Zavrieť

Porady

daňová povinnosť-nadobudnutie tovaru EU

Chcem sa opýtať, kedy mi vznikne daňová povinnosť pri nadobudnúti tovaru z EU ak tovar nám bol dodaný dobierkou dňa:27.04.2006 spolu s faktúrou. Úhrada sa vykonala 27.04.2006
Na faktúre je uvedené Dátum uskut.zdan.plnenia 25.04.2006
Dátum vystavenia dokladu 25.04.2006
Dátum splatnosti: 16.05.2006

Daňová povinnosť pre odpočet DPH je dátum 25.04.2006
alebo 15.05.2006? Ja som dala dátum 25.04.2006 pre prepočet kurzu CZ, lenže neviem či to mám správne! Poradí mi niekto?
Mám v tom zmätok... aj keď som si prečítala články k tejto téme.
Ďakujem!
Usporiadat
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Ak máš Poradcu č. 10, skús si pozrieť § 20, str. 61-62 s komentárom.Tam je to vysvetlené tak, že ak je napr. fa vystavená 24.3. /I.Q/, tovar bol dodaný napr. 25.3. Deň daňovej povinnosti 24.3.-deň vystavenia a to aj z toho dôvodu, že dodávateľ z členskej krajiny uvedie do súhrneho výkazu takéto dodanie za I.Q. Slovenský platiteľ dane by v týchto prípadoch, kedy je fa vystavená v ten deň, kedy je tovar hneď odoslaný / viď. CMR,alebo vystavený dodací list/ mal uviesť do daňového priznania za marec.
Uvádza sa tam, že je to z toho dôvodu,aby nedochádzalo k rozdielnemu vykazovaniu dodania tovarov /kontrola pohybov tovaru- databáza VIES/
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Annetta
§ 20, ods. a hovorí:
že daňová povinnosť vzniká 15. deň kal. mesiaca po kal. mesiaci, keď prišiel tovar.
ods. b hovorí:
keď príde faktúra do 15. dňa kal. mesiaca po kal. mesiaci, kedy prišiel tovar, dňom daňovej povinnosti je deň vystavenia faktúry.
Ja § 20 poznám.
A nie je tam toto:
Pôvodca textu príspevku: Annetta
Nie je dôležité, či faktúra je vystavená skôr ako príde tovar, je dôležité, či ten tovar príde do 15. dňa v kalendárnom mesiaci nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, kedy prišla faktúra (ak je prípad, že tovar príde neskôr).
0 0
Annetta Annetta

Annetta je offline (nepripojený) Annetta

ALBO
Ja § 20 poznám.
A nie je tam toto:
Pôvodca textu príspevku: Annetta
Nie je dôležité, či faktúra je vystavená skôr ako príde tovar, je dôležité, či ten tovar príde do 15. dňa v kalendárnom mesiaci nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, kedy prišla faktúra (ak je prípad, že tovar príde neskôr).
Presne tak to tam nie je napísané, ale treba čítať medzi riadkami.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

ivako
Ak máš Poradcu č. 10, skús si pozrieť § 20, str. 61-62 s komentárom.Tam je to vysvetlené tak, že ak je napr. fa vystavená 24.3. /I.Q/, tovar bol dodaný napr. 25.3. Deň daňovej povinnosti 24.3.-deň vystavenia a to aj z toho dôvodu, že dodávateľ z členskej krajiny uvedie do súhrneho výkazu takéto dodanie za I.Q. Slovenský platiteľ dane by v týchto prípadoch, kedy je fa vystavená v ten deň, kedy je tovar hneď odoslaný / viď. CMR,alebo vystavený dodací list/ mal uviesť do daňového priznania za marec.
Uvádza sa tam, že je to z toho dôvodu,aby nedochádzalo k rozdielnemu vykazovaniu dodania tovarov /kontrola pohybov tovaru- databáza VIES/
Ja som napisala v príspevku č.7 že je tendencia to akceptovať(ten jeden dva dni prepravy).Vysledok sa uvidí až pri kontrole,či budu alebo nie.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Annetta
Presne tak to tam nie je napísané, ale treba čítať medzi riadkami.
Dakujem za radu, budem na tom pracovať.
0 0
vcielka vcielka

vcielka je offline (nepripojený) vcielka

Annetta
§ 20, ods. a hovorí:
že daňová povinnosť vzniká 15. deň kal. mesiaca po kal. mesiaci, keď prišiel tovar.
ods. b hovorí:
keď príde faktúra do 15. dňa kal. mesiaca po kal. mesiaci, kedy prišiel tovar, dňom daňovej povinnosti je deň vystavenia faktúry.
Prikláňam sa k tomu to názoru, preštudovala som toľko vecí a nakoniec daňový poradca mi povedal, že to mám správne. vysvetlil mi to isté čo máte napísané! Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať