Zavrieť

Porady

česká fa

Ahojte, mám problém s jednou faktúrou, včera sa mi nikto neozval, otázku som zadala do začíname. Takže dúfam, že tu mi niekto poradí. Inzerovali sme v časopise, ja som myslela, že je slovenský, ale sídlo firmy majú v ČR, aj na fa je dodávateľ z čr, ale zastúpenie majú aj na Slovensku, takže faktúra je síce v Sk ale bez DPH a dole je napísané, že v ČR je oslob. od DPH, a že kupujúci je pivinný uplatniť DPH v jeho krajine. Lenže vždy ked som mala zahr. fa bola v eur al. CZK, takže som si dala na fa cudzie meny, prijala fa a cez reverse...som vytvorila ID, čo mi urobilo aj vstup DPH aj výstup. Potom som si všimla, že dole je malými písmenkami aj základ v Kč 3676,89 a kurz 76,126 CZK na 100 Sk, takže som to vydelila a vyšiel mi kurz 1,3136 a prepočítala sumu. Ked som si zadala tento kurz a nahodila sumu v Sk 4830,- stále mi tam hádže 3676,92, bude to vadiť ked to tak nechám tých pár halierov, už sa s tým trápim od včera. Alebo môžem prijať faktúru v Sk 4830 a vytvoriť ID zvlášť na DPH, alebo čo s tým, mohol by mi niekto poradiť, už by som rada prešla aj na inú faktúru ale táto ma brzdí.
Díky za nejakú skorú odpoveď.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja by som to nahodila v Sk, keď je fa. v Sk a pravdepodobne ju aj budete platiť v Sk + ID na rev. charge.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Aj ja som rozmýšľala že ju nahodím v SK, ale neviem či sa mi sprístupní revers...? a či mi to hodí do dobrých riadkov v priznaní DPH? díky

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Skús to nahodiť do 19% sadzby ale bez DPH. RCH by sa malo sprístupniť, ak nie, tak ID ručne.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Pomýlilo ma to, že fa je v SK, inzerovali sme na Slovensku, ale fa prišla od ceskej fi, ktorá ma zastúpenie na Slovensku v sk, nemám skúsenosti s týmito zahraničnými-takže ju mám brať ako zahraničnú. Ked mám fa v eurách viem čo s nimi, ale táto ma úplne pomýlila. Mám tu ešte jednu tak isto, objednaná na Slovensku, fa mi prišla s českým dodávateľom, ale tam sú iba SK, takže ju mám urobiť tak isto? Číslo účtu je tam v ČSOB, Nové Mesto n.Váhom, platí sa im v SK do Slovenskej banky-preto som nevedela, či ju mám brať ako slovenskú alebo zahraničnú? Idem to skúsiť, potom sa ozvem. Ďakujem

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    No, nahodila som to v Sk a vytvorila ID asi takto to mám v účt.denn.
    518000/321200 4830,- FP toto je byz vplyvu na DPH
    395000/395000 4830,- ID riadok 4 v DPH
    343/4 /395000 917,70 ID
    395000/395000 4830,- ID
    395000/343/3 917,70 ID riadok 16 v DPH
    Môže to takto byť?

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    sybila3
    No, nahodila som to v Sk a vytvorila ID asi takto to mám v účt.denn.
    518000/321200 4830,- FP toto je byz vplyvu na DPH
    395000/395000 4830,- ID riadok 4 v DPH
    343/4 /395000 917,70 ID
    395000/395000 4830,- ID
    395000/343/3 917,70 ID riadok 16 v DPH
    Môže to takto byť?
    Ja by som povedala:
    395/395 4830, - ID r. 4 v DPH
    395/343003 917,7 ID r. 2 v DPH

    395/395 4830, - ID
    343004/395 917,7 ID r. 16 v DPH

    ak sa nemýlim.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Prosím Ťa Lubi, môžeš mi napísať ako mám mať nastavené REVERP, REVERU v ID aby mi to dobre hádzalo do priznania k DPH? dík
    A ešte by som chcela vedieť, či má byť aj tá faktúra zaúčt. v denníku ako ju mám aj tie ID, či je to proste v účt. denníku dobre. díky za pomoc
    Naposledy upravil sybila3 : 18.05.06 at 10:15

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Fa. je dobre. Neviem ako je to so službami, ale pre tovar mám nastavené predkontácie:
    REVCHP ZD: 395/395
    DPH: 343xx/395 , členenie 05PR16

    REVCHU ZD: 395/395
    DPH: 395/343xxx, členenie 05UR04.

    Zaúčtovanie máš dobre, len tie členenia sú pre služby asi iné.
    Naposledy upravil Ľuba : 18.05.06 at 10:33

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Myslíš, že služby by mali byť členené inak, ešte som nemala služby, len tovar a to jednu faktúru min.štvrťrok. To prvé mám členenie 05P R17-ty máš 16, to druhé mám tak isto. Rada by som sa z tej faktúry už vymotala, lebo ju robím 2 dni, proste by mala byť v DPH na riadku 2,4,16, tak som to mala aj pri tej prvej faktúre. Díky moc si mi pomohla, idem ešte nahodiť aj tú druhú českú tiež v Sk ale to je materiál), ešte potom to si overím, čo to mám dobre, tieto zahraničné faktúry ma asi zabijú, ešte raz dakujem za pomoc.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja neviem, ale stále si myslím, že sa v Tvojom prípade nejedná o tovar - nejde náhodou o §69, ods. 3 ? ...v tomto prípade by sa mi tam skôr hodil riadok 09,10 na výstupe a r. 15 na vstupe.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Vôbec neviem, či by neišlo o § 69, ale prečítala som si ten § a tam sa píše, že daňový zástupca je povinný podať za zastúpených dovozcov daň.priznanie k DPH ale ta fa je bez DPH, tam je čisto len tých 4830 a DPH O. Tak teda vôbec neviem, čo s tou fa.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    sybila3
    Vôbec neviem, či by neišlo o § 69, ale prečítala som si ten § a tam sa píše, že daňový zástupca je povinný podať za zastúpených dovozcov daň.priznanie k DPH ale ta fa je bez DPH, tam je čisto len tých 4830 a DPH O. Tak teda vôbec neviem, čo s tou fa.
    §69 ods. 3: Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8 (medzi ktorými je aj reklama), ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu.

    ... alebo mám iný zákon ?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    Sorry, ja som si prečítala § 69a. Tak mám ju nechať tak ako som ju zaúčtovala, alebo to bude inak? Ja už som z toho magor.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    A ešte tu mám jednu špecialitku: potrebovala by som s ňou poradiť.
    Vystavili sme faktúru napr. na 1000 Eur, uhradených na účet bolo napr.500,
    poslali nám fa na 500 Eur, odrátali z tých 1000 a zaplatili len 500, neviem ako to mám urobiť, lebo ked som robila úhradu fa z účtu stále mi vyskakuje ako neuhradená, lebo tých 500 eur tam chýba. Neviem ako by som to mala urobiť, nahodím si ich fa tých 500 eur, čo s tým dalej, nemám ani doklad o zápočte ani nič, len proste oni si zo sumy odrátali čo nám mali zaplatiť a zaplatili len ten rozdiel, v peniazoch je to v poriadku ale ako to urobiť účtovne. poradí mi niekto, dík.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    sybila3
    Sorry, ja som si prečítala § 69a. Tak mám ju nechať tak ako som ju zaúčtovala, alebo to bude inak? Ja už som z toho magor.
    Ja by som ju dala tak, ako som napísala v príspevku č. 12

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    A mám ešte jednu - to je nakúpený mat. v Sk tam môžem urobiť samozdanenie a pôjde mi to do dph ako sme písali už predtým?
    No a akým spôsobom sa dá urobiť to že na účet mi uhradí o tie fa čo máme my zaplatiť menšiu sumu-proste si odráta a zaplatí len ten rozdiel? Poradí mi niekto?dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.