Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
....sa jej opýtal odkiaľ je ona.....z Rače neé....takže asi tak
mám rodinu v BA-babka hovorila po "dúbravsky",krstná sem-tam nejaké slovo,ale inak spisovne po slovensky,jej dcéra aj vnučka tiež.Keď vnučka niečo zatiahla po "blavácky",hneď bola upozornená,že ako to rozpráva....

buchač
[
Slovač - gadžovina nikdy nesklame a nezaprie svoje korene...
Vojenčil som neďaleko Rozvadova...prišli bažanti a ešte im vajgel horel na stanici niekde na rusnakoch a už mluvili jak rodilí češi....
u nás žijú češi.(alebo moraváci,neviem,hranica je za rohom) 50-60 rokov a za boha nepovedia po slovensky ani slovo......
2 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
parašutisti - výsadkári ...ved to je to isté.....
nie každý parašutista je výsadkár....
parašutista môže byť aj civil,výsadkár je vojak...či?
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ku*** - moja fazuľka sa opäť zaradila do šóry na úrade práce...
Po necelých 2 mesiacoch ju "pán podnikateľ" i s kamarátkou vyhodil. A ani nezaplatil.... Veď i podpis na papiere si musela ísť osobne vybavovať, lebo ani to jej nedal...
A vysvitlo, že dlhuje dodávateľom tovaru..... No bude ešte sranda.... tuším príde tam "trestná" výprava a schytá pár neriadených, vzduchom chladených....
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...
0 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
Dostal "odklad"... aby si svoje splnil... a potom nastupuje Rýchla rota Chipa a Dale....
Má na to celý piatok....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duški mňa ide zo šéfov moje decka.....ak má krátky týždeň...pre nich je automatické,že napriek tomu,že má v piatok volno ....večer má prísť do roboty...lebo nema kto robiť ......ako keby ona s tým niečo mala....že oni nemajú čašníčku....nie raz bola...lebo nevie povedať nie...za 2,50e/h...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
duški mňa ide zo šéfov moje decka.....ak má krátky týždeň...pre nich je automatické,že napriek tomu,že má v piatok volno ....večer má prísť do roboty...lebo nema kto robiť ......ako keby ona s tým niečo mala....že oni nemajú čašníčku....nie raz bola...lebo nevie povedať nie...za 2,50e/h...
Hmmm... za 2,50€.... moja za 1,50€!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
nie každý parašutista je výsadkár....
parašutista môže byť aj civil,výsadkár je vojak...či?
...jj....
Správnejší výraz je ale výsadkár - vojaci robia výsadok za určitým cieľom.
Parašutista je skôr športová činnosť.

lujza.j
11:35 V lietadlách boli podľa Juraja Gyenesa z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru parašutisti-výsadkári. V oboch lietadlách sa údajne nachádzalo 40 ľudí, informuje o tom miestny portál Trečín24.

..toto naozaj máme?!
parašutisti - výsadkári ...ved to je to isté.....
http://www.topky.sk/cl/10/1493615/Ob...i-v-troskach--
TO MY MÁME v rámci Armády Slovenskej republiky aj NCSI ...???
Kúúúúwa, tak to je už fakt sila.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
lujza.j
parašutisti - výsadkári ...ved to je to isté.....
nie každý parašutista je výsadkár....
parašutista môže byť aj civil,výsadkár je vojak...či?
parašutista kto je vycvičený v zoskakovaní z lietadla padákom • výsadkár (príslušník výsadkového vojska)
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...
Dvaja páni okúsili hnev spravodlivého, domáhajúceho sa svojho náležitého a neodškriepiteľného práva...
Dnes by som už riskoval basu skôr ja...ale páni si odsedeli svoje aj za iné prehrešky.
Jeden 20 mesiacov a druhý 15 rokov ...
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
lujza.j
duški mňa ide zo šéfov moje decka.....ak má krátky týždeň...pre nich je automatické,že napriek tomu,že má v piatok volno ....večer má prísť do roboty...lebo nema kto robiť ......ako keby ona s tým niečo mala....že oni nemajú čašníčku....nie raz bola...lebo nevie povedať nie...za 2,50e/h...
Hmmm... za 2,50€.... moja za 1,50€!
to vieš zmluvu za hodinovú mzdu nižšiu ako 2,184 ani podpísať nemôže najmä ako bola na UP, pri vyradení z evidencie musí predložiť pracovnú zmluvu, ale ak s nimi vycvičil podnikateľ tak asi vedel že si to môže dovoliť, lebo tie 3,14 na UP by pri takejto zmluve už mali žhaviť telefóny
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Nandrolon
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...
Dvaja páni okúsili hnev spravodlivého, domáhajúceho sa svojho náležitého a neodškriepiteľného práva...
Dnes by som už riskoval basu skôr ja...ale páni si odsedeli svoje aj za iné prehrešky.
Jeden 20 mesiacov a druhý 15 rokov ...
prišiel otecko jednej sa hádať so mnou za to že jeho dcéruška mala v priemere 5 Sk / hodinu ja na to: 1. Má viac ako 18 rokov 2. v zmluve má výkonovú odmenu 3. iné zarobili za hodinu 80 Sk 4. či má plnú moc na zastupovanie. 5. celý deň ležala zašitá a telefonovala s kamošom Jeho spravodlivý hnev hneď vyprchal.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Niektoré príspevky sú tu dnes hotové perly.
Osobne som sa nestretla na svojich pracoviskách, v rodine, u priateľov a dokonca ani u susedov, že by niekto zatiahol nééé a pod. To sú také hlúpe chýry, že kto príde do BA očakáva takúto reč od každého. Dcére počas školy jej mimomestskí viackrát nechceli veriť, že je rodená. Najprv nechápala, o čom melú.
Môžeme sa sčasti určite poďakovať "komediálnym" slovenským TV seriálom, na ktoré sa normálny človek ani pozerať nemohol a ešte najmä Klimáčkovi.
Domnievam sa, tak tento žargón vznikol v Petržalke. A kto sa stal obyvateľom Petržalky?
Ale čo je zaujímavé, že sama "závidím" slovenským Maďarom, teda tých čo poznám, že lepšie mäkčia ako väčšina Slovákov, teda okrem dokonalého zvládnutia celého jazyka. Také správne ľ nevylúdim ani ja.
A ešte by ma zaujímalo, ktorý Bratislavčan sa nadraďuje. Možno prišelec, alebo s nízkym IQ. A tí sa nachádzajú všade.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...
Toto bolo dobré. :-)
Podnikateľ by sa mal chovať ku každému zamestnancovi rovnako. Nie podľa visage partnera. A čo keby bol proťajšok na tom ešte lepšie? To je téma na dlhšiu debatu, o.i. aj o tom, koho chce mať kto na svojom pracovisku.
0 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
Nandrolon
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
ps: hlavne dávaj pozor na jeho zuby, je to niekedy dosť drahá sranda.... a potom ešte aby si pri páde na zem nerozbil hlavu...
Dvaja páni okúsili hnev spravodlivého, domáhajúceho sa svojho náležitého a neodškriepiteľného práva...
Dnes by som už riskoval basu skôr ja...ale páni si odsedeli svoje aj za iné prehrešky.
Jeden 20 mesiacov a druhý 15 rokov ...
prišiel otecko jednej sa hádať so mnou za to že jeho dcéruška mala v priemere 5 Sk / hodinu ja na to: 1. Má viac ako 18 rokov 2. v zmluve má výkonovú odmenu 3. iné zarobili za hodinu 80 Sk 4. či má plnú moc na zastupovanie. 5. celý deň ležala zašitá a telefonovala s kamošom Jeho spravodlivý hnev hneď vyprchal.
Pali, nejdem do detailov.

...nemá význam sa o niektorých situáciách baviť...nie každý pochopí a nie každý uverí...nie všetko je zverejniteľné na nete.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Sexuálne pracovníčky by mali byť brané rovnako ako zamestnanci, ktorí pracujú na stavbe ciest a mali by nosiť oblečenie, v ktorom budú ľahko viditeľné




http://www.netky.sk/clanok/prostitut...reflexne-vesty
To by boli rozkvitnuté miesta aj u nás, pod brezami afrikánky (aksamitníky).
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
Hmmm... za 2,50€.... moja za 1,50€!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Korela, záleží, či má reštaurátor štátne zákazky, alebo reštauruje iba nejaké odrobinky.
Podľa mňa majiteľ reštaurácie často zarába viac ako hociktorý reštaurátor, stačí takto??
Ale pevne verím, že si vedela, že myslím majiteľov reštaurácií...
Čiže reštauratérov.
Áno, ale keď sa tu už toľko obúva do spisovnej reči Bratislavčanov, tak som nemohla odolať. Prepáč.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

prepáčim, kľudne, ja sa nesnažím vypadať dokonale tak, ako niektorí....
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
misoft
Hmmm... za 2,50€.... moja za 1,50€!
Veru, veru..... je to do
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať