Zavrieť

Porady

Pohrebné výdavky-Dedičské konanie

Dobrý deň,chcela by som sa spýtať ako to je s pohrebnými výdavkami.Bola som predvolaná na spísanie zápisnice o predbežnom šetrení, lebo ja som pohreb vybavovala .Notárke som predložila bločky od porebnej služby ktorá vykonávala pohreb,kar atd.,ale ta ich odmietla a povedala,že tu sa rieši dedičské a nie úhrady za pohreb.Ked som jej povedala,že sme už dali robiť aj pomník a tam sme dali tiež zálohu tak na to mi odpovedala, že mŕtvi už pomník nepotrebujú.Poprosím Vás o radu čo s tým robiť Je to správne aby sa takto vyjadrovala notárka .Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pohrebne trovy sa bezne riesia pri ded.konani.Mali by sa rozdelit medzi dedicmi.

    A co sa tyka karu a pomnika,to uz je trochu ine. Pozostali mozu,aj nemusia suhlasit,to uz je zvacsa na dohode. Ked ty napr. objednas pomnik,nemas narok si vymahat,aj ked sa ti to zda,zial neferove...
    lacotinka což vo to
    objednať ako objednať
    Ale ak pomník už aj zaplatila a ostatným sa taký nepáči, tak jej nič nedajú

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zákon vraví :

    Dedič zodpovedá do výšky ceny nadobudnutého dedičstva za primerané náklady spojené s pohrebom poručiteľa a za poručiteľove dlhy, ktoré na neho prešli poručiteľovou smrťou. Ak je viac dedičov, zodpovedajú za náklady poručiteľovho pohrebu a za dlhy podľa pomeru toho, čo z dedičstva nadobudli, k celému dedičstvu. Ak je dedičstvo predlžené (tzn. ak vám poručiteľ zanechal viac dlhov ako majetku), môžu sa dedičia s veriteľmi dohodnúť, že im dedičstvo prenechajú na úhradu dlhov. Takáto dohoda však podlieha schváleniu súdu, ktorý ju schváli, ak neodporuje zákonu alebo dobrým mravom.

    -------------------------------------------------------------------
    Notárka jednala podľa práva...ona riešila dedičské konanie a nie výdavky za pohreb. Ten si majú medzi sebou vybaviť pozostalí.
    Tie vedľajšie poznámky si ale mohla (mala) odpustiť.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirokiro V liste ktorý mi poslala notárka bolo uvedené ,aby som priniesla aj doklady o pohrebných trovách.
    misoft Nuž tak potom notárka nevedela, čo vlastne chce vykonať.
    Mala dve možnosti.
    1) Pohrebné náklady sa mohli vybaviť po dedičskom konaní - buď dohodou medzi dedičmi (jednoduchý a lacný spôsob), alebo cez občiansko-právne konanie (zložitejší a drahší spôsob);
    2) Mohla tie to výdavky podľa podielu na dedičstve rozpočítať medzi dedičov a o toľko by potom bolo výsledné dedičstvo tých, ktorí sa nepodieľali na pohrebných nákladoch, nižšie a samozrejme o to vyššie pre toho, kto to zaplatil.
    mirokiro Oslovila som matku,brata a sestru,ale oni mi povedali, že mi nedajú nič.Teraz neviem čo s tým urobiť ako to vymáhať o nich.
    buchač mirokiro (Dnes 20:00) Oslovila som matku,brata a sestru,ale oni mi povedali, že mi nedajú nič.Teraz neviem čo s tým urobiť ako to vymáhať o nich.
    =====================================
    Zomrel asi otec a manžel (možno bývalý)....či ?
    Neviem, čo bolo za dôvod, že sa tak zachovali, ale sú rôzne vzťahy v rodine. Jeden by len bral a druhý aby dával...
    Nuž, čo už ?
    Ono niekedy iniciatíva aj škodí.

    Ale vždy sa dá vymáhať na súde...
    mirokiro Ano,zomrel mi otec matka sa o neho nestarala vôbec ked zomrel tak mi zavolali aby som vybavila pohreb,lebo oni nevedia ako to majú vybavovať,takže moja iniciatíva to nebola.
    buchač mirokiro (Dnes 21:20) Ano,zomrel mi otec matka sa o neho nestarala vôbec ked zomrel tak mi zavolali aby som vybavila pohreb,lebo oni nevedia ako to majú vybavovať,takže moja iniciatíva to nebola.
    =================================

    INICIATÍVA = viď citácia :

    Notárke som predložila bločky od porebnej služby ktorá vykonávala pohreb,kar atd.

    Ked som jej povedala,že sme už dali robiť aj pomník a tam sme dali tiež zálohu
    ---------------------------------------------
    To znamená...kar a pomník.
    Nik Ti nekázal túto činnosť realizovať...a mám dojem, že o tom vzťahu matky ku otcovi si vedela a tým pádom si mohla predpokladať postup matky a súrodencov.

    Buď sa nad všetko povznesieš alebo sa budeš súdiť ohľadom pohrebu.
    Keď bude aj čo dediť, tak sa priprav aj na ďalší boj, lebo ten rozhodne príde.
    mirokiro Toto som vôbec od nich nečakala, že sa takto zachovajú,ale nič ja sa súdiť určite nebudem nech sa súdia sami medzi sebou a možno raz na to prídu čo spravili.Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
      zbaliť

    Pohrebné výdavky-Dedičské konanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.