Zavrieť

Porady

ako zauctovat

ahojte poradaci....
kolega mi doniesol bloky z PHM a k cerpaniu PHM kt. kupoval je na to istom bloju nakup autoatlas...treba to rozuctovat na dva krat? ze?
v banke to mam pod celou ciastkou lebo banku robim kazdy den a do ID zadavam ked mi prinesie bloky?

dakujem....
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

anna 07
Ahojte,

prosim mam taku trosku hlupu otazku ale aky je predpis na uhradu lizingu? ak mam ID, tak 474,343 / ??? a potom ???/221 co ma byt ??? dakujem
Ja si nemyslím, že je to hlúpa otázka. Keď začíname, nemôžme všetko vedieť. Dokonca, ani keď to robíme dlho. A preto chodíme na Poradu... takže bez ostychu sa pýtaj, vždy sa nájdu ochotní ľudia, ktorí Ti pomôžu s účtovaním.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
veď Ťa tu nezjeme ...
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

Tweety
FS počas lízingu: 562/474 Na základe splátkového ID
dph: 343/474
úhrada splátky 474/221 cez BV.

dobry den, prosim mozem este k tomu mojmu prispevku o zauct. predpisu na lizing?
ja som to mala doteraz uctovane takto (bolo to uhradzane nacas)
ID1
a) splátka bez DPH 11616,17 MD 474
b) splátka DPH na odpočítanie 2 207,03 MD 343
c) splátka spolu 13 823,20 D 221 (Alebo 365)

ID2
Úrok 2 524,30 562/474

nie je to dobre?

ale teraz nebol uhradeny lizing a neviem ako to mam zauctovat ako predpis to co pisal(a) Tweety akosi nechapem neda sa to vyriesit aj inak?

diiik za vase rady
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna 07
dobry den, prosim mozem este k tomu mojmu prispevku o zauct. predpisu na lizing?
ja som to mala doteraz uctovane takto (bolo to uhradzane nacas)
ID1
a) splátka bez DPH 11616,17 MD 474
b) splátka DPH na odpočítanie 2 207,03 MD 343
c) splátka spolu 13 823,20 D 221 (Alebo 365)- toto do ID neúčtuješ

ID2
Úrok 2 524,30 562/474 - toto daj tiež do ID 1, t.j. celý predpis jeden ID

nie je to dobre?

ale teraz nebol uhradeny lizing a neviem ako to mam zauctovat ako predpis to co pisal(a) Tweety akosi nechapem neda sa to vyriesit aj inak?

diiik za vase rady
Máš to dobre, ak máš splátkový, tak účtuješ predpis podľa neho. Opravila som Ti priamo v tvojom účtovaní. V celom predpise o lízingu neúčtuješ splátku spolu, to účtuješ až pri platbe lízingu.
Naposledy upravil Tweety : 24.08.06 at 09:50
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

Tweety
Máš to dobre, ak máš splátkový, tak účtuješ predpis podľa neho.
diiik ale ked to nebolo uhradene podla splatk. kalend.? tak tam nemozem dat 221 ani 365 , nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anna 07
diiik ale ked to nebolo uhradene podla splatk. kalend.? tak tam nemozem dat 221 ani 365 , nie?
Podľa splátkového naúčtuješ iba predpis mesačných nákladov 562/474, 343/474. Ak si nerobila úhradu tak 221 ani 365 nepoužiješ. Pohyb peňazí žiaden nenastal.Pozri môj príspevok č.125, tam som ti to opravila.
Naposledy upravil Tweety : 24.08.06 at 09:51
0 0
evanina evanina

evanina je offline (nepripojený) evanina

Mikolajova
Ahojte, chcela by som sa poradiť, nieviem čo by ste povedali na takúto vec účtovania. Došlé zahraničné faktúry účtujem ich v kurze vyhotovenia faktúry. Ale robím aj interným dokladom dopočet kurzový k jednotlivým faktúram podľa toho ako mi príde tovar z EU. Neviem, či by to tak mohlo byť, čo poviete?

Je potrebné použiť dvojaký kurz - vzniká len pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu.

1. pre účely určenia základu dane z pridanej hodnoty sa cudzia mena prepočíta na slov. menu kurzom NBS platným v deň vzniku daňovej povinnosti, t.j. podľa § 20 ZDPH - písm. a) alebo b)

2. pre účely účtovania sa cudzia mena prepočíta na slovenskú menu kurzom NBS platným v deň uskutočnenia účt.prípadu, ktorým je deň splnenia dodávky. V zmysle § 414 Obch.zákonníka je dňom dodania tovaru deň, ktorý je v zmluve určený alebo deň určený spôsobom určeným v zmluve. Môže to byť napr. deň prechodu hraníc.

Čo sa týka kurzového rozdielu - ten vzniká ako rozdiel medzi zúčtovanou sumou v účtovníctve a výškou skutočnej úhrady (platby).
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

Tweety, dakujem velmi, prepac som si nevsimla tvoju opravu, neviem ako som to citala

dik
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

prepacte,ze zase otravujem, ale skusala som zauctovat ten lizing (robim v Omege) a stale mi tam hlasi zle zauctovanie a pod. neviete mi poradit typy sum ake maju byt?

som dala 1. dph typ sumy 14
2. urok typ sumy V

please diiik
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Na aký účet dávate rozhlasové poplatky na 568?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri
http://www.porada.sk/t10451-faktury-...hlight=rozhlas
0 0
anna 07 anna 07

anna 07 je offline (nepripojený) anna 07

ahojte,

prosim vas co mam robit ak mam fa- za tovar, bola uhradena na dobierku-postou, ale nemam o tom doklad (pretoze ho p. majitel stratil, ale. vyhodil-neviem ) ako riesite nieco take? (na fa je uvedena forma uhrady-dobierkou)

diiik
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Závisí od toho, aké máte na pošte ochotné pracovníčky. U nás nebol problém, aby mi vystavili nový doklad o úhrade dobierky. Skús sa teda opýtať na pošte...
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

anna 07
ahojte,

prosim vas co mam robit ak mam fa- za tovar, bola uhradena na dobierku-postou, ale nemam o tom doklad (pretoze ho p. majitel stratil, ale. vyhodil-neviem ) ako riesite nieco take? (na fa je uvedena forma uhrady-dobierkou)

diiik
Asi by som dodávateľa poprosila, aby mi poslal kópiu potvrdenia o zaplatení. Veď on musí mať doklad o tom, že ste tú dobierku uhradili.
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den,
potrebujem radu ako zauctovat VBU: sef ma 2 firmy (rozdielne vo vsetkom - samoz. aj v bankov. uctoch) ked vystavoval fakturu tak tam zadal zle cislo uctu (cislo tej druhej firmy) a preto mu tu fa uhradili na nespravny ucet - potom si tie peniaze previedol na ten spravny ucet. ako sa uctuje taklyto pripad (neviem ci som to vysvetlila zrorumitelne )

takze mam na BU 24.8. uhrada za fa =5 000,- (nepatri do nasej firmy)
24.8. a potom prevod na druhy ucet =5 000,-

pleaaase poradte
0 0
Bredy Bredy

Bredy je offline (nepripojený) Bredy

Zita5
V jednoduchom účtovníctve by som účtovala celú čiastku do prevádzkovej réžie a v členení na PHM a kanc.potreby .Mám takúto možnosť v SW ALFA . Neviem ako Ty ?
V podvojnom účtovníctve to rozúčtuj v ID 501X MD 379 D - PHM
501X MD 379 D - Mapa
a v banek 379 MD 221 D
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

[QUOTE=sara-ke]dobry den,
potrebujem radu ako zauctovat VBU: sef ma 2 firmy (rozdielne vo vsetkom - samoz. aj v bankov. uctoch) ked vystavoval fakturu tak tam zadal zle cislo uctu (cislo tej druhej firmy) a preto mu tu fa uhradili na nespravny ucet - potom si tie peniaze previedol na ten spravny ucet. ako sa uctuje taklyto pripad (neviem ci som to vysvetlila zrorumitelne )

takze mam na BU :
24.8. uhrada za fa =5 000,- (nepatri do nasej firmy)
24.8. a potom prevod na druhy ucet =5 000,-
(to su 2 polozky na BV)
prosim
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

zaúčtuj to ako mylnú platbu
MD 221 / DAL 378x
MD 378x/ DAL 221
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ahojte, práve ma tiež napadla jedna otázka, či mám správne zaúčtovaný takýto prípad: Posielali sme mzdu na účet - 3zamestnancom, ale potom sme zistili, že sme ju 2x poslali tomu istému zamestnancovi. Čiže 1x sme dali 331/221 a aj druhý krát. Potom nám to ten zamestnanec vrátil na účet 221/331 a my sme ju potom poslali tomu správnemu zamestnancovi ako 331/221. Mala by som aj v takomto prípade účtovať ako mylná platba a nepoúžívať účet 331,ale 378??? Dúfam, že som to napísala zrozumitelne, prosím o radu, ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jenny7
Ahojte, práve ma tiež napadla jedna otázka, či mám správne zaúčtovaný takýto prípad: Posielali sme mzdu na účet - 3zamestnancom, ale potom sme zistili, že sme ju 2x poslali tomu istému zamestnancovi. Čiže 1x sme dali 331/221 a aj druhý krát. Potom nám to ten zamestnanec vrátil na účet 221/331 a my sme ju potom poslali tomu správnemu zamestnancovi ako 331/221. Mala by som aj v takomto prípade účtovať ako mylná platba a nepoúžívať účet 331,ale 378??? Dúfam, že som to napísala zrozumitelne, prosím o radu, ďakujem.
.... môžeš aj nemusíš - ja by som to neopravovala .
0 0
Načítať ďalšie