Zavrieť

Porady

ako zauctovat

ahojte poradaci....
kolega mi doniesol bloky z PHM a k cerpaniu PHM kt. kupoval je na to istom bloju nakup autoatlas...treba to rozuctovat na dva krat? ze?
v banke to mam pod celou ciastkou lebo banku robim kazdy den a do ID zadavam ked mi prinesie bloky?

dakujem....
Usporiadat
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

elena74
mila ayya,
neviem co stale mas proti mojej osobe, ano polozila som novu temu, chodim na poradu lebo potrebujem poradit k mojim zaciatkom...
ak ma chces / te ignorovat nech sa paci..ale dajte vediet na ako dlho..
a dakujem za odpoved od plavcika....
peknu poradu zelam...
Elenka, vobec nic nemam proti tvojej osobe ...ale mam vyhrady voci tvojmu spravaniu. Uplne nespravne si myslis, ze nemam pochopenie k zaciatocnikom, prave naopak. Dokazom toho je imho jedno z mojich tem, ktore som zalozila pred rokom, http://www.porada.sk/showthread.php?...light=svokrina (ale, kurnik, nejaku mam teraz tvorivu krizu, ci co ) ked si to prebehnes, nemusi to citat cele tak iste si nebudes mysliet, ze sa hnevam na zaciatocnikov. Opacne - mam pre nich pochopenie. Ale ty si tu teraz novacik, za pol roka tu budu dalsi, ktori to budu mat mozno este tazsie... a ked sa vsetci budeme spravat ako ty, tak tych buducich novacikov lutujem uz teraz.

Sposob, ktory si tu skusila zaviest ty (nova otazka = nova tema) funguje na dashoferi a preto je dashofer tam, kde je. Porada sa od neho podstatne lisi, a tu odlisnost si tu musime hlavne v mene buducich novacikov chranit.

Osobne, ked pridem niekde a som tam nova, tak sice mam narok na nejake zaciatocnicke ulavy, ale snazim sa prisposobit pravidlam, ktore tam existuju a nebudem si egoisticky a tvrdohlavo presadzovat narok na zmenu zabehanych pravidiel. Uznaj, ze ty ako novacik nemozes vediet posudit vsetky suvislosti tvojho spravania.

Porada funguje na principe: ja tebe, ty mne ... verim, ze ked za par mesiacov nebudes novacik a budes sa snazit poradit zase ty niekomu novemu, tak si spomenies na tieto casy... a aj to verim, ze ta tvoje sucasne spravanie bude mrziet.

Prosim, aby si zvazila, co som ti tu popisala... a ked budes aj nadalej sledovat temu "po fajronte" tak pochopis, ze toto nie je spor, ktory je zamerany voci tvojej osobe ... tu ide o dalsie fungovanie porady aj pre dalsich novacikov, aby tu nezacalo platit pravidlo: "po mne potopa ..."
0 0
elena74 elena74

elena74 je offline (nepripojený) elena74

ayya,od zaciatku sa tu nesnazim nic zavadzat ziadne nove pravidla,mozno som system porady nepochopila najspravnejsie, to uznavam....
a vobec ich nechcem menit,a ani v ziadnom pripade presadzovat nejaku zmenu-ta je na vas poradakoch.....

a nie umyselne, ze som zalozila novu temu tu na porade....
Nic zavazne som neurobila takze nechapem tie tvoje sustavne napominania.

je super za tato porada existuje a pomaha nam:-) a v buducnosti budem velmi rada ked aj ja poradim dalsim ludom.

Ten tvoj prispevok po fajronte si isto precitam..... a zase sme odbocili od temy, ale chcela som sa k tomuto vyjadrit, dufam ze naposledy....
Pekny vecer poradaci...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

elena74
..... presadzovat nejaku zmenu - ta je na vas poradakoch.....
.... Pekny vecer poradaci...
Elenka, ved aj ty si uz poradak - takze?
A v tej teme "po fajronte" je uz dost vela prispevkov. Kedze som tu temu zalozila ja, dovolim si ta tam pozvat: pod tam a pridaj sa
Aj tebe pekny vecer
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dobry den, chcela by som sa opytat
1.
[B]ako a kde uctujete napr. uhradu za plyn na zaklade postovej poukazky[/],// mozem to dat 502AU/221, alebo musim mat aj nejaky ID?// ale ked je to uhradene z uctu,
a vlastne sa chcem opytat na bank. uctu - ukladanie dokladov (mate nejaku zlozku kde su iba vypisy z BU, alebo tam musia byt aj dolozene doklady - pohyby na ucte??


dik
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Osobne z bank. výpisu do nákladov účtujem iba poplatky. Úhradu fa 321/221, splátk. kal. účtujem pomocou 379 aby sa mi to nemiešalo s faktúrami.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
Dobry den, chcela by som sa opytat
1.
[b]ako a kde uctujete napr. uhradu za plyn na zaklade postovej poukazky[/],// mozem to dat 502AU/221, alebo musim mat aj nejaky ID?// ale ked je to uhradene z uctu,
a vlastne sa chcem opytat na bank. uctu - ukladanie dokladov (mate nejaku zlozku kde su iba vypisy z BU, alebo tam musia byt aj dolozene doklady - pohyby na ucte??


dik
Platíš určite na základe nejakého podkladu, napr. máš fa 502/321, úhrada 321/221(bankou),211(poštová poukážka). BV samostané šanóny.
0 0
Lubomirk Lubomirk

Lubomirk je offline (nepripojený) Lubomirk

No ved si to pekne rozuctujes, PHM a ten atlas , a celkovo ti to da tu celkovu sumu co mas na vypise
0 0
press press

press je offline (nepripojený) press

Prosim o radu.
Nikde som podobny odkaz, ci temu nenasla.

Ide o fakturu z CDCP (centralny depozitar cennych papierov).
Uctuju nam registraciu a rocny poplatok za vedenie zoznamu akcionarov v centralnom depozitari. (cca 5.000,-)

Otazka je kam to zauctovat.
Sluzba - 518AE/321 ????
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ayya
Elenka, vobec nic nemam proti tvojej osobe ...ale mam vyhrady voci tvojmu spravaniu.
Sposob, ktory si tu skusila zaviest ty (nova otazka = nova tema) funguje na dashoferi a preto je dashofer tam, kde je. Porada sa od neho podstatne lisi, a tu odlisnost si tu musime hlavne v mene buducich novacikov chranit.

Dlho som sa bránila napísať niečo na túto tému aj vďaka tomu, že sa "poznáme" už dlhšie a nikdy sme nemali spory. Zrazu - vďaka veľkému strestu z RZZP - sme začali útočiť jeden na druhého.
Ayya, Ty vieš, že sme kamošky, píšem to kvôli ostatným, ale napriek tomu sami nepáči takéto "sfukovanie v éteri".Ešte donedávna väčšina "stálych" poraďákov mala v podpise poznámku nová otázka = nová téma. Vďaka celému rozruchu okolo nováčikov to už zrazu neplatí radíme im, aby napísali otázku do už založenej témy - lebo im to otázku vynesie "hore". Zamysleli ste sa nad tým, aké je to krátkozraké?
Pozrite sa, poraďák s nickom press sa v tejto téme opýtal na centrálny depozitár CP. Čo samo o sebe by bola dobrá téma. Koľko z nás sa na túto tému už nepozrie, lebo bolo zhodnotené, že názov témy má byť čo najpresnejší. Koľko z nás tým pádom neodpovie na otázku o CD CP. A koľkým z nás by sa informácia o CD CP zišla, lenže ju nebude mať, pretože je otázka položená v tejto téme a nie v téme, ktorá je založená s príslušným názvom. A teda, keď dám hľadať výraz centrálny depozitár - jednoducho túto tému a príslušné odpovede na ňu nenájdem.
Takže by sme zakladanie nových tém nemali brzdiť takýmto spôsobom.
Možno som svoj názor mala napísať do témy "po fajronte", ale tu sa mi viac hodil. Takže prepáčte, že som .
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

press
Prosim o radu.
Nikde som podobny odkaz, ci temu nenasla.
Ide o fakturu z CDCP (centralny depozitar cennych papierov).
Uctuju nam registraciu a rocny poplatok za vedenie zoznamu akcionarov v centralnom depozitari. (cca 5.000,-)
Otazka je kam to zauctovat.
Sluzba - 518AE/321 ????
asi by som imho skor volila 568/379 ... lebo su to naklady "spojene s cennymi papiermi" ... takze v nakladoch - podobne ako bankove poplatky
a 321 nie preto, lebo to nie je "klasicky dodavatel" tovaru alebo sluzieb
0 0
press press

press je offline (nepripojený) press

Dakujem...

vacina akcioviek ma akcie - kmenove, listinne (zakladne imanie), tak som myslela ze bude na tuto temu viac reakcii.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Dobry den,
prosim ako sa uctuje zalohova fa (zaloha za objednanie tovaru) + pokladnicny doklad, ake ucty?

dik
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
Dobry den,
prosim ako sa uctuje zalohova fa (zaloha za objednanie tovaru) + pokladnicny doklad, ake ucty?

dik
Zálohovú faktúru neúčtujeme. Účtujeme iba o jej zaplatení 221, 211/324, alebo 314/221,211.
Naposledy upravil Tweety : 01.06.06 at 07:37
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

Tweety dakujem ako vzdy, mam este otazku ako sa zauctuje, ked sme kupili tovar od dodavatela, ale vratili sme ho, dostali sme od neho PPD a peniaze v hotovosti.

aky ucet tam pouzinem 211/ ???

vopred dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sara-ke
Tweety dakujem ako vzdy, mam este otazku ako sa zauctuje, ked sme kupili tovar od dodavatela, ale vratili sme ho, dostali sme od neho PPD a peniaze v hotovosti.

aky ucet tam pouzinem 211/ ???

vopred dakujem
Ak vám dodávateľ vystavil riadnu faktúru, po prijatí vráteného tovaru by vám mal vystaviť aj dobropis/storno faktúru. Potom prijatú úhradu zaúčtuješ: 211/321
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

nemame fa, pretoze to nakupujeme na hotovost, ale mozeme tovar vratit, a preto nam vratil hotovost a mam len PPD. ako to mam zauctovat?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
nemame fa, pretoze to nakupujeme na hotovost, ale mozeme tovar vratit, a preto nam vratil hotovost a mam len PPD. ako to mam zauctovat?
Skús napísať, ako si naúčtovala nakúpený tovar.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

na sklad: 112,343/211
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sara-ke
na sklad: 112,343/211
Ak ten tovar bol vrátený, potom stornuješ celý príjem , ak vrátili v hotovosti, cez príjmový pokladničný doklad,211/343,112.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry, ako sa zauctuje ak mam len PD, ktorý nam priviezol kamen (mlety kamen na parkovisko ku predajni, ktore sa chystame robit) ta cena je aj za prepravu aj za ten kamen, na aky ucet to mozem dat???

dik
0 0
Načítať ďalšie