Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
však šikovná pracovníčka požičovne alebo šikovná krajčírka, nevesta k nej tak skoro ako zákazníčka nepôjde aj keď sa na ňu naštve
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
.................................................. .......

Ono je to všetko len a len predvolebný populizmus...šak fajka odškrtnutá.

..............................................
Veď som tuším i niekde písal, ako krasopisne tam značil tú "kvačku"...
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

misoft
buchač
.................................................. .......

Ono je to všetko len a len predvolebný populizmus...šak fajka odškrtnutá.

..............................................
Veď som tuším i niekde písal, ako krasopisne tam značil tú "kvačku"...
ty písal
ja čítal

PS
Robí to tak "dramaticky" , že

vyzerá ako puberťák , keď si ho prvý raz zoberie do ruky poláskať
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
misoft
Rehlím sa:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...-prichod-eura/
Nikde totiž nie je napísané, že do tej doby si nemôže obchodník dvihnúť cenu a potom krásne z toho dať % DPH. A občan zaplatí tak, či tak furt rovnako.
Pokiaľ sa mi nemarí - štát nereguluje ceny týchto komodít u obchodníkov.
Znižovanie cien bude obrovským prínosom hlavne pre ľudí žijúcich zo sociálnych dávok. „Pracujúci ľudia si zo zníženej DPH nové auto určite nekúpia. No keď si uvedomíme, že priemerný denný nákup v rozmedzí 6 až 8 eur je s výnimkou rýb tvorený práve potravinami so zníženou DPH, mesačná úspora ľudí bude celkom slušná,“ pokračoval Katriak. Podľa odhadov obchodníkov sa mesačná úspora ľudí po zavedení 10-percentnej DPH bude pohybovať v rozmedzí od 15 do 20 eur za mesiac.
- rozprávka, maximálne 5-6€/mesiac....
len aby nezmizlo chladené maso ....a bude len mrazené...ved to bude za 20% dph....
za prvé čo by mali z toho mraziarne dph vždy patrila štátu, za druhé také šokové mrazenie neurobíš v bežnom mrazáku a to niečo stojí. a potom treba podporiť dánskych chovateľov alebo je tu ešte vari nejaký slovenský? len nikto nepovedal ako to nedomysleli veď si budú mastiť vrecká spracovatelia - teda bitúnky
chovateľ- vstupy 20% DPH, výstupy 20% DPH VRATKA 0
bitúnok- vstupy 20% DPH , výstupy 10% DPH vratka 10% DPH( a ak dovezie aj papierove z dánska nákup bez DPH ) ak sa mýlim nech ma poučí niekto
obchod - vstupy 10% DPH výstupy 10% DPH vratka 0
Podstatné je zámer podporiť slovenskú produkciu sa minul cieľom pretože na úkor pestovateľa a chovateľa si bude mastiť brucho spracovateľ, ktorý aj tak nič neriskuje
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
a ty si hovoríš psychologička? nepoznáš význam farieb, nájdi si na nete....Tá Plačková furt vyzerá lepšie,ako ten rozkysnutý sud v bielom kostýme.
http://diva.aktuality.sk/fotogaleria...-ale-svadba/4/


Plačková je playmate,aká-taká celebrita na tomto malom trhu....nech sa oblieka ako chce.Mne to teda žily netrhá,ale keď si to sem už dala,tak mne sa to páči



.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
alaya1
a ty si hovoríš psychologička? nepoznáš význam farieb, nájdi si na nete....Tá Plačková furt vyzerá lepšie,ako ten rozkysnutý sud v bielom kostýme.
http://diva.aktuality.sk/fotogaleria...-ale-svadba/4/


Plačková je playmate,aká-taká celebrita na tomto malom trhu....nech sa oblieka ako chce.Mne to teda žily netrhá,ale keď si to sem už dala,tak mne sa to páči



.
A co s tym ma psychologicka,? Ci si potrebujes len rypnut? Ci mam kontrovat? Co ty vies o tom, predavacka. Paci sa ti to, to urazanie prace?? Aka si ty len prizemna a plna frustracie. Je to otras. ak je tato zena celebrita, co je napr. taky neurochirurg...[/QUOTE]
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
kopretinka
alaya1
a ty si hovoríš psychologička? nepoznáš význam farieb, nájdi si na nete....Tá Plačková furt vyzerá lepšie,ako ten rozkysnutý sud v bielom kostýme.
http://diva.aktuality.sk/fotogaleria...-ale-svadba/4/


Plačková je playmate,aká-taká celebrita na tomto malom trhu....nech sa oblieka ako chce.Mne to teda žily netrhá,ale keď si to sem už dala,tak mne sa to páči



.
A co s tym ma psychologicka, s tou ruzovou tortou na nej? Ci si potrebujes len rypnut? Ci mam kontrovat? Co ty vies o tom, predavacka. Paci sa ti to?? Je to gyc, otras, ano, ak je tato zena celebrita, co je napr. taky neurochirurg...
ty si chudera,fakt......to,že som predavačka,nič nehovorí o tom,čo som vyštudovala.....a s tou psychológiou a neviem koľkými VŠ si sa tu ty furt vytŕčala a vychvaľovala.........a vôbec,čo tu robíš na porade? šak si dávno odišla.či ti bodový stav klesol?
3 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mas pravdu, fakt vyhladaj pomoc, o ktoru si ma v SS ziadala. .Tak vidis, ty mozes, ja som chudara. Myslim, zeby sa malo dat do Etikety, ze sa tu nesmie zverejnit zamestnanie, zaradenie ani vzdelanie. Pre niekoho, ako cervene platno pre byka..

Si mila, aj ked stale nasrata. A ak je pre teba zenska, ktora len otrca kozy celebrita, nie je o com

P.S. pokial viem, si moderatorka. tak by si sa mala drzat Etikety Porady.

"Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup
Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa."...
Naposledy upravil alaya1 : 04.10.15 at 10:28
0 3
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zas nefunguje editovanie do prčíc.
takže takto:pre alayu
""Myslim, zeby sa malo dat do Etikety, ze sa tu nesmie zverejnit zamestnanie, zaradenie ani vzdelanie" tvoje vzdelanie si prezradila sama,všetci to vedia.naproti tomu,ty sama si ma teraz napadla týmto spôsobom,že som iba predavačka.Nie je to prvý krát,čo dehonestuješ ľudí,ktorí sa živia prácou svojich rúk.už som ti to raz písala,ale asi to nechápeš,tak ešte raz a pomaly:bez takýchto ľudí by si sa nenajedla.alebo si myslíš,že to jedlo sa samé len tak zhmotní niekde v hypermarkete,keď ty v nedeľu ideš nakupovať? niekdo to musel vypestovať,vychovať,spracovať,zabaliť,prepravi ť,vyložiť a nakoniec nablokovať a dokonca aj v nedeľu!. Tá stolička,na ktorej si si vysedela svoje vysoké školy,sa tiež len tak nezhmotnila.....ani ten PC sa nevyrobil sám.

"vyhladaj pomoc, o ktoru si ma v SS ziadala" ty si porušila etiketu,vyťahuješ tú súkromné správy,veď to je ako listové tajomstvo,možno to nie je v etikete tejto porady,ale v etikete ako takej to je.Ty si čo za človeka,keď ti nestačí útočiť cez prácu,postavenie,zaradenie,ale sa uchyľuješ k takejto zákernosti,k súkromným správam? Vieš čo,neprijala by som od teba teraz ani suchú kôrku,radšej by som umrela od hladu.

"Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup"-aj ty sa takto chováš??
zlodej kričí,chyťte zlodeja.

"Si mila, aj ked stale nasrata." nie som nasratá,na koho? na teba? len krútim hlavou,
že ako sa to dá,usmievať sa a pritom vypúšťať z úst jed..........

viac nemám k tomu čo povedať.
Naposledy upravil kopretinka : 04.10.15 at 11:03
7 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
alaya1
Takze asi tak....vysvetlovat uz nemusis nic. Kazdy si z toho zobral to, co uznal za vhodne. P.S. preitala som celu prisluchajucu komunikaciu k prispevku v tejto teme a usudok som si urobila. Mnohi asi tiez. takze opakujem, ja kaslem na teba.
Ak by som si zobral to, čo uznám za vhodné pri Tvojich príspevkoch, urobil si úsudok ?
Mala by si pokazený nie iba dnešný zvyšok večera, ale vzala by si si dovču na zrehabilitovanie...a ver mi, že som dobrý psychológ aj bez patričného absolvovania daného štúdia.

kopretinka
zas nefunguje editovanie do prčíc.
takže takto:pre alayu
...
viac nemám k tomu čo povedať.
Takže asi tak...ani vysvetľovanie nie je potrebné.

Každy si z toho vezme to, čo uzná za vhodne. P.S. prečítal som celú prislúchajúcu komunikáciu k príspevku v tejto téme a úsudok som si urobil. Mnohí asi tiež.
-------------------------------------------
Ale pokaziť nedeľu tým nemienim.
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
A co s tym ma psychologicka,? Ci si potrebujes len rypnut? Ci mam kontrovat? Co ty vies o tom, predavacka. Paci sa ti to, to urazanie prace?? Aka si ty len prizemna a plna frustracie. Je to otras. ak je tato zena celebrita, co je napr. taky neurochirurg...
Nerád vstupujem do takejto výmeny názorov, ale...........

Dúfam, že si tým nechcela naznačiť, že predavačka (ako povolanie/zamestnanie) je niečo podradné, zavrhujúce, zahanbujúce...
Lebo ak si to naozaj takto myslela - tak potom i tvoja profesia by sa v opačnom smere takto mohla zdať niekomu inému....

Každe povolanie/zamestnanie má svoje plusy a mínusy - takže netreba až tak ohŕňať nos nad "predavačkou", "upratovačkou", "kuchárkou".... lebo keby tých nebolo, tak ano psychológ si v obchode nič nekúpi, v kancli bude mať špinu.... lebo i tie základné potreby vyššie vzdelaných povolaní musia napĺňať tie "nižšie" povolania.
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
alaya1
A co s tym ma psychologicka,? Ci si potrebujes len rypnut? Ci mam kontrovat? Co ty vies o tom, predavacka. Paci sa ti to, to urazanie prace?? Aka si ty len prizemna a plna frustracie. Je to otras. ak je tato zena celebrita, co je napr. taky neurochirurg...
Nerád vstupujem do takejto výmeny názorov, ale...........

Dúfam, že si tým nechcela naznačiť, že predavačka (ako povolanie/zamestnanie) je niečo podradné, zavrhujúce, zahanbujúce...
Lebo ak si to naozaj takto myslela - tak potom i tvoja profesia by sa v opačnom smere takto mohla zdať niekomu inému....

Každe povolanie/zamestnanie má svoje plusy a mínusy - takže netreba až tak ohŕňať nos nad "predavačkou", "upratovačkou", "kuchárkou".... lebo keby tých nebolo, tak ano psychológ si v obchode nič nekúpi, v kancli bude mať špinu.... lebo i tie základné potreby vyššie vzdelaných povolaní musia napĺňať tie "nižšie" povolania.
Nie je podstatné kto čo robí, aké má vzdelanie, ale ako veľmi(to veľmi je dôležité) to čo robí potrebujeme pre uspokojenie našich potrieb.
1 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Potešila ma dnes mladšia dcéra. 18 mesiacov po pôrode dnes zabehla MMM v Košiciach za 4 hod.15 min. Behu sa venuje len rekreačne, popri starostlivosti o syna ...

Tak už sú oficialne výsledky :

64. miesto zo 143 klasifikovaných pretekárok v hlavnej kategorii ženy - čas 04:13:44.
Na prvý raz slušný výkon.
Naposledy upravil veronikasad : 04.10.15 at 19:32 Dôvod: doplnenie
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kuwa...to snáď nie je asi aj už možné.

Pošta spustila štvrtého operátora. Pozrite sa, čo ponúka
http://www.sme.sk/#ixzz3nbzSTxeN

Príspevok z diskusie je totožný s mojim názorom.

" no úplne super. Svojho času tu bol už nápad, že budú predávať prášky, venujú sa kopcu iných aktivít,a to hlavné - RIADNE A VČASNÉ DORUČOVANIE balíkov a zásielok im uniká !!!
Preondiali si internetové obchody a namiesto toho aby to doručovala pošta doručujú to iní - hlavne že sa .erú do telefonovania. Ešte by mohli predávať benzín a, lístky na vlak zadarmo a hnojivá. A ked budem chcieř podař doporučený list počkám si dve hodiny. chce se mi blejt "

Ja ešte doplním...okrem meškania včasného doručovania zásielok mešká tiež meškajú platby z účtu na účet..
Preto som aj zdrhol z Poštovej banky....najhoršia banka na Slovensku a v širokom okolí...ešte aj dakde v Afrike je to rýchlejšie.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

SWAN keď prišiel do nášho mesta s internetom, tiež lákal zákazníkov na nízke ceny. Po skončení viazanosti vyskočili 3-násobne, odišla som od nich. Aby takto neskončili aj teraz ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
SWAN keď prišiel do nášho mesta s internetom, tiež lákal zákazníkov na nízke ceny. Po skončení viazanosti vyskočili 3-násobne, odišla som od nich. Aby takto neskončili aj teraz ...
Keď ptáčka lapajúúú...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nekopírujte mi tento príspevok. Ďakujem. Ale prajem i tak každému peknú nedeľu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
K práci z domu.
Keby fy radšej ušetrené peniaze za náklady zvýšili plat zamestnancom, to by ich najlepšie motivovali k výkonu.
Ak má niekto termín
, nastavenú normu, tak so zamestnávateľom nemôže vybabrať.
Tí, ktorí majú vytvorené podmienky na prácu doma, majú aj vyššie platy.
Ale ak niekto pracuje vo firme, tak zákonite platí opačný systém...ergo, zamestnávateľ nieže môže, ale aj babre so zamestnacom.
Nepoznáš ? Opýtaj sa v náležitom okolí.
Nie vždy. Aspoň čo poznám. Všetci od nástupu, a to aj osem rokov, pracujú bez zvýšenia. S VŠ. Otrokárska doba. Majiteľov pozná celé Slovensko. Sú bez hanby. Pretože títo na mzdy určite majú.
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak teda, mili moji, za to, ze sa mi nepacila "ruzova" roba pani "celebrity" a dovolila som si napisat, ze je to otrasne a niekto sa zobudi nasraty ako delo s aftami a ako mi bolo napisane, ze som na nic psychologicka, ked nechapem vyznam tejto farby, ste si naozaj skraslili den.

No,tak OK...uz ani ja nebudem v uzadi trpiet narazky a to sustavne na moje povolanie - aku dostanem, taku vratim.
Doteraz som to NIKDY neurobila.
Ak niekto tvrdi opak, nech to zverejni kde, ale uz mam dost sustavnych atakov a nechutnych poznamok.


Len nechapem tu novu averziu voci mne, tak neviem, ci je to kvoli tomu, ze cez net neambulujem, ci preto, ze som si nekupila mydielka.

Zelam vsetkym pekny vecer a aj s usmevom .
Naposledy upravil alaya1 : 04.10.15 at 19:18
2 3
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
buchač
alaya1
Takze asi tak....vysvetlovat uz nemusis nic. Kazdy si z toho zobral to, co uznal za vhodne. P.S. preitala som celu prisluchajucu komunikaciu k prispevku v tejto teme a usudok som si urobila. Mnohi asi tiez. takze opakujem, ja kaslem na teba.
Ak by som si zobral to, čo uznám za vhodné pri Tvojich príspevkoch, urobil si úsudok ?
Mala by si pokazený nie iba dnešný zvyšok večera, ale vzala by si si dovču na zrehabilitovanie...a ver mi, že som dobrý psychológ aj bez patričného absolvovania daného štúdia.

kopretinka
zas nefunguje editovanie do prčíc.
takže takto:pre alayu
...
viac nemám k tomu čo povedať.
Takže asi tak...ani vysvetľovanie nie je potrebné.

Každy si z toho vezme to, čo uzná za vhodne. P.S. prečítal som celú prislúchajúcu komunikáciu k príspevku v tejto téme a úsudok som si urobil. Mnohí asi tiež.
-------------------------------------------
Ale pokaziť nedeľu tým nemienim.
A ty by si tu mal cusat. Clovek, ktory inemu rakovinu a ine choroby zela .. Ze sa nehanbis, Ale asi nie.
1 3
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať