Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Nezaškodí prehodiť list v tejto kaviarenskej téme. Lebo život sám je o mnohých zmenách, chcených či nechcených.
Prekvapilo ma, že tinkoff dostal padáka a rozmýšľam, čo tu všetko musel popísať, kým admin konal.
Aj dve "veľké" Angely prežívajú zmeny a robia všetko preto, aby príliš nevykoľajili ich ich život. Prvá sa dušuje, že je pripravená všetko zvládnuť aj za pomoci iných,. v záujme všetkých nech sa jej to podarí. Druhá spieva, lebo to vie najlepšie a modlí sa, aby jej hlas bol stále mladý a svieži. Ja jej to prajem tiež, nech jej to spieva stále tak, ako v tejto árii a nech vyzerá rovnako dobre.

Ebben? Ne andrò lontana... A čo? Pôjdem ďaleko! spieva mladá Wally, keď sa rozhodne odísť zo svojej rodnej viesky...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Takze Tinkoff je Lacotinka?
Vidim ze uz je vyluceny...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Takze Tinkoff je Lacotinka?
Vidim ze uz je vyluceny...
Bolo načase..... aspoň sa tu bude dať inteligentnejšie debatovať....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To je pravda, to jeho "MULO" ma vytacalo, hlavne ked to pisal kazdemu jednemu...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Náááá .... veď bohatá "slovná zásoba" - Ozaj - to tvoje nádobíčko - ako keby z orientálnej Číny z dynastie Čching-Ming
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Buchač, tu je tá foto /fotené teraz na mojej prenosnej prac. dske/. Takže čím by som mohol tú rukoväť trošku "dokončiť"?
Asi najjednoduhší bude vosk?
Okrem toho to ešte prebrúsim podľa môjho vkusu...
Tých postupov a materiálov je viacero...vosk rôzneho druhu, olej, špeci lak.
Ale môžeš použiť ľanový olej a vosk.

Lněný olej se tradičně používá na povrchovou úpravu dřeva , napouštění rukojetí nožů , pažeb zbraní a pod. Vhodné je rukojeť nože ponořit do oleje na několik hodin (12-24) pak nechat okapat a oschnout.
Následne prebehnúť voskom kvôli dosiahnutiu lesku a zvýraznenie štruktúry dreva.

Ja používam mix olejov s včelím voskom, ktorý rozvarím a následne drevo buble v tom sajrajte vyše hodiny...následne preleštím.

-----------------------------------------
Poznámka :

Tomu vravíš mačeta ?
Podľa rozmerov a podľa váhy trochu väčší nôž...pôvod je v podstate jasný - žeby Čína ?
Aj cifru by som hodil, že koľko si asi za to dal...
------------------------------------

Ale ten tvar čepele samotnej nie je veľmi moje gusto...
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft, sa taketo blbosticky nakupujem spontanne, teda ak mi to padne do oka a stoji to relativne malo, tak to kupim, nijako extra to neplanujem...
Paci sa mi, ze drzom v ruke "nejaku vahu", teda ziaden aloval a celkom kompaktny tvar na bezne odsekavanie morcacich, kacacich hlav a smrekovej čečiny na prikryvanie kvetov...
Povod polski bratia :-))))))
Ved ja som chcel taku malu a hlavne ma srali tie cierne cepele co sa z nich ako keby chcel taky odpad odlupovat...
Lanovy olej moze byt aj z lekarne na pitie? Som ani nevedel...
Buchac, prave ten tvar je idealny na to moje pouzitie, neviem si predstavit nieco sekat s tymi zahnutymi hakmi :-))
Som predminuly rok sekal v zime na zamrznutom klate 18 kg moriaka s metrovou macetou vyrobenou z cinkularoveho kotuca, tak sme macetu po zaseku nemohli dvaja extrahovat z klatu :-))
Naposledy upravil Nandrolon : 22.10.15 at 18:38
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No keď to hlavy utne a kriaky poseká - tak len veselo používaj....
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ono mas istotu, ze je to na 1 sek. Uz som videl sekat hruby krk malou sekerou, kde ten co sekal sa moc netrafil a aby sa to oddelilo, "sparing partner" musel tu hlavu dokoncit jej odtrhnutim :-))
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Ono mas istotu, ze je to na 1 sek. Uz som videl sekat hruby krk malou sekerou, kde ten co sekal sa moc netrafil a aby sa to oddelilo, "sparing partner" musel tu hlavu dokoncit jej odtrhnutim :-))
treba to robiť humánne pristupiť krídla aby sa nemykala, hlavu chytiť za zobák a dobre ostrým nožíkom potiahnuť, ani sa len nezatrepe, neznášam keď mece krídlami bezhlavá hydina
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Podla mna najhumannejsia smrt u kazdeho ziveho tvora na planete je v stotine sekundy oddelit hlavu od tela.
Toho moriaka potom drzi druha osoba za nohy a riadne sa vytrepe, dokonca v 3 fazach trepania.
To pristupovanie kridel, davanie do krabice s otvorom, davanie do vreca a pod. musi byt pre zviera riadny stres.
A konkretne na moriaka s nozikom? to som este nepocul a ani nevidel. Kacky viem ze niekto aj podrezava...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Lanovy olej moze byt aj z lekarne na pitie? Som ani nevedel...
Buchac, prave ten tvar je idealny na to moje pouzitie, neviem si predstavit nieco sekat s tymi zahnutymi hakmi :-))
Obyčajný ľanový olej rafinovaný...1 liter za cca 3 €

Šak hej...každý podľa svojho. Teraz mám rozrobené 2 ks...kúúúwa, ak sa zadarí, ako si predstavujem...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Musim pozriet lebo na pitie som kupoval v lekarni liter asi 20 eur, nacapovaneho do flase, obdobne ma nedavno vyslo asi deci glycerinu v lek. cistote... na tesnenia auta...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Musim pozriet lebo na pitie som kupoval v lekarni liter asi 20 eur, nacapovaneho do flase, obdobne ma nedavno vyslo asi deci glycerinu v lek. cistote... na tesnenia auta...
Nešpekuluj..

Medzi lekárenskym a rafinovaným je rozdiel v zložení, pôvode a výrobe...a samozrejme aj použitie.

http://www.naturlekaren.sk/zbozi/pot...bio-Z2255.html

http://www.icaslovensko.sk/biopin/leinoelfirnis.html
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ved ja viem, preto sa pytam, uz s tym glycerinom som si pripadal ako xxx.
Lenze v mensom meste su obmedzene moznosti a vtedy nikto cisty glycerin neponukal, iba pripravky s jeho obsahom...
Lekarska kvalita je aj 15-20 x drahsia ako priemyselna kvalita, lenze niekto ju musi predavat... Naposledy som prisiel do lekarne a dal si nacapovat pol litra destilky :-)))
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja len tak na okraj, Juraj, ty dávaš do oleja čisté drevo, ale tá jeho rukoväť už nejakú úpravu asi má, či nie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Ja len tak na okraj, Juraj, ty dávaš do oleja čisté drevo, ale tá jeho rukoväť už nejakú úpravu asi má, či nie?
Šak jasné, že hej. Lebo ak nie, tak je zbytočne dávať do kúpeľa.
Takže rukoväť je vybrúsená do konečného tvaru...najprv rašpľou, potom pilníkom, trochu na pásovej brúske a na koniec doladenie ručne brúsnymi papiermi rôznej zrnitosti (od hrubšieho po jemnejší).
Umyť od prachu a šup do kúpeľa, kde sa varí na miernom ohni...nesmie vrieť.
Po vybratí sa utrie, nechá vyschnúť a potom na leštiacom kotúči dá do konečnej podoby.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Ved ja viem, preto sa pytam, uz s tym glycerinom som si pripadal ako xxx.
Lenze v mensom meste su obmedzene moznosti a vtedy nikto cisty glycerin neponukal, iba pripravky s jeho obsahom...
Lekarska kvalita je aj 15-20 x drahsia ako priemyselna kvalita, lenze niekto ju musi predavat... Naposledy som prisiel do lekarne a dal si nacapovat pol litra destilky :-)))
zlúčenina glycerínu s dusíkom je najlepšia len je takmer nezohnatelná
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Trochu som z toho glycerínu ale sklamaný, zrejme to bude chyba aplikácie, kedy som to neaplikoval v tých tropických horúčavách, kedy je guma dokonale vyschnutá, ale asi mala ešte v póroch nejakú zostatkovú vlhkosť, lebo sa odmietala penetrovať, stále sa ten glycerín držal "spolu" dokonca niekoľko mesiacov ho tam bolo vidno no a na gume sa neskôr vytvorili také biele fliačky, ako keď sa vyzráža soľ na kožených botách po dlhej túre.
Glycerín som zháňal preto, lebo narozdiel od silikónových preparátov nepoškodzuje lak vozidla, a vozidlo bolo nové, tak prečo mu nedať to najlepšie...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://m.podkapotou.zoznam.sk/cl/100...re-sezonu-2015

Opotrebovanie pre Sk ziadny dolezity udaj....pri stave a kvalite "ciest"....a pre spolah na cestarov by sa.šiklo povolenie na pneu s hrotmi....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať