Zavrieť

Porady

Valné zhromaždenie

Prosím poraďákov o názor, kto je podľa vás zodpovedný za zápisnicu z valného zhromaždenia. Koho povinnosťou je tento dokument zabezpečiť (nemyslím prepísať na PC - to môže sekretárka). Ja tvrdím, že je to povinnosťou konateľa , on zase že to má vraj robiť účtovníčka.
Prosím o vaše názory.
Ďakujem a prajem krásny deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    u nás to prebieha nasledovne:
    VZ na začiatku schváli predsedu VZ, overovateľov aj zapisovateľa.

    čiže podľa mňa nesú zodpovednosť za zapisovanie akcionári, resp. ten, kto má od nich Poverenie na zastupovanie na VZ.

    mimochodom - máme šablónu, kde meníme len na základe bodových poznámok z VZ čísla účtovnej závierky, rozdelenie zisku, odmeny DR, prípadne nejaké iné veci a celá úprava Zápisnice oproti minulej trvá asi 10-15 min aj pre nešikovného človeka ako som ja...(:

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ja len v skratke: Ak bola účtovníčka na VZ a bola týmto VZ aj poverená ako zapisovateľ, tak niet čo riešiť.
    Ale ruku na srdce: Kto už len pozve na VZ svojho účtovníka, veď to je smiešne!

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    Veď práve, že to účto robím externe, t.zn. že nie som zamestnancom firmy a teda môj kontakt s konateľom je len keď mi donesie doklady na spracovanie - prípadne pošle ich po ekonomke, ktora robi firme mzdy. Myslím že to aj nejaký zákon vymedzuje, že je to povinnosťou konateľa firmy :-?

    Zgongol je offline (nepripojený) Zgongol

    Zgongol
    Spísať zápisnicu z VZ je povinnosťou zapisovateľa. Zvoliť zapisovateľa je povinnosťou VZ viď §127a OBZ. Zapisovateľom môže byť ktokoľvek - konateľ, sekretárka, účtovníčka, skladník či osoba stojaca úplne mimo spoločnosti. Nikdy som sa nestretol s prípadom, že by valné zhromaždenie zvolilo za zapisovateľa osobu, ktorá vopred odmieta zápisnicu spísať. Ale mohlo by to byť zaujímave sa nad tým zamyslieť.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Súhlasím s príspevkom od Zgongola a dodávam, že zápisnicu o valnom zhromaždení podpisuje predseda valného zhromaždenia a zapisovateľ. Ten je jedným z orgánov valného zhromaždenia, ktorého volia spoločníci na začiatku valného zhromaždenia. V praxi je zaužívaný a všeobecne akceptovaný podpis overovateľa zápisnice.Aj keď zákon neustanovuje lehotu, v ktorej je potrebné zápisnicu vyhotoviť, mali by konatelia zabezpečiť vyhotovenie zápisnice a jej zaslanie všetkým spoločníkom bez zbytočného odkladu.

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    Nemáte náhodou niekto urobený taký vzor ... ako napísať zápisnicu o rozdelení HV? Ďakujem

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Pôsobnosť na rozdelenie čistého zisku má podľa § 125 ods.1 písm.b Obchodného zákonníka valné zhromaždenie. Valné zhromaždenie musí rozhodnúť, akú sumu z čistého zisku
    - ponechá spoločnosť na účte 428 - Nerozdelený zisk minulých rokov
    - prevedie do rezervného fondu
    - prevedie do fondov, ktoré spoločnosť musí vytvárať zo zákona
    - pužije na neuhradenú stratu z minulých rokov
    - vyplatí spoločníkom ako podiely na získu

    Vzor č.1

    Vážený pán/i
    .....


    Pozvánka na valné zhromaždenie
    spoločnosti ........

    Valné zhromaždenie sa bude konať
    dňa ..............
    adresa : ...............

    Program: 1. Otvorenie
    2. Voľba predsedu a zapisovateľa
    3. Rozhodnutie valného zhromaždenia o rozdelení čistého zisku
    4. Záver

    V Bratislave ......... XY
    konateľ spoločnosti


    Vzor č. 2

    Zápisnica z valného zhromaždenia
    spoločnosti .............,
    ktoré sa konalo dňa ..............
    Prítomní:

    Spoločníci: ..........

    Program:
    Viď pozvánka

    K bodu l/ :Zasadnutie VZ otvoril XY, konateľ spoločnosti, ktorý skonštatoval, že pozvánka na VZ s predpísanými náležitosťami bola zaslaná všetkým spoločníkom v 15 dňovej lehote podľa § 129 ods.1 Obchodného zákonníka.
    K bodu 2/: XY navrhol za predsedu VZ ........ a za zapisovateľku ..........
    U z n e s e n i e č.1
    VZ zvolilo za predsedu Vz.... a za zapisovateľku VZ .......
    Hlasovanie: Za...
    Proti....
    Zdržalo sa: .....

    K bodu 3/ Predmetom tohto bodu rokovania VZ bolo rozdelenie HV za r.
    Podklady boli zaslané všetkým spoločníkom v časovom predstihu spolu s pozvánkou. Spoločníci súhlasili, aby sa o rozdelení HV hlasovalo en block.

    VZ prijalo nasledovné uznesenie:
    U z n e s e n i e č. 2

    Rozdelenie HV vo výške....... Sk bude nasledovné:
    - ponechá v spoločnosti na účte 428 - suma..... Sk
    -prevedie do rezervného fondu .....suma ..Sk atď

    Hlasovanie: Za - ..... hlasov
    Proti - ..... hlasov
    Zdržalo sa- ... hlasov

    K bodu 4/: Zasadnutie VZ ukončil.......

    V Bratislave.......... JM AN
    predseda zapisovateľka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.