Zavrieť

Porady

ŠTUDENT ??? HODIN MOŽE PRACOVAŤ ?

sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Prosím o rýchlu radu - má Dohoda o brigádnickej práci študenta hodinové obmedzenie? - má dohodu len u mňa, študuje VŠE.
moc ďakujem
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nike, MPSVaR a Inšpektoráty práce sú predsa tie prvé, ktoré by mali rešpektovať zákon. Pokiaľ ide o logiku ekonóma, hm, neviem čo to je, ja používam hlavne zdravý sedliacky rozum. Alebo žeby to bolo tým niekdajším matematicko-informatickým vzdelaním získaným na našej Alma mater ?
Inak Vám prajem ako čerstvej členke veľa pekného čítania i písania na Porade.

P.S. Nie aby ste na základe tu prečítaného nútili nejakého študentíka robiť 1040 hodín mesačne ! To by ozaj nešlo.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 27.10.04 at 16:46
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Nepochybujem o tom že tieto inštitúcie zákon dodržujú. Mňa len zaujímalo, či Vy s Vašim sedliackym rozumom a tieto inštitúcie vykladáte tento § ZP rovnako.

Ďakujem pekne za Vaše milé osobné privítanie.
PS: čo myslíte vaším PS - je to pokus o žart?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
OK, Nike, prepáčte za PS pokusy o žarty. A rozmýšľam už týždeň nad tým, ako by mohol Inšpektorát práce vyvrátiť vyššie argumenty uvedené tu k § 227 ods.2 a 3 (v priemere...polovicu...sa posudzuje za celú dobu...najviac za 12 mesiacov) ale nič ma nenapadá. Výklad Inšpektorátu práce mi známy nie je, ale verím, že si vedia spočítať, čo to znamená v priemere polovica. Ak jeden mesiac 1 hodina a druhý 159 hodín, je to v priemere 80 hodín ? Oder nein ?
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Povzbudzujúca odpoveď a dobrý prepočet. Ešte by ma zaujímal výklad MPSVaR, ak existuje. A prečo tento § disponuje informáciou o 100 hod. (bez dovetku v ods. by sme nemohli zamestnať študenta na menej ako 100h?). Ospravedlnujem sa za opatrnosť, ale za celú dobu čo tento § platí som sa nestretla s takým výkladom ako ponúkate, a tiež si myslím, že je správny.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Plne sa stotožňujem, Nike, s poslednými 7 slovami vo Vašom príspevku.

..a výklad MPSVaR pokiaľ viem neexistuje za 12 rokov dozadu absolútne k ničomu. Tak si zvykli nekonať za bývalých ľavotočivých ministrov (ak sa to niekoho dotklo, nech si to prosím nechá pre seba) a tak je to i za Kaníka.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Som rada, že sa zhodneme. Váš výklad sa páči aj právnikom.

Ale pre pokoj v duši potrebujem ešte aspoň dva názory.

resp. otázka je kto mi naparí pokutu ak to urobím podľa Vás?
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Pán Mihál, získala som stanovisko MPSVR a môžem potvrdiť, že Váš výklad je správny. Dôkazom toho bude novela ZP, ktorá tú nešťastnú vetu so 100 h vypustí.

Pekný deň
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nike> To mi odľahlo ...
Naposledy upravil Jozef Mihál : 12.11.04 at 08:55
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
moc ďakujem všetkým čo sa zapojili - už je to úplne jasné
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Aj ja by som sa chcela pridať k tejto téme. Tiež som si donedávna myslela, že 100 hod je max., ktoré môže študent za rok odpracovať. A takto som to mala zakódované aj v mojej hlavičke. Aj pokiaľ si pamätám, aj na školení, to bolo v tomto zmysle prezentované. Preto ma veľmi potešil tento výklad a táto diskusia, keď som si pozorne prečítala celý §227, tak mi to už je jasné. A inak nie som sama, lebo sa priznám, že som sa na túto tému spýtala aj na hot-line jednej dodávateľskej firmy mzdového softvéru. A neuveríte, ale aj jedna ich pracovníčka mi odpovedala, že 100 hod max. ročne. Nakoniec si to odkonzultovala, a dala mi, teda Vám za pravdu. A tento výklad je aj v novom PMPP 01/2005. Takže ďakujem.

Inak, chcem sa ešte spýtať, ako by to bolo v prípade, že by som uzatvorila dohodu o brigádnickej práci študentov s jedným študentom na prvý polrok a potom napr. na posledné tri mesiace roka. Ako v tomto prípade počítať hodiny za rok? ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať