Zavrieť

Porady

Usporiadat
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

jarosenka Pozri príspevok
Slavka, tá ľalia musí byť biela? Ja som počula, že len biela sa nakladá do liehu.
Ja mám bielu aj vždy som dávala len bielu (inú som nemala)
Asi ano . Ak nevieš zohnať keď bude kvitnúť môžem ti ju do liehu naložiť a poslať len mi to musíš pripomenúť lebo " moja hlava zábudlivá"
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

jarosenka Pozri príspevok
Slavka, tá ľalia musí byť biela? Ja som počula, že len biela sa nakladá do liehu.
áno len biela, inej farby nie, aj ja ju nakladam každý rok lupienky do liehu a používame ju na zapálené miesta, veľmi dobré to je napr. na zapálené nechtové lôžka(panarícia) na prstoch rúk a nôh a na iné zápaly, my to nepoužívame na čerstvé rany ale len na zahnisané, zapálené má to veľmi hojivé účinky
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
správne chápem, ked píšeš ľaliové lístky, že tým myslíš okvetné lístky?
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Pokiaľ viem, z ľalie sa nakladajú len okvetné lístky.

Slavka, ak by si mi tú ľaliu mohla poslať, bola by som ti veľmi vďačná.

Ešte mám jednu otázku:
Niekde (a už neviem nájsť kde) som čítala o nakladaní mladých výhonkov smreku, jedle, borovice. Niečo také, že sa prekladajú s cukrom, nechajú odstáť na slniečku a potom by z toho mal byť sirup proti kašľu. Poznáte to niekto, robievate to? Napíšte, prosím, lebo teraz je akurát čas, kedy rastú.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Chcem aj ja pridat jednu osobnu skusenost, uz cele roky robim alkoholovy vyluh z nechtika lekarskeho a to nasledovne: celkom rozkvitnute kvety odtrhnem a zalejem domacou vinovicou, cim viac kvetov, tym lepsie, mozete kvety aj dokladat. Asi o 2 tyzdne po poslednom pridani kvetov a luhovani v alkohole na svetle a v izbovej teplote alkohol odcedime, nalejeme do mensich flias a pdlozime do tmy. Je to uzasna tinktura na vsetky mozne kozne ochorenia, ale aj na vypareniny a mastnu plet. Dufam, ze to hojive nie je ta vinovica.
0 0
hanicka3331 hanicka3331

hanicka3331 je offline (nepripojený) hanicka3331

Rada by som pridala aj ja svoju skúsenosť s tinktúrou z nechtíka lekárskeho. Vyrábam ju tým istým spôsobom a používam ju na odreniny, boľavé ďasná, boľavé klby a samozrejme na rôzne zapálené miesta. Veľmi to pomáha.
0 0
hanicka3331 hanicka3331

hanicka3331 je offline (nepripojený) hanicka3331

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o nejaký účinný liek na zníženie cukru pri
Diabete II. typu.Za všetky Vaše rady Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

jarosenka Pozri príspevok
.

Ešte mám jednu otázku:
Niekde (a už neviem nájsť kde) som čítala o nakladaní mladých výhonkov smreku, jedle, borovice. Niečo také, že sa prekladajú s cukrom, nechajú odstáť na slniečku a potom by z toho mal byť sirup proti kašľu. Poznáte to niekto, robievate to? Napíšte, prosím, lebo teraz je akurát čas, kedy rastú.
Toto by zaujímalo aj mňa, lebo si pamätám, že to robila aj moja mama, vídavala som to naložené vo veľkom pohári, no ja už sa nemám koho opýtať.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

hanicka3331 Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o nejaký účinný liek na zníženie cukru pri
Diabete II. typu.Za všetky Vaše rady Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
V knihe M.Trebenovej som sa dočítala, že pri cukrovke pomáha púpava- denne, kým je púpava v kvete zjesť až desať kúskov - stvol /dutá časť/ spolu s kvetom sa umyje, až potom sa úbor /kvetenstvo/ odtrhne a zvyšok sa pomaly požuje.Stvol chutí spočiatku horko. Pomáha to aj pri chronickom zápale pečene.
Ešte mám také rady od jednej bylinkárky, kde sa spomína-
1 lyžica kôprového semena, nechať vylúhovať v 1 litri slivovice, užívať denne 1 lyžicu.
Piť kávu z cigórie.
Často jedávať banány.
Ťažká forma - nátržník husí alebo žerucha. Na 3dcl vody jedna kávová lyžička nátržníka, uvariť a piť 3x denne pred jedlom 3 týždne, každý druhý deň.
Piť zápar šalvie, vypiť to na 3x po 1 dcl pred jedlom. Piť 3 týždne každý druhý deň.
Naposledy upravil kukurička : 31.05.08 at 08:30
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Recept proti dlhotrvajúcemu kašľu:
Smrekové výhonky naložiť do pálenky, alebo 40-percentného alkoholu na 3 týždne. potom zliať a užívať 5 kvapiek na kocke cukru až do zlepšenia stavu.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja som práve minulý týžden počula, že cukrovku pomáha znižovať aj chróm, dostať ho v lekárni. Inak na cukrovku sa používa aj odvar z fazuľových šupiek, ked sa vylúska fazuľa. Pamätám sa, že si ich varila otcová ujčiná, vždy sme jej ich nechávali.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
jarosenka Pozri príspevok
Pokiaľ viem, z ľalie sa nakladajú len okvetné lístky.

Slavka, ak by si mi tú ľaliu mohla poslať, bola by som ti veľmi vďačná.

Ešte mám jednu otázku:
Niekde (a už neviem nájsť kde) som čítala o nakladaní mladých výhonkov smreku, jedle, borovice. Niečo také, že sa prekladajú s cukrom, nechajú odstáť na slniečku a potom by z toho mal byť sirup proti kašľu. Poznáte to niekto, robievate to? Napíšte, prosím, lebo teraz je akurát čas, kedy rastú.
..


..mladé výhonky takto nakladám každý rok..do veľkého pohára (asi 1.5l),na dno uložíš čisté výhonky,zasypeš cukrom a takto prekladáš až po vrch,potom položíš na slnečné miesto na 30 dní,ale občas treba pretriasť,aby sa cukor ľahšie rozpustil..potom precedíš cez gázu do fľašky a uchováš v chladničke..sirup je vynikajúci ako prevencia,ale aj pri silnom kašli...
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Vyskúšaný recept proti nádche je:
máčať nohy v lavóre s horúcou vodou akú znesieme, pri sebe mať prevarenú vodu v kanvici a dolievať, keď voda vychladne. Vydržať aspoň 1/2 hodiny a aspoň 2 dni. Potom vyutierať nohy a dať ponožky. Počas dňa môžeme zopakovať aj 3x. Na druhý deň sa to určite zlepší a na tretí by to malo byť už dobré /je to individuálne/.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

pepsikova Pozri príspevok
..


..mladé výhonky takto nakladám každý rok..do veľkého pohára (asi 1.5l),na dno uložíš čisté výhonky,zasypeš cukrom a takto prekladáš až po vrch,potom položíš na slnečné miesto na 30 dní,ale občas treba pretriasť,aby sa cukor ľahšie rozpustil..potom precedíš cez gázu do fľašky a uchováš v chladničke..sirup je vynikajúci ako prevencia,ale aj pri silnom kašli...
Pepsi, aj som si myslela, že to bude len tak prekladať vrstvy s cukrom, lebo ten recept s alkoholom nemusí byť tiež zlý, ale určite to nemôžu piť malé deti. Spomínam si, že keď mi to mama dávala ako dieťaťu, tak to bolo sladké. Dá sa to robiť aj so skoroceľom tak isto, teraz ho je hodne.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

Na boľavé hrdlo dlhé roky používame toto:
do staršej bavlnenej ponožky /nie deravej/, alebo vrecúška urobeného z vreckovky dáme ovsené vločky a zohrejeme ich v mikrovlnke na prijateľnú teplotu, priložíme na hrdlo /mandle/, navrch šál, alebo šatku a necháme pokiaľ to nevychladne. Môže sa to prihriať 3x, potom vymeniť. Pomáha to.
Preventívne proti angíne je dobre kloktať šalviou - zápar 1 káv.lyžička sa zaleje šialkou prevarenej vody a nechá luhovať 2-3 min. a teplým sa kloktá.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Chcem aj ja pridat jednu osobnu skusenost, uz cele roky robim alkoholovy vyluh z nechtika lekarskeho a to nasledovne: celkom rozkvitnute kvety odtrhnem a zalejem domacou vinovicou, cim viac kvetov, tym lepsie, mozete kvety aj dokladat. Asi o 2 tyzdne po poslednom pridani kvetov a luhovani v alkohole na svetle a v izbovej teplote alkohol odcedime, nalejeme do mensich flias a pdlozime do tmy. Je to uzasna tinktura na vsetky mozne kozne ochorenia, ale aj na vypareniny a mastnu plet. Dufam, ze to hojive nie je ta vinovica.
Prosím vinovicu nemám mám dať vino alebo alkohol,dakujem
0 0
martulienka67 martulienka67

martulienka67 je offline (nepripojený) martulienka67

obyčajná manželka a mama 2 synov ...viac
Prosím o radu, čo je dobré proti nadmernému poteniu. Taktiež niečo na stlmenie neustáleho kýchania a zapálených očí cez celé leto. Vopred ďakujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

martulienka67 Pozri príspevok
Prosím o radu, čo je dobré proti nadmernému poteniu. Taktiež niečo na stlmenie neustáleho kýchania a zapálených očí cez celé leto. Vopred ďakujem.
Proti poteniu je dobrý napr.čaj zo šalvie.
Alebo aj horúca sprcha-v horúčavách.
To neustále kýchanie a zapálené oči-podľa mňa je to alergia.Asi by bolo dobré navštíviť alergológa, nech Ti urobí testy
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

martulienka67 - pozri tému potenie...večný problém. Je o pár riadkov nižšie a tých rád je tam viac
0 0
hanicka3331 hanicka3331

hanicka3331 je offline (nepripojený) hanicka3331

Veľmi pekne ďakujem za Vaše recepty, vyskúšam niektore a dám vedieť ako zaberajú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať