Zavrieť

Porady

2. pilier: Ktorú dss by ste si vybrali teraz ?

Zdravím. Plánujem vstúpiť do dssky, neviem sa však rozhodnúť do ktorej. Rád by som keby ste mi napísali do ktorej ste vstúpili, či ste spokojní prípadne dôvody výberu danej dssky u vás. Za všetky názory vopred ďakujem.

Moje top 3 sú Axa, VUB Generali a ING.

Axa:
+dlhodobo najlepší index fond
+velká firma
- na internete nenájdete na nich dobré slovo

VUB Generali:
+ 3 zo 4 fondov sú najlepšie
+ dobre prepracovaný portál
- dlhodobo slabší index (pri potrebe presunúť peniaze na iný fond, prípadne pri využívaní 2 fondov sa rozdiely dorovnajú)

ING:
+ v súčasnosti najelšie výsledky indexu
+ dobrá povesť
- ako index používajú EUROSTOXX 50 (pri problémoch eura to nieje diverzifikované ako pri ostatných 2 konkurenčných indexoch)

Ďakujem ešte raz za názory.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ziv123
Teraz som si pozrel VUB Generali dss. Manželka je tam tak som sa mohol dostať na ich portal. Majú celkom dobre prepracovaný portál. Zmena fondov a podobne.Jedine čo ma znepokojuje že to vlastnia taliani. Intesa Sanpaolo , talianska banka...Tak ma znepokojuje či sa dá veriť južanom, aby taliani nedopadli ako gréci.
Nemáš pravdu, ich akcionárom nie sú Taliani. 50% vlastní VUB a 50% Generali poisťovňa.

A VUB má akcionára 97% Intesa a Generali vlastní 100% Generali B.V. (Holanďania). Takže Taliani nevlastnia ani polovicu VUBGenerali dss.

Ale je úplne jedno, kto ich vlastní. DSS sa riadi našim právom a keby aj akcionár skrachoval, tak môže maximálne predať dcérsku spoločnosť inému akcionárovi alebo inému záujemcovi. Keby aj ukončili činnosť DSS, tak portfólio klientov sa presunie do inej DSS.

To nie je ako v prípade banky, kde peniaze klientov sa stávajú aktívom banky. Tu je financovanie DSS úplne oddelené od spravovania klientských fondov.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať