Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rieši sa to - radí sa tam....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis
jar88
bjuty smis
bettylou
jar88
Nuž iné, ako trh, čo určuje ceny, tu predsa nieje.
A ak si presvedčená, že cenu práce neurčuje trh, tak čo potom ich určuje?
také jak zákon džungle si už počul? ty trhovník
zákon džungle ??

trošku netypický, ale výstižný opis pre trh...
príroda si to zariadí, bez ohladu na plačkov a regulácie......
Nechápem tvoj príspevok a tak sa radšej uistím.
To sa akože stotožňuješ s prirovnaním TRHU k džungle?
Alebo si chcel naznačiť, že to dobré a zaujímavé na trhu prežije bez ohľadu na plačkov a regulácie?
-------------------------------------
Lebo, ak regulácie presiahnu určitú hranicu, legálny trh zaniká.
Následne nastupuje ten druhý slobodný trh - ilegálna šmelina. No a tam už nastupujú iné zisky, ale nie zákon džungle. Samozrejme že na čiernom trhu sa o cene nejedná, tam sa cena len oznámi (tak povediac nadiktuje), ale to aj tak, stále nemôžeš nazvať džungľou. Stále je to len obchod. Pre zákazníka dosť nevýhodný, ale aj tak je to obchod.
asi chýba definícia džungle, ked sa čuduješ....
áno,prežije bez ohladu na plačkov ( nechcel som dať komančov a socanov, kedže tu má politika STOP )
čo je to dobré ? zaujímavé?
kto to určí ? ty ? nandrolon ? alebo pavol ?

prežije silné a zdravé...bez ohladu na naše názory, záujmy, morálne hodnoty...

tie boli úplne iné pred 100 r., úplne iné pred 1000 r. .....

Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
idem len tak rýchlo, aby som vedel zastaviť na vzdialenosť na ktorú mám rozhľad, či?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bettylou
lujza.j
Ustupila...keby nebrzdila...ako diva.....bud by boli det....alebo "nohy" v motore.....cize bez noh....
idem len tak rýchlo, aby som vedel zastaviť na vzdialenosť na ktorú mám rozhľad, či?
No hej..... ty ideš tak rýchlo, aby si zastaviť vedel. Ale čo ten druhý? Ten ide tak rýchlo, že okolo nevidí, značky nepozerá..... Či?
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už som to tu raz spomínala. Mng išiel z mesta von po Prievozskej, a na križovatke do neho na hlavnej vletela konškoláčka zo strednej z Bajkalskej ulice. Obe cesty štvorprúdové, 2+2. Pracovala v Termostave, musela tadiaľ chodiť denne z práce a policajtom povedala, že svietila na semafore zelená. Semafory tam síce boli už nainštalované, ale svetlá ešte nikdy nesvietili, bola to spustená nová cesta. Čiže aj tak sa dá jazdiť.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Prekvapilo...celý trávnik dnes rozkvitol :
http://www.extra.cz/tema/chudobky
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potesilo ma, ze som dnes dokoncil nejake upravy na samokridle maxiswift. Este ho naprogramovat do radia, zapojit vyskomer, skontrolovat vychylky, upravit EPA, diferenciaciu elevonov a ide sa na zalet.
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Nandrolon
Potesilo ma, ze som dnes dokoncil nejake upravy na samokridle maxiswift. Este ho naprogramovat do radia, zapojit vyskomer, skontrolovat vychylky, upravit EPA, diferenciaciu elevonov a ide sa na zalet.
Aha, to preto si nás núkal sekundovým lepidlom ?!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Samozrejme, a rovno 406-ka s certifikaciou, v kamennom 20g za 20+ eur... Priemyselny sekundak co sa pouziva pri stavbe boeingov...
Urcite veci treba mat kvalitne, lebo ide o zivot. zastrelit niekoho pri starte uhlikovym listom pohybujucim sa blizko hranice zvuku atd...
Naposledy upravil Nandrolon : 08.11.15 at 15:43
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Potesila kolegyna.....pol koša šipok mi nazbierala
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Som myslela,ze niektore veci logicky vyplyvaju.....zo zakona....tak mam zase dalsiu "logiku"...uplatnenie naroku na nahradu skody z pzp vinnika
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lujza, neviem na čo narážaš ale z TVOJHO PZP sa nikdy nehradí TEBE, ale druhému.
Takže na úhradu škody z PZP treba poznať vinníka /musí súhlasiť/ a ten, kto kolíziu zavinil tak z jeho PZP sa hradí poškodenému. Vinník nedostane zo žiadneho PZP nič.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Z mojho viem,ze nie.........nie som bloncka z auparku....jaj vinnik musi suhlasit ...tak to aka parada.....
Zaujimave...ze ked sa pri inych prilezitostiach...platilo z mojeho pzp...nik sa ma nepytal...ci suhlasim.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lujza.j
samozrejme že ak sú tam policajti tak sa ťa nikto pýtať nič nebude.
A súhlas tam musí byť preto, lebo do určitej sumy, pokiaľ nie je škoda na zdraví sa polícia nemusí volať, takže ak ti ja dám teraz číslo svojho PZP /čo je bežný údaj, žiadne heslo alebo osobný údaj/ tak ty môžeš poisťovni predložiť papier, že som ti na parkovisku nacúval do tvojho fára.
Lenže ja viem, že som nenacúval, preto ti nedám súhlas a nič nebude...
Vieš koľko podvodov sa robilo s rozbitými čelnými sklami?
Lenže keď začali poisťovne dávať cenu PZP aj s ohľadom na bezškodovosť, prípadne uplatňovať malusy, tak niektorí už nesúhlasili.
Teraz sa síce robia podvody, ale musíš nájsť známeho, ktorý má služobáka, že mu odskočilo od kolesa.....
Ak nenájdeš "škodcu" a on nepovie áno, ja som to spôsobil, tak je pochopiteľné že ti nikto nič hradiť nebude... a presne tak je to aj správne a spravodlivé.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nechaj tak.....momentalna situacia mi nedava logiku..
..pzp je pre mna iba povinnost....
.....pre mna ako poskodenu... bolo pzp vinnika prd platne.....zaplatila som si vtedy z HP....
Viem do akej sumy sa nevolaju fizli.....ale tiez sa musia vediet ucastnici dohodnut.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

No však o tom píšem, ak sa nedohodnú aj pri 5 eurovej škode, treba volať fízlov, oni sú povinní prísť.
Áno, PZP je povinné zo zákona ale vypláca sa "opačnej strane".
Ja som HP nikdy nemal... podľa mňa vyhodené prachy.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j
Nechaj tak.....momentalna situacia mi nedava logiku..
..pzp je pre mna iba povinnost....
.....pre mna ako poskodenu... bolo pzp vinnika prd platne.....zaplatila som si vtedy z HP....
Viem do akej sumy sa nevolaju fizli.....ale tiez sa musia vediet ucastnici dohodnut.....
Ano je to povinnosť a malo by ti to dávať logiku.
To auto totiž, môže spôsobiť aj takú veľkú škodu, ktorú by si nijako nevedela nahradiť. Tá poistka je vlastne garanciou, že ty nikomu žiadnu tebou spôsobenú škodu hradiť nebudeš. Uhradí ju za teba tvoja poisťovňa.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak nakoniec buchlo Rusom lietadlo britské multikultúrne obohatenie...tak toto bude gol ak naozaj.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja viem naco je pzp ... ked ja niekomu nieco tak to platim ja z mojeho pzp....len ak niekto voci mne....tak uz to dajako nefunguje chapeme sa.....keby som nemala HP...asi si by som dlho jazdila na šarkanovi....
Pre mna je HP samozrejmost .....je to pre lepsi pocit.....je to kazdeho volba...
Len toto auto si reziruje decko.....HP mala dohodnutu...len sa nevymackla....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať