Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, dnes študenta nevyhodia keďže platí aj dnes už školné...
Druhá vec je, že prednášky boli nepovinné a cvičenia povinné, ale možno už nová doba.
Už vidím ako mestský policajt na katolíckej univerzite v ružomberku "cvičí" denne pri fotení áut s kompaktom alebo rozdávaní papúč...
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dáša_
Nandrolon
Ďalšia vec je, zaviesť vôbec možnosť do nejakého priemeru sa na tú VŠ prihlásiť.
Poznám osobu, ktorá bola na SOUs so štvorkami, ale po dorobení maturity skončila VŠ s úsmevom na tvári, a neverím, že by od večera do rána jej narástol mozog.
No vieš, ja takú osobu poznám, stredná s veľkými problémami, ale výška úplne v pohode. V živote som videla len asi dvoch alebo troch podobne inteligentných ľudí. Stredná ho nebavila, nesadli vyučujúci, aj keď to bolo v odbore. Výška sadla na 100%. Takže ten priemer nemusí vždy hovoriť o všetkom. Naviac, v 14 mnoho mladých ani len netuší, čo ich bude v živote baviť, niektorým je to už o 4 roky jasnejšie. Niektorým to nie je jasné elý život Takže priemer nemusí fakt znamenať všetko. Každopádne, tým, že školy bojujú o žiakov, uroveň v mnohých oboroh klesá. Ale rozhodne sú aj výnimky.
Tiež takého poznám. Na strednej mu ako poslednému súrodencovi (5) robili úlohy bratia a potom si urobil vysokú a učí. Náhodou som sa stretla v nemocnici s jeho bývalou žiačkou a veľmi ho chválila. Myslela som si, že sa nerozprávame o jednej a tej istej osobe.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, vidím že podľa tvojho príspevku je tvoj vzor "zámočník" zo smeru pán Richtár. Tiež bol možno iba lenivý, preto si VŠ robil v pokročilejšom veku.
Kľudne by som bol ZA limitovať vekom štúdium na vš, napr. do 35 rokov a finito...
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Ako sa od januára 2016 zvýšia príjmy sudcom a prokurátorom

platy sa im zdvihnú priemerne o 280 eur, už dnes pritom poberajú okolo 3 400 eur mesačne
okolo 195 sudcov v penzijnom veku dostáva v súčasnosti popri plate aj starobný dôchodok
stúpnu im aj príplatky za riadenie, o 8 až 10 percent za každú vykonávanú funkciu
navyše budú mať o týždeň dlhšie zaplatenú rehabilitáciu, takže budú mať 7 týždňov dovolenky, z toho dva týždne na rehabilitáciu
dostávajú aj 13. a 14. plat
po štyroch rokoch dostanú znovu každý rok odmeny vo výške platu
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

A to sú iba oficiálne príjmy, ktoré netvoria ani tretinu z tých "neoficiálnych"...
:-))
Sudcovia, advokáti, starostovia ak by mali aj 500 eur/mes. aj tak by bol na tieto miesta nátresk ako hrom, nakoľko plat je len symbolická časť príjmu...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Dáša_
Ale to sa radšej nakúpia drahé zametacie stroje...

mmch, to je tak aj s lekármi. Naši odchádzajú na lepšie platené miesta do čiech, ku nám prichádzajú ukrajinci. Českí lekári idú do nemecka. nemeckí lekári odchádzajú do Ameriky. Americkí lekári prídu ako Lekári bez hraníc do azie, tí na ukrajinu a koliesko sa uzavrie
Tu si opísala situáciu a konštatovala, koliesko sa uzavrie.
Stále si myslím, že ten samotný opis problému, je len začiatok. Je naozaj jedno, ako, koľko krát a z akej strany ho opíšeme, nič sa tým nezmení. Treba nájsť dôvod, príčinu, prečo sa to deje a následne to odstrániť.
-----------------------------
Myslím si, že všetci tu len opisujete ten problém, ale nikto ho nechce skutočne identifikovať a reálne pomenovať.
Naposledy upravil jar88 : 05.11.15 at 09:08
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
A to sú iba oficiálne príjmy, ktoré netvoria ani tretinu z tých "neoficiálnych"...
:-))
Sudcovia, advokáti, starostovia ak by mali aj 500 eur/mes. aj tak by bol na tieto miesta nátresk ako hrom, nakoľko plat je len symbolická časť príjmu...
prečo si tu započítal aj advokátov? Tí predsa nemajú "štátny" plat.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jarko, tak nám to konečne všetkým nám sprostým už napíš narovinu a nerob tajnosti /nech sa konečne poriadne pobavíme/. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Priemerný mesačný dôchodok je momentálne okolo 409 eur, sudcovia a prokurátori si ho po 35-ročnej praxi užívajú približne v sume 1 736 eur. Ich dôchodky patria k najvyšším na Slovensku. Príplatky, ktoré im k penziám od januára pribudnú, budú podľa novely odstupňované podľa toho, ako dlho sudca či prokurátor v rezorte pracoval. V najvyššej sume 170 eur ho majú dostať tí, čo odslúžili aspoň 35 rokov.

Podľa sociologičky SAV Moniky Čambálikovej je takýto návrh poburujúci. „Nevolám po žiadnom príjmovom rovnostárstve a vôbec si nemyslím, že páni sudcovia a prokurátori by mali na starobu trieť biedu. Lenže ak im niekto mieni takto výrazne vylepšiť beztak poriadne vysoké penzie, mal by aspoň vysvetliť logiku, z ktorej vychádzal,“ uvažuje Čambáliková.

http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-170-eur-viac/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Jarko, tak nám to konečne všetkým nám sprostým už napíš narovinu a nerob tajnosti /nech sa konečne poriadne pobavíme/. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
Potom tlmoč, ja ho nečítam. Možno sa od smiechu i pod stôl zvalím....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša, to, že nemajú "štátny plat" ale zoberú nejakých 30 000 ečiek do kapsy pre seba "v obálke bez dokladu" a ďalších 30 000 nesú pre sudcu a ešte ich pri tom chytia je v poriadku?
:-))))))))
Veď advokáti /trestné právo/ sú častokrát priamo organizovaný v maf. skupinách a robia pri podplácaní sudcov priamo prostredníkov, nakoľko z titulu svojej práce majú všetky potrebné konexie.
To, ako sú platení to neriešim. Ofiko nech si účtujú aj 500 eur na hodinu, ale ja píšem o tom "čiernom keši" naviac...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nandrolon
Dáša, všetkým sa vyhovieť nedá, ale určite ten priemer by priniesol z pohľadu relevantnosti štúdia na VŠ viac pozitív ako negatív. Je to ako keby si napísala že zrušme súdy, lebo čo ak odsúdia nevinného, čo sa určite niekedy stalo a stane...
Mimochodom tá SOUs vtedy nebola ešte stredná, ale klasické učilište bez maturity. To len teraz už všetky učilištia sú SOŠ...
Vieš na základnej a strednej je kopa detí,pri ktorých rodičia sedia od rána do večera a vtlkajú im do hlavy,nie je výnimka siedmak ktorého mama skúša,má jednotky dvojka je dráma...ale vravím Ti,ak takýto človek príde napr.na medinu je to adept na vyhodenie alebo psychiatra.Zdraví leniví dvojkári trojkári sa v živote VS uchytili najlepšie.Tí jednotkári zvyknutí drviť sa na strednej hodiny nemajú na medicíne šancu.
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty, logika je, že týmto sa kupuje "lojálnosť" kľúčových ľudí do konca života...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

BXLmiami, súhlasím, ale nepíšem o týchto prípadoch...
Sú predmety, ktoré sa nedajú nijako nadrviť, preto je dôležité do toho priemeru napr. započítavať iba niektoré predmety a niektoré by som úplne vynechal. Chcelo by to odborne vypracovať nejaký kľúčový vzorec. Drtiči síce boli častokrát jednotkári, ale ako "ľudia" nevedeli pochopiť bežné veci, ktoré sa na škole neučili...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dáša, to, že nemajú "štátny plat" ale zoberú nejakých 30 000 ečiek do kapsy pre seba "v obálke bez dokladu" a ďalších 30 000 nesú pre sudcu a ešte ich pri tom chytia je v poriadku?
:-))))))))
Veď advokáti /trestné právo/ sú častokrát priamo organizovaný v maf. skupinách a robia pri podplácaní sudcov priamo prostredníkov, nakoľko z titulu svojej práce majú všetky potrebné konexie.
To, ako sú platení to neriešim. Ofiko nech si účtujú aj 500 eur na hodinu, ale ja píšem o tom "čiernom keši" naviac...
no vieš, mám jedného advokáta doma, takže sú veci, ktoré mám z prvej ruky. Tých klientov ochotných takto zaplatiť je minimum. Zato som zažila z druhej strany, čo to je, keď ťa doma otravujú kamoši odsúdených mafiánov, ktorých si vyfasoval ako nutnú obhajobu.

A ver, hlavne na malých mestách je advokátov pretlak, tam sú tie ceny úplne niekde inde.

Konexie na sudcov majú niektorí - to je fakt. Lebo žiaľ, tu je to hodne o vzťahoch. Ale ver, to je len minimum.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jarko, tak nám to konečne všetkým nám sprostým už napíš narovinu a nerob tajnosti /nech sa konečne poriadne pobavíme/. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))
Čo ti mám napísať?
Debatu si začal s tým, že Nemecký manažér platí lepšie, ako slovenský. Jednoduchý opis a kritika stavu.
Neskôr ste prešli na platenie Rumunov na Slovensku a Slovákov v zahraničí a zas len kritický popis stavu.
Potom, že lepšie je ohodnotená práca vzdelanejších ľudí a následne popis s problémom vzdelania.
-------------------------------------
To čo tu opisujete vie predsa každý. Nič to nerieši. Aj buchač kdesi napísal, že jedným z dôvodov, prečo je za platené VŠ, je vziať diplom a hajde na lepšie platené miesto. Samozrejme že na západ od našich hraníc.
Lebo tam je lepšie zaplatený. Nedržíte sa témy, skáčete z jednej do druhej a výsledok debaty? Nula s nulou a prechod do urážania.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja netvrdím že každý je taký, ak ale niekto záujem o to má, a je dobrý, tak tí "bezkrkáči si ho nájdu" a častokrát riadne preplatia...
Mafiánske skupiny majú svojich advokátov a biedu určite netrú.
Kysucký prípad spred 4 rokov.
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...ahla-justiciu/
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 - ja som len reagoval na súčasný stav, na ktorom sa zhodli aj pozvaní ekonómovia a analytici v relácii na TA3, že nemecký podnikateľ dáva väčšie % zisku tým, ktorí ho vytvorili oproti slovenskému podnikateľovi.
Zámerne nepíšem sumu, lebo tá je samozrejme iná. Hovorili o percentách čo je lepšie vyjadrenie súčasného stavu.
Škoda že neviem tú reláciu nájsť, bolo to cca pred mesiacom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vcera ma dojala pani...sutaziaca v tv hre nike..ci co to je....na otazku moderatorky..ze keby vyhrala.10tis.é....ze co by si kupila.....a ona...ze idú vanoce ,ze darceky....ludom to uz prasi na tie hlavy....caro tychto sviatkov je uz uplne v rici....
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami
Nandrolon
Dáša, všetkým sa vyhovieť nedá, ale určite ten priemer by priniesol z pohľadu relevantnosti štúdia na VŠ viac pozitív ako negatív. Je to ako keby si napísala že zrušme súdy, lebo čo ak odsúdia nevinného, čo sa určite niekedy stalo a stane...
Mimochodom tá SOUs vtedy nebola ešte stredná, ale klasické učilište bez maturity. To len teraz už všetky učilištia sú SOŠ...
Vieš na základnej a strednej je kopa detí,pri ktorých rodičia sedia od rána do večera a vtlkajú im do hlavy,nie je výnimka siedmak ktorého mama skúša,má jednotky dvojka je dráma...ale vravím Ti,ak takýto človek príde napr.na medinu je to adept na vyhodenie alebo psychiatra.Zdraví leniví dvojkári trojkári sa v živote VS uchytili najlepšie.Tí jednotkári zvyknutí drviť sa na strednej hodiny nemajú na medicíne šancu.
Niekto mohol byt aj jednotkarom, nie koli biflovaniu, ale za to, ze ma na to schopnosti. Mam 4 spoluziacky z gymnazia, vystudovane lekarky, vsetky s 2. atestaciou. Ani jedna nesla na medicinu s horsimi, ako jednotkami z gymnazia. Tak to niekto, kto mal 3 na gymku, musel mat dobru tlacenku, aby ho na medinu prijali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať