Zavrieť

Porady

Vyhlásenie

Z poslednej daňovej kontroly máme záznam o tom, že nemáme vypísané vyhlásenia k dani z príjmov. Tlačivá sú zavedené, podpísané zamestnancami, no na zadnej strane chýba dátum a podpis na ďalšie roky. Vôbec neviem ako to mám viesť, napr. ak z-nec nastúpil 01.01.2004 (čo a kde mám vpísať?) Prosím o pomoc.
Usporiadat
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pozorne som si prečítala Vaše odpovede k spôsobu vypísania Vyhlásenia ale stále mi nie sú jasné niektoré veci.

III. Vyhlasujem , že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám./ v tom vyhlásení , ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania ?/

Každoročne do 15. februára podpisuje už len Na zdaňovacie obdobie rok 2006 a dátum napr. 10.2.2006 ? Myslím tým , či ak uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a podpisuje ju v roku 2006 je to na zdaňovacie obdobie roka 2006 ?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
IVEB
Pozorne som si prečítala Vaše odpovede k spôsobu vypísania Vyhlásenia ale stále mi nie sú jasné niektoré veci.

III. Vyhlasujem , že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám./ v tom vyhlásení , ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania ?/

Každoročne do 15. februára podpisuje už len Na zdaňovacie obdobie rok 2006 a dátum napr. 10.2.2006 ? Myslím tým , či ak uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a podpisuje ju v roku 2006 je to na zdaňovacie obdobie roka 2006 ?
Áno tak...až na ten dátum , ja im to dávam podpísať do 31.1.2006.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

IVEB
Pozorne som si prečítala Vaše odpovede k spôsobu vypísania Vyhlásenia ale stále mi nie sú jasné niektoré veci.

III. Vyhlasujem , že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám./ v tom vyhlásení , ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania ?/

Každoročne do 15. februára podpisuje už len Na zdaňovacie obdobie rok 2006 a dátum napr. 10.2.2006 ? Myslím tým , či ak uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a podpisuje ju v roku 2006 je to na zdaňovacie obdobie roka 2006 ?
Áno v tom vyhlásení,ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania.

Áno vždy na začiatku roka podpíše že si uplatňuje nezdaniteľnú čiastku aj v tom konkrétnom roku. Ale podpisuje sa to do 31.1.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

IVEB
Pozorne som si prečítala Vaše odpovede k spôsobu vypísania Vyhlásenia ale stále mi nie sú jasné niektoré veci.

III. Vyhlasujem , že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení nedošlo k ďalším zmenám./ v tom vyhlásení , ktoré podpísal pri nástupe do zamestnania ?/

Každoročne do 15. februára podpisuje už len Na zdaňovacie obdobie rok 2006 a dátum napr. 10.2.2006 ? Myslím tým , či ak uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a podpisuje ju v roku 2006 je to na zdaňovacie obdobie roka 2006 ?
Hovorí o tom § 36 Uplatnenie nedzaniť. častí základu dane na daňovníka a DB
(6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) prihliadne na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a na daňový bonus, ak zamestnanec podá do konca mesiaca, v ktorom nastúpil do zamestnania, a každoročne najneskôr do konca januára alebo v priebehu zdaňovacieho obdobia písomné vyhlásenie o tom,
a) že uplatňuje daňový bonus a že spĺňa podmienky na jeho priznanie, prípadne kedy a ako sa zmenili,
b) že súčasne za rovnaké zdaňovacie obdobie neuplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus u iného zamestnávateľa a že právo na daňový bonus na tie isté osoby súčasne za rovnaké zdaňovacie obdobie neuplatňuje iný daňovník,
c) či je poberateľom dôchodku uvedeného v § 11 ods. 2.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Vďaka za odpovede, samozrejme , že sa to vypisuje do 31.1. poplietla som to trochu
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
To nevadí , hlavne , že si na to s našou pomocou prišla. :p
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať