Zavrieť

Porady

Rozsirenie

Prehadzujem temu z dani z prijmov, lebo mi nikto neodpovedal:

Co stoji rozsirenie predmetu podnikania pre s.r.o., kt. treba zapisat v obch. registri? Ma s tym niekto skusenost?
Kam vsade treba ohlasit zalozenie novej prevadzky mimo sidla firmy?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ja ti odpoviem iba na časť rozšírenia predmetu podnikania ... tak najprv to musíš zrealizovať na živnostenskom úrade, tam myslím správny poplatok 1000,- Sk - ak budeš mať v ruke živnostenský list s rozšíreným predmetom podnikania (tzv. úradný záznam), až potom vykonáš zmenu v obchodnom registri. Obchodný register ťa bude stáť 1500,- Sk.
    Čo sa týka živnosti, pozri si živnostenský zákon, či tvoj predmet činnosti vyžaduje zástupcu pre živnosť a ak, tak čo musí spĺňať vybraný zástupca (potvrdenie praxe, potvrdenie vzdelania a pod.).
    A pri zmene v obchodom registri odporúčam prečítať Obchodný zákonník a Zákon o obchodnom registri, ktorých novely sú účinné od 1.10.2004.
    Odo mňa zatiaľ toľko :-)
    Pekný deň

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    poraďte, kto vie, sme sro a máme dosť veľký obrat v predaji do CR,
    chceme spraviť prevádzku v ČR ( prevažne sklad a následne predaj ) ,ako to spraviť, prezraďte varianty .......

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ANNAP Pozri príspevok
    poraďte, kto vie, sme sro a máme dosť veľký obrat v predaji do CR,
    chceme spraviť prevádzku v ČR ( prevažne sklad a následne predaj ) ,ako to spraviť, prezraďte varianty .......
    1. Dcérska spoločnosť v ČR.
    2. Stála prevádzkáreň.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    smith Pozri príspevok
    1. Dcérska spoločnosť v ČR.
    2. Stála prevádzkáreň.
    a čo to obnáša po účtovnej a daňovej stránke....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ANNAP Pozri príspevok
    a čo to obnáša po účtovnej a daňovej stránke....
    Samostatné vedenie účtovníctva podľa zákonov ČR.
    Registráciu na Finančnom úrade.
    Podávanie DP v ČR.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    a ešte sa spýtam, DP v ČR a potom sa to zahŕňa do DP v SR a robí sa zápočet dane? alebo ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ANNAP Pozri príspevok
    a ešte sa spýtam, DP v ČR a potom sa to zahŕňa do DP v SR a robí sa zápočet dane? alebo ?
    No to presne neviem. Ale ak ste s.r.o, tak budete zrejme tvoriť konsolidovaný celok s dcérskou spoločnosťou. Ale na tieto veci sú tu múdrejšie hlavičky odo mňa.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Naša s.r.o. chce rozšíriť našu živnosť o vedenie účtovníctva pre iné firmy. Čo všetko musíme pre to urobiť a čo k tomu potrebujeme?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Naša s.r.o. chce rozšíriť našu živnosť o vedenie účtovníctva pre iné firmy. Čo všetko musíme pre to urobiť a čo k tomu potrebujeme?
    V prvom rade získať potrebný ŽL a následne podať Návrh na zápis tohto predmetu do OR.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    zalobaba Pozri príspevok
    V prvom rade získať potrebný ŽL a následne podať Návrh na zápis tohto predmetu do OR.
    Živnostenský list máme, len tam nemáme zapísané vedenie účtovníctva pre iné subjekty. Potrebovala by som vedieť, čo je potrebné k tomuto úkonu.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    Živnostenský list máme, len tam nemáme zapísané vedenie účtovníctva pre iné subjekty. Potrebovala by som vedieť, čo je potrebné k tomuto úkonu.

    ŽÚ vydá ŽL iba v znení vedenie účtovníctva a v takomto znení to treba zapísať aj do OR. Dovetok "....pre iné subjekty", nie je vôbec potrebný.

    DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

    DARJA22
    Prečítala som si príspevky, keďže aj naša spoločnosť chce rozšíriť predmet činnosti, avšak chce aj zosúladiť ŽL s OR.

    Valné zhromaždenie v roku 2006 schválilo rozšírenie a zrušenie niektorých živnnosti. Bývalý konateľ urobil zmeny len v ŽL a nepodal návrh na zápis zmien do OR.
    Aký je postup?

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    DARJA22 Pozri príspevok
    Nikto nemá skúseností, čo robiť v takomto prípade?
    Keďže ubehlo podstatne viac času ako 30 dní od konania VZ, ktorým ste predmet podnikania rozširovali, návrh do OR by som už nepodávala, nakoľko sa vystavujete hrozbe pokuty zo strany OR. Navrhovala by som celú zmenu zrealizovať ešte raz, spolu s vadním nových ŽL, nakoľko ich znenie už asi bude tiež iné ako znenie ŽL vydanách v r. 2006.
    Nesprávna - zastaralá informácia!! Od 1.10.2007 platí novela podľa ktorej sa za jednu živnosť - voľnu platí 100.- Sk za remeselnú a viazanú 500.- a za koncesovanú -1000.- Sk. A nevydáva sa úradný záznam ale na každú činnosť - živnosť jeden živnostenský list. Ďalší postup je O.K.
    Vedenie účtovnictva je voľná živnosť a stojí to 100.- SK kolok. Fakturovali ste za vedenie učtovníctva?
    Prevádzku ohlasuješ na živnostenskom úrade, kde patríš podľa sídla. Už neplatí duálne nahlasovanie aj tam kde je prevádzka aj v domovskom..a nemusí sa zdokladovať vzťah k nehnuteľnosti..To niektorých poteší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.