Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
korela
bettylou
korela
Keď sme už pri tejto oblasti http://vrakuna.net/2015/07/18/budeme...#comment-48368, ešte jedna zastávka by mohla byť pri Avione a mohli by ju finančne zatiahnuť aj Avion s Ikeou. Nielen železnice. Predĺžila by sa síce dĺžka jazdy, ale i tak túto možnosť v BA pokladám za jedinú trasu "nadzemného" metra.
ty si kočka, chlap alebo mužatka? ne v zlom
Ty sa predstav. :-)
som sa ti predstavila cez ss, a ty čo spíš.... pindalinda
Už si mi minule napísala SS, aj niekomu inému, ako som sa tu dočítala. Stačilo. Poslednú ti neotvorím, ak chceš, napíš mi sem. Tvoje ohavnosti čítať v SS nebudem. Lebo inak ich začnem zverejňovať.
Ale páčila sa mi SS o Feldekovi už dávnejšie, to si zabodovala. Prišla som na ňu neskoro, neodpísala som ti. To zverejni, to je mimoriadny postreh, všimnú si aj iní. Za ten ti prejavujem vďaku.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lubko6394
Však čítaj poriadne, nie tie drísty o džiháde. Bol to vojenský tábor pre deti, kde sa dá podobná aktivita očakávať. Zvrhlé by bolo ak by sa na takomto tábore učili sadiť kvetinky alebo vyšívať - to by som nečakal, ale bojovú prípravu a zbrane určite áno. Strategické hry na modré a červené tanky na štábe by decká asi nezaujali.
Vieš lubko6394 - "vojenský" tábor (prázdninový) - nie je zlý nápad, dokonca je celkom prospešný - naučí decká samostatnosti, poriadku, dodržiavania pravidiel, uznávanie autorít... Ale používať zbrane s OSTROU muníciou pri tom - najmä ak sú to decká do 15 roku veku - to je zvrátené. Kedysi sa na branný výcvik používali na streľbu na cieľ (terč) vzduchovky, pre získanie pocitov, návykov so skutočnou zbraňou používalo cvičné (ľudovo "slepé") strelivo - ale NIKDY nie OSTRÉ!
A keby už chceli aj tie bojové hry v teréne - tak sa použijú airsoftové zbrane!
Ale pri deckách, ktoré často ani ten "sapík" neuržia v rukách, používať ostré strelivo - to je návod, ako vytvoriť malér jak vyšitý a možno niektorej rodine (nechtiac - decká sú živé) spôsobiť i nevyčísliteľnú stratu.
Ale ako z tvojho príspevku čítam - ty istotne si videl Sa vz.58 len na obrázku....
Naposledy upravil misoft : 26.08.15 at 13:04
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
Ako vidíš.... je. Normálne je to u islamistov-salámistov, teroristov a tu. Jaj zabudol som - i v USA, ale tam na to ani tábory nepotrebujú.... veď to majú doma priamo na polici, alebo na stene zavesené....
na branné cvičenia sme chodili od začiatku PŠD, a ani sme za to extra nemuseli platiť ako teraz
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

To áno, ale nestrieľalo sa ostrými.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
bettylou
korela
bettylou
korela
Keď sme už pri tejto oblasti http://vrakuna.net/2015/07/18/budeme...#comment-48368, ešte jedna zastávka by mohla byť pri Avione a mohli by ju finančne zatiahnuť aj Avion s Ikeou. Nielen železnice. Predĺžila by sa síce dĺžka jazdy, ale i tak túto možnosť v BA pokladám za jedinú trasu "nadzemného" metra.
ty si kočka, chlap alebo mužatka? ne v zlom
Ty sa predstav. :-)
som sa ti predstavila cez ss, a ty čo spíš.... pindalinda
Už si mi minule napísala SS, aj niekomu inému, ako som sa tu dočítala. Stačilo. Poslednú ti neotvorím, ak chceš, napíš mi sem. Tvoje ohavnosti čítať v SS nebudem. Lebo inak ich začnem zverejňovať.
Ale páčila sa mi SS o Feldekovi už dávnejšie, to si zabodovala. Prišla som na ňu neskoro, neodpísala som ti. To zverejni, to je mimoriadny postreh, všimnú si aj iní. Za ten ti prejavujem vďaku.
som sa predstavila, že máš pravdu a volám sa Maja, to už aká je ohavnosť??
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tweety
To áno, ale strieľalo sa ostrými?
Opísal som to - NIE. Len zo vzduchoviek a slepými.
Chodieval som na takéto branné cvičenia do škôl často..... ale ostré sme nefasovali....
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Tweety
To áno, ale nestrieľalo sa ostrými.
ale strieľalo
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bettylou
Tweety
To áno, ale nestrieľalo sa ostrými.
ale strieľalo
To hej - stredoškoláci.... ale nie decká zo základných škôl ... kua ... bolo to zakázané....
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
bettylou
Tweety
To áno, ale nestrieľalo sa ostrými.
ale strieľalo
To hej - stredoškoláci.... ale nie decká zo základných škôl ... kua ... bolo to zakázané....
u nás nie
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zapadá to do kontextu doby, či čo? Ja som za každú inováciu tovaru, inak by obchod zostal stáť, aj keď treba zvážiť, či všetko čo kupujeme aj potrebujeme, ale toto mi vyrazilo dych, a najmä, kto si to dokáže nainštalovať do svojho bytu. Ako sa v ňom bude cítiť?
http://aktualne.atlas.sk/koncentrak-.../zaujimavosti/
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
a to ťa potešilo, či rozčúlilo, či sa ti stalo?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Toto bola iba otázka času.
http://aktualne.atlas.sk/velky-brat-...=cross-interne
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
misoft
lubko6394
Však čítaj poriadne, nie tie drísty o džiháde. Bol to vojenský tábor pre deti, kde sa dá podobná aktivita očakávať. Zvrhlé by bolo ak by sa na takomto tábore učili sadiť kvetinky alebo vyšívať - to by som nečakal, ale bojovú prípravu a zbrane určite áno. Strategické hry na modré a červené tanky na štábe by decká asi nezaujali.
Vieš lubko6394 - "vojenský" tábor (prázdninový) - nie je zlý nápad, dokonca je celkom prospešný - naučí decká samostatnosti, poriadku, dodržiavania pravidiel, uznávanie autorít... Ale používať zbrane s OSTROU muníciou pri tom - najmä ak sú to decká do 15 roku veku - to je zvrátené. Kedysi sa na branný výcvik používali na streľbu na cieľ (terč) vzduchovky, pre získanie pocitov, návykov so skutočnou zbraňou používalo cvičné (ľudovo "slepé") strelivo - ale NIKDY nie OSTRÉ!
A keby už chceli aj tie bojové hry v teréne - tak sa použijú airsoftové zbrane!
Ale pri deckách, ktoré často ani ten "sapík" neuržia v rukách, používať ostré strelivo - to je návod, ako vytvoriť malér jak vyšitý a možno niektorej rodine (nechtiac - decká sú živé) spôsobiť i nevyčísliteľnú stratu.
Ale ako z tvojho príspevku čítam - ty istotne si videl Sa vz.58 len na obrázku....
No len na obrázku som ho nevidel, absolvoval som ostré streľby u PS a potom previerky u armády. Dodnes nechápem ako som sa mal zlepšiť keď som strieľal len na tých previerkach.
Ostrá munícia - bolo to na strelnici a pod dohľadom, píšu sapík vidím krátku zbraň. Senzácia za každú cenu. Mne osobne tie bojové hry s airsoftom prídu potencionálne nebezpečnejšie ako streľba na papierový terč. Ten airsoft totiž môže vyvolať pocit že vystreliť na osobu je normálne a to sa mi ani ako vlastníkovi zbrane a ZP nevidí.
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lubko6394
No len na obrázku som ho nevidel, absolvoval som ostré streľby u PS a potom previerky u armády. Dodnes nechápem ako som sa mal zlepšiť keď som strieľal len na tých previerkach.
Ostrá munícia - bolo to na strelnici a pod dohľadom, píšu sapík vidím krátku zbraň. Senzácia za každú cenu. Mne osobne tie bojové hry s airsoftom prídu potencionálne nebezpečnejšie ako streľba na papierový terč. Ten airsoft totiž môže vyvolať pocit že vystreliť na osobu je normálne a to sa mi ani ako vlastníkovi zbrane a ZP nevidí.
Technická poznámka: Pri Podbrezovej je teraz len jedna strelnica v Predajnej. Kedysi v tomto okolí (do 30km) boli dve oficiálne - Predajná a Zbojská. Zbojská je už zrušená - bolo to vojenské zariadenie. Okrem toho v tomto okolí viem ešte o jednej - nelegálnej strelnici nad Brezno - Zadné Hálny....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lubko6394
misoft
lubko6394
Však čítaj poriadne, nie tie drísty o džiháde. Bol to vojenský tábor pre deti, kde sa dá podobná aktivita očakávať. Zvrhlé by bolo ak by sa na takomto tábore učili sadiť kvetinky alebo vyšívať - to by som nečakal, ale bojovú prípravu a zbrane určite áno. Strategické hry na modré a červené tanky na štábe by decká asi nezaujali.
Vieš lubko6394 - "vojenský" tábor (prázdninový) - nie je zlý nápad, dokonca je celkom prospešný - naučí decká samostatnosti, poriadku, dodržiavania pravidiel, uznávanie autorít... Ale používať zbrane s OSTROU muníciou pri tom - najmä ak sú to decká do 15 roku veku - to je zvrátené. Kedysi sa na branný výcvik používali na streľbu na cieľ (terč) vzduchovky, pre získanie pocitov, návykov so skutočnou zbraňou používalo cvičné (ľudovo "slepé") strelivo - ale NIKDY nie OSTRÉ!
A keby už chceli aj tie bojové hry v teréne - tak sa použijú airsoftové zbrane!
Ale pri deckách, ktoré často ani ten "sapík" neuržia v rukách, používať ostré strelivo - to je návod, ako vytvoriť malér jak vyšitý a možno niektorej rodine (nechtiac - decká sú živé) spôsobiť i nevyčísliteľnú stratu.
Ale ako z tvojho príspevku čítam - ty istotne si videl Sa vz.58 len na obrázku....
No len na obrázku som ho nevidel, absolvoval som ostré streľby u PS a potom previerky u armády. Dodnes nechápem ako som sa mal zlepšiť keď som strieľal len na tých previerkach.
Ostrá munícia - bolo to na strelnici a pod dohľadom, píšu sapík vidím krátku zbraň. Senzácia za každú cenu. Mne osobne tie bojové hry s airsoftom prídu potencionálne nebezpečnejšie ako streľba na papierový terč. Ten airsoft totiž môže vyvolať pocit že vystreliť na osobu je normálne a to sa mi ani ako vlastníkovi zbrane a ZP nevidí.
ktovie kedy začínal Gonczi a ostatní olympijskí medailisti v streľbe
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Šak som sa na zbojskej nastrieľal.... ale ešte bolo jedno cvičisko v okolí "rohozná" a mám dojem, že tam sme tiež strieľali...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potešilo ma, že mi konečne malaizijské aerolinky doručili môj objednaný anemometer :-))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394
Senzácia za každú cenu. Mne osobne tie bojové hry s airsoftom prídu potencionálne nebezpečnejšie ako streľba na papierový terč. Ten airsoft totiž môže vyvolať pocit že vystreliť na osobu je normálne a to sa mi ani ako vlastníkovi zbrane a ZP nevidí.
Čakal som iné myšlienkové postupy, ale nevadí.

Tak dám tie svoje.
Nejaký pisálek na určitý podnet nespokojenca z rozličných dôvodov sa rozpíše na základe domnienok a zvyšok "tlače" to berie za overený fakt a už sa netom šíri pomaly panika...
Osobne si myslím, že takéto tábory sú len prínosom pre mládež. Dôvodov je plno a nemienim ich rozpisovať. Ale vždy lepšie, ak takáto mládež je niekde v prírode ako doma za počítačom.
Keď spomínam PC, tak práve takáto veková skupina je najaktívnejšia, ktorá bojuje na všetkých možných frontoch...tých hier všeliakého rangu je plno.
Keď spomínam PC, nie jedna udalosť prebehla médiami, kde zmagorený hráč vzal nejakú zbraň a išiel sa realizovať do reálu.
Keď spomínam PC, tak spomeniem aj televízne programy - presnejšie rozprávky. Ale dajú sa tieto aj tak nazvať ? Veď poniektoré by mali púšťať do vysielania nie po 22,00 hodine, ale kľudne po polnoci.
Tie jemnejšie rozprávky obsahujú "len" ubližovanie bez strelných zbraní...najmarkantnejší príklad je Tom & Jerry.
Toto tým hyenistickým médiám nevadí ?
-----------------------------------------
Čo sa týka toho VLKa, veď je to niečo na spôsob skautingu, po ktorom poniektorí po nežnej revolúcii tak volali...za socíku boli pionierske tábory, ktoré mali podobnú činnosť.
Samotnú prípravu v tom tábore sa nedá nejak riešiť, to by bolo potrebné vidieť.
Streľbu vykonávali v zmysle zákona o zbraniach, tak nie je absolútne čo meditovať.
------------------------------------------
Pozrite si, o čo ide - išlo v tom tábore a ča všetko bolo potrebné splniť. Nevraviac už aj o tom, že podmienky si museli prečítať hlavne rodičia a samozrejme aj súhlasiť.Vojenský letný kemp VLK
http://www.vojenskyletnykemp.eu/
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Tweety
To áno, ale nestrieľalo sa ostrými.
videl som iné "ostré"
na intráku na vychoša na dvore :
"U" klince z gumených prakov
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

bettylou
neviem či ste to za tými klávesnicami postrehli alebo len nadávate počnôc portravinami liekmi systémom... al všeobecná mobilizácia už je viac menej vyhlásená. moja úcta

zabľačala koza
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať