Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88 - ja som len reagoval na súčasný stav, na ktorom sa zhodli aj pozvaní ekonómovia a analytici v relácii na TA3, že nemecký podnikateľ dáva väčšie % zisku tým, ktorí ho vytvorili oproti slovenskému podnikateľovi.
Zámerne nepíšem sumu, lebo tá je samozrejme iná. Hovorili o percentách čo je lepšie vyjadrenie súčasného stavu.
Škoda že neviem tú reláciu nájsť, bolo to cca pred mesiacom.
Je úplne zbytočné odvolávať sa na iných, že aj oni vyjadrujú rovnaký názor, ako ty.
(to znamená nenažratosť, prajnosť a podobné)
Stále tu zostáva fakt, že ceny všeobecne a nie len cenu práce, dáva trh. Sám si tu napísal, že platíš za holiča 2,5 až 3,5 € a zrejme je to trhová cena. Ja platím 5,5 € a tiež je to trhová cena. To znamená, že vy máte svoj trh, svoje trhové ceny a my máme tiež svoj trh a svoje trhové ceny. Je to dané lokalitou trhu a konkrétnymi podmienkami na tom trhu. Pritom si treba uvedomiť, že všetky trhy sú na určitej úrovni prepojené a to prepojenie je dané technickými možnosťami v danej spoločnosti.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Vcera ma dojala pani...sutaziaca v tv hre nike..ci co to je....na otazku moderatorky..ze keby vyhrala.10tis.é....ze co by si kupila.....a ona...ze idú vanoce ,ze darceky....ludom to uz prasi na tie hlavy....caro tychto sviatkov je uz uplne v rici....
možno myslela darčeky pre detské domovy a domovy dôchodcov a útulky pre
psov........
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
lujza.j
Vcera ma dojala pani...sutaziaca v tv hre nike..ci co to je....na otazku moderatorky..ze keby vyhrala.10tis.é....ze co by si kupila.....a ona...ze idú vanoce ,ze darceky....ludom to uz prasi na tie hlavy....caro tychto sviatkov je uz uplne v rici....
možno myslela darčeky pre detské domovy a domovy dôchodcov a útulky pre
psov........
napríklad plyšákov....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, ja sa na nikoho neodvolávam, len ma teší, že aj časť odbornej verejnosti zdieľa môj súkromný NEodborný /nie som platený analytik/ názor.
Skôr by ma štvalo, ak by môj názor zdieľalo pár internetových trolov, vtedy je čas sa nad sebou a rozmýšľaním fakt zamyslieť...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, ja sa na nikoho neodvolávam, len ma teší, že aj časť odbornej verejnosti zdieľa môj súkromný NEodborný /nie som platený analytik/ názor.
Skôr by ma štvalo, ak by môj názor zdieľalo pár internetových trolov, vtedy je čas sa nad sebou a rozmýšľaním fakt zamyslieť...
A čo si tým chcel povedať?
Že mám žiadať od svojho holiča ostrihanie za 2,50 €, ako v KNM ?
Alebo mu mám nadať do zlodejov a nenažrancov?
---------------------------------------
Mám ťa nazvať lakomcom, lebo nechceš svojmu holičovi zaplatiť to čo si zaslúži? Jednoducho tak ako v Bratislave 5,50 € (veď na to máš ) ale nedáš čo? Prečo asi?
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Vecná debata by nezaškodila.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Síce som v KNM u holiča nikdy nebol ale nevadí :-))))))))))))))
PS: vecná debata s tebou ma nebaví, lebo nerád vediem monológ a ešte ak druha strana nechápe o čom...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Ja zajtra idem prezuť na zimáky. Prehodenie gúm + vyváženie, 30 eur nie je mojich. Cena ale dobrá, lebo sú aj drahší. Podvedome s tým 2 x ročne počítam.
Ale zase pánsky kaderník 2,5 alebo 3,5. viac nie.
Takto si reagoval na cenu strihania.
Predpokladám, že niekde v tvojom okolí. To znamená na vašom "lokálnom trhu" platíš vašu cenu, nie Bratislavskú.
Pritom náš a váš holič si podľa tvojho názoru zaslúži rovnako. Či nie?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, ja sa na nikoho neodvolávam, len ma teší, že aj časť odbornej verejnosti zdieľa môj súkromný NEodborný /nie som platený analytik/ názor.
Skôr by ma štvalo, ak by môj názor zdieľalo pár internetových trolov, vtedy je čas sa nad sebou a rozmýšľaním fakt zamyslieť...
Inokedy tvrdíš, že masmédiá zavádzajú a klamú.
Teraz sa odvolávaš, že v nich prezentujú názor odborníkov?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

toto bola živá diskusia, žiadna masáž politickej strany. Takéto názory by podľa mňa inde ako v TA3 ani neodvysielali...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To vyznelo ako keby Bratislava bola pupok sveta.
Ja ti zase napíšem, že to ty platíš lokálnu cenu, nie našu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
BXLmiami
Nandrolon
Dáša, všetkým sa vyhovieť nedá, ale určite ten priemer by priniesol z pohľadu relevantnosti štúdia na VŠ viac pozitív ako negatív. Je to ako keby si napísala že zrušme súdy, lebo čo ak odsúdia nevinného, čo sa určite niekedy stalo a stane...
Mimochodom tá SOUs vtedy nebola ešte stredná, ale klasické učilište bez maturity. To len teraz už všetky učilištia sú SOŠ...
Vieš na základnej a strednej je kopa detí,pri ktorých rodičia sedia od rána do večera a vtlkajú im do hlavy,nie je výnimka siedmak ktorého mama skúša,má jednotky dvojka je dráma...ale vravím Ti,ak takýto človek príde napr.na medinu je to adept na vyhodenie alebo psychiatra.Zdraví leniví dvojkári trojkári sa v živote VS uchytili najlepšie.Tí jednotkári zvyknutí drviť sa na strednej hodiny nemajú na medicíne šancu.
Niekto mohol byt aj jednotkarom, nie koli biflovaniu, ale za to, ze ma na to schopnosti. Mam 4 spoluziacky z gymnazia, vystudovane lekarky, vsetky s 2. atestaciou. Ani jedna nesla na medicinu s horsimi, ako jednotkami z gymnazia. Tak to niekto, kto mal 3 na gymku, musel mat dobru tlacenku, aby ho na medinu prijali.
Pripájam príspevok, aby sa téma zachovala v jednom kuse.
Poznám medika, ktorého matka skúšala z látky pred každou jednou skúškou, pritom nemala s medicínou nič spoločné. Ostatným súrodencom s iným zameraním už z toho mäkkol mozog.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
buchač
jar88
Otázka je, akým reálnym spôsobom je možné vynútiť si lepšie finančné ohodnotenie.
Ťažká otázka.

Dobré slovo, jednanie za stolom ?...to nejak nehrozí.
Štrajk ?
Skúsili to lekári...ako to dopadlo ?
Skúsili to zdravotné sestry...ako to dopadlo ?
Skúsili to učitelia...a ako to dopadlo ?

Zamestnanci súkromného sektora podnikateľského typu ... predajne obchodu, reštiky, ...atď môžu čo ?
Môžu akurát trt...nerozpisujem sa, sú to známe skutočnosti.
Presne tak. Nič z toho, čo si spomenul v reále nefunguje. Nemôže fungovať, lebo niečo...
Čo máš na mysli, s tým -lebo niečo...?
Existuje skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jednej tretiny prichádzajúcej do domácností, tretinu dá na kultúru a tretinu m u s í odložiť. Dúfam, že sa chápeme.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
To vyznelo ako keby Bratislava bola pupok sveta.
Ja ti zase napíšem, že to ty platíš lokálnu cenu, nie našu.
Aspoň vidíš, akým spôsobom sa ti evokujú myšlienky.
--------------------------------------------------------------------
Písal som o tom, že máme aj lokálne trhy.
V Bratislave je iný trh, iný je aj v okolitých satelitoch (obciach).
U vás je tiež iný trh. Ten váš lokálny.
To neznamená, že náš je pupkom.
------------------------------------------------------------------
No a jasné, že v Nemecku je iný trh, ako na slovensku a to je základný fakt, ktorý musíš rešpektovať. Tie trhy tvoria záujmy miliónov ľudí, nie len tvoj osobný záujem. Aj v Nemecku sú lokálne trhy a samozrejme, že aj veľké rozdiely v cenách.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Čo máš na mysli, s tým -lebo niečo...?
Existuje ALE AJ skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jednej tretiny prichádzajúcej do domácností, tretinu dá na kultúru a tretinu m u s í odložiť. Dúfam, že sa chápeme.
Doplnil som Ti do vety chýbajúce.
Lebo inak je to takto.
Existuje skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jedného-dvoch (o ničom) príjmov prichádzajúcich do domácností, na kultúru dá trt a nemá čo odložiť.
Ale dúfam, že sa chápeme.
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
buchač
jar88
Otázka je, akým reálnym spôsobom je možné vynútiť si lepšie finančné ohodnotenie.
Ťažká otázka.

Dobré slovo, jednanie za stolom ?...to nejak nehrozí.
Štrajk ?
Skúsili to lekári...ako to dopadlo ?
Skúsili to zdravotné sestry...ako to dopadlo ?
Skúsili to učitelia...a ako to dopadlo ?

Zamestnanci súkromného sektora podnikateľského typu ... predajne obchodu, reštiky, ...atď môžu čo ?
Môžu akurát trt...nerozpisujem sa, sú to známe skutočnosti.
Presne tak. Nič z toho, čo si spomenul v reále nefunguje. Nemôže fungovať, lebo niečo...
Čo máš na mysli, s tým -lebo niečo...?
Existuje skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jednej tretiny prichádzajúcej do domácností, tretinu dá na kultúru a tretinu m u s í odložiť. Dúfam, že sa chápeme.
Otázkou bolo, ako si reálne vynútiť lepšie finančné ohodnotenie.
Búchač napísal, to čo sa mi nežiadalo spomínať, lebo to nikdy nefunguje. Dokonca ani odborové organizácie nefungujú, lebo niečo....
-------------------------------------------------------
Lebo je tu niečo, čo to riadi, reguluje a jednoducho nepustí.
Je to všade prítomný trh. Trh ktorý je prepojený po celom svete a postupne nastoluje rovnováhu. Preto treba počkať a zároveň treba odstrániť všetky prekážky, ktoré sme si tu nechali politikou zaviesť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
jar88
buchač
jar88
Otázka je, akým reálnym spôsobom je možné vynútiť si lepšie finančné ohodnotenie.
Ťažká otázka.

Dobré slovo, jednanie za stolom ?...to nejak nehrozí.
Štrajk ?
Skúsili to lekári...ako to dopadlo ?
Skúsili to zdravotné sestry...ako to dopadlo ?
Skúsili to učitelia...a ako to dopadlo ?

Zamestnanci súkromného sektora podnikateľského typu ... predajne obchodu, reštiky, ...atď môžu čo ?
Môžu akurát trt...nerozpisujem sa, sú to známe skutočnosti.
Presne tak. Nič z toho, čo si spomenul v reále nefunguje. Nemôže fungovať, lebo niečo...
Čo máš na mysli, s tým -lebo niečo...?
Existuje skupina ľudí, ktorá musí vyžiť z jednej tretiny prichádzajúcej do domácností, tretinu dá na kultúru a tretinu m u s í odložiť. Dúfam, že sa chápeme.
Otázkou bolo, ako si reálne vynútiť lepšie finančné ohodnotenie.
Búchač napísal, to čo sa mi nežiadalo spomínať, lebo to nikdy nefunguje. Dokonca ani odborové organizácie nefungujú, lebo niečo....
-------------------------------------------------------
Lebo je tu niečo, čo to riadi, reguluje a jednoducho nepustí.
Je to všade prítomný trh. Trh ktorý je prepojený po celom svete a postupne nastoluje rovnováhu. Preto treba počkať a zároveň treba odstrániť všetky prekážky, ktoré sme si tu nechali politikou zaviesť.

Podľa mňa to určite nie je trhom. Ak vieš, čo je to "niečo", tak konkretizuj.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jar88, prišla brigádnička do súkr. firmy na inzerát upratovačky, pri pohovore s jej majiteľom bola zadaná podmienka, ale bude sa v tej sume upratovať aj súkromný byt vzdialený iks km od fy. Z princípu na mieste odmietla.
Dúfam, že tu obstojí prirovnanie na nenažranca. Ale to je iba omrvinka z ostatných vecí, čo prejdú cez náklady fy.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nuž iné, ako trh, čo určuje ceny, tu predsa nieje.
A ak si presvedčená, že cenu práce neurčuje trh, tak čo potom ich určuje?
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Jar88 trh nereguluje, jeme to čo nám ponúknu, zeleninu pestovanú v živných roztokoch, klonované potraviny, reklamou vtlačený spotrebný tovar pochybnej kvality. Všetko je o peniazoch, nie o potrebách, otázka je len dokedy.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať