Zavrieť

Porady

dedicske konanie po smrti mojej matky

ja som v zahranici moze sa nejako vybavovat sudne konanie bez toho aby som odcestovala na slovensko ? da sa to riesit aj cez skype alebo mobil? aalebo nejakym sposobom preposlat kumne domov do gb listiny ktore odoslem spet na okresny sud aj s mojou odpovedou aby ma hned aj vyplatili na moj ucet alebo nejakou nehnutelnostou.......
Naposledy upravil eva vs vanova : 31.03.15 at 20:39
3 komentárov     zbaliť
lacotinka " odoslem spet na okresny sud aj s mojou odpovedou aby ma hned aj vyplatili na moj ucet ""

tebe nejako prudko a divne utekajú kone :
Prečo by ti niečo mal platiť súd ??????????
a k tomu okresný

to ty ako dedička budeš platiť
notárovi, ktorého určí súd
za prejednanie dedičstva
buchač "...aby ma hned aj vyplatili na moj ucet alebo nejakou nehnutelnostou......."
=============================
Okresný súd zrazí opätky a sudca sa do talára poserie.
------------------------------------------
...ozaj, ako sa dá vyplatiť nehnuteľnosťou do GB ?
To akože rozoberú, naložia na TIRák a pošlú ?
=============================

Kua, toto je už fakt choré...to ako keby sa eva vs vanova už angličankou stala...tí ostrovania sú trochu pribrzdení...
mareko 100 bodov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Dobre zváž,koho poveríš,aby ťa zastupoval.Osobne si myslím,že by si radšej mala osobne byť na prejednávaní a ak sa nedá,tak jasne v splnomocnení definovať,na čo dotyčného splnomocňuješ.Komunikuj s notárom,ktorý dedičstvo prejednáva (zašli mu kópiu splnomocnenia).Ak sú viacerí dediči,treba sa dohodnúť na podstatných veciach a spôsoboch vyrovnania (nevieme,o aký majetok ide),ak je to väčší majetok,radšej si to vybav sama.Vzor splnomocnenia nájdeš a upravíš (je ich na nete dosť).
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tannenkau Splnomocnenie sa dá urobiť v dosť širokom rozsahu (až po tzv generálnu plnú moc )

    ale na dedenie je lepšie predjednať so spoludedičmi
    (čo je notára do toho ako sa dediči (polla zákona) dohodnú ?? !!! )

    a dať to konkrétne do splnomocnenia
    kn-alka čo je notára do toho???? .... však notár ti spíše dokument: dedičné konanie - tak snáď musí vedieť, čo tam má vlastne napísať !!!!
    kn-alka mne notárka dala splnomocnenie, ktoré bolo treba vyplniť a dať overený podpis - mali ho predtlačené
    Mária27 nám dala predtlačené splnomocnenie a nebolo treba overovať podpis!!!
    tannenkau 1, " Komunikuj s notárom,ktorý dedičstvo prejednáva .. Ak sú viacerí dediči,treba sa dohodnúť na podstatných veciach a spôsoboch vyrovnania "

    2, " však notár ti spíše dokument: dedičné konanie - tak snáď musí vedieť, čo tam má vlastne napísať "

    nevieš čítať ?
    notárovi IBA povieš, ako sa dediči dohodli
    nekonzultuješ s ním, čo on na to !!!!!!!!!!!!

    PS
    Takže iba skontroluje, či sa dohodli v medziach zákona - - inak ho je do toho : NIČ
    Peggynka Bol si už na dedičskom konaní? Písala som to v tomto duchu,keďže zadávateľka je zahraničí a potrebuje splnomocniť niekoho.Je lepšie,ak notár vie,kde je "sever".
    tannenkau Pegy

    To ako mňa sa pýtaš, či som bol na dedičskom ???????????????????????????
    ??????????????
    či tomu rozumiem ?????????

    Ty si toľko LV a parciel (začínal som PK vložkami ) ešte ani nevidela, koľko som ja v našej rodine "triedil"
    a dedičské - - cca 4
    + novoobjavené
    + oprava "zjavnej chyby" po 32 rokoch
    + som napísal KPZ v roku cca 1985
    tannenkau Pegy.
    Na predposlednom (okrem toho, že som im tam dovliekol všetky podklady) som ja (bez papierov) musel opraviť notárku, lebo diktovala zlé číslo LV - držala ho v ruke

    No ale zas na jej obranu musím povedať, že mala 4 LV !
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozes niekoho splnomocnit,aby ta na dedicskom konani zastupoval.
    lacotinka samo, že s tamo overenými podpismi
    a tunaka si to potom preložia a použijú
    lacotinka ale veď ty si dones z anglicka zdrap papiera s neovereným podpisom

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Splnomocni niekoho na zastupovanie s tým, že zároveň určíš, ako má konať.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    V prvom rade - uprimnu sustrast.

    V druhom rade

    "...aby ma hned aj vyplatili na moj ucet alebo nejakou nehnutelnostou......."

    Ako ranné čítanie ku káve je to fakt dobré. Hneď mám veselšie ráno.


    Ked sa dostavís na Slovensko. .....( hadam prides na pohreb svojej matky ).....tak mozes splnomocnit osobu ktora ta bude zastupovat v dedicskom konani.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    willma možno už na pohrebe bola, teraz už len rýchlo rýchlo majetok, včera som nereagovala, lebo po prečítaní zadania som zostala v nemom úžase a keby som sa rozbehla a napísala, bola by som asi nepríjemnejšia a sarkastickejšia ako najznámejší sarkastici na Porade.
    Žabinka wilmuš. tiež si radšej hryziem do jazyka.. a ostávam v nemom úžase.. ešte že je dnes ten 1.apríl..
    misoft ...lebo včera už bolo neskoro... a zajtra by chcela majetok užívať - po shopoch pochodiť......
    Jo a wilmuš ... šak buď i ty riadne sarkastická.....
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    My sme 3 sestry. Jedna býva v zahraničí. Aby nemusela chodiť na SK, po vzájomnom dohovore ma splnomocnila a jednala som aj v jej mene.

    Ak si dobre pamätám, notárka hovorila, že musí byť osobne zastúpených viac ako 50% dedičov.

    T.j. my sme boli 3, aspoň 2 z nás museli byť osobne.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tannenkau 50 % kusov
    alebo podielov ????
    Peggynka Niekde som čítala,že to je konflikt záujmov,že mnohí notári nechcú prejednávať dedičstvo na základe splnomocnenia ak dotyčný je sám dedičom v danom prípade (rozumej,že by to mal byť niekto,koho sa dedičstvo netýka).
    kn-alka tannenkau - 50% kusov ...... u nás to takto prešlo, nebol problém.... ale my sme neboli rozhádané ani pohádané a dopredu sme boli dohodnuté, takže notárka len spísala dedičné konanie podľa nášej dohody, nakoľko sa jednalo o zrieknutie podielu v prospech druhého.
    tannenkau Len nech nemudrujú !!!!!!!!!!!!!

    Súd ho určil na prejednanie a nie mudrovanie
    misoft ...tak v tomto máš pravdu - majú jednať, nie mudrovať....
    branislavp Poznám prípad, keď notár konal v zmysle predloženého overeného splnomocnenia, i keď dedičom bola jedna osoba. Ten jediný dedič to dedičstvo aj nadobudol v 1/1.
      zbaliť

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    Z príspevku mi nie je zrozumiteľné, či sa máš zúčastniť na dedičskom konaní, alebo na súdnom pojednávaní. Dedičské konanie rieši notár, súdne konanie sudca.

    dedicske konanie po smrti mojej matky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.