Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
bjuty smis
bettylou
jar88
Nuž iné, ako trh, čo určuje ceny, tu predsa nieje.
A ak si presvedčená, že cenu práce neurčuje trh, tak čo potom ich určuje?
také jak zákon džungle si už počul? ty trhovník
zákon džungle ??

trošku netypický, ale výstižný opis pre trh...
príroda si to zariadí, bez ohladu na plačkov a regulácie......
Nechápem tvoj príspevok a tak sa radšej uistím.
To sa akože stotožňuješ s prirovnaním TRHU k džungle?
Alebo si chcel naznačiť, že to dobré a zaujímavé na trhu prežije bez ohľadu na plačkov a regulácie?
-------------------------------------
Lebo, ak regulácie presiahnu určitú hranicu, legálny trh zaniká.
Následne nastupuje ten druhý slobodný trh - ilegálna šmelina. No a tam už nastupujú iné zisky, ale nie zákon džungle. Samozrejme že na čiernom trhu sa o cene nejedná, tam sa cena len oznámi (tak povediac nadiktuje), ale to aj tak, stále nemôžeš nazvať džungľou. Stále je to len obchod. Pre zákazníka dosť nevýhodný, ale aj tak je to obchod.
asi chýba definícia džungle, ked sa čuduješ....
áno,prežije bez ohladu na plačkov ( nechcel som dať komančov a socanov, kedže tu má politika STOP )
čo je to dobré ? zaujímavé?
kto to určí ? ty ? nandrolon ? alebo pavol ?

prežije silné a zdravé...bez ohladu na naše názory, záujmy, morálne hodnoty...

tie boli úplne iné pred 100 r., úplne iné pred 1000 r. .....
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

katy2r
lujza.j
nepotešilo...decku nedali prednosť.....potešilo je ok aj jej kamoška......keby nebrzdila asi by....
......nepotešilo.....ožratí roboši....nemáme ako dokázať.....škoda.....ale majú to vymakané....zobral to na seba triezvy...
Vysvetli decko(vi), že :
múdrejší ustúpi
Lacotinka zase tu?
A zase zensky nick??
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
robila som macerát z kostihoja,tak som si spravila mastičku,už sa chladí,natriem na noc....
potešilo.....mastička funguje,nemám to opuchnuté,nebolí to,(kým nezačnem chodidlo vykrúcať,je to ešte čerstvé....)dokonca som ráno po niekoľkých mesiacoch po vstatí z postele nechodila ako Joffrey de Peyrac,kvôli tej päte,ale celkom normálne
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
no poniektorí tiežvodiči sú riadne údy....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Konečne som sa dostala k Sulíkovi v nemeckej diskusii a fakt som sa pobavila.Ani nie na nom ale na jeho spolubesedníkov a na tom ako reagovali :-)).
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potesilo - nahral som si najnovsi firmware do svojho satelitu + rekonfiguracia transponderov a systemu. Zabavka tak na 2 hodinky, uz hotovo.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nandrolon
Potesilo - nahral som si najnovsi firmware do svojho satelitu + rekonfiguracia transponderov a systemu. Zabavka tak na 2 hodinky, uz hotovo.
Toto keď robím tak mi to trvá 2 týždne, zabrať mi dá nastavenie satelitov, ich preskenovanie a výmaz neaktívnych TP. Takže maximálne raz za 3 roky - zmeny TP na A23 a T0,8 samozrejme nepočítam.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Asi rok dozadu som to robil pri kazdom novom FW, ktory bol vydavany skoro kazdy mesiac a niekedy aj po tyzdni.
S parabolou ani LNB nehybem, jedna sa cisto o nahratie noveho FW, komplet kazdu polozku nakonfigurovat, pred nahratim sa doporucuje spustit obnovenie tov. nastaveni. Po nahrati robim takisto reset do tov. nastaveni, takze softverovo vsetko nastavujem od nuly, aj stanice. Ja som este taky puntickar, ze nastavujem fyzicke poradie stanic, teda nevyuzivam "oblubene" a tie co nechcem alebo nejdu tak natvrdo mazem. 2 hodiny makacky a finito. Poradie zachovavam stale rovnake, predtym si cvaknem tabletom poradie stanic....
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nandrolon
Asi rok dozadu som to robil pri kazdom novom FW, ktory bol vydavany skoro kazdy mesiac a niekedy aj po tyzdni.
S parabolou ani LNB nehybem, jedna sa cisto o nahratie noveho FW, komplet kazdu polozku nakonfigurovat, pred nahratim sa doporucuje spustit obnovenie tov. nastaveni. Po nahrati robim takisto reset do tov. nastaveni, takze softverovo vsetko nastavujem od nuly, aj stanice. Ja som este taky puntickar, ze nastavujem fyzicke poradie stanic, teda nevyuzivam "oblubene" a tie co nechcem alebo nejdu tak natvrdo mazem. 2 hodiny makacky a finito. Poradie zachovavam stale rovnake, predtym si cvaknem tabletom poradie stanic....
S jedným satelitom je to brnkačka, dá sa aj napr. uložiť pôvodnhý seting, potom nahrať FW a z PC mu späť hodiť stanice. Ja som však menil USALS za tiahlový motor, takže som si musel nastaviť najprv jednotlivé družice, tie potom zoskenovať a upraviť. A23 a T0,8 mám na pevno cez diseqc. Zmeny FW sa ani nesnažím robiť, lebo vždy je riziko, že čosi ešte nebude odladené a teda ak mi jestvujúci FW vyhovuje a prijímač funguje tak do neho nezasahujem. Ten čo mám teraz má už 2 roky a kým bude fungovať tak ho nezmením. Ak by sa aj čosi udialo, tak mám zálohu na USB a seting v PC.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Viem, ze si musel nastavovat nieco aj HW, lebo na tom, co robim ja tak sa to sice da trochu natiahnut, ale mozno o hodinu, viac nie.
Tie settingy som prv robil, ale nechcelo sa mi tahat ten editor suborov, tak som to nahadzal rucne. Ja som inac nikdy nedaval settingy zo starej verzie na novu, lebo to nedoporucuje vyrobca. Ale nahral som kompletny setting z novej verzie, extrahoval som z neho samotne stanice, upravil som poradie, zbytok odmazal a dal komplet importovat. Bolo to pohodlnejsie a o trochu rychlejsie. Dnes som to ale nabuchal vsetko cez dialkove...
Ja som zase trochu maniak, takze po SW a FW stranke musim mat notebook, tablety, satelit, navigaciu, vsetko aktualne. Mobil a tablet aktualizujem denne /androidacke programy/. Notebook vzdy ked ho zapnem, vsetok legalny soft...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Však ak by sa jednalo o jednu-dve družice s počtom cca 400 staníc, tak by som si z toho hlavu nerobil, lenže po vyčistení mi tých staníc ostalo okolo 3400...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

A pozeras z toho tak 2-3, ci??
To mas riadnu elektraren. Kolega ma na kolajnici 4xLNB a kazde so 4 vyvodmi, takze mu z toho ide zvazok 16 koax. kablov :-))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Kedysi bol len jeden program,. potom dva, neskôr 5-6. A stačilo to. Teraz máš 3400 a ideš sa z toho zcvokatieť.
BTW: a väčšinou dávajú jedno a to isté dokola, len niekedy odzadu, alebo na preskačku....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja si na satelite nechavam okolo 30 a zbytok delete. Realne za 12 mesiacov prepnem asi na 7-8. Ostatne nula bodov.
Par krat som mal na mesiac predplateny horror film. Oni vysielaju 5 hodin denne, tak kazdy den som cez satelit na HDD nahral jeden 5 hodinovy subor. Prvy mesiac OK, akurat tie ceske blbosti som pretacal, lebo cesi ani 1 horor dobry nemaju /podla mna/. Tych nahratych 500 GB som priebezne pozeral mozno 10 mesiacov /pri mojej frekvencii/.
Za rok zasa som si dal mesiac. To uz bolo asi 60 % repriz. Minule som chcel dat zase, a tak som pozrel tyzdenny program. Odhadom 90% repriz, tak som to nechal tak. Zajtra to mozno pozriem, ci tam nie je nieco nove...
Naposledy upravil Nandrolon : 06.11.15 at 15:55
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

iba na zamyslenie, koľko ich je......

http://www.socpoist.sk/aktuality-v-o...v/48411s60807c
2 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Dva týždne ma rozčuľuje arytmia....a týždeň z toho lekár čo nie je schopný vyhodnotiť výsledky z holtera a dnes po telefonáte,...že vynecháva vám srdce-no díky veď to cítim dva týždne....tak sa pýtam a mám prísť do nemocnice,je to vážne....že ak mi bude zle...hmmmm-tak neviem keď si človek počuje ako mu srdce jeden ''buch'' vynechá,že mu je dobre.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Prejavuje sa ti to aj inac? Napr. zavodnovanie a tak??
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Anika61
Dva týždne ma rozčuľuje arytmia....a týždeň z toho lekár čo nie je schopný vyhodnotiť výsledky z holtera a dnes po telefonáte,...že vynecháva vám srdce-no díky veď to cítim dva týždne....tak sa pýtam a mám prísť do nemocnice,je to vážne....že ak mi bude zle...hmmmm-tak neviem keď si človek počuje ako mu srdce jeden ''buch'' vynechá,že mu je dobre.....
Anka, dnes muž behal s mamou po doktoroch, podozrenie na infarkt, verdikt zaliate srdce vodou..tiez ju neposluchalo par dni..dali tabletky na odvodnenie...má oddychovať.. o 10 dní kontrola....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evuš
Anika61
Dva týždne ma rozčuľuje arytmia....a týždeň z toho lekár čo nie je schopný vyhodnotiť výsledky z holtera a dnes po telefonáte,...že vynecháva vám srdce-no díky veď to cítim dva týždne....tak sa pýtam a mám prísť do nemocnice,je to vážne....že ak mi bude zle...hmmmm-tak neviem keď si človek počuje ako mu srdce jeden ''buch'' vynechá,že mu je dobre.....
Anka, dnes muž behal s mamou po doktoroch, podozrenie na infarkt, verdikt zaliate srdce vodou..tiez ju neposluchalo par dni..dali tabletky na odvodnenie...má oddychovať.. o 10 dní kontrola....
Hm...ALE nenaštvi sa ...

Výskyt vody v srdci nejak neexistuje...ak by ju mama mala, tak si už v čiernom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať