Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :
Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.
tak už si ten úzaver aj robím...
No a čo ja viem ?
Na jednej strane škoda, že odmietli ...
Na druhej strane sa ale nečudujem..

Zvyšok radšej neriešim...príde mudrlant, ten Ti to určite vysvetlí, zdôvodní, zargumentuje, dá grafy, vývoj trhu, neblahé výsledky na obyvateľstvo.
...možno pridá aj niečo súvisiace z oblasti dažďových pralesov a dopad ekológie na imigrantov...
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

buchač
bjuty smis
kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :
Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.
tak už si ten úzaver aj robím...
No a čo ja viem ?
Na jednej strane škoda, že odmietli ...
Na druhej strane sa ale nečudujem..

Zvyšok radšej neriešim...príde mudrlant, ten Ti to určite vysvetlí, zdôvodní, zargumentuje, dá grafy, vývoj trhu, neblahé výsledky na obyvateľstvo.
...možno pridá aj niečo súvisiace z oblasti dažďových pralesov a dopad ekológie na imigrantov...

len sa mi to zdá divné...na jednej strane východňári plačú ( a oprávnene ), že tam nejdú investície, robota...
a ked je záujemca, tak im smrdí....neekologická..

v štúrove to nebude znečisťovať ?
dnes sú predsa iné ekologické normy, ako v rokoch 50.-

tam majú nezamestnanosť nizšiu a skočili po tom všetkými desiatimi...
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty smis, presne tak, kvôli tomu by som v Bratislave dal postaviť druhý SLOVNAFT.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nie že by išlo o život a ani tomu moc nerozumiem....ale toto momentálne tóčó okolo hokeja...o čo tu ide o lóve?...či niekto je niekomu vrazený ...alebo sa chce vraziť....alebo.....
....z nového repre trénera mám prečo pocit,že sa lúbi nabumbať?!
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

lujza.j
nie že by išlo o život a ani tomu moc nerozumiem....ale toto momentálne tóčó okolo hokeja...o čo tu ide o lóve?...či niekto je niekomu vrazený ...alebo sa chce vraziť....alebo.....
....z nového repre trénera mám prečo pocit,že sa lúbi nabumbať?!
no...ako Ti to napisat...kazdy sa lubi nabumbat, ked mu ponukaju...taky je dnesny svet, ze na inom nezalezi!
Usmevne je, ked zena posiela muza za co najvacsim nabumbanim a potom ked je dlho v praci, tak je zle, ze sa nevenuje jej a rodine
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
Bjuty smis, presne tak, kvôli tomu by som v Bratislave dal postaviť druhý SLOVNAFT.
ty by si naozaj rýchlo skrachoval....

a kto by tam robil ? další cezpolný na týždňovky ??
v ba je problém nájsť si zamestnanie ?
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Akože kto by tam robil, však výhodňare !! len to chce investora...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

kopretinka
misoft
Ku*** - Lidl a jeho reklama - vraj jednotka v čerstvosti - klamstvo!
Potreboval som mlieko, Lidl najbližšie, kúpil 1L plnotučného Pilos, spotreba do 27.8.2015 a ešte si čítam na obale "vysoko pasterizované". Doma otvorím .....a je skysnuté! Možno náhoda, ale niekedy tých nahod je veľa.... BTW: bola to výnimka,že som tam kupoval, nakoľko ja tovaru v Lidli NEVERÍM - je to tovar, ktorý inde ani vidieť nechcú a takto drbnú " sprostým" Slovákom....
to sa ti môže stať v hociakom obchode,malom alebo veľkom....chyba sa stala pravdepodobne u výrobcu.
... alebo u prepravcu... alebo neboli dodržané skladové podmienky... alebo sa pokazila chladiaca vitrína... v tých horúčavách kolabovala aj klimatizácia, nielen ľudský faktor...
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

cena pozemku v ba vs. pozemku v dedine za prešovom ?
cena práce v ba vs.cena práce v dedine za prešovom ? alebo ked rafineriu, tak hoci za kapušanmi ?

štátna podpora pri investícii v ba a v hladovej doline ?

iste by si to postavil v ba ? alebo len tak trošku pod*****aš ?
Naposledy upravil taiko : 21.08.15 at 07:54
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.netky.sk/clanok/video-dop...i-sa-dve-osoby

nesmrteľný...asi sa nešuchtal ked sa prevrátil....magor....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
cena práce v ba vs.cena práce v dedine za prešovom ?
Vidíš...a to sú tie neobjektívne rozdiely...že cena práce. Tie ostatné neriešme.

Nie je na hlavu postavené, že mzdy sa odvíjajú od toho, že kde dotyčný pracuje ?
Že tá istá pracovná pozícia v tej istej firme je inak platená v Blave a inak na zvyšku Slovenska ?

....a nech mi nik neoponuje, že v BA sú vyššie náklady na život. Sto krát opakované nič aj vola zabije...

Lebo tie sú vyššie jedine v zaobstaraní si bývania umelým navýšením cien za nehnuteľnosti. Keby sa nesústreďovala celá výroba hlavne do oblasti Blavy, tak by také ceny za byty rozhodne teda neboli.

Ceny za obyčajné potraviny sú naopak vyššie na zvyšku Slovenska...a čím ďalej, tým viac. Pozorujem a vidím, že za čo a hlavne koľko platím doma a koľko na chalupe a jej okolí.

----------------------------------------------------

...a spomínaš tú prácu za Prešovom ?
To akože smiešna firma vytvorí na východe pár desiatok miest ...a ľudia sa majú Ficovi topánky bozkať a parlamentu sa klaňať ?
Pritom na západe sa vytvorí pracovné prostredie pre pár tísíc miest ?....nasrať na takú politiku zamestnanosti.
2 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis

kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :

Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.

tak už si ten úzaver aj robím...
Očuj mojenko......
Na východe máme najkvalitnejšie znečistenú pôdu PCB! Máme najkvalitnejšie znehodnotenú vodu s PCB .... kua .... veď mi tu máme i ten slávny trojuholník.... ale nie manželský, alebo bermudský... ale smrti.....
HE-VV-MI a v strede je
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
bjuty smis

kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :

Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.

tak už si ten úzaver aj robím...
Očuj mojenko......
Na východe máme najkvalitnejšie znečistenú pôdu PCB! Máme najkvalitnejšie znehodnotenú vodu s PCB .... kua .... veď mi tu máme i ten slávny trojuholník.... ale nie manželský, alebo bermudský... ale smrti.....
HE-VV-MI a v strede je
To som nechcel nejak spomínať....ale ešte doplním.

Pri KE - v najkrajších lesoch v ich okolí, v rekreačnej zóne ( obdoba BA - Koliba) sú náleziská uránu a zlata....američania by aj dušu dali, aby mohli začať dolovať, no tiež ich petície zastavili.....chvalabohu a na šťastie.
2 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veru - šťastie! Ich spôsob ťažby na základe kyanidov... to by už celé východné Slovensko bolo len skládkou odpadov....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
iste by si to postavil v ba ? alebo len tak trošku podjebkávaš ?
...a poďme pod******...

Prečo sa uvažuje o presunutí prekladiska z Čiernej n/Tisou do blízkosti Blavy ?
Samozrejme, že by sa potiahla aj širokorozchodná trať...
To je už čo za íčovina ? Veď diaľnice nevedia - nestíhajú budovať...a široká je trochu iný level.

...a podobné "plány"...
Naposledy upravil taiko : 21.08.15 at 07:54
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

....a to nehovoriac o tom, že zase by sa chválili, ako vyriešili nezamestnanosť na západe Slovenska... veď čo... s*ať na východ.... podľa niektorých je to len gubernia, podľa hranatého Hic Sunt Leones....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty.
Ja by som to postavil v BA, zamestnal by som 99,9 % východniarov /100 x lepší pracanti, odborníci a múdrejší ľudia ako leniví blaváci - viem porovnať.../.
A u Fica - s vydieracími metódami, ako to robia iné firmy na SK by som žiadal obrovské dotácie, ktoré by som dal ako náhradu cestovného tým zamestnancom.
A čo by som z toho mal ja?
Obrovskú výhodu infraštruktúry, úsporu na doprave na všetky možné strany, takisto rýchlosť, promptnosť....
Prečo si myslíš že taký VW sa postavil práve v BA?? lebo niekomu sa zachcelo platiť tých smradoch lenivých???
Samozrejme že dnes určuje iba POLOHA, nič iné.
A s buchačom plne v tomto súhlasím... keď vidím tie odrbané, škaredé, jednoizbové, byty v BA v starom meste a ich ceny, toto môže kúpiť iba dement. Čisto vymyslená, nafúknutá cena. Vždy sa ale nájde blbeček s dostatkom financií, ktorý to zaplatí a myslí si, akú bohovskú investíciu urobil keď zaplatil za 30m2 100 000 eur.
A kto robí trh? Blbci, ktorí príjdu ľahko k peniazom a tým pádom si ich nevážia. jeden ich hádže do automatu, druhý kúpi výhodnú investíciu v BA...
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

- ceny bytov v BA zvyšujú prisťahovalci, nie Bratislavčania, to vám povedia v každej RK, takže vám z iných kútov Slovenska ďakujeme.
A hneď si aj porovnajte ceny bytov na Slovensku. Niekto si snáď myslí, že absolvent školy to má v BA ľahšie s bývaním a založením rodiny?

- hovoriť o produktivite práce podľa regiónov je totálne smiešne a ešte si dovoliť ich aj posudzovať. Ak sa Japonci rozhodovali, kde postaviť Suzuki, o Slovákoch nehovorili, ale po výbere HU vzali ľudí do Japonska na osvedčenie - 3 mesiace vo výrobe, a dokázali z nich dostať max. 2/3 výkon oproti Japoncom.

- koľkých politikov ste tu mali vo vláde, parlamente, na tých sa obracajte a dožadujte sa zdôvodnenia, prečo sa nepostarali o svojich rodákov. Darmo tu zvaľujete vinu na BA. Na svojich si kydajte v prvom rade.

- podporujete sa navzájom, ste súdržní? Na Spiši sa vyrábajú cestoviny Cessi, dobrá cena, talianske tvary cestovín, celozrnné aj zo semoliny, na novej talianskej linke, koľkí z vás ich kupujú, aj získali nejaké ceny, aj Bukovský ich odporúča pre ich kvalitu na svojej stránke na konzum. A nech ich nepodporuje iba východ, ale celé Slovensko, a aj iné svoje výrobky.

- v Inchebe na nejakom potravinárskom mecheche sa bavili Taliani medzi sebou, mysliac si, že im tu nikto pár rokov po 89 nerozumie. Doslova: "Sem môžeš priviezť čokoľvek, všetko tu kúpia." Robia si z nás srandu v priamom prenose. Radšej originál Panzani, a neviem aké zn., ako naše výrobky, veď to tak krásne taliansky znie. Proste nemáme na to, aby sme mentálne opustili neexistujúci Tuzex.

- svojho času som čítavala jedno environmentálne periodikum, na Slovensku boli až tri fľaky!!! neznečistenej pôdy. Jeden z nich bol pri TN. Na ďalšie dve si už nespomínam, SAV by vedela.

- koľká škodoradosť, postaviť tu ďalší Slovnaft! O tom, kde bude táto rafinéria stáť, rozhodla Praha. Nie Slováci. Vybrali územie s najvyšším rezervoárom pitnej vody na Slovensku bez dodatočnej úpravy. Z celého Československa bola ťažba a výroba pitnej vody najlacnejšia vďaka tomu v BA a okolí. Zo studní priamo do vodojemov, jedinou úpravou bolo chlórovanie.
Je samozrejmé, že cena pitnej vody bola celoplošne rovnaká v celej republike.
Po výstavbe Slovnaftu o pár rokov prišla BA o nový tzv. druhý vodný zdroj, ktorý zásoboval východnú a južnú časť BA. (Prvý vodný zdroj v Karl. Vsi západnú, severnú a Staré mesto.)
Slovnaft sa postavil na pôde bez ochrannej vane pre spodné vody. Bola to iba otázka času, kedy príde k znehodnoteniu prírodných zdrojov pitnej vody.
Ešte donedávna od 70. r. prečerpával Geotest Brno vodu z 2. vod, zdroja do Malého Dunaja, že snáď sa územie prečistí a prefiltruje. Asi viac ako 20 r., nie, je natrvalo odpísaný. Už sa s prečerpávaním studní skončilo.

- Slovnaft začal svoju výrobu bez akýchkoľvek filtrov. Všetko išlo do ovzdušia. Ľudia hlavne počas leta sa zobúdzali v noci na neskutočnú bolesť v pľúcach, smrad, okná sa nedali zavrieť, ostalo by to v bytoch, ostalo im čakať do rána. Muži, obyvatelia z okolia sa pravidelne raz za rok snímkovali roky (zaujímavé, že v programe neboli sledované ženy). Spustením Slovnaftu sa okamžite stala z panenského Malého Dunaja jedna olejová stoka. Vodou z neho sa zavlažoval Žitný ostrov.

- VW sa spustil ešte počas spoločného Česko-Slovenska, tak možno dobre predpokladám, že pri jeho umiestnení v BA rozhodovala zasa Praha.

- Spad, pevné časti z Technického skla v Dev. Novej Vsi dopadal najviac na Karlovu ves a Hradný kopec. To keby ľudia tušili.

- Dimitrovka sa stala časom súčasťou mesta, aj keď bola kedysi na periférii, dioxín sa vyrábal iba na troch miestach na svete, u nás, v Japonsku a niekde v Amerike. To bolo tajné, nikto o tom nevedel z obyvateľstva. Keby došlo k havárii, tak Bopál, so Sevesom by určite predbehla BA.

- Nemá zmysel tvrdiť, čo je kde ako znečistené, pretože je znečistené celé územie.

- Rovnako je neúctivé sa oháňať produktivitou práce podľa regiónov.

- Životnú úroveň Bratislavčanov uzavriem zhodnotením košickej sociologičky, ktorá sa presťahovala do BA. Je na tom finančne rovnako. Drahšie nájomné, doprava, potraviny. všetko. Vďaka pracovisku, na ktorom pôsobila mala vždy väčší odborný prehľad o živote na Slovensku, ako hociktorý kecálek na Porade.

Dobre sa bavte i naďalej.
Naposledy upravil korela : 19.08.15 at 19:07
7 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
bjuty smis
cena práce v ba vs.cena práce v dedine za prešovom ?
Vidíš...a to sú tie neobjektívne rozdiely...že cena práce. Tie ostatné neriešme.

Nie je na hlavu postavené, že mzdy sa odvíjajú od toho, že kde dotyčný pracuje ?
Že tá istá pracovná pozícia v tej istej firme je inak platená v Blave a inak na zvyšku Slovenska ?

....a nech mi nik neoponuje, že v BA sú vyššie náklady na život. Sto krát opakované nič aj vola zabije...

Lebo tie sú vyššie jedine v zaobstaraní si bývania umelým navýšením cien za nehnuteľnosti. Keby sa nesústreďovala celá výroba hlavne do oblasti Blavy, tak by také ceny za byty rozhodne teda neboli.

Ceny za obyčajné potraviny sú naopak vyššie na zvyšku Slovenska...a čím ďalej, tým viac. Pozorujem a vidím, že za čo a hlavne koľko platím doma a koľko na chalupe a jej okolí.

----------------------------------------------------

...a spomínaš tú prácu za Prešovom ?
To akože smiešna firma vytvorí na východe pár desiatok miest ...a ľudia sa majú Ficovi topánky bozkať a parlamentu sa klaňať ?
Pritom na západe sa vytvorí pracovné prostredie pre pár tísíc miest ?....nasrať na takú politiku zamestnanosti.
a to si ešte neporovnal cenu práce (tej istej) v Nemecku a pri Prešove
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
a to si ešte neporovnal cenu práce (tej istej) v Nemecku a pri Prešove
Pali ....BINGO !!!
Aj som chcel, no to proste nemá význam...ale kľudne môžem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať