Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

misoft
Nandrolon
Misoft, nechce sa mi veriť aby sa človek ako ty, buchač, prípadne aj ja :-)))
nevedel vysporiadať s jedným hajzlíkom...
Ja si myslím že podnikateľ by častokrát ináč jednal napr. so ženou, keby poznal jej chlapa...
Dostal "odklad"... aby si svoje splnil... a potom nastupuje Rýchla rota Chipa a Dale....
Má na to celý piatok....
tiež som naháňala jedny vianoce lóve pre decko tiež robil okolky mzdu za 2mesiace ....k "pánovi" chodil kolega karty hrávať.....ešte decku poslal odkaz...že či sa musela sťažovať fízlom....
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
buchač

TO MY MÁME v rámci Armády Slovenskej republiky aj NCSI ...???
Kúúúúwa, tak to je už fakt sila.
Naááá,však keď máme v prenájme oceánske dno,tak aj ponorku vlastníme ,či ???
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Smutne je toto leto ... za tri tyzdne som prisla o dvoch kamaratov pilotov ... R.I.P. chlapci
2 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Peggynka
buchač

TO MY MÁME v rámci Armády Slovenskej republiky aj NCSI ...???
Kúúúúwa, tak to je už fakt sila.
Naááá,však keď máme v prenájme oceánske dno,tak aj ponorku vlastníme ,či ???
aj gibsa?!
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

buchač
kopretinka
nie každý parašutista je výsadkár....
parašutista môže byť aj civil,výsadkár je vojak...či?
...jj....
Správnejší výraz je ale výsadkár - vojaci robia výsadok za určitým cieľom.
Parašutista je skôr športová činnosť.

lujza.j
11:35 V lietadlách boli podľa Juraja Gyenesa z Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru parašutisti-výsadkári. V oboch lietadlách sa údajne nachádzalo 40 ľudí, informuje o tom miestny portál Trečín24.

..toto naozaj máme?!
parašutisti - výsadkári ...ved to je to isté.....
http://www.topky.sk/cl/10/1493615/Ob...i-v-troskach--
TO MY MÁME v rámci Armády Slovenskej republiky aj NCSI ...???
Kúúúúwa, tak to je už fakt sila.

Nie je to v ramci armady... je to urad patriaci pod Ministerstvo dopravy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
avalik
Nie je to v ramci armady... je to urad patriaci pod Ministerstvo dopravy
Iba ak tak......
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Peggynka
Naááá,však keď máme v prenájme oceánske dno,tak aj ponorku vlastníme ,či ???
Žiaľ - nemáme .... ale máme nášho supermana.... To továrišči majú ešte ľahšie... tí majú na to liliPutina....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte aby som dala na pravú mieru, prečo stojí VW v BA. Spomenula som si v noci. Ak niekomu ešte niečo hovorí BAZ.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bratis...A9_z%C3%A1vody
A odporúčam čítať najmä to, čo je medzi riadkami.

Pre jar88: dúfam, že aj tebe už konečne niečo dôjde. Na CZ doplácala aj Morava, nielen SK. To nemám zo žiadnych krčmových rečí, tam ja nechodievam. To sú všetko fakty, je iba otázkou času, kedy sa do nich niekto pustí asi tak, ako Marián Tkáč do finančných dejín Slovenska.
Ako sa darilo Slovákom počas spolužitia s CZ, a aj bez spolužitia, vydal knižne, po lopotnej práci v archívoch. A aké boli rozdiely v prístupe medzi oboma spoločnými národmi už za 1. ČSR. Stalo sa tradíciou, aby sme ich nepredbehli. Aj tak sa to podarilo počas Slov.štátu. Odhliadnuc od obdobia 2.Sv.v.

A potom nás zasa priškrtili. Na tej BAZ je to výborne vidno. Na Slovensku sa vyrábali väčšinou polotovary, súčiastky, ale finalizácia sa konala v CZ. Veľký rozdiel. Nech ti to niektorý ekonóm vysvetlí po lopate, čo to znamenalo.
Ja som na žiadnom sekretariáte nikdy nesedela (ako si tu onehdá naznačil), ale viem, v akom pomere sa rozdeľovali peniaze na investície po celom území. Nikdy nebol dodržaný pomer podľa počtu obyvateľstva. Nikdy. A už sa opakujem, že pokladám za zázrak, že sa postavilo Gabčíkovo.
Väčšina Slovákov čo sa dostali pracovať do Prahy, tak sa tak zžili s Prahou, že na Slovensko, až na výnimky, veľmi rýchlo zabudli.
A zástupcovia zo Slovenska, keď išli do Prahy na rokovanie, kde mali všetko pripravené pod nosmi, už to iba dotiahnuť a podpísať, išlo najmä o východniarov za Biľaka na.ratých na vrcholných miestach, prepáčte, ale je to tak, že prišli do Prahy po ceste opití ako číky, Slováci tam pracujúci sa išli od hanby prepadnúť pod zem. Potom to aj tak dopadlo, čo sa nemohlo, to sa nezoškrtalo.
Toľko k tomu východniarskemu koloritu, folklóru alebo náture, nazvite si to ako chcete.
Nalej bo vypito..., hrôza.
Doteraz CZ ťaží zo Slovákov, študenti im prinesú 650 mil. korún českých. Mozgy si nechávame dobrovoľne odchádzať z krajiny. Veď sme už na posmech sami sebe. Hlavne, že tu bude niekto stále vytrubovať, ako treba spoplatniť školné na VŠ. Česi s tým problémy nemajú, vedia prečo. Už zažili pri protektoráte vysoké školy, poučili sa.
Druhé Švajčiarsko tu mohlo byť a verím, že to raz aj bude. Len treba poodstraňovať brzdy. Slovák nikdy nebol sprostejší od iných národov, keď sa dostal von, nikdy sa nestratil. Naopak. Iba doma má "smolu". No, prečo asi?
5 3
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
určitý druh tovaru At a SK lidl....je identický....suché veci..nejaká drogéria.....mliečne veci,údeniny , maso , vajcá ich...a nie vždy sú to veci lidl....
hlavne ten brie syr , čo v at stojí dozretý 200g. 99 c a u nás ten istý nedozretý 200g evro 40. diki broňa
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis
buchač
bjuty smis
kde si videl nejaký uzáver ?
pýtal som sa na tvoj názor....

Ale ak je toto dôvod odmietnutia :
Obyvatelia proti výstavbe spísali hneď niekoľko petícií, keď sa obávali znečistenia.
tak už si ten úzaver aj robím...
No a čo ja viem ?
Na jednej strane škoda, že odmietli ...
Na druhej strane sa ale nečudujem..

Zvyšok radšej neriešim...príde mudrlant, ten Ti to určite vysvetlí, zdôvodní, zargumentuje, dá grafy, vývoj trhu, neblahé výsledky na obyvateľstvo.
...možno pridá aj niečo súvisiace z oblasti dažďových pralesov a dopad ekológie na imigrantov...

len sa mi to zdá divné...na jednej strane východňári plačú ( a oprávnene ), že tam nejdú investície, robota...
a ked je záujemca, tak im smrdí....neekologická..

v štúrove to nebude znečisťovať ?
dnes sú predsa iné ekologické normy, ako v rokoch 50.-

tam majú nezamestnanosť nizšiu a skočili po tom všetkými desiatimi...
fuj.. dalej nerozvadzam. raz na ten mamon pokapete
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Úžasný príspevok - aspoň pre mňa úžasný.
a to je len zaciatok
platformy zdielanej ekonomiky su este len v pociatkoch... nastupi integracia bitcoinovych technologii, ktore este viac znizia naklady na infrastrukturu transferov, zacnu vznikat kompletne decentralizovane jednotky ekonomickych vztahov... rozpadne sa danova struktura, stare byrokracie prestanu mat schopnost efektivne poskytovat nanutene sluzby, rozpad socialneho zabezpecenia v sucastnej podobe.. Vitaj novy svet :-) som rad ze takuto zmenu este zazijem ;-)

Pre mňa úžasný a dúfam, že aj ja sa toho nového sveta dožijem.
Mám 60 rokov a aj tak verím, že sa ho dožijem.
http://ekonomika.sme.sk/c/7965553/zd...nu-vymenu.html
Ako upozornil, zdieľaná ekonomika priniesla niekoľko revolúcií. Umožnila využívať doteraz mŕtvy kapitál, znížila transakčne náklady, vytvorila dôveru medzi neznámymi stranami, pomohla obísť rôzne regulačné a byrokratické nástrahy, či už v podobe obmedzovaní konkurencie alebo preregulovanosti, a vytvorila množstvo flexibilných pracovných príležitostí.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7965553/zd...#ixzz3jOMUK48y
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="korela"]
Nandrolon
buchač, v hentom mňa nemusíš poúčať, som od fachu....
tiež ma vytáča, že rovnaké miesto v BA, rovnaká práca, ale plat "nem" rovnaký.....
Prial by som si, aby jedného dňa bolo hlavné mesto BB, srdce slovenska a nie tá "pomaďarčená" BA....
aj ponemčená, aj anglická, talianska už.

Už si konečne uvedom, aké organizácie, podniky, zahraničné fy tu sídlia, parlament, ich asistenti, prezidentský palác, Unicef, SHR, korporátne fy, magistrát, obvodné úrady, ministerstvá, NBS a banky, kultúra, komory, ... spriemerujte si to láskavo. Máte veľké okále. K VŠ a aspoň dva cudzie jazyky, inak nie ste zaujímavý pre nikoho, tak do obchodu za pult.
Zistite si, koľko zarábajú učitelia po Slovensku, koľko predavači, a bežní ľudia. Aké sú tam rozdiely.
Pochybujem, že ovocie a zelenina mimo reťazcov je drahšia ako v BA.
Prestaňme nakupovať výrobky z Unileveru, Tchiba, Edusha, zriaďme vlastné pražiarne, nekupujme zahraničné polotovary s margarínom, mŕtve potraviny, zmrazené pečivo, čo šikovná a normálna žena či muž varí zo základných potravín, domácich. Nekupuje čínsku obuv a odevy, ani vietnamskú, na čo im ľudia dobrovoľne plnia peňaženky, iniciatíva musí prísť od jednotlivcov, aby došlo k zmene, načo kupujete sladké žbrndy, zaéčkované a konzervované potraviny svinstvami a množstvo iných vecí.
Veď ako prišli, tak môžu aj odísť. Koľké reťazce už odtiahli. Poliaci sa vracajú k malým obchodom, Maďarsko si upravuje zákony okolo potravín vo svoj prospech, Rusko považuje dovoz potravín GMO za trestný čin, v tom im fandím, nezničia si vlastný genofond, iba my stojíme na mieste a od stola špačkujeme. A čin utek.

keby si raz v živote skutočne niečo robila, by ťa prešli kecy
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis
pekná dišpúta...škoda, že som si večer doma nezapol pc ))
tolko tém, ani neviem na čo reagovať...tak le po troške...

nandrolon -:
zamestnal by som 99,9 % východniarov /100 x lepší pracanti, odborníci a múdrejší ľudia ako leniví blaváci - viem porovnať.../...

ako si teda vysvetluješ, že blaváci a okolie sa majú na slovensku najlepšie ? navyššie platy, najvyššia životná úroven a pri tom sú 100 x horší pracanti,, lenivý a ! nemúdry" ????
DUNAJ Dunaj...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="bjuty smis"]
buchač
bjuty smis
iste by si to postavil v ba ? alebo len tak trošku podjebkávaš ?
...a poďme podjebávať...

Prečo sa uvažuje o presunutí prekladiska z Čiernej n/Tisou do blízkosti Blavy ?
Samozrejme, že by sa potiahla aj širokorozchodná trať...
To je už čo za íčovina ? Veď diaľnice nevedia - nestíhajú budovať...a široká je trochu iný level.

...a podobné "plány"...

buchy ?? to je otázka na mna ??

to ti skôr pali vysvetlí...ten sa vehementne zastáva smeráckých lúpeží a zlodejín....

vykradnúť prírodu v mene mamonu, na to by vás bolo, a slávne "po vás potopa" grcám
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Bjuty

môžú si hladové doliny vyberať, akého investora chcú a akého nie ??[/QUOTE]

Áno môžu, ale to ty nepochopíš
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Nandrolon
lenže debatovať sa nedá s niekým, kto nemá ani to základné vzdelanie...
... takže otázkami typu.... to geografické hľadisko nerozumiem, vysvetli bližšie......... sa nemienim zaoberať, na to je zo zákona stanovená momentálne 9 ročná povinná školská dochádzka.
**** na také zákony
Naposledy upravil taiko : 21.08.15 at 08:12
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jar88
Úžasný príspevok - aspoň pre mňa úžasný.
a to je len zaciatok
platformy zdielanej ekonomiky su este len v pociatkoch... nastupi integracia bitcoinovych technologii, ktore este viac znizia naklady na infrastrukturu transferov, zacnu vznikat kompletne decentralizovane jednotky ekonomickych vztahov... rozpadne sa danova struktura, stare byrokracie prestanu mat schopnost efektivne poskytovat nanutene sluzby, rozpad socialneho zabezpecenia v sucastnej podobe.. Vitaj novy svet :-) som rad ze takuto zmenu este zazijem ;-)

Pre mňa úžasný a dúfam, že aj ja sa toho nového sveta dožijem.
Mám 60 rokov a aj tak verím, že sa ho dožijem.
http://ekonomika.sme.sk/c/7965553/zd...nu-vymenu.html
Ako upozornil, zdieľaná ekonomika priniesla niekoľko revolúcií. Umožnila využívať doteraz mŕtvy kapitál, znížila transakčne náklady, vytvorila dôveru medzi neznámymi stranami, pomohla obísť rôzne regulačné a byrokratické nástrahy, či už v podobe obmedzovaní konkurencie alebo preregulovanosti, a vytvorila množstvo flexibilných pracovných príležitostí.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7965553/zd...#ixzz3jOMUK48y
sa z tej hovadiny nepototo..
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE="bettylou"]
korela
Nandrolon
buchač, v hentom mňa nemusíš poúčať, som od fachu....
tiež ma vytáča, že rovnaké miesto v BA, rovnaká práca, ale plat "nem" rovnaký.....
Prial by som si, aby jedného dňa bolo hlavné mesto BB, srdce slovenska a nie tá "pomaďarčená" BA....
aj ponemčená, aj anglická, talianska už.

Už si konečne uvedom, aké organizácie, podniky, zahraničné fy tu sídlia, parlament, ich asistenti, prezidentský palác, Unicef, SHR, korporátne fy, magistrát, obvodné úrady, ministerstvá, NBS a banky, kultúra, komory, ... spriemerujte si to láskavo. Máte veľké okále. K VŠ a aspoň dva cudzie jazyky, inak nie ste zaujímavý pre nikoho, tak do obchodu za pult.
Zistite si, koľko zarábajú učitelia po Slovensku, koľko predavači, a bežní ľudia. Aké sú tam rozdiely.
Pochybujem, že ovocie a zelenina mimo reťazcov je drahšia ako v BA.
Prestaňme nakupovať výrobky z Unileveru, Tchiba, Edusha, zriaďme vlastné pražiarne, nekupujme zahraničné polotovary s margarínom, mŕtve potraviny, zmrazené pečivo, čo šikovná a normálna žena či muž varí zo základných potravín, domácich. Nekupuje čínsku obuv a odevy, ani vietnamskú, na čo im ľudia dobrovoľne plnia peňaženky, iniciatíva musí prísť od jednotlivcov, aby došlo k zmene, načo kupujete sladké žbrndy, zaéčkované a konzervované potraviny svinstvami a množstvo iných vecí.
Veď ako prišli, tak môžu aj odísť. Koľké reťazce už odtiahli. Poliaci sa vracajú k malým obchodom, Maďarsko si upravuje zákony okolo potravín vo svoj prospech, Rusko považuje dovoz potravín GMO za trestný čin, v tom im fandím, nezničia si vlastný genofond, iba my stojíme na mieste a od stola špačkujeme. A čin utek.

keby si raz v živote skutočne niečo robila, by ťa prešli kecy
A čo si predstavuješ pod skutočnou prácou? Ty asi nie si v obraze. Keby si bola, túto otázku by si mi nepoložila.
0 2
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

bettylou
Bjuty

môžú si hladové doliny vyberať, akého investora chcú a akého nie ??
Áno môžu, ale to ty nepochopíš[/QUOTE]

daj si pozor, lebo sila tvojích argumentov sa blíži nandrolonovým...
to nehovorím o tvojích súkromných správach....

k veci- však nech si vyberajú...len nech potom nerevú
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

buchač
lujza.j
už je dosť otrepané počúvať to ako Ba ....keby tu nebol východ by bola v rici....nemám pocit,že tu dovtedy ludia "žili na stromoch a jedli rukami bez príboru"...

Konečne jedná správna pripomienka...
Lebo tu nejde o samotnú Blavu ako takú. Tu ide (z môjho pohľadu) o iné..

Mne je úplne šuma fuk, že ktoré mesto je a či by bolo hlavným centrom.
Mne ide o tú (nazvem) spravodlivosť, určitú rovnosť medzi obyvateľstvom...aj keď to nikdy nebolo, nie je a ani nebude.
--------------------------------------------------------------
Už som spomenul svojho času...

To, čo v podstate teraz zažíva Blava, to majú KE už dávno za sebou.
Predsa dôvodom boli bývalé VSŽ...a to bol onehdá kolos...vyše 20 tisíc ľudí tam robilo...a tí sa poväčšinou prisťahovali...a doniesli tie svoje "fasa" zvyky.

...a doteraz za to trpíme...a o KE sa vraví, že "še tu hutori po vychodňarsky"...a keď toto počujem, tak by som vraždil.
Takže si lížte, milí blaváci, teraz svoj kefírový zákvas strihnutý cmarovou žinčicou...
-------------------------------------------------------------
Tu ide o to, že blaváci sú to, čo boli za socíku pražáci.
Proste sa vyvyšovali nad iných.
Pritom Praha a Blava je nebo a dudy...a po všetkých stránkach, to musí priznať aj rodený blavák - ak nie, je dilino.


P.S.:
Česť všetkým výnimkám...lebo poznám aj správnych, normálnych a rodených blavákov.
o akej spravodlivosti medzi obyvatelmi to snívaš ? šikovnejš-dravejší sa vždy viac presadia...
--------------------------------------------------
To, čo v podstate teraz zažíva Blava, to majú KE už dávno za sebou. -

a blava snád né ? a čo je petržalka ? čo myslíš, kolko obyvatelov mala po vojne ?
----------------------------------------------------------------------------
daj konečne nejaký príklad, ako sa tí zlí blaváci nad vami vyvyšujú....

a nechápem, prečo máte vy východňári stále potrebu porovnávať blavu s prahou, alebo s viedňou..v kuse, v kuse v každej diskusii ked vám dojdú rozumné argumenty, tak to dojde - blava je len predmestie viedne....
blava je proti prahe diera...

áno , je to pravda..takisto, ako je praha diera voči londýnu, londýn voči novému jorku...a čo ?
kde ste zachytili reči, že sa blaváci vyhlasujú za europské centrum, alebo niečo podobné..

tento príspevok je taký plač malého chlapca...nemám argumenty, tak ste bakaní zlí namyslení....

nandrolon dúfam so mnou plne súhlasí....
Naposledy upravil bjuty smis : 21.08.15 at 07:54
1 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať