Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo IX

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t255293-co-sa-m...silo-viii.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
eeej ander, co sa Ti porobilo ? To si sam ten obrazok skompiloval, ci si prebral odniekial ? Autor chcel tym obrazkom povedat, ze len vojaci su chlapi? Lebo ak ano, tak len povzbudi ludi, ktori o vojakoch ako o gumach hovoria ts ts ts
Ander z Košíc je len jedno....a aj to je jeden dilino....takže takéto oslovenie by som mohol brať aj ako urážku.
Keď ho počujem, tak sa mi bičak vo vačku otvára...

Do určitej doby si nepočul po hutoracky, po gadžovsky, po rusnaky v Košiciach ani slovíčka. Postavili VSŽ a samí prisťahovalec....kuwa a samí gadžo. To, čo teraz zažívajú blaváci, to majú Košice už dávno za sebou a v oveľa horšom vydaní to bolo. Ide o to, že do Blavy sa chodí na týždňovky a len jedinci, kdežto na Terase sa postavilo sídlisko, ktoré obsadili celé rodiny....tisíce a tisíce ich bolo. Tie zvyky, reč a prízvuk nevyženie ani diabol...poznáš okamžite.
----------------------------------------------------------------

No néééé.....
Ty buzeranti na mólach sú chlapi.

Tých ľudí - poväčšinou mužského pohlavia, ktorí majú pindy na vojakov, mám v trubke. Poväčšinou sú to tí, ktorí závidia tie výhody...ale šak aj oni mohli za onej doby podpísať.
Tí mladší pindoši nevedia o čom vravia, nakoľko na vojne neboli. Ich poznatky sú len a len s tých stupídnych filmov typu " Černí baroni".

...mimochodom, bol si na vojenčine ? Nuž, silno pochybujem...takže o gumách nemáš nejak právo sa vyjadrovať-nie ešte hodnotiť, znevažovať.
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic.

PS: a len pre upresnenie, po skole som ostal na SK este 4 roky pracovat
Buchy tým chcel povedať, že si dlho preč a asi tak trochu stratil kontakt so Slovenskom. Je pekné, že sa stále aspoň zaujímaš o dianie, ale bezprostredný a každodenný kontakt tým ťažko nahradiť. A preto pôsobí dosť zvláštne tvoje "poučovanie" aj keď asi nikto nepochybuje, že to myslíš v dobrom. A štyri roky zase nie je až tak veľa.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic
Sledujem, že ma nechápeš.

Slušný človek...to je predsa v poriadku. Lenže čo je niekde považované za slušné správanie, tak inde nie...a teraz nemyslím na to hlasné grgnutie po jedle v určitých krajinách ..... ide o LEN naše Slovensko.

Už len správanie sa poniektorých jedincov v obci, kde mám chalupu, je niekedy pre mňa nepochopiteľne, ba priam tabu....a to nie som príliš ďaleko od KE.
Si vezmi nejakého vzdialenejšieho od hraníc s UA ... príde do mesta a začne sa tam správať podľa svojho doterajšieho, napríklad šoférovania...šak to je na vraždu.

...aťď....to je na dlhú debatu.
ja len tolko mozno, ze nestastnici su vsade, aj pri UA hranici, aj na Hlavnej v Kosiciach. BTW nie si nahodou v obci, kde mas chalupu pristahovalcom, ktory sa tam snazi svoje zvyky prinasat ?
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
kopretinka
buchač,šak kto ti káže sa pozerať na módnu prehliadku? Tam sú aj modely/modelky extrém a rovnako to,čo predvádzajú.To nie sú bežné veci na nosenie.
Kvietok, šak neblázni....
Nasekám Ti plno obrázkov alebo linkov ohľadom zmeny mužského pohlavia .... a kľudne aj takých, kde sa ženy sťažujú na to, že títo jedinci už nemajú záujem o sex, nakoľko až tak sú zahľadení do seba....a ak toto je normálne, tak potom sorry.
A teba to prečo trápi ?
....ja som nepovedala,že je to normálne,mne osobne to je ukradnuté
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
marjankaj
taiko
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic.

PS: a len pre upresnenie, po skole som ostal na SK este 4 roky pracovat
Buchy tým chcel povedať, že si dlho preč a asi tak trochu stratil kontakt so Slovenskom. Je pekné, že sa stále aspoň zaujímaš o dianie, ale bezprostredný a každodenný kontakt tým ťažko nahradiť. A preto pôsobí dosť zvláštne tvoje "poučovanie" aj keď asi nikto nepochybuje, že to myslíš v dobrom. A štyri roky zase nie je až tak veľa.
nebolo mojim umyslom, nikoho poucovat a ani som si nie vedomy, ze som tak cinil. Mozno sa len pozeram na vase "starosti" inymi ocami. Nie mudrejsimi, nie skusenejsimi, nie rozhladenejsimi, len inymi .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
Kľudne nadávaj...mne je jedno.
Ale tí zakomplexovaní sú skôr u polišov...a tú moc niektorí teda aj zneužívajú.

Cez net sa nerealizujem, v realite dávam podjesexovačov surovo a bez výstrahy dole patričnou rétorikou.
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
nebolo mojim umyslom, nikoho poucovat a ani som si nie vedomy, ze som tak cinil. Mozno sa len pozeram na vase "starosti" inymi ocami. Nie mudrejsimi, nie skusenejsimi, nie rozhladenejsimi, len inymi .
A to je to. Proste vyčnievaš z radu. Nehovorím, že je to zlé, len je to neobvyklé. Ak zájdem do extrému tak nenormálne, lebo sa to odchyľuje od "priemeru" alebo "väčšiny". Všetko čo sa odchyľuje od "normy" je nenormálne. Je jedno, či sa jedná o veľkosť, oblečenie, účes, správanie, bohatstvo alebo hocičo iné. Čo je bežné je normálne, čo je iné je nenormálne.
Problémom je práve určiť tú normu. Možno keď nás naklonujú podľa jedného vzoru, tak budeme naozaj všetci rovnakí a teda normálni. Len či sa potom budeme vedieť rozoznať. Asi nám vytetujú na čelo čísla kvôli identite. Aby si sa náhodou omylom nevyspal so svojou babkou
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
Kľudne nadávaj...mne je jedno.
Ale tí zakomplexovaní sú skôr u polišov...a tú moc niektorí teda aj zneužívajú.

Cez net sa nerealizujem, v realite dávam podjesexovačov surovo a bez výstrahy dole patričnou rétorikou.
len ci to nebude ako s tym psom, ktory brese
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
buchač
taiko
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
Kľudne nadávaj...mne je jedno.
Ale tí zakomplexovaní sú skôr u polišov...a tú moc niektorí teda aj zneužívajú.

Cez net sa nerealizujem, v realite dávam podjesexovačov surovo a bez výstrahy dole patričnou rétorikou.
len ci to nebude ako s tym psom, ktory brese
Chceš príklad ???
Nuž jeden na chalupe furt podjesexuvával...takže dialóg :
- čau Juraj
- čau...Ty píp,píp,píp...spípovaný pilčík...

Samozrejme, že sa urazil. Zavolal som na neho a pýtam sa :
- ako Ti padlo to oslovenie ? Ako si sa cítil ?
Tak prečo potom Ty do mňa poddžubuješ ?

Odvtedy je pokoj...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
buchač,šak kto ti káže sa pozerať na módnu prehliadku? Tam sú aj modely/modelky extrém a rovnako to,čo predvádzajú.To nie sú bežné veci na nosenie.

No tě bůh - a to čo, skade ich pobrali (tie tri dole)? To ich hladom mučili, či čo? Dačo otrasné..... Len kosť a koža, ešte i tie chúďatá černošské malé sú vypasenejšie, ako tie vychrtliny.

BTW: Ale im už klepli vo Francii po pazúroch s modelkami. Takéto "živé" kostry sú už zakázané....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
buchač
taiko
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
Kľudne nadávaj...mne je jedno.
Ale tí zakomplexovaní sú skôr u polišov...a tú moc niektorí teda aj zneužívajú.

Cez net sa nerealizujem, v realite dávam podjesexovačov surovo a bez výstrahy dole patričnou rétorikou.
len ci to nebude ako s tym psom, ktory brese
Chceš príklad ???
Nuž jeden na chalupe furt podjesexuvával...takže dialóg :
- čau Juraj
- čau...Ty píp,píp,píp...spípovaný pilčík...

Samozrejme, že sa urazil. Zavolal som na neho a pýtam sa :
- ako Ti padlo to oslovenie ? Ako si sa cítil ?
Tak prečo potom Ty do mňa poddžubuješ ?

Odvtedy je pokoj...
hmmm, no si sa veru pochlapil
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Obchvaty v ba sa nestavaju kvoli bratislavcanom...a okolitym dedinkam,ktore su uz teraz velke dediny......tym by stacili mozno aj povodne cesty.....keby nebol postaveny ten jeden jediny.....na ktory dala unia.....zdochli by sme tu uz uplne......
Je parada sa ide do prace par km a spojku stlacis 270x....
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
hmmm, no si sa veru pochlapil
Je mi jasné, že toto myslíš úplne opačne, aj keď si tam nedal úvodzovky.
Je Ti ale jasné aj to , že na hrubú dieru je potrebná hrubá záplata.

Inak vyznieva písané (viď dialóg) a inak realita, ktorá vychádza z určitých súvislostí. Tie sa ale nedajú celkom dobre opísať (alebo aj hej - no nevyznie to správne)...
Takéto situácie je potrebné totiž aj zažiť...a až potom mentorovať.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
buchač
taiko
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna ak povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic
Sledujem, že ma nechápeš.

Slušný človek...to je predsa v poriadku. Lenže čo je niekde považované za slušné správanie, tak inde nie...a teraz nemyslím na to hlasné grgnutie po jedle v určitých krajinách ..... ide o LEN naše Slovensko.

Už len správanie sa poniektorých jedincov v obci, kde mám chalupu, je niekedy pre mňa nepochopiteľne, ba priam tabu....a to nie som príliš ďaleko od KE.
Si vezmi nejakého vzdialenejšieho od hraníc s UA ... príde do mesta a začne sa tam správať podľa svojho doterajšieho, napríklad šoférovania...šak to je na vraždu.

...aťď....to je na dlhú debatu.
ja len tolko mozno, ze nestastnici su vsade, aj pri UA hranici, aj na Hlavnej v Kosiciach. BTW nie si nahodou v obci, kde mas chalupu pristahovalcom, ktory sa tam snazi svoje zvyky prinasat ?
Bože ... Ty si fakt nepevný.
To si myslíš, že na jednej strane niečo tvrdím a na druhej strane sa správam úplne opačne ?
Nuž veľký omyl.
To by si musel pochopiť mentalitu dediny, nakoľko ak by som sa snažil prevychovať domácich, tak sa proste nechytám.
Čo sa týka môjho správania, tak ver, že som totálne neutrálny. Ako prvý zdravím (dokonca aj starších cigánov), nestarám sa do obyvateľstva, neriešim ich problémy, pokecám o nezáväzných veciach...atď.

Ako vravím, sranda musí byť...ale po nose si nenechám teda nejak brnkať...odtál - potál...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

buchač
Tweety
Už teda nie krásavica na Dunaji?
Pche....
Bol som nie raz, nie dva.
Nikdy som nemal ten dojem krásavice. Veď ani historické jadro nemá na rozdiel od iných....napríklad Poprad, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Trenčín, Bardejov, ...a prím hrajú Košice.

Dunaj ...to je ale iná káva. Ak by nebola Blava-mesto na Dunaji, tak je to smiešne mesto (čo aj v porovnaní s inými hlavnými mestami aj je).

a kde si bol ?

na hlavnej stanici a potom vo vajnoroch ??

inak by si také hlúposti nepísal....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To "historické jadro" to sú tie ošúpané, špinavé, hnusné byty v tom centre?
To by som dal zbúrať a postaviť nejaký riadny polyfunkčný dom...
Aha, zabudol som, že tam ľudia majú pokúpené tie jednoizbové atrapy aj ako investície po 100 000 eur :-)))))))))))))))
Bratislava je podľa mňa osobne veľmi "škaredé" a "špinavé mesto", so stovkami obťažujúcich žebrajúcich ľudí na každom kroku.
ps: síce to mám do Košíc okolo 300 km ale po "stavebnej" stránke každému doporučujem sa ta ísť pozrieť. Akurát mi tam vadí to množstvo opálených indiánov... Ale hovorím, ako mesto je to krajšie.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

další, čo už bol v bratislave...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

A kde by som sa podľa teba mal v tej slávnej BA-pozrieť?
Napíš mi prosím to úžasné tajomné čisté a krásne miesto, ten meter štvorcový, ktorý ešte nikto nikdy nevidel. Napíš radšej GPS súradnice, uložím si to do sygicu ako obľúbený bod s názvom: "najkrajší kút sveta v špinavej BA"...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač

Bože ... Ty si fakt nepevný.
To si myslíš, že na jednej strane niečo tvrdím a na druhej strane sa správam úplne opačne ?
Nuž veľký omyl.
To by si musel pochopiť mentalitu dediny, nakoľko ak by som sa snažil prevychovať domácich, tak sa proste nechytám.
Čo sa týka môjho správania, tak ver, že som totálne neutrálny. Ako prvý zdravím (dokonca aj starších cigánov), nestarám sa do obyvateľstva, neriešim ich problémy, pokecám o nezáväzných veciach...atď.

Ako vravím, sranda musí byť...ale po nose si nenechám teda nejak brnkať...odtál - potál...
buchač
Je mi jasné, že toto myslíš úplne opačne, aj keď si tam nedal úvodzovky.
Je Ti ale jasné aj to , že na hrubú dieru je potrebná hrubá záplata.

Inak vyznieva písané (viď dialóg) a inak realita, ktorá vychádza z určitých súvislostí. Tie sa ale nedajú celkom dobre opísať (alebo aj hej - no nevyznie to správne)...
Takéto situácie je potrebné totiž aj zažiť...a až potom mentorovať.
juj ved sa hned necerti, sak Ta len "poddzubjem", ako Ty hovoris, lebo srandovne veci pises Boze uchovaj, aby som Ta mentoroval
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
To "historické jadro" to sú tie ošúpané, špinavé, hnusné byty v tom centre?
To by som dal zbúrať a postaviť nejaký riadny polyfunkčný dom...
Aha, zabudol som, že tam ľudia majú pokúpené tie jednoizbové atrapy aj ako investície po 100 000 eur :-)))))))))))))))
Bratislava je podľa mňa osobne veľmi "škaredé" a "špinavé mesto", so stovkami obťažujúcich žebrajúcich ľudí na každom kroku.
ps: síce to mám do Košíc okolo 300 km ale po "stavebnej" stránke každému doporučujem sa ta ísť pozrieť. Akurát mi tam vadí to množstvo opálených indiánov... Ale hovorím, ako mesto je to krajšie.
A ty si odkiaľ?
Čo si v Bratislave videl?
Alebo o akej časti to píšeš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať