Zavrieť

Porady

Zázraky prírody

Ako ináč nazvať to, čo sa práve odohráva okolo nás? Tohtoročná jar sa poriadne oneskorila, ale zameškané doháňa plnou parou.
Som už dosť stará, ale nepamätám si žeby rastlinky v minulosti vyklíčili takou rýchlosťou ako tohto roku. Majú velikánske listy a prekrásne voňavé kvety. Ako to, že vedia, že je už polovica mája a musia sa ponáhľať? Bola som dnes až do tmy v záhrade a neverila som vlastným očiam o koľko podrástli od rána. Vyberte sa do prírody, pozerajte sa dobre okolo seba a ukážte ten zázrak aj deťom.
Usporiadat
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Skúsim pridať panoramatické fotky.
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 11:53
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

bože dievča , s foťákom to teda vieš
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Simonab
Betka je zo Spiša a na tých fotkách v zime je to myslím Lomničák a aj Kriváň je vidno. Práve som pozerala do kalendára, mám poznačené 7.7. EĽRO Kežmarok. Ak sa zadarí prídeme pozrieť.
.
Belanské Tatry začínajú Muráňom nad Tatranskou Javorinou a končia Bujačím vrchom nad Tatranskou Kotlinou. To je ten, ktorý ty považuješ za Kriváň na mojej snímke prísp. 168. Lomničák si identifikovala správne. Máš to krásne zachytené na tej panaromatickej snímke, Muráň je ten malilinky cíbik vľavo.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

willma
bože dievča , s foťákom to teda vieš
Baby upozorňujem vás ( a už som to tu niekde písala ), nie je to moja zásluha tie krásne fotky. Fotí manžel ja mu len poviem čo chcem odfotiť. No s tým Kriváňom som sa dobre sekla. Na Muráň by som sa tiež chcela ísť pozrieť. Vraj tam rastie veľa kvietkov-endemity, ktoré sa nevyskytujú nikde inde.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Na začiatok jedna z našich orchideí - vemenník dvojlistý (nádherne vonia...)
Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 23:35
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Krása, krása,... Môžem sa opýtať kde rastie tá naša orchidea? Mám veľmi rada zaujímavé vône a zaujímalo by ma ako vonia. Škoda že aj to sa nejako nedá takto virtuálne pripojiť.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Elena
Môžem sa opýtať kde rastie tá naša orchidea?
Rastie dosť hojne po celom Slovensku v redších listnatých lesoch. Iste aj okolo vás, len si si ju v lese možno nevšimla (aj keď stonka s kvetom je vysoká okolo 30-40 cm) ... Vôňu ťažko popísať - taká ťažká sladkasto-korenistá, ale veľmi intenzívna - kvet sa dá nájsť doslova podľa vône. A rozvoniava najmä v noci.
Napr. tu http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=223 je o nej trošku viac s detailnými zábermi (tie moje kvietky už boli trošku odkvitnuté..)
Naposledy upravil andrej_rv : 02.07.06 at 09:10
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ďakujem Ti veľmi pekne. Aspoň mám dôvod sa po nociach poflakovať. Ešte si kúpiť dobrý foťák a "Je to!". Veď som na to dostala návod, že? Ešte raz vďaka. Podľa toho v akom prostredí sa vyskytuje, myslím, že mi je aj povedomá.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Simonka, Andrej a ďalší, ďakujem za krásne obrázky. Klobúk dole pred vašimi znalosťami. To ja viem povedať či je kvietok pekný, zakvitnutý, odkvitnutý ale ich názvy ....?!
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Keď vidím toľko pekných obrázkov, neodolal som, musel som aj ja pridať - čo sa nám narodilo na vstupných dverách domu.

Najlepšie na tom je to, že tie vtáky sa vôbec nikoho neboja a niekedy musíme počkať, kým ich mama nakŕmi a až potom môžeme vstúpiť....
P6070006.JPG  
P6070007.JPG  
P7010006.JPG  
1/1
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Gratulejem k dobrým susedom. Veď to je len pre radosť keď sa takto spokojne zahniezdili.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Elena Navrátilová
Gratulejem k dobrým susedom. Veď to je len pre radosť keď sa takto spokojne zahniezdili.
Ďakujem, sú to zatiaľ najlepší susedia na svete. Pekne nepapajú a rozsýpajú, ale aj tak sú najlepší:p
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Super máme nového prispievateľa. MG3 dúfam, že nám sem ešte dačo priložíš.
Ďakujem Andrej za tú stránku http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=223 Už som raz na nej pristála, ale pozerala som si len fotky a až včera som si všimla, že sú tam aj slovenské názvy rastlín.
Pár kvietkov z malého výletu na Rozsutci.
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 11:54
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Cesta na Rozsutec. Bolo zamračené, takže fotky sú trošku tmavšie. Pekná túra, odporúčam a ten pohľad zhora.
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 11:55
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Simonka zábery sú úžasné, zvuková kulisa mi k tomu akosi automaticky zurkoce. Ale znova tam nie si, ja neviem, nechceš sa ukázať a nechceš. Koľko ešte mám čakať kým Simonka rozkvitne?
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Elena Navrátilová
Simonka zábery sú úžasné, zvuková kulisa mi k tomu akosi automaticky zurkoce. Ale znova tam nie si, ja neviem, nechceš sa ukázať a nechceš. Koľko ešte mám čakať kým Simonka rozkvitne?
.

....................................
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 11:56
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Všetkým prispievateľom do tejto témy vrelo ďakujem a hlboko sa skláňam pred Vašou šikovnosťou a znalosťou krás Slovenska. Musím povedať, že keď prídem domov taká vyšťavená ako dnes, tieto obrázky sú pre mňa náplasťou na ubolenú dušu a zabezpečujú prílev dobrej nálady a energie. Potichu závidím, že to dokážete, ale teším sa už na ďalšie krásne fotky.
Mimochodom, takých susedov štebotavých, ako sú na tom venci na dverách, by som brala všetkými desiatimi.
Ešte raz Vám ďakujem, stojí to za to, mrknúť sa každý deň do tejto témy.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Simonab
Elenka prikladám foto. Ale len na čas, potom zmažem. Toto ja naša zostava, okrem môjho chlapa. Zľava sú synovia Adam a Filip, potom kamoška robí zápis do knihy návštev . V žltej vetrovke moja maličkosť, vedľa veľmi dobrý kamarát Peťo a hore priatelia z Liptovského Hrádku.
A zabudla som dať tú fotku Nejde mi ju prilepiť neviem čo sa stalo . Neviem či robil Richard dáke zmeny, ale musela som to riadne zmenšiť aby sa to dalo prilepiť.
Simonka ďakujem Ti veľmi pekne. To sa mi páči. Najviac tie úprimné úsmevy. To u toho kamaráta sa chystá akcia "Mentos"? No to už musíš niečo vymyslieť, náhodou sa zatulá na tieto stránky a bude po srande. Neviem čo by povedal. No a také "zázraky prírody" nám ty tajíš, Simonka.Fajn a ešte raz vďaka.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Simonab
Elenka prikladám foto. Ale len na čas, potom zmažem. Toto ja naša zostava, okrem môjho chlapa. Zľava sú synovia Adam a Filip, potom kamoška robí zápis do knihy návštev . V žltej vetrovke moja maličkosť, vedľa veľmi dobrý kamarát Peťo a hore priatelia z Liptovského Hrádku.
A zabudla som dať tú fotku Nejde mi ju prilepiť neviem čo sa stalo . Neviem či robil Richard dáke zmeny, ale musela som to riadne zmenšiť aby sa to dalo prilepiť.

Simonka , prečo na čas a prečo zamazať ....však tú fotku nechaj v téme ,chýbala by .
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Elena Navrátilová
Simonka ďakujem Ti veľmi pekne. To sa mi páči. Najviac tie úprimné úsmevy. To u toho kamaráta sa chystá akcia "Mentos"? No to už musíš niečo vymyslieť, náhodou sa zatulá na tieto stránky a bude po srande. Neviem čo by povedal. No a také "zázraky prírody" nám ty tajíš, Simonka.Fajn a ešte raz vďaka.
Nie, nie Peťo je veľký dobráčisko, tomu by som to nedokázala vyviesť. Je to iný kamarát, mimochodom ide s nami zajtra do tej Blavy ( aj to je dobrák od kosti, len tá vlastnosť vždy musí niekoho nachytať inak spokojný nebude, ale nikto mu to nemá za zlé, aspoň je sranda). V sobotu nás pozvali na guláš, tak by sa to mohlo podariť. Bude to u nás v doline, ale nevadí, asi by som to u nich doma nedokázala. Bála by som sa , že dačo vykonáme.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať