravdu, kráriť sa môže dovolenka len za aktuálny rok. Prenesená dovolenka z predchádzajúceho roku sa krátiť nemôže.
0 0
Adriana Kraislová Adriana Kraislová
Potrebovla by som poradiť:
Pri spracovaní dochádzky som zistila že pracovník nemá v dochádzke 2.3.2008, 3.3.2008 a 31.3.2008 žiadne potrdenie o prekážke v práci. V práci nebol nemáme žiadne potvrdenie od lekára a ani nemá podpísanú dovolenku. Môžem mu na tieto dni dať absenciu. Potrebujem aj najký záznam o daní tejto absencie? Treba písomné oznámenie zamestnancovi že mu bola daná absencia, a z akého dôvodu? Moc ďakujem...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Odpovede sú v príspevkoch o stranu nižšie.... alebo aj:
http://www.porada.sk/t1612-absencia.html
http://www.porada.sk/t52878-absencia-ake-doklady.html
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Prosím Vás ako by ste riešili nasledovný problém, zamestnankyňa dňa 21.1.2008 nastúpila na OČR, odvtedy sme o nej nepočuli, v priebehu februára a marca som sa informovala na sociálnej poisťovni či náhodou nemá už ukončenú OČR, do dnešného dňa na sociálnej poistovni nemájú papier o ukončení OČR, tak som zavolala lekárke ktorá jej ju vystavila a OČR ukončila 30.1.2008. Dňa 20.3.2008 som písala zamestnankyni výzvu v ktorej som žiadala doniesť doklady o ukončení res. pokračovaní OČR inak budeme považovať jej neprítomnosť v práci za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a okamžite ukončíme pracovný pomer. Do dnešného dňa sa neozvala, na sociálnej poisťovni som zistila, že od 6.3.2008 je zamestnaná u niekoho iného. Kedže jej absencia trvá už od 30.1.08 musím upraviť výkazy na sociálnu a zdravotnú, ale ako sa vyhnem plateniu odvodov do zdravotnej? A aj keď ich budem musieť platiť tak dokedy do ukončenia pracovného pomeru u nás alebo do 6.3.08 keď už je zamestnaná u iného zamestnávateľa. Ako by ste riešili podobnú situáciu?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Posúvam
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Kája. Pozri príspevok
Prosím Vás ako by ste riešili nasledovný problém, zamestnankyňa dňa 21.1.2008 nastúpila na OČR, odvtedy sme o nej nepočuli, v priebehu februára a marca som sa informovala na sociálnej poisťovni či náhodou nemá už ukončenú OČR, do dnešného dňa na sociálnej poistovni nemájú papier o ukončení OČR, tak som zavolala lekárke ktorá jej ju vystavila a OČR ukončila 30.1.2008. Dňa 20.3.2008 som písala zamestnankyni výzvu v ktorej som žiadala doniesť doklady o ukončení res. pokračovaní OČR inak budeme považovať jej neprítomnosť v práci za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a okamžite ukončíme pracovný pomer. Do dnešného dňa sa neozvala, na sociálnej poisťovni som zistila, že od 6.3.2008 je zamestnaná u niekoho iného. Kedže jej absencia trvá už od 30.1.08 musím upraviť výkazy na sociálnu a zdravotnú, ale ako sa vyhnem plateniu odvodov do zdravotnej? A aj keď ich budem musieť platiť tak dokedy do ukončenia pracovného pomeru u nás alebo do 6.3.08 keď už je zamestnaná u iného zamestnávateľa. Ako by ste riešili podobnú situáciu?

Posúvam
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Kája. Pozri príspevok
Prosím Vás ako by ste riešili nasledovný problém, zamestnankyňa dňa 21.1.2008 nastúpila na OČR, odvtedy sme o nej nepočuli, v priebehu februára a marca som sa informovala na sociálnej poisťovni či náhodou nemá už ukončenú OČR, do dnešného dňa na sociálnej poistovni nemájú papier o ukončení OČR, tak som zavolala lekárke ktorá jej ju vystavila a OČR ukončila 30.1.2008. Dňa 20.3.2008 som písala zamestnankyni výzvu v ktorej som žiadala doniesť doklady o ukončení res. pokračovaní OČR inak budeme považovať jej neprítomnosť v práci za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a okamžite ukončíme pracovný pomer. Do dnešného dňa sa neozvala, na sociálnej poisťovni som zistila, že od 6.3.2008 je zamestnaná u niekoho iného. Kedže jej absencia trvá už od 30.1.08 musím upraviť výkazy na sociálnu a zdravotnú, ale ako sa vyhnem plateniu odvodov do zdravotnej? A aj keď ich budem musieť platiť tak dokedy do ukončenia pracovného pomeru u nás alebo do 6.3.08 keď už je zamestnaná u iného zamestnávateľa. Ako by ste riešili podobnú situáciu?
Asi nikto nemal taký prípad, že by čakal 2 mesiace bez toho, aby mal od zamestnanca nejaké info. PP ešte trvá stále, vy ste ho neukončili. Spätne ho môžete ukončiť len dohodou so zamestnencom, výpoveďou z dôvodu porušenia prac. disc. len po doručení výpovede. Z poisťovní ju odhlásiš ku dňu skončenia PP, neviem ale, ako by to bolo v SP a ZP spätne. To si musíš zavolať priamo tam, ak tu si nedostala odpoveď.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

prosim vas kolko dni sa uz ma ratat za absenciu ktora sa ma ohlasit ako prerusenie na socialke? aj jeden den mam povinnost nahlasit ako absenciu???
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

tinka111 Pozri príspevok
prosim vas kolko dni sa uz ma ratat za absenciu ktora sa ma ohlasit ako prerusenie na socialke? aj jeden den mam povinnost nahlasit ako absenciu???
Aj pri jednom dni absencie sa prerušuje poistnie v Soc. poisťovni na RLFO a toto prerušenie si povinná nahlásiť do 8 dní.
0 0
Ivvaa Ivvaa

Ivvaa je offline (nepripojený) Ivvaa

Takéto odpovede mám najradšej.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať