Zavrieť

Porady

Usporiadat
mashka mashka

mashka je offline (nepripojený) mashka

Nemá niekto recept na spracovanie Aloe vera?
0 0
luna21 luna21

luna21 je offline (nepripojený) luna21

Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac
Aloe vera sirup:
30 dkg aloe vera (3-6 ročné) rozmixovať
1 dl liehu
1/2kg medu
1 liter bikavéru alebo iného kvalitného červeného vína.
Všetko zmiešať, dať do tmavých fliaš a nechať na tmavom mieste 1 týždeň stáť, potom precediť.
Užívať:
1 PL 3x denne pred jedlom alebo po jedle po dobu 8 týždňov.
Potom urobiť prestávku na 1 rok.
- - - - -

Kaktus možno používať v čerstvom stave. Odrezať čistým nožom a brať do čistých rúk. Priložiť na postihnuté miesto (na rany, vyrážky, herpes, kútiky).
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dobré rady
1 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

lenkak
Ja si masť kupujem v lekárni, je v čiernom obale. Názov : Kostivalová mast s fenyklem a anýzem - Dr.Dudek. 50ml. Mala som ešte jednu masť, ale tá bola priamo vyrábaná - nepredajná, tú som dostala.
Zábal:
nie je vhodný na noc. Potriem nohu masťou, nie hrubú vrstvu, obalím igelitom, zvykla som nikroténovým sáčkom, potom obviažem elastickým obväzom. Používam na členok.
Lenka, v ktorej lekárni v Nových Zámkoch kupuješ tú kostihojovú masť? Potrebovala by som pre mamku, u nás v Rbk ju nemajú. Sestry pozerali aj NZ, ale zatiaľ nenašli.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som ju zohnala v Nitre, ale budem musieť doplniť zásoby, už jej mám len na dne téglika, ale tuším v NZ som ju videla na "Bitúnkovej". Zajtra sa mrknem a napíšem presne.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Lenka vďaka. Ja ešte tiež popozerám. Ak máš digifoťák, mohla by si odfotiť krabičku a prilepiť sem, aby som videla ako vyzerá. Mám priateľa, ktorý by ju určite vedel zohnať aj keď by ju mal spod zeme vyhrabať. Len to musí presne vidieť. A ak by si nevedela zohnať, určite budeme myslieť aj na teba.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ešte otázka kostihojová masť sa môže používať stále, bez prestávky? Alebo tam musí byť po určitom čase nejaká pauza.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pri zábale by mala byť pauza. Ale ak časť tela len potrieš a nepreviažeš tak v pohode kedykoľvek. Foto v prílohe.
Naposledy upravil lenkak : 18.10.06 at 18:49
Nov11 098 (Custom).jpg  
0 0
antonka antonka

antonka je offline (nepripojený) antonka

Dobrý deň, rada by som sa opýtala ako si správne vyrobím propolisové kvapky. Kúpila som si propolis v sušenom stave a k tomu lieh z lekárne. V akom pomere sa to má správne namiešať?
A druhá otázka: Môže sa to užívať aj vnútorne. /Dostala som radu 5 kvapiek na kocku cukru a cmúľať/. Doteraz som všade čítala, že sa to používa iba na vonkajšie rany a pod.
Ďakujem. Tonka
0 0
antonka antonka

antonka je offline (nepripojený) antonka

Prosím pekne, neporadí niekto?
Tonka
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

antonka Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som sa opýtala ako si správne vyrobím propolisové kvapky. Kúpila som si propolis v sušenom stave a k tomu lieh z lekárne. V akom pomere sa to má správne namiešať?
A druhá otázka: Môže sa to užívať aj vnútorne. /Dostala som radu 5 kvapiek na kocku cukru a cmúľať/. Doteraz som všade čítala, že sa to používa iba na vonkajšie rany a pod.
Ďakujem. Tonka
Ja som si propolis už sama vyrábala.... mne radil včelár, že čím viac propolisu, tým lepšie... pomer nie je až tak dôležitý, mala som ho dosť silný - tmavý a vlastne ešte stále mám.... poradil mi lieh čo najviac percentný.
Dá sa to podľa mňa užívať aj vnútorne.... čo si pamätám, my sme ho užívali už ako deti.... pri bolestiach hrdla nám mamka dala pár kvapiek práve na kocku cukru.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
antonka Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som sa opýtala ako si správne vyrobím propolisové kvapky. Kúpila som si propolis v sušenom stave a k tomu lieh z lekárne. V akom pomere sa to má správne namiešať?
A druhá otázka: Môže sa to užívať aj vnútorne. /Dostala som radu 5 kvapiek na kocku cukru a cmúľať/. Doteraz som všade čítala, že sa to používa iba na vonkajšie rany a pod.
Ďakujem. Tonka
jasne ze sa da pouzit aj vnutorne!
ak nezabudnem, popoludni Ti sem prilepim na co vsetko a ako sa pouziva propolis. A kvapky som robila asi pred dvoma tyzdnami.
1 dcl 60% liehu a cca 2 poriadne kopcovite polievkove lyzice sucheho propolisu. Do cistej SUCHEJ sklenenej nadoby (od tatarskej napr.) nasypes propolis, nalejes lieh. Zatvorene to nechas 3-4 dni luhovat, az to bude tmavohnede. Ked si spomenies - pretrepes poriadne 2-3x denne. Potom to cez papierovy filter na kavu alebo husto naskladanu gazu precedis do nadoby SUCHEJ (ak by bola nadoba od kvapiek vody, tak ti zbeleje) Zatvorene potom skladujes v chladnicke a pouzivas dla potreby.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
tiny77 Pozri príspevok
jasne ze sa da pouzit aj vnutorne!
ak nezabudnem, popoludni Ti sem prilepim na co vsetko a ako sa pouziva propolis. A kvapky som robila asi pred dvoma tyzdnami.
1 dcl 60% liehu a cca 2 poriadne kopcovite polievkove lyzice sucheho propolisu. Do cistej SUCHEJ sklenenej nadoby (od tatarskej napr.) nasypes propolis, nalejes lieh. Zatvorene to nechas 3-4 dni luhovat, az to bude tmavohnede. Ked si spomenies - pretrepes poriadne 2-3x denne. Potom to cez papierovy filter na kavu alebo husto naskladanu gazu precedis do nadoby SUCHEJ (ak by bola nadoba od kvapiek vody, tak ti zbeleje) Zatvorene potom skladujes v chladnicke a pouzivas dla potreby.
Jen doplním dávkování:
Vnitřně: 1-3 krát denně kávovou lžičku, doporučuje se zapít šálkem čaje nebo vlažné vody.
Vnější: potřít postižené místo, doporučuje se kombinovat se smrkovou propolisovou mastí.
Kloktání: 2 kávové lžičky do 2 dcl teplé vody.
Trvanlivost propolisové tinktury je jeden rok ode dne výroby! Petr
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Psycholog Pozri príspevok
Jen doplním dávkování:
Vnitřně: 1-3 krát denně kávovou lžičku, doporučuje se zapít šálkem čaje nebo vlažné vody.
Vnější: potřít postižené místo, doporučuje se kombinovat se smrkovou propolisovou mastí.
Kloktání: 2 kávové lžičky do 2 dcl teplé vody.
Trvanlivost propolisové tinktury je jeden rok ode dne výroby! Petr
Po roku sa jej niečo stane??? Ja ju mám už teraz niekoľko rokov a vyzerá stále rovnako....
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Propolis je léčivou látkou používanou od dob egyptských faraónů. V posledních desetiletích začaly odborníci, ale i laická veřejnost stále více používat propolis k léčení různých onemocnění.
Propolis je přírodní lepkavá pryskyřicová hmota příjemné aromatické vůně a zelenožluté až temně hnědé barvy. Za chladu je propolis tvrdý a křehký, při úlové teplotě se stává měkkým a tvárlivým. Suroviny na tvorbu propolisu sbírají včely na různých rostlinách (jehličnany, topol, bříza, olše a jiné) vylučujících pryskyřičné látky,které dále obohacují výměšky svých žláz. Propolis slouží včelám na tmelení otvorů a dezinfekci prostoru. Propolisem včely pokrývají (balzamují) vetřelce, které usmrtily v úlu a nemohou je z něho dostat ven. Tím včely zabraňují rozkladu takových vetřelců. Propolis vytvářejí včely společně s medem. Oproti medu je však propolis přítomen na plástvích v daleko menším množství (průměrný včelí roj vytvoří za rok asi jen 300 gramů propolisu). Z toho vyplývá i vzácnost tohoto přírodního produktu.

V posledních letech věnovali biochemici a farmaceuti složení propolisu velkou pozornost. Analýza ukázala,že propolis obsahuje průměrně asi 14,5 % mechanických příměsí, 11 % pylu, 17% včelího vosku, 6 % rostlinných vosků, 10,5 % tříslovin a 41,5 % pryskyřic. Dále v něm byla zjištěna přítomnost železa, mědi, vápníku, hořčíku, zinku, chromu, manganu, křemíku, stroncia a mnoha dalších prvků.

Nejsnazší formou, jak využít léčivých vlastností propolisu je alkoholová tinktura. Naše firma ji vyrábí již řadu let. K její výrobě nepoužívá líh, ale jablečný destilát, čímž se odlišuje od jiných výrobců. Jablečný destilát je lépe vstřebatelný než líh, obsahuje pektin a řadu trávicích enzymů. Dále tinktura obsahuje 12,5 % propolisu, což je maximální rozpustitelné množství. Díky tomuto složení má na našem trhu výjimečné postavení.

Léčivé působení propolisu na náš organismus je velmi pestré. Zdaleka ne všechny vlastnosti a účinky propolisu jsou již uspokojivě popsány a vysvětleny.



Jednoznačně prokázané jsou účinky :

baktericidní a bakteriostatické (desinfekční) - brzdí, ničí a usmrcuje některé bakterie (afta, akné, opary,

ekzémy, lišeje atd.)
anestetické - tlumí citlivost a bolest (bolesti zubů, bolesti hlavy, paradentóza)
stimulační - povzbuzuje imunobiologicky systém organismu (celková únava a vyčerpanost)
antitoxické - ruší účinky některých jedů a bakteriálních toxinů
antivirové - proti některým virům (střevní virózy, chřipky, angíny)
antimykotický - zastavuje růst a ničí některé plísně (plísně na nohou)

antiflogistický - protizánětlivý (záněty močových cest, jater, ledvin, plic, nosních dutin, krku atd.)
dermatoplastický - podporuje a urychluje hojení ran
tlumí účinek škodlivého záření na organismus



Některé způsoby užívání propolisové tinktury:

afta - potírat několikrát denně, akné - drobné pupínky vysušovat, angíny - podávat 1 čajovou lžičku ve sklenici vlažné vody ( čaje) 2-3 x denně, bolesti hlavy - dlouhodobější užívání

1-3 x denně 10-30 kapek, bolesti zubů - do bolavého zubu kápneme nebo potíráme dáseň a bolavý zub, drobná poranění a ranky - desinfikujeme, poraněná pokožka se zahojí za 1/2 dobu a bez jizvy, horečky - 2-3 x denně čajová lžička, chřipky - 1 polévková lžíce co 8 hodin, nízký krevní tlak - 20 kapek do vody ráno 1 hodinu před jídlem, vysoký krevní tlak - 30 kapek na noc, užívá se dlouhodobě (po 3 týdnech užívání udělat na 1 týden pauzu), záněty močových cest - užívat vnitřně 2 x denně 1 čajovou lžičku hodinu před jídlem, nadýmání -

potírat oblast břicha + užívat vnitřně 1-2x denně1 čajovou lžičku, paradentóza - dásně potíráme několikrát denně 2-3 týdny, popáleniny - co nejdřív polít nebo pokapat asi 10% roztokem nebo přiložit obklad, průjem - ráno a večer nalačno 1 čajovou lžičku ve vlažné vodě, psychická vyčerpanost - užívat 1-3x denně 15 kapek, únava - do sklenice teplé vody rozmícháme 1 lžíci medu, šťávu z 1 citronu a 1 lžičku propolisové tinktury, ženy v přechodu - 1x denně 10 kapek



Pozor! Na propolis může vznikat přecitlivělost projevující se kožními alergickými reakcemi nebo zažívacími obtížemi. Alergii na propolis můžeme zjistit tak, že potřeme propolisem malou plochu na kůži předloktí.Pokud se na kůži objeví do 24 hodin začervenání nebo jiný projev přecitlivělosti, není vhodné propolis užívat.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

pestovanie, využitie,recepty.....
0 0
ppaalloo ppaalloo

ppaalloo je offline (nepripojený) ppaalloo

Na BERCOVE VREDY a ťažko sa hojace rany je dobré prikladať gázu namočenú v odvare z nasušeného VLKOVCA OBYČAJNÉHO. Rany sa vysušia,uzatvoria. Veľa zdravia!
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

zaujimave poznatky
0 0
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

Aj ja pridám jednu skúsenoť . Keď kvitne Ľaľia otrhám lupienky natlačím do sklenenej flaštičky a zalejem lehom. Takto necham flaštičku až pokial ju nepotrebujem. Je to dobré napr. keď si deti zadrú drievko tak si to nechcú dať vybrať ja na noc priložím lupienok na ranku a do rána je trieska vonku. Zapálené miesta aj rezy po operácii tiež naukladať lupienky alebo gázu namočenú v tinktúre rana sa rychle hojí. Svokra mala operovanú nohu vlastne prsty na nohe veľmi zle sa jej to hojilo hlavne palec stále to mala zapálené brala injekcie ,maste aj neviem čo všetko nechcela ma počúvnuť že tam dáme ľaliu ale keď aj po niekolkých mesiacoch opuch a zápal neprestávali a svokra už nemohla chodiť tak s nevôlou nastavila nohu celý palec som jej obložila lupienkami 3x denne hneď na druhý deň bolo vidieť zmenu palec odpuchol asi za 3-4 dni začalo niečo vytrčať na piaty deň sme zistili že to je niť zo stehu vybrali sme ju a za ďalšie asi 2 dni svokre nič nebolo. Lekár nechcel veriť že po niekolko mesačnom liečení pomohla obyčajná ľalia odvtedy ju svokra používa na všetko čo je len trošku zapálené a nedá na ňu dopustiť.
1 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Slavka, tá ľalia musí byť biela? Ja som počula, že len biela sa nakladá do liehu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať