Zavrieť

Porady

ako zauctovat

ahojte poradaci....
kolega mi doniesol bloky z PHM a k cerpaniu PHM kt. kupoval je na to istom bloju nakup autoatlas...treba to rozuctovat na dva krat? ze?
v banke to mam pod celou ciastkou lebo banku robim kazdy den a do ID zadavam ked mi prinesie bloky?

dakujem....
Usporiadat
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

cize to mam zauctovat ako normalnu vystavenu FA?, ale ked ja potrebujem, aby sa mi upravila ta povodna suma fa o ten tarchopis, tak sa to nejak neda zapocitat? (...podob. ako pri dobropise?)
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Aj ked účtuješ dobropis, tiež ho účtuješ ako samostaný doklad/fa. Takže ťarchopis tiež spravíš rovnako. Či si už potom urobíš vzájomný zápočet svojich dvoch vystavených faktúr, alebo počkáš na úhradu a tú potom rozúčtuješ na fa a ťarchopis, je už na tebe.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

takze ak mi uhradia fa na tu celu sumu 835,40 mozem to rozuctovat? ze 75,- uhradim tarchopis a zvysok fa?...hmmm
0 0
redie redie

redie je offline (nepripojený) redie

Hlavne začať....
Tweety
Predpis poistného, potom jeho úhrada je správny postup.
Suhlasim, a k predpisu poistneho (ID) by som si na Vasom mieste ofotila aj doklad, na zaklade ktoreho uctujete. Je to lepsie pre dan. kontrolu.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

sara-ke
cize to mam zauctovat ako normalnu vystavenu FA?, ale ked ja potrebujem, aby sa mi upravila ta povodna suma fa o ten tarchopis, tak sa to nejak neda zapocitat? (...podob. ako pri dobropise?)
Nezabudni, keď budeš ťarchopis vystavovať ako normálnu fa dať v Omege do typ sumy 23d, aby ti do DP DPH stiahlo na r. 23, § 25 odst.3-oprava základu dane - zvýšenie ceny
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dakujem za radu, presne to som chcela niekoho kto uctuje v omege......takze tarchoopis uctujete ako normalnu OF ? a nejako to sparujete s tou fa ku kt. to patri? alebo to len tak nechate ??
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Nechal by som to tak, lebo nie je isté, že ti to aj odberateľ nezaplatí na dve časti. Veď jemu si tiež poslala dve fa.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

sara-ke
dakujem za radu, presne to som chcela niekoho kto uctuje v omege......takze tarchoopis uctujete ako normalnu OF ? a nejako to sparujete s tou fa ku kt. to patri? alebo to len tak nechate ??
Nič nepárujem, čakám na úhradu. Spárovať možeš iba dobropis s fakturou.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

uhmmm....dobre tak ja to asi tak nechám, dakujem....

este by som sa vas chcela opytat, nieco ine: ak zamest-tel kupil cestovne listky zame-covi, kt. isiel na sluzobnu cestu, kde mam tie listky zauctovat, ako co? diiik
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, neviem si dať rady čo so súkromnými hovormi na firemnej faktúre. Mám takúto situáciu: viem hodnotu na fir.faktúre za tel., ktorú nemôžem zahrnúť do daň.nákladov firmy. Faktúru som zaúčtovala, dokonca sa už aj zaplatila z firemného účtu, a hodnotu súkr.hovorov som si vypýtala od zamestnancov, aby mi ju vyplatili do pokladne. Ako správne všetky tieto pohyby zaúčtovať?? Nejak mi to stále nesedí a neviem čo s tým??
Moje riešenie: zaevid.faktúry 518Ned.náklad/321 úhrada z fir.účtu 321/221
a potom úhrada od zamestnancov do pokladne, musím najskôr zadať do programu predpis pohľadávky čiže - 335/518NN a v pokladni 221/335.dávam tam celkovú hodnotu aj s DPH.
Je to takto dobre?? musím túto hodnotu dať na konci roku ako pripočítateľnú položku k základu dane??Ale ako potom zadať predpis keď sa mi tá 518NN vynulovala?? Dúfam, že som to napísala zrozumitelne a niekto mi s tým poradí , budem čakať na Vaše odpovede, zatiaľ ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jenny7
Ahojte, neviem si dať rady čo so súkromnými hovormi na firemnej faktúre. Mám takúto situáciu: viem hodnotu na fir.faktúre za tel., ktorú nemôžem zahrnúť do daň.nákladov firmy. Faktúru som zaúčtovala, dokonca sa už aj zaplatila z firemného účtu, a hodnotu súkr.hovorov som si vypýtala od zamestnancov, aby mi ju vyplatili do pokladne. Ako správne všetky tieto pohyby zaúčtovať?? Nejak mi to stále nesedí a neviem čo s tým??
Moje riešenie: zaevid.faktúry 518Ned.náklad/321 úhrada z fir.účtu 321/221
a potom úhrada od zamestnancov do pokladne, musím najskôr zadať do programu predpis pohľadávky čiže - 335/518NN a v pokladni 221/335.dávam tam celkovú hodnotu aj s DPH.
Je to takto dobre?? musím túto hodnotu dať na konci roku ako pripočítateľnú položku k základu dane??Ale ako potom zadať predpis keď sa mi tá 518NN vynulovala?? Dúfam, že som to napísala zrozumitelne a niekto mi s tým poradí , budem čakať na Vaše odpovede, zatiaľ ďakujem

Moje riešenie:

faktúra za tel.hovory
518AE / 321 daňovo uznané
335AE / 321 daňovo neuznané - pohl.voči zamestn.
211 / 335 pohľadávka voči zamestnancovi

Rád prečítam riešenie iných. Vyjadrite sa.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tiež to tak účtujem.
Ak by sa ale uplatnila celá DPH na vstupe, treba z prijatých úhrad od zamestnancov príslušnú DPH odviesť.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

takže to v mojom prípade bude vyzerať takto??
prijatá faktúra daň.neuznaná 335/321
úhrada firmou 221/321
úhrada od zamestnanca do pokladne 211/335??
Stačí to úpne takto?? a čo s tou pripočítateľnou položkou, ako sa mi to tam ukáže? Musím to predsa niekde nejak zaevidovať?
Alebo sa to už nedáva ako pripočítateľna položka, keď to zamestnanec zaplatí do pokladne, firma to nemusí zdaniť?? asi tomu nejak nechápem, prosím ešte o upresnenie, zatiaľ ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jenny7
takže to v mojom prípade bude vyzerať takto??
prijatá faktúra daň.neuznaná 335/321
úhrada firmou 221/321
úhrada od zamestnanca do pokladne 211/335??
Stačí to úpne takto?? a čo s tou pripočítateľnou položkou, ako sa mi to tam ukáže? Musím to predsa niekde nejak zaevidovať?
Alebo sa to už nedáva ako pripočítateľna položka, keď to zamestnanec zaplatí do pokladne, firma to nemusí zdaniť?? asi tomu nejak nechápem, prosím ešte o upresnenie, zatiaľ ďakujem
Keď to zaúčtuješ ako som navrhol, potom nebudeš mať náklad pripočitateľný k základu dane, nakoľko neuznanú časť faktúry riešiš priamo s zamestnancom, tým vlastne obídeš nákladové účty.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

ahááá, takto som to potrebovala vysvetliť. Aj som si myslela, že keď mi to zamestnanec zaplatí, tým pádom sa akoby firma vzdala nákladov a tým pádom, žiadne pripočítatelné položky na koci roku. Už to dúfam konečne správne chápem, moc ďakujem za objasnenie
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ahojte, prosím Vás ako to je ak firma stavia budovu a má doklad z ERP o výpožičaní náradia. Dať všetko na 042AE? A ešte jedna vec ak je budova skolaudovaná a stále sa kupuje do nej nejaký materiál, ako to účtovať?
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Ja by som to dávala na 042. Myslím si, že ak je budova skolaudovaná ešte nemusí byť zaradená do používania. Ak je to materiál na jej obstaranie tak potom stále na 042.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

A v prípade, že je skolaudovaná a zaradená do používania, nakoľko je v prenájme od 01/2006 a skolaudovaná je od 11/2006.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Nerozumiem, prenajímate neskolaudovanú budovu? Ak je zaradená do používania treba posúdiť či je to technické zhodnotenie, alebo údržba či oprava budovy.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Firma stavia budovu od r.2003, je skolaudovaná až 11/2006 zaradená do používania asi dám na základe kolaud. rozhodnutia 11/2006, ale prenajíma sa 01/2006 a teraz nastáva môj problém. Či môžem zaradiť 11/2006 a ako mám postupovať pri ďalších nákladoch, ktoré vznikajú v súvislosti so stavbou.
0 0
Načítať ďalšie