Zavrieť

Porady

Exekúcie

Ahojte, potreboval by som poradiť v tomto.
dostal som upovedomenie o začatí exekúcie s tým že do 14 dní mám uspokojiť pohľadávku oprávneného a aj trovy exekúcie, jedná sa o nedoplatok pre sociálnu poisťovňu. V § 56 exekučného poriadku sa píše :
Exekútor môže s písomným súhlasom oprávneného uzavrieť písomnú dohodu s povinným o postupnom splatení vymáhanej pohľadávky. to mám požiadať exekútora aby dohodol splátky, alebo musím splátky dohodnúť so soc.poisť. ja??? ďalej v 288/1995 Z.z. VYHLÁŠKA Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky o odmenách a náhradách súdnych exekútorov v §5 (2) Ak súdny exekútor upustí od vykonávania exekúcie podľa § 46 ods. 3 zákona, patrí mu 50 % z odmeny vypočítanej podľa odseku 1. Ako tomu rozumieť?. Ak uhradím pozdlžnosť do 14 dní tak exekútorovi patrí len 1/2 z vypočítanej odmeny? veď on pýta uhradiť aj jeho trovy do 14 dní, ako sa mu to potom zníži na tú 1/2???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ak máš finančné prostriedky na uspokojenie pohľadávky, je dobré celú sumu vyplatiť a požiadať exekútora o vyúčtovanie. Ak bude Tvoje plnenie dobrovoľné a do doby uvedenej v ex. príkaze, exekútor upraví svoju odmenu na 50%. Odporúčam uvedenú čiastku zaplatiť priamo v kanc. exekútora a priamo požiadať o zníženie trov exekúcie. Ak nemáš dostatočnú hotovosť, dohodni si s ex. splátky. Každý ústretový krok z Tvojej strany máš k dobru. Hlavne nezostaň nečinný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.