Zavrieť

Porady

Registrativny poriadok

Vie mi niekto poradiť, aký zákon hovorí o tomto poriadku? V televíznych správach hovorili, že treba podľa nejakého predpisu dať si schváliť tento registratívny poriadok v štátnom archíve. Vie niekto ako to má vyzerať?
Díky za každú radu.
Usporiadat
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Andrej Ahoy
Ked uz si tu ludia robia reklamu, skusim tiez www.registre.sk

Urcite sa dohodneme.
Vy viete urobiť (realizovať) celú túto záležitosť? čo by to stálo? Ak áno, ozvite sa na marianma@zoznam.sk.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Aj SZČO musí mať schválený registratúrny poriadok štátnym archívom. Volala som tam.
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
tinusa
Ahojte.. registraturny plan a registraturny poriadok musi mat vypracovany kazdy podnikatelsky subjekt, to je jedno, ci je to pravncka osoba alebo zivnostnik, lekari.. skratka vsetci. Inak nestaci mat len tu metodiku, ale treba vychadzat aj z predmetu podnikatnia a platnych zakonov... inak, je to dost "piplacka". Moja mamina sa tomu venuje-myslim vypracovavaniu reg. poriadkov, tak viem co je to za robotu.. Drzim vam vsetkym palce, co sa do toho sami pustite.
Tvoja mamina by nám to mohla spracovať? Koľko by to stálo? Odkial ste? Skúste mi odpovedať na marian@zoznam.sk.
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
tinusa
ahojte,
luna, vezmi si svoj predmet podnikania, co mas v zivnostenskom alebo obchodnom registri a pozri, ake tam mas cinnosti. Teda nie len tie cinnosti, ktore vykonavas teraz, ale vsetky, ktore tam su. Prestudujes zakony, ake doklady mas vystavovat a ako dlho ich mas "archivovat". A potom si to porovnaj s metodikou, alebo so vzorovym registraturnym planom, co si dostala na archive.
Osobne si ale myslim, ze co zaplatis za skolenia, cesty do archivu, pripadne literaturu... a to nepocitam tvoj cas a nervy.... by ti to vypracovala externa firma a mas to bez starosti.
Ak je kontakt na takúto firmu sem s ním! Alebo na marianma@zoznam.sk, díky.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

ja som bola na školení minulý týždeň a tam nam bolo povedané, že FO iba vypracuju poriadok podľa toho usmernenia, ktoré tu už bolo asi 5x prilepené a riadia sa ním. Až pri vyraďovaní dokumentov po lehote uloženia zašlú na archív zoznam dokladov, ktoré chcú vyradiť a keď sa im archív do 30 dní neozve, tak ich môžu zničiť.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Babetka, asi máš pravdu. Teraz mi volala upachtená Karkulka, že ide z archívu a že FO nie. Má k tomu neaké papiere, tak sa ich bude snažiť prilepiť.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Muška
Babetka, asi máš pravdu. Teraz mi volala upachtená Karkulka, že ide z archívu a že FO nie. Má k tomu neaké papiere, tak sa ich bude snažiť prilepiť.
Ako je to možné, že mne v Trnave povedali, že SZČO ho tiež dáva na schválenie keď tu čítam, že to nie je potrebné? To je sila...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Mickya, uvidím, čo to tá Karkulka prinesie. Požičali jej to do zajtra. Tak, ak to je niečo nové tak to prilepí.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
pre SZČO treba len ten metodický postup...
prípadne v ňom dopísať nejaké tie svoje špecifiká...
a riadiť sa tým....
nie je klasické schválenie archívom ako pri PO ...skôr to bolo orazenie toho papiera...
že ste ako keby u nich evidovaný
a presne ako napísala babetka..
keď budete chcieť niečo vyradiť...napíšete na archív..a ak sa do 30 dní nevyjadria...môžete to zničiť
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Muška
Mickya, uvidím, čo to tá Karkulka prinesie. Požičali jej to do zajtra. Tak, ak to je niečo nové tak to prilepí.
hlásenie o stave únie:
týka sa podľa všetkého LEN blavy: bolo mi povedané fyzické osoby nič nemusia, aj keď zamestnávajú stádo ľudí, nič vraj nemusia...len sro...a dali mi hrču papierov ktoré neviem dostať do počítača...zatiaľ hľadám dakoho kto má skener aj net...a neviem to prilepiť do porady...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
a bola som v archíve - je to budova vinohradníckeho múzea pri starej radnici - vleziete do chodby, vrazíte do dverí vľavo za vrátnicou s nádherným názvom BÁDATEĽŇA a tam budete obťažovať miestne pracovníčky...a povedia vám to isté čo mne...
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Rado2
Máte nejaké problémy s registratúrnym poriadkom a registratúrnym plánom? Zaoberám sa tým. Absolvoval som rôzne školenia po viacerých štátnych archívoch a skúsim Vám odpovedať na Vaše otázky. Informatívne: je potrebné poznať zákon a niektoré vyhlášky, aby ste mohli sami pre seba spracovať tieto dokumenty. Pokiaľ na to nemáte čas a chceli by ste si dať za výhodných podmienok tieto dokumenty dať spracovať, ozvite sa prostredníctvom súkromných sms. Je tu totiž dosť zavádzajúcich informácií.
Bol by záujem o spracovanie všetkých potrebých veci s reg. poriadkom a plánom pre našu (naše) firmy. čo by to cca stálo pre PO a FO? Na mail marian@zoznam.sk
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Rado2
No nie je to zas tak hrozné, treba si len vybrať takých, ktorí to vedia a "nemajú pritom veľké oči". Poradím, napíš mi.
Porad aj mne!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Rado a prečo to nedáš na PORADU, veď táto stránka je tu od toho.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

miro_mr
nemusis mat obavy, ale ustrizok ze si to odoslala, alebo - zaznam v registraturnom denniku maj.
Mne sa uz parkrat stalo ze to trvalo aj 3 a viac mesiacov, takze nic sa nedeje. Ale ak chces mozes pani do archivu zavolat, ako je to daleko a mozno ho zoberie na stol a povieti co este treba dorobit, alebo zmenit a pod.
Kludne si tam zavolaj.
Ďakujem, ešte pár dní počkám a potom asi zavolám.......ústrižok z pošty samozrejme mám.......
Prajem pekný deň
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

karkulka
hlásenie o stave únie:
týka sa podľa všetkého LEN blavy: bolo mi povedané fyzické osoby nič nemusia, aj keď zamestnávajú stádo ľudí, nič vraj nemusia...len sro...a dali mi hrču papierov ktoré neviem dostať do počítača...zatiaľ hľadám dakoho kto má skener aj net...a neviem to prilepiť do porady...
Uf Konečne jeden archív, ktorý je v obraze
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

pripajam sa k diskusii. precitala som zakon aj vyhlasku. a neviem z neho nic. tak som si precitala tychto 338 prispevkov. zavolala som aj do archivu, kde mi bolo povedane, že
FO sa maju riadit podla metodickeho pokynu co je na www.civil.gov.sk.
tak som sa chcela uistit, čo vtedy keď budem chciet dokumenty vyradit. ze predlozim navrh na vyradenie a ked mi do 30 dni neodpovedia možem si s tym urobiť čo chcem. tak som ju akurat podrazdila. ze nemozem az ked budem mat od nich rozhodnutie s "okruhlou peciatkou".
odporucila mi skolenia, dokonca aj 60hodinove.
ludia, dufam, že som vas moc nepoplietla a nepodrazdila aj vas. piste ako ste sa s tym vysporiadali. ja skusim prezriet vsetko co som stiahla z porady. ale fakt si neviem predstavit ako budem znackovat a triedit dokumenty. este tomu nerozumiem
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

karkulka
a bola som v archíve - je to budova vinohradníckeho múzea pri starej radnici - vleziete do chodby, vrazíte do dverí vľavo za vrátnicou s nádherným názvom BÁDATEĽŇA a tam budete obťažovať miestne pracovníčky...a povedia vám to isté čo mne...
Mam skener a net aj cas to tam ladovat, kde je presne to muzeum?
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

uko
pripajam sa k diskusii. precitala som zakon aj vyhlasku. a neviem z neho nic. tak som si precitala tychto 338 prispevkov. zavolala som aj do archivu, kde mi bolo povedane, že
FO sa maju riadit podla metodickeho pokynu co je na www.civil.gov.sk.
urobiť čo chcem. tak som ju akurat podrazdila. ze nemozem az ked budem mat od nich rozhodnutie s "okruhlou peciatkou".
No a uz sme zase doma. Ludia skuste vzdy napisat aj ktory archiv to bol a co presne povedal. Bude to krasna zbierka vsetky moznych aj nemoznych variantov ako sa da 20 riadkov vylozit. No este stastie ze ten pokyn nema 10 stran.
Naposledy upravil miro_mr : 27.04.05 at 12:25
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Dolny Kubin
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať