Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo IX

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t255293-co-sa-m...silo-viii.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
pavol54
Hňupe na farmárov nešiahaj točíš hlúpsti a nevieš o čom a najmä píšeš čo ti slina prinesie na jazyk ale slina nie produktom šedej kôry mozgovej ale niekto má rozum v žalúdku. Ak niekto nedokáže rozlíšiť medzi užitočnou podporou a vyhodenými peniazmi, tak nech vráti školné, tiež to boli zbytočne vyhodené peniaze na vzdelávanie
Veru tak...nie je podpora, ako podpora.
Tak ma poučte nech neskapem sprostý.
Čo je to tá užitočná podpora (zrejme dotácia z EU). Ako to mám poznať? Ak si myslel pod užitočnou podporou sociálne dávky do vašich osád, tak ma nemusíš poúčať, to nepotrebujem vedieť. Bez takej vedomosti sa pokojne zaobídem.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

jar88
buchač
pavol54
Hňupe na farmárov nešiahaj točíš hlúpsti a nevieš o čom a najmä píšeš čo ti slina prinesie na jazyk ale slina nie produktom šedej kôry mozgovej ale niekto má rozum v žalúdku. Ak niekto nedokáže rozlíšiť medzi užitočnou podporou a vyhodenými peniazmi, tak nech vráti školné, tiež to boli zbytočne vyhodené peniaze na vzdelávanie
Veru tak...nie je podpora, ako podpora.
Tak ma poučte nech neskapem sprostý.
Čo je to tá užitočná podpora (zrejme dotácia z EU). Ako to mám poznať? Ak si myslel pod užitočnou podporou sociálne dávky do vašich osád, tak ma nemusíš poúčať, to nepotrebujem vedieť. Bez takej vedomosti sa pokojne zaobídem.
dobre s tebou mláti závisť za to že dostaneme nejaká dotácie na pestovanie, prajem si len jedinú vec aby ste kupovali jedlo za skutočné výrobné náklady, niektorým nenažrancom s nárokom na vysoký zisk by to nevadilo, ale to že by sa zvýšila cena potravín o náklady na zabezpečenie proti kradnutiu a náklady na represívne opatrenia štátu by až tak nebolelo. Ale škoda poučovať ty určite už k rozumu neprídeš, ak ho doteraz nedostal aj hláskovať si to môžeš, nepomôže.
1 1
dada984 dada984

dada984 je offline (nepripojený) dada984

lacotinka
Neviem, či som dnes súd potešil
Neviem, či to pochopí ...
Toto je interesantnejšia správa, ako všetky pripojené linky dohromady.
Súd určite pochopí, že si normálny. A ty pochopíš vtedy, keď Ti súd siahne na plat.
Píšeš že z Galanty? Tak mi napadlo, že aký primátor, taký občan...
0 0
dada984 dada984

dada984 je offline (nepripojený) dada984

1mandera
Oliwa
taiko
Llívia
taiko
Llívia
taiko
Llívia
Prečo by sme si to mali odskákať všetci vrátane Talianov?
Lebo sme zato ciastocne zodpovedni . Teda myslim my "vyspele" narody
Veď napíš, ako sme za to zodpovední. Ak ti napadla politická situácia, tak tá tam nikdy nebola normálna
len tak laicky ma napada, ze za Libiu napr tak, ze sme tam isli a vsetko tam rozbomardovali a obratili na ruby. Kym tam bol Kaddafi, tak ziadni utecenci do Talianska nechodili.
Čestné pionierske, že som nikdy nebola v Libyi, nič som tam nerozbombardovala a nič som tam neobrátila naruby.
Utečenci boli aj za Kaddáfiho a za iných "vodcov". Tie krajiny nikdy nemali stabilnú politickú situáciu ani neboli také bezpečné ako napr. európske krajiny. Kmene sa tam navzájom mlátia a snažia sa presadzovať to svoje odjakživa napr.
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
Až na to, že nás /občanov/ sa nikto nepýtal, či tam chceme...
Veď sa ťa pýtali

Nepočula si ?

A zas sa budú pýtať
pred voľbami

no ale keď nejdeš voliť, lebo si myslíš, že ficovoliči sú už starí / hluchí / nerozumejú čo im preceda vraví
Mandera.
Nie mi je ale jasné, prečo starí a hluchí nevolia opozíciu, keď nepočujú, čo im kto hovorí, ale škaredého precedu. A taký Matovič, ako sa ten snaží...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

taiko
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
Mňa sa nikto na nič nepýtal, tak ma do tej všeobecnej zodpovednosti neťahaj. Ďakujem
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Oliwa
bjuty smis
čo myslíte, prečo tam nemám ešte zo 4 mínusky ? ))
Lebo sa niekomu zasekla myš?
Nie, realizuje sa na iných
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pavol54
Hňupe na farmárov nešiahaj točíš hlúpsti a nevieš o čom a najmä píšeš čo ti slina prinesie na jazyk ale slina nie produktom šedej kôry mozgovej ale niekto má rozum v žalúdku. Ak niekto nedokáže rozlíšiť medzi užitočnou podporou a vyhodenými peniazmi, tak nech vráti školné, tiež to boli zbytočne vyhodené peniaze na vzdelávanie
Ani peniaze dané na farmárov nepovažujú všetci ľudia za užitočnú podporu. Načo taká podpora, keď v obchodoch sa aj tak predáva odpad dovážaný zo zahraničia a polia sú zakvitnuté na žlto?
Kadejaké podpory poberajú aj bieli a v celkovom sumáre viac než Rómovia.
2 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia
https://sk-sk.facebook.com/events/372897169580689/
OZ Dog Azyl DS
15 máj o 8:16 • Upravené •
19. 5.2005 , aktualne je na ucte 38012 eur.

Potešilo, že ani nie za týždeň sa dokázalo spojiť množstvo ľudí zo SR aj zahraničia a každý svojou kvapkou v mori prispel na záchranu útulku
Včera večer mali cez 41000 a stále to nie je konečné číslo. Potešilo
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nejaký socan, čo sa prisal na cecek eurofondov a paratizuje tu na nich, a tým aj na nás nám tu praje, aby sme platili plné ceny potravín.....

bodaj by sa mu to splnilo...

keby sa zrušili dotácie farmárom, ceny by rapídne klesli...europa má vdaka socanom suveréne najdrahšie potraviny na svete....ak ste niekto cestovali po svete, napr aj po usa, posúdte sami...

a pre socanov, čo si myslia, že nevieme rátať do 5 :

Z viacročného finančného rámca EÚ (VFR) na obdobie rokov 2014 až 2020 si poľnohospodárstvo odčerpá 408,31 miliárd eur, čo predstavuje asi 38 % celkových zdrojov. Komisia pripomína, že ešte v roku 1984 bolo až 70 %. Na výdavky súvisiace s trhom a priamu pomoc (1. pilier) poputuje z celkového objemu 312,74 miliárd eur a na rozvoj vidieka (2. pilier) pôjde 95,58 miliárd. - See more at: http://www.euractiv.sk/podnikanie-v-....ymLBViLL.dpuf
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
nejaký socan, čo sa prisal na cecek eurofondov a paratizuje tu na nich, a tým aj na nás nám tu praje, aby sme platili plné ceny potravín.....

bodaj by sa mu to splnilo...

keby sa zrušili dotácie farmárom, ceny by rapídne klesli...europa má vdaka socanom suveréne najdrahšie potraviny na svete....ak ste niekto cestovali po svete, napr aj po usa, posúdte sami...

a pre socanov, čo si myslia, že nevieme rátať do 5 :

Z viacročného finančného rámca EÚ (VFR) na obdobie rokov 2014 až 2020 si poľnohospodárstvo odčerpá 408,31 miliárd eur, čo predstavuje asi 38 % celkových zdrojov. Komisia pripomína, že ešte v roku 1984 bolo až 70 %. Na výdavky súvisiace s trhom a priamu pomoc (1. pilier) poputuje z celkového objemu 312,74 miliárd eur a na rozvoj vidieka (2. pilier) pôjde 95,58 miliárd. - See more at: http://www.euractiv.sk/podnikanie-v-....ymLBViLL.dpuf
hmm, trosku neobjektivne podla mna. Myslim, ze nasi polnohospodari, by nemali ziadny problem hospodarit sami, bez akychkolvek dotacii, keby to platilo pre vsetkych a vsade vo svete. (aj v USA, aha http://www.economist.com/news/united...king-taxpayers)
Kto dotuje polnohospodarov a preco, to ja neviem, ani sa v tejto problematike moc neorientujem, ale v principe by v pristupe nemali byt rozdiely. Osobne tiez pokladam dotacie v principe za divne.
A to co pisal pavol sa mozno da vylozit aj tak, ze keby ako Ty hovoris "neparazitoval" na dotaciach, tak by uz v polnohospodarstve nepodnikal on ani mnohi ini a Ty by si jedol maso z Brazilie, (ktorej uz aj tak asi jes) a pil mlieko z ugandy a jedol paradajky vypestpovane na zivnych roztokoch (ako uz aj jes). A kupoval by si ich za ceny, ktore by urcoval niekto od stola v Holandsku. A to ani nepisem o potreavinovej bezpecnosti statu. Tak mozno takto to pavol myslel.
Ale tu zase predpokladam, ze piseme o polnohospodaroch, ktori naozaj nieco produkuju.
A ako si myslel to, ze po zruseni dotacii, by ceny klesli? To mi nejak nesedi a to uz ani v intenciach zakladnej matematiky.
Naposledy upravil taiko : 21.05.15 at 14:34
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
A čo sme to vlastne tomu Kaddáfimu akože vyviedli? Za čo sme to vlastne "my občania EU" zodpovední? A komu preboha?
Taiko, s troškou nadsasky, komu vlastne patrí slovenský občan? slovensku, alebo eu?
Kolektívna vina, alebo zodpovednosť? To ešte dnes niekto uznáva?
Prepac, ale Tebe nebudem odpovedat, kedze si my myslim, ze s Tebou sa neda diskutovat z prinicpu, kedze ako si sam o sebe povedal, mas vzdy pravdu
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

dada984
Mandera.
Nie mi je ale jasné, prečo starí a hluchí nevolia opozíciu, keď nepočujú, čo im kto hovorí, ale škaredého precedu. A taký Matovič, ako sa ten snaží...
Možno preto, lebo majú toto:
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oliwa
taiko
Llívia
taiko
Llívia
taiko
Llívia
Prečo by sme si to mali odskákať všetci vrátane Talianov?
Lebo sme zato ciastocne zodpovedni . Teda myslim my "vyspele" narody
Veď napíš, ako sme za to zodpovední. Ak ti napadla politická situácia, tak tá tam nikdy nebola normálna
len tak laicky ma napada, ze za Libiu napr tak, ze sme tam isli a vsetko tam rozbomardovali a obratili na ruby. Kym tam bol Kaddafi, tak ziadni utecenci do Talianska nechodili.
Čestné pionierske, že som nikdy nebola v Libyi, nič som tam nerozbombardovala a nič som tam neobrátila naruby.
Utečenci boli aj za Kaddáfiho a za iných "vodcov". Tie krajiny nikdy nemali stabilnú politickú situáciu ani neboli také bezpečné ako napr. európske krajiny. Kmene sa tam navzájom mlátia a snažia sa presadzovať to svoje odjakživa napr.
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
Až na to, že nás /občanov/ sa nikto nepýtal, či tam chceme...
chvalabohu. Tu si myslim, ze dobre ze sa nepytali. Okrem toho, stale mozeme vystupit, ak bude vacsina obcanov za vystupenie, tak nie je podla mna problem, Pozri ake pohyby su v UK.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Llívia
pavol54
Hňupe na farmárov nešiahaj točíš hlúpsti a nevieš o čom a najmä píšeš čo ti slina prinesie na jazyk ale slina nie produktom šedej kôry mozgovej ale niekto má rozum v žalúdku. Ak niekto nedokáže rozlíšiť medzi užitočnou podporou a vyhodenými peniazmi, tak nech vráti školné, tiež to boli zbytočne vyhodené peniaze na vzdelávanie
Ani peniaze dané na farmárov nepovažujú všetci ľudia za užitočnú podporu. Načo taká podpora, keď v obchodoch sa aj tak predáva odpad dovážaný zo zahraničia a polia sú zakvitnuté na žlto?
Kadejaké podpory poberajú aj bieli a v celkovom sumáre viac než Rómovia.
a vari za to môžeme my výrobcovia potravín alebo obchodníci. Obchodník kúpi vždy čo sa mu hodí žiadny obchodník nemá obrátkovosť tovaru viac ako mesiac pestovateľ má obrátkovosť tovaru najmenej najmenej 8 - 10 mesiacov s perspektívou klimatickej poruchy obrátkovosť nula. V Španielsku alebo Taliansku pracujú africkí migranti za mzdu ktorá ide výrazne pod minimálnu mzdu u nás doprava odtiaľ je za koľko? a tá chuť. inak potraviny by sme mali jesť z toho teritória kde bývame kvôli organizmu existuje akási symbióza, A tie dotácie sú v prvom rade na elimináciu nepriaznivých účinkov Napr invazívne buriny snáď si niekto nemyslí že my sme ich sem dovliekli keď som začínal tak sa objavila sem tam dnes semiačko ambrózie palinolistej veľké ako prach vietor zanesie kade tade a ktože má vinu, že by migrácia osôb po celom svete? migrácia potravín a iných produktov? A prečo má pestovateľ znášať sám dôsledky rozmarov obyvateľstva sám? To potom rovno môžeme hovoriť načo regulovať z našich peňazí vodné toky hrádzami, mňa sa nejaký Dunaj ani Váh netýka tobôž nejaký Hornád, však ak budem hovoriť vašou rečou nech si to platí ten kto pri vode býva. Veď to je tak isto socanské či nie alebo tam majú papaláši svoje haciendy tak to už je spoločenský problém.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
nejaký socan, čo sa prisal na cecek eurofondov a paratizuje tu na nich, a tým aj na nás nám tu praje, aby sme platili plné ceny potravín.....

bodaj by sa mu to splnilo...

keby sa zrušili dotácie farmárom, ceny by rapídne klesli...europa má vdaka socanom suveréne najdrahšie potraviny na svete....ak ste niekto cestovali po svete, napr aj po usa, posúdte sami...

a pre socanov, čo si myslia, že nevieme rátať do 5 :

Z viacročného finančného rámca EÚ (VFR) na obdobie rokov 2014 až 2020 si poľnohospodárstvo odčerpá 408,31 miliárd eur, čo predstavuje asi 38 % celkových zdrojov. Komisia pripomína, že ešte v roku 1984 bolo až 70 %. Na výdavky súvisiace s trhom a priamu pomoc (1. pilier) poputuje z celkového objemu 312,74 miliárd eur a na rozvoj vidieka (2. pilier) pôjde 95,58 miliárd. - See more at: http://www.euractiv.sk/podnikanie-v-....ymLBViLL.dpuf
Aj toto je dobré čítanie pre sociálne založených spoluobčanov
--------------
Bruselský rozpočet si žiada spoločnú daň
Príjmy európskeho rozpočtu sú nejasné a nesystémové. Reformovať by ich mohla nová celoeurópska daň, ktorá bude dôležitou témou aj pre slovenské predsedníctvo. - See more at: http://www.euractiv.sk/ekonomika-a-e....AAg7Gnlk.dpuf
Súčasný systém tvorby rozpočtu EÚ je neprehľadný a príliš závislý na príspevkoch členských štátov, zhodli sa panelisti dnešnej konferencie „Európska daň a vlastné zdroje EÚ“ organizovanej Ekonomickým ústavom Slovenskej akadémie vied. - See more at: http://www.euractiv.sk/ekonomika-a-e....AAg7Gnlk.dpuf
--------------------------------
Možno majú pocit, že majú málo finančných zdrojov. Možno s obávajú, že EU nebude mať dosť zdrojov na ich doživotné renty. Oni určite vedia, že dohody vo WTO sú dobrovoľné a kedykoľvek jednostranne vypovedateľné.
----------------------------------------
Európsky rozpočet má tri hlavné príjmy:
1. Tradičné vlastné zdroje, ktoré pozostávajú z dovozných ciel a poplatkov za výrobu cukru, tvoria len približne 12%.
2. Asi 11 % získava rozpočet z príjmov z DPH, ktoré sú odvodené od výšky tejto sadzby v členských krajinách.
3. Najviac, až 75% tvoria príspevky členských štátov odvodené od výšky ich Hrubého národného dôchodku, teda podľa ich ekonomickej výkonnosti. Tieto príjmy boli pôvodne len doplnkom na vyrovnanie rozpočtu, stali sa však hlavným zdrojom.
- See more at: http://www.euractiv.sk/ekonomika-a-e....AAg7Gnlk.dpuf
--------------------------------------
HDP klesá, clá pomaličky tiež, rovnako končí aj cukor, objem DPH je závislé od znižujúcich sa príjmov obyvateľstva v EU a tak treba Euro-občanom naúčtovať ešte priamu európsku daň. Zrejme to bude daň na hlavu (rozumej od kusa). Baran za sto € ovca 100 € aby neporušili rodovú rovnosť a tým naplnili listinu základných práv a slobôd.
Naposledy upravil jar88 : 21.05.15 at 15:05
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
taiko
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
A čo sme to vlastne tomu Kaddáfimu akože vyviedli? Za čo sme to vlastne "my občania EU" zodpovední? A komu preboha?
Taiko, s troškou nadsasky, komu vlastne patrí slovenský občan? slovensku, alebo eu?
Kolektívna vina, alebo zodpovednosť? To ešte dnes niekto uznáva?
Prepac, ale Tebe nebudem odpovedat, kedze si my myslim, ze s Tebou sa neda diskutovat z prinicpu, kedze ako si sam o sebe povedal, mas vzdy pravdu
To myslíš vážne?
Možno si to necítil, ale bol som k tvojim výrokom a názorom veľmi zhovievavý.
Veľa som u teba prehliadal a nechával bez povšimnutia, bez akejkoľvek reakcie.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
jar88
taiko
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
A čo sme to vlastne tomu Kaddáfimu akože vyviedli? Za čo sme to vlastne "my občania EU" zodpovední? A komu preboha?
Taiko, s troškou nadsasky, komu vlastne patrí slovenský občan? slovensku, alebo eu?
Kolektívna vina, alebo zodpovednosť? To ešte dnes niekto uznáva?
Prepac, ale Tebe nebudem odpovedat, kedze si my myslim, ze s Tebou sa neda diskutovat z prinicpu, kedze ako si sam o sebe povedal, mas vzdy pravdu
To myslíš vážne?
Možno si to necítil, ale bol som k tvojim výrokom a názorom veľmi zhovievavý.
Veľa som u teba prehliadal a nechával bez povšimnutia, bez akejkoľvek reakcie.
Hej veru vazne. Ved ale hadam, nemusim s Tebou diskutovat, ak to sam nepokladam za podnetne.
Mimochodom Musim priznat, dostal si ma do rozpakov s tou zhovievavostou . Teraz neviem, ci Ti mam byt vdacny, ci sa mam urazit V kazdom pripade Ty musis mat o sebe poriadne vysoku mienku
Naposledy upravil taiko : 21.05.15 at 16:08
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
bjuty smis
nejaký socan, čo sa prisal na cecek eurofondov a paratizuje tu na nich, a tým aj na nás nám tu praje, aby sme platili plné ceny potravín.....

bodaj by sa mu to splnilo...

keby sa zrušili dotácie farmárom, ceny by rapídne klesli...europa má vdaka socanom suveréne najdrahšie potraviny na svete....ak ste niekto cestovali po svete, napr aj po usa, posúdte sami...

a pre socanov, čo si myslia, že nevieme rátať do 5 :

Z viacročného finančného rámca EÚ (VFR) na obdobie rokov 2014 až 2020 si poľnohospodárstvo odčerpá 408,31 miliárd eur, čo predstavuje asi 38 % celkových zdrojov. Komisia pripomína, že ešte v roku 1984 bolo až 70 %. Na výdavky súvisiace s trhom a priamu pomoc (1. pilier) poputuje z celkového objemu 312,74 miliárd eur a na rozvoj vidieka (2. pilier) pôjde 95,58 miliárd. - See more at: http://www.euractiv.sk/podnikanie-v-....ymLBViLL.dpuf
hmm, trosku neobjektivne podla mna. Myslim, ze nasi polnohospodari, by nemali ziadny problem hospodarit sami, bez akychkolvek dotacii, keby to platilo pre vsetkych a vsade vo svete. (aj v USA, aha http://www.economist.com/news/united...king-taxpayers)
Kto dotuje polnohospodarov a preco, to ja neviem, ani sa v tejto problematike moc neorientujem, ale v principe by v pristupe nemali byt rozdiely. Osobne tiez pokladam dotacie v principe za divne.
A to co pisal pavol sa mozno da vylozit aj tak, ze keby ako Ty hovoris "neparazitoval" na dotaciach, tak by uz v polnohospodarstve nepodnikal on ani mnohi ini a Ty by si jedol maso z Brazilie, (ktorej uz aj tak asi jes) a pil mlieko z ugandy a jedol paradajky vypestpovane na zivnych roztokoch (ako uz aj jes). A kupoval by si ich za ceny, ktore by urcoval niekto od stola v Holandsku. A to ani nepisem o potreavinovej bezpecnosti statu. Tak mozno takto to pavol myslel.
Ale tu zase predpokladam, ze piseme o polnohospodaroch, ktori naozaj nieco produkuju.
A ako si myslel to, ze po zruseni dotacii, by ceny klesli? To mi nejak nesedi a to uz ani v intenciach zakladnej matematiky.
Píšeš, že sa v tom neorientuješ. To naozaj? Ty naozaj nevieš o dotačnej politike EU a kde na to berie zdroje? Ty naozaj nevieš, že v Európe už cca 50 rokov neplatia trhové ceny na potraviny.
-------------------------------
Píšeš, že dotácie pokladáš za divné. Dotácia v dnešnej dobe nieje divná, je to nástroj socialistického riadenia činnosti poľnohospodárov. Je to nástroj a to bez akejkoľvek nadsázky, štátnej (socialistickej) diktatúry.
--------------------------
Dotovať výrobu potravín malo význam po druhej svetovej vojne. Tam bol legitímny cieľ - potravinová bezpečnosť.
Teraz už v tejto dobe sa potravinová bezpečnosť dá zabezpečiť aj lacnejšie a úplne bez dotácií. Ak máš obilie a máš ho kde skladovať máš všetko. No a v EU sú skladovacie silá najmenej na tri roky produkcie. Akú potravinovú bezpečnosť ti dáva poľnohospodár, ktorý ti nemá ako garantovať úrodu? Poľnohospodár nevie garantovať počasie a ani iné škody.
--------------------------------
Naopak obchodník ti vie garantovať všetko, lebo je nezávislý aj od počasia. Obchodník ti vie garantovať dokonca aj nákup od poľnohospodára a pritom nezáleží ani na dopestovanom množstve a kvalite.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
taiko
jar88
taiko
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
A čo sme to vlastne tomu Kaddáfimu akože vyviedli? Za čo sme to vlastne "my občania EU" zodpovední? A komu preboha?
Taiko, s troškou nadsasky, komu vlastne patrí slovenský občan? slovensku, alebo eu?
Kolektívna vina, alebo zodpovednosť? To ešte dnes niekto uznáva?
Prepac, ale Tebe nebudem odpovedat, kedze si my myslim, ze s Tebou sa neda diskutovat z prinicpu, kedze ako si sam o sebe povedal, mas vzdy pravdu
To myslíš vážne?
Možno si to necítil, ale bol som k tvojim výrokom a názorom veľmi zhovievavý.
Veľa som u teba prehliadal a nechával bez povšimnutia, bez akejkoľvek reakcie.
Hej veru vazne. Ved ale hadam, nemusim s Tebou diskutovat, ak to sam nepokladam za podnetne.
Mimochodom Musim priznat, dostal si ma do rozpakov s tou zhovievavostou . Teraz neviem, ci Ti mam byt vdacny, ci sa mam urazit V kazdom pripade Ty musis mat o sebe poriadne vysoku mienku
V kazdom pripade Ty musis mat o sebe poriadne vysoku mienku.
To naozaj mám a cez to nejde vlak.
-------------------------------
Taiko, ale ja sa nebavím o tebe a o mne, ja sa bavím o probléme, o výroku, o slovíčku, a význame niečoho a tak ďalej. Nebavím sa o názore, alebo presvedčení.
Ak ti to vadí, tak sa jednoducho nebav. Pochopím to.
Naposledy upravil jar88 : 21.05.15 at 16:30
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
jar88
taiko
jar88
taiko
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
A čo sme to vlastne tomu Kaddáfimu akože vyviedli? Za čo sme to vlastne "my občania EU" zodpovední? A komu preboha?
Taiko, s troškou nadsasky, komu vlastne patrí slovenský občan? slovensku, alebo eu?
Kolektívna vina, alebo zodpovednosť? To ešte dnes niekto uznáva?
Prepac, ale Tebe nebudem odpovedat, kedze si my myslim, ze s Tebou sa neda diskutovat z prinicpu, kedze ako si sam o sebe povedal, mas vzdy pravdu
To myslíš vážne?
Možno si to necítil, ale bol som k tvojim výrokom a názorom veľmi zhovievavý.
Veľa som u teba prehliadal a nechával bez povšimnutia, bez akejkoľvek reakcie.
Hej veru vazne. Ved ale hadam, nemusim s Tebou diskutovat, ak to sam nepokladam za podnetne.
Mimochodom Musim priznat, dostal si ma do rozpakov s tou zhovievavostou . Teraz neviem, ci Ti mam byt vdacny, ci sa mam urazit V kazdom pripade Ty musis mat o sebe poriadne vysoku mienku
V kazdom pripade Ty musis mat o sebe poriadne vysoku mienku.
To naozaj mám a cez to nejde vlak.
tak ci onak, musim trvat na tom, ze diskusia s Tebou pre mna nie je podnetna teda ju nebudem viest. (nechavam Ti ale otvorene zadne vratka a schvalne som nenapisal "nikdy" )
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať