Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jefff
sito
radeka
jar88

="bi.

Čím to je, že pre niekoho je práca mučením a pre iného, je to priam zábava a skoro životným šťastím.
Treba mať koníčky
ideálne je, ak práca je koníčkom
Koníčkom, hovoríš?! Mať koníčky? Koníčky si môže dovoliť ten kto na to má, veľmi veľa má, poctivých . Koníčka si môže dovoliť každý, no nie koňa. Ale, z de koho je možné spraviť koňa, aj bieleho. Hold, demokracia, Slovensko krajina neobmedzených možnosti. Krajina koňov? Divokých? Či divných? Plemenných, Lipicanov?
Pokus o filozofickú úvahu? Vraj koníčky si môže dovoliť ten, kto na to má....Koníčka si môže dovoliť každý.... Teda môže či nemôže?
Slovensko je krajina koňov? Aj ty sa k nejakému plemenu alebo druhu radíš?
Presne tak. Pokus o filozofickú úvahu, ale naozaj len pokus.
Jeho koníčkom je asi veršovanie, ale ani to mu akosi nejde.
Dokonca ani to vyjadrenie mu akosi nevychádza.
Nech to čítam, ako chcem, nikdy to nedáva akýkoľvek význam.
----------------------------------
Asi to má, ako lacný koníček.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

sito
jefff
sito
radeka
jar88

="bi.

Čím to je, že pre niekoho je práca mučením a pre iného, je to priam zábava a skoro životným šťastím.
Treba mať koníčky
ideálne je, ak práca je koníčkom
Koníčkom, hovoríš?! Mať koníčky? Koníčky si môže dovoliť ten kto na to má, veľmi veľa má, poctivých . Koníčka si môže dovoliť každý, no nie koňa. Ale, z de koho je možné spraviť koňa, aj bieleho. Hold, demokracia, Slovensko krajina neobmedzených možnosti. Krajina koňov? Divokých? Či divných? Plemenných, Lipicanov?
Pokus o filozofickú úvahu? Vraj koníčky si môže dovoliť ten, kto na to má....Koníčka si môže dovoliť každý.... Teda môže či nemôže?
Slovensko je krajina koňov? Aj ty sa k nejakému plemenu alebo druhu radíš?
Je jeseň, a aj jar v jeseni sa vyjadruje. Patrím k zveru, nie zvieraťom. Nie každý zver je človek, ale ktorý je a kedy?

Na toto si treba nájsť odpoveď , každý v sebe ... " Teda môže či nemôže? ...

Hlavne na jeseň! Na jar je paše dosť ...



To neznamená, že keď si jar .. , že nemôžeš skončiť v zime, nekonečnej, či? Ako ležatá osmička, smička, mička, ička, čka, ka, a o...
No pozrime sa, ďalší neúspešný pokus čosi prebásniť.
--------------------------------
Sito, veď už konečne skús aj niečo zrozumiteľne napísať (vyjadriť).
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

sito
radeka
jar88

="bi.

Čím to je, že pre niekoho je práca mučením a pre iného, je to priam zábava a skoro životným šťastím.
Treba mať koníčky
ideálne je, ak práca je koníčkom
Koníčkom, hovoríš?! Mať koníčky? Koníčky si môže dovoliť ten kto na to má, veľmi veľa má, poctivých . Koníčka si môže dovoliť každý, no nie koňa. Ale, z de koho je možné spraviť koňa, aj bieleho. Hold, demokracia, Slovensko krajina neobmedzených možnosti. Krajina koňov? Divokých? Či divných? Plemenných, Lipicanov?
Sito.
Toto je čo za premostenie?
Ja sa počudujem nad tým, že niekoho baví práca (skoro ako koníček) a inému sa hnusí.
Radeka na to, že najlepšie je, ak je práca koníčkom a ty spustíš o tom, že nie každý na to má a nie každý sito môže dovoliť.
-----------------------------------------------------
To keď spomeniem, že od určitej doby pijem kávu s mliekom, akože bielu, tak zabásniš, že nie každý si môže dovoliť bielu košeľu, či pláž?
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Konicka si moze dovolit kazdy. Akurat nie kazdeho...
Ale cloveka vacsinou bavi to, co si moze dovolit. To, co si nemoze dovolit, z toho sa konicek nemoze logicky ani stat, kedze to nikdy dlhsie neprevadzkoval. Myslim konicek, teda priam dalsi zmysel zivota...
Ja som mal na mysli robotu a nie hobby (koníčka).
Šťastný a plodný život.
Nie otročinu v zamestnaní s každodenným čakaním na "padla" a následne na vytúžený piatok a relax. Veď to nieje život ani s koníčkom. To je živorenie a prežívanie.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 :-)))))))))))))))))
Chuck Norris je oproti tebe amater.
Spat 2-3 x tyzdenne :-))) ale ak to bolo po 20 hodin, tak pohoda, verime :-)
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jar88
sito
jefff
sito
radeka
jar88

="bi.

Čím to je, že pre niekoho je práca mučením a pre iného, je to priam zábava a skoro životným šťastím.
Treba mať koníčky
ideálne je, ak práca je koníčkom
Koníčkom, hovoríš?! Mať koníčky? Koníčky si môže dovoliť ten kto na to má, veľmi veľa má, poctivých . Koníčka si môže dovoliť každý, no nie koňa. Ale, z de koho je možné spraviť koňa, aj bieleho. Hold, demokracia, Slovensko krajina neobmedzených možnosti. Krajina koňov? Divokých? Či divných? Plemenných, Lipicanov?
Pokus o filozofickú úvahu? Vraj koníčky si môže dovoliť ten, kto na to má....Koníčka si môže dovoliť každý.... Teda môže či nemôže?
Slovensko je krajina koňov? Aj ty sa k nejakému plemenu alebo druhu radíš?
Je jeseň, a aj jar v jeseni sa vyjadruje. Patrím k zveru, nie zvieraťom. Nie každý zver je človek, ale ktorý je a kedy?

Na toto si treba nájsť odpoveď , každý v sebe ... " Teda môže či nemôže? ...

Hlavne na jeseň! Na jar je paše dosť ...



To neznamená, že keď si jar .. , že nemôžeš skončiť v zime, nekonečnej, či? Ako ležatá osmička, smička, mička, ička, čka, ka, a o...
No pozrime sa, ďalší neúspešný pokus čosi prebásniť.
--------------------------------
Sito, veď už konečne skús aj niečo zrozumiteľne napísať (vyjadriť).
Ja teda neviem, ale? Je jar, leto, jeseň a zima, Stále do kolečka do kolo. Len účastníci sa menia. Je ťažko ti pochopiť kruh? Takže, žiadna báseň, realita, len okruh.

Ak ti nedošlo to čo je v tej pesničke, o čom je?

Skús túto, pochopiť:



Vieš, nie len ty, ale možno aj ty veríš v reinkarnáciu, že sa sem ráz vrátiš ako ko, ko, koko, koko, kokosyyyyy.

Prach si a v prach sa obrátiš. Ak áno, hmotnosť tvojho prachu sa nebude rovnať hmotnosti tvojho tela, že ty ..ľa ...
Naposledy upravil sito : 31.10.15 at 08:08
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Jar88 :-)))))))))))))))))
Chuck Norris je oproti tebe amater.
Spat 2-3 x tyzdenne :-))) ale ak to bolo po 20 hodin, tak pohoda, verime :-)
Dá sa veriť, prečo nie ? Toto skôr zoberiem, ako tie poniektoré, iné, už dané fakty...
Každý predsa niečo vyfasoval od života...https://sk.wikipedia.org/wiki/Nespavosť
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nerob si starosti Sito.

0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Nandrolon
Jar88 :-)))))))))))))))))
Chuck Norris je oproti tebe amater.
Spat 2-3 x tyzdenne :-))) ale ak to bolo po 20 hodin, tak pohoda, verime :-)
Dá sa veriť, prečo nie ? Toto skôr zoberiem, ako tie poniektoré, iné, už dané fakty...
Každý predsa niečo vyfasoval od života...https://sk.wikipedia.org/wiki/Nespavosť
Ja sa viem vyspať.
Ľahnem a spím.
Aj o jednej v noci.
Ak mám nejakú povinnosť, zobudím sa presne na ten čas a bez budíku.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
Nandrolon
Jar88 :-)))))))))))))))))
Chuck Norris je oproti tebe amater.
Spat 2-3 x tyzdenne :-))) ale ak to bolo po 20 hodin, tak pohoda, verime :-)
Dá sa veriť, prečo nie ? Toto skôr zoberiem, ako tie poniektoré, iné, už dané fakty...
Každý predsa niečo vyfasoval od života...https://sk.wikipedia.org/wiki/Nespavosť
Ja sa viem vyspať.
Ľahnem a spím.
Aj o jednej v noci.
Ak mám nejakú povinnosť, zobudím sa presne na ten čas a bez budíku.
Veľa sa dá dokázať, ak sa chce...obabrať trochu organizmus a prispôsobiť na určité podmienky.
Niekto nemôže kávu, lebo nezaspí. Ja si dám silné pressko a hajde drichmať.
Niekto nevie zaspať, lebo medveď....dôvodov habadej.
Jednu dobu som bol tak nastavený, že som si povedal..."a teraz sa ide spať "....tak do piatich minút som spal. To bolo hlavne na služobkách-vo vlakoch.
...dokonca som spal už aj postojačky...
Nastavenie budíka v tele je asi normálka u väčšiny jedincov.

Ale boli už ja také noci, že aj keby som zaplatil, tak nie a nie zaspať.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jar88
Nerob si starosti Sito.

Jasnéééé, ten hyd, či hit poznám, aktuálny bol. Tiež tých 10 N, ktorých som sa držal celý život. A preto som nebol kôň, ale slobodný som bol, aj som ako zviera. A ž na ten stav ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

S tym zobudenim sa, to dokazem aj ja a nejedna sa o cyklicky cas, teda o hodinu kedy vstavam vzdy. To je u mna aj inych samozrejmost. Ak ale potrebujem vstat aj v iny cas, zobudim sa +- 15 min ako mam budik.
Ja vstavam kazdy den medzi 4:30 a 5:00 aj cez vikend, akurat niekedy si poviem ze este polezim. Co mi uz ale ide tazsie jr vydrzat do 22:00 ak nemusim. Ak musim, v pohode, ale bezne chodim spat aj o 21 ale nemam problem ist o 16:30 "vkuse" do 5:00. Hlavne ak ide nejaka viroza. Vkuse myslim bez jedla, pitia a pouzitia wc :-)))))))))
Kavu nepijem, teda 1 kvoli kofeinu rano.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
S tym zobudenim sa...
...atď ...
Zabudni a o takých 20-25 rokov spomeň na moje slová.

Všetko, čo si napísal....VŠETKO sa zmení !
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To dufam :-))) lebo uz ma to moje spanie niekedy stve :-))
Druha vec je a to mi das urcite za pravdu, ze kopa veci je o zvyku a aj NEspanie sa da naucit a zvyknut si na to. Lenze ak ti to teraz nie je treba, tak na to dlabes. Ak by mi bolo treba spat 5 hodin denne, verim ze da sa zvyknut... Obdobne ako na vojne...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

radeka
buchač
sito
buchač
korela
misoft
Veru - je jeseň.....
Cez ulicu žil nemecký pár. Osemdesiatnici. V strede záhrady mali veľký orech. Mohli sme si podľa neho naťahovať hodinky. O ôsmej ráno vyštartoval z domu s palicou s klincom, a tým napichovátkom išiel hoci aj pre jeden list. Ale išiel. Živý ako všela.
...ale inak bol aj zdravý....či ?
Ako andela, či ako ... andelo, .dolo ...
V odborných kruhoch sa tomu stavu vraví....DILINO.
miesto jednoduchej radosti , "dozor" nad trávnikom
Je zaujímavé sledovať, ako ľudia vnímajú iných ľudí.
Išlo o človeka so zavedeným rytmom dňa a pre neho to bolo koníčkom, bolo to niečo, čo ho napĺňalo a robilo šťastným. Takéto malé šťastíčko chce niekto upierať starým ľuďom? Veď sa tým udržoval vo forme.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Je zaujímavé sledovať, ako ľudia vnímajú iných ľudí.
Išlo o človeka so zavedeným rytmom dňa a pre neho to bolo koníčkom, bolo to niečo, čo ho napĺňalo a robilo šťastným. Takéto malé šťastíčko chce niekto upierať starým ľuďom? Veď sa tým udržoval vo forme.
...áááááále....daj pokoj s tým Tvojim mentorovaním.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Nandrolon
S tym zobudenim sa...
...atď ...
Zabudni a o takých 20-25 rokov spomeň na moje slová.

Všetko, čo si napísal....VŠETKO sa zmení !
Buchač, korele radíš, nech "nementoruje"a toto tvoje "zabudni - spomeň" je akože čo?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
Nandrolon
S tym zobudenim sa...
...atď ...
Zabudni a o takých 20-25 rokov spomeň na moje slová.

Všetko, čo si napísal....VŠETKO sa zmení !
Buchač, korele radíš, nech "nementoruje"a toto tvoje "zabudni - spomeň" je akože čo?
Nooooo....myslím si, že to nie je mentorovanie.
Podľa mňa je to taký (aj môj) postreh zo života. Nanadrolon je ešte mladý a ešte nejak nemá iné problémy...a spomína ten spánok.
Neskôr (viď ten beh rokov) sa situácia zmení, môže sa zmeniť...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
To dufam :-))) lebo uz ma to moje spanie niekedy stve :-))
Druha vec je a to mi das urcite za pravdu, ze kopa veci je o zvyku a aj NEspanie sa da naucit a zvyknut si na to. Lenze ak ti to teraz nie je treba, tak na to dlabes. Ak by mi bolo treba spat 5 hodin denne, verim ze da sa zvyknut... Obdobne ako na vojne...
Že si spomenul tú vojnu.
Chodili sme na muničný sklad do stráže (2 - 2 - 2 hod.) potom 24 hod voľno. Skoro každý s tým mal problém. Problém zaspať na dve hodiny a to v ktorúkoľvek hodinu. Ja som ľahol, rozopol gombík, zavrel oči a spal dve hodiny (1:55 hod.). Následne po službe von za babami a samozrejme, že bez spánku a následne zas do stráže. Jeden turnus - dva týždne. Božský veget a prebytok spánku.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
buchač
Nandrolon
S tym zobudenim sa...
...atď ...
Zabudni a o takých 20-25 rokov spomeň na moje slová.

Všetko, čo si napísal....VŠETKO sa zmení !
Buchač, korele radíš, nech "nementoruje"a toto tvoje "zabudni - spomeň" je akože čo?
Nooooo....myslím si, že to nie je mentorovanie.
Podľa mňa je to taký (aj môj) postreh zo života. Nanadrolon je ešte mladý a ešte nejak nemá iné problémy...a spomína ten spánok.
Neskôr (viď ten beh rokov) sa situácia zmení, môže sa zmeniť...
Veď práve to, že môže, ale nemusí.
Ja mám 60 a stále fungujem po sterom.
Spím kedy chcem a bdiem koľko chcem a samozrejme, že čulo.
(15 až 20 káv za deň v dvadsiatke a aj v šesťdesiatke)
K tomu 20 až 30 cigariet vtedy a aj teraz. To je genetika (Nandrolon )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať