Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo IX

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t255293-co-sa-m...silo-viii.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veronikasad
lujza.j
moje decko dnes prvý krát v novej robote...prevádzka kde bola v ružinove sa zavrela a išla do prevádzky č.1 na obchodnú.......ona sa tešila...ja moc neé...dnes otvorené do 01.00h....ráno ide do dalšej roboty na 09:00h....som ju upozorňovala...že toho tam bude mať dósť....
Lujza, pozri tu (alebo som to zle pochopila a pracuje v dvoch zamestnaniach súčasne) ?

§ 92
Nepretržitý denný odpočinok

(1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal medzi koncom jednej a začiatkom druhej zmeny minimálny odpočinok v trvaní 12 po sebe nasledujúcich hodín v priebehu 24 hodín a mladistvý zamestnanec aspoň 14 hodín v priebehu 24 hodín.

(2) Tento odpočinok možno skrátiť až na osem hodín zamestnancovi staršiemu ako 18 rokov v nepretržitých prevádzkach a pri turnusovej práci pri naliehavých poľnohospodárskych prácach, pri poskytovaní univerzálnej poštovej služby, pri naliehavých opravárskych prácach, ak ide o odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život alebo zdravie zamestnancov, a pri mimoriadnych udalostiach. Ak zamestnávateľ skráti minimálny odpočinok je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi do 30 dní rovnocenný nepretržitý náhradný odpočinok.

(3) Zamestnancovi, ktorý sa vrátil z pracovnej cesty po 24. hodine sa poskytne čas na nevyhnutný odpočinok od skončenia pracovnej cesty do nástupu do práce v rozsahu osem hodín, a ak tento čas spadá do pracovného času zamestnanca, aj náhrada mzdy vo výške jeho priemerného zárobku.
ma jeden trvalý....a xy brigád...má toho vela.....tu robí krátky-dlhý týždeň...dni kedy má volno je zase na "brigádach".....predchádzajúca prevádza končila o 22h....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lujza.j
veronikasad
lujza.j
moje decko dnes prvý krát v novej robote...prevádzka kde bola v ružinove sa zavrela a išla do prevádzky č.1 na obchodnú.......ona sa tešila...ja moc neé...dnes otvorené do 01.00h....ráno ide do dalšej roboty na 09:00h....som ju upozorňovala...že toho tam bude mať dósť....
Lujza, pozri tu (alebo som to zle pochopila a pracuje v dvoch zamestnaniach súčasne) ?

§ 92
Nepretržitý denný odpočinok

(1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal medzi koncom jednej a začiatkom druhej zmeny minimálny odpočinok v trvaní 12 po sebe nasledujúcich hodín v priebehu 24 hodín a mladistvý zamestnanec aspoň 14 hodín v priebehu 24 hodín.

(2) Tento odpočinok možno skrátiť až na osem hodín zamestnancovi staršiemu ako 18 rokov v nepretržitých prevádzkach a pri turnusovej práci pri naliehavých poľnohospodárskych prácach, pri poskytovaní univerzálnej poštovej služby, pri naliehavých opravárskych prácach, ak ide o odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život alebo zdravie zamestnancov, a pri mimoriadnych udalostiach. Ak zamestnávateľ skráti minimálny odpočinok je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi do 30 dní rovnocenný nepretržitý náhradný odpočinok.

(3) Zamestnancovi, ktorý sa vrátil z pracovnej cesty po 24. hodine sa poskytne čas na nevyhnutný odpočinok od skončenia pracovnej cesty do nástupu do práce v rozsahu osem hodín, a ak tento čas spadá do pracovného času zamestnanca, aj náhrada mzdy vo výške jeho priemerného zárobku.
ma jeden trvalý....a xy brigád...má toho vela.....tu robí krátky-dlhý týždeň...dni kedy má volno je zase na "brigádach".....predchádzajúca prevádza končila o 22h....
myslela som, že tie časy sú u toho istého zamestnávatela ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lujza.j
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
lujza.j
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?
Šak normálne - nedostane ani fuka.... lebo to je také cooool slovenské.....lebo zákony sú len trhací kalendár..... lebo zákony často nedodržiavajú i tí, ktorí ich tvoria....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veronikasad
lujza.j
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?
no čo ti poviem....moj chlap ked roky dozadu robil tiež čašníka...v živote nemal dov.zaplatnú....to je normalka...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lujza.j
veronikasad
lujza.j
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?
no čo ti poviem....moj chlap ked roky dozadu robil tiež čašníka...v živote nemal dov.zaplatnú....to je normalka...
Prepač, nerozumiem ti. A čo jej vykazuju na dni čerpania dovolenky ? Hádam len nie absenciu. Alebo dovolenku vôbec nečerpá a vykazujú jej čerpanie ? Lebo nevyčerpaná dovolenka sa neprepláca ...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
[QUOTE="jar88"]
Peggynka
BXLmiami
No ano,zdravotníctvo krachuje a sociálna sféra nefunguje.Ale na vlaky zadarmo by sme mali.Celé je to choré.
A ešte na "stimuly" pre zahraničných otrokárov máme
A toto komu "vám" píšeš? ...To vám len pán preceda chcel ukázať, že ak je niečo štátne, tak vám to vie dať užívať aj zadarmo. Asi tým chcel naznačiť, že až bude všetko štátne, môžete mať zadarmo aj elektrinu, plyn a podobne...

Odo mňa teda hlas nedostal a ani nedostane,vlaky nevyužívam,elektrinu si vyrábam a keď na to príde,tak môžem chodiť po lese a zbierať raždie ako mamka Pôstková
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Nech si robí svoju evidenciu dochádzky...sú to hovädá
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Lui - tak nech si "decko" chytro skontroluje, či za ňu aj odvody odvádzajú... pretože toto veľmô SMRDÍ.....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veronikasad
lujza.j
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
teda žiadnu dovolenku skutočne nečerpá ?
pravdepodobne nie...ale čo má vo výkaze netuším....u chlapa to bývalo tak...že čo mal akože dov.potom ťahal v kuse ked si kolega zobral....pochybujem ,že sa niečo po rokoch v tejto bradži zmenilo.u decka nehrozí,že by za niekoho ťahala...všetký volné dni má zadelené na iné....
vieš ja sa v tomto nevyznám...nikdy som to nemusela riešiť.... u mňa vo "firme"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

misoft
lujza.j
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Lui - tak nech si "decko" chytro skontroluje, či za ňu aj odvody odvádzajú... pretože toto veľmô SMRDÍ.....
platia...včera jej prišiel papier z pracáku že ju vyradujú z evidencie....lebo zistili,že je zamestnaná....nemala tam kedy ísť...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
u chlapa to bývalo tak...že čo mal akože dov.potom ťahal v kuse ked si kolega zobral....pochybujem ,že sa niečo po rokoch v tejto bradži zmenilo.
Nezmenilo...tomu ver.
Poznám, mám to ( 1/2 ) doma....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
lujza.j
u chlapa to bývalo tak...že čo mal akože dov.potom ťahal v kuse ked si kolega zobral....pochybujem ,že sa niečo po rokoch v tejto bradži zmenilo.
Nezmenilo...tomu ver.
Poznám, mám to ( 1/2 ) doma....
tiež jej vykazujú čerpanie dovolenky za dni keď je v práci ? Pokial zamestnávatelia dovolenkou vykrývajú chýbajúce hodiny, to by som ešte s prižmúrením jedného oka tolerovala (aj keď by to mala byť platená prekážka na strane zamestnávatela). Ale oberať zamestnancov o dovolenku vykazovaním čerpania keď sú v práci, to je trošku silná káva.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač
lujza.j
u chlapa to bývalo tak...že čo mal akože dov.potom ťahal v kuse ked si kolega zobral....pochybujem ,že sa niečo po rokoch v tejto bradži zmenilo.
Nezmenilo...tomu ver.
Poznám, mám to ( 1/2 ) doma....
som vedela.......a to sa chcel vrátiť....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
lujza.j
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Lui - tak nech si "decko" chytro skontroluje, či za ňu aj odvody odvádzajú... pretože toto veľmô SMRDÍ.....
AKO to zistí či sa za ňu odvody odvádzajú?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Peggynka
lujza.j
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Nech si robí svoju evidenciu dochádzky...sú to hovädá
som jej kazala...nech si všetko píše...či to niečomu bude?!netuším...aj gastráče...raz obed mala inokedy nie....nikdy nechcela robiť čašníčku bola to náhoda...aj ked všetko vie....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

strašne sa mi páči tá reklama kde si tie opičky škrabkajú prdku
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
buchač
misoft
Našiel si prácu v BA...
Dokonca naviac v Blave ...
Sa neposer ...
Ja? Ale to hádam nie....
Synátor už totiž mal plné zuby toho, ako s ním vo firme nakladali - ako so špinavým prádlom. Len robota, vyššie normy, ale plat furt bol rovnaký.... Tak sa na...toto... a išiel inde.
dobre urobil, blahozelame mu pelemu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať