Zavrieť

Porady

Nutnosť registrácie na Úrade na ochranu osobných údajov

Dobrý deň,

plánujem otvorenie e-shopu od júna tohto roka. Práve si spisujem VOP a pri Ochrane osobných údajov som narazil na niečo, čomu nie celkom rozumiem. Rozumiem tomu tak, že by som sa mal (alebo teda môj e-shop - ako informačný systém) ísť registrovať na Úrad na ochranu osobných údajov, zaplatiť za to 20€ a ešte sa občas niekde píše niečo o nejakej skúške.

Som z toho v šoku, o ničom takom som predtým nepočul. Moja otázka teda znie - chcem mať e-shop, s jednoduchým objednávkovým formulárom, chcem iba predávať tovar - musím sa ísť registrovať? Nedalo by sa to obísť tak, že by nakupujúci na mojej stránke nakupoval bez registrácie a tak by som nezbieral jeho osobné údaje?

Ďakujem za odpoveď,
Michal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bomo je offline (nepripojený) bomo

    bomo
    Ano, kazdy eshop musi byt registrovany. Ale je to jednoduche, bezplatne, netreba ziadnu skusku. Podrobne info tu. A nie, neda sa to obist ne-registraciou, pretoze pri kazdej objednavke vlastne zakaznik poskytuje osobne udaje (bez ohladu ci je alebo nie je registrovany) a tym padom zbierate osobne udaje.
    avalik 19.05.15 05:23 priradil do Porady

    Nutnosť registrácie na Úrade na ochranu osobných údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.