Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pekná zápcha.
Ako by sme asi u nás v Bratislave nadávali.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
buchač
kukučka
Ja viem čo si tým chcela povedať, nechcem sa menovaného pána dotknúť, nikdy som o ňom nepočula, ale aby to nebolo tak, ako keď sa pred novinármi upratovalo na Luníku.
Kukulienka...teraz si Ty mne nahrala...
Uvedeného pána - prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrCs. - vcelku aj beriem
ALE v súvislosti s Afrikou a Luníkom (a inými osadami) by som položil otázku, ktorá mi v súvislosti s ním príde na um.

Prečo sa nerealizuje na Slovensku ???
Juraj, realizuje sa aj na SK, stačí pozrieť jeho aktivitu.....http://www.vssvalzbety.sk/projekty/h...nsko/mea-culpa
inak dr. neprajníci tvrdia, že vraj preto sa realizuje vo svete, pretože mu nestačí byť známy na SK ale chce byť známy vo svete.....(inak tomu osobne neverím )
Miluš...lenže ja som spomenul osady na Slovensku, ktoré sa dajú prirovnať tým lokalitám v Afrike.
Nehnevaj sa, ale jeden útulok (pri Bratislave) na Slovensku pre bezdomovcov nie je adekvátna pomoc, ak sa tie humanitné projekty realizujú vo väčšej miere práve v zahraničí...dokonca v Rusku a aj na Ukrajine - viď ľavá lišta.

Ja Krčméryho neodsudzujem a nenáleží mi hodnotiť jeho prácu, má určite svoje plusy...ALE predsa len, nebolo by vhodnejšie trochu viac realizácie u nás ???
Ono keď pozrieš na sponzorov, tak vyskakuje viacero otázok....a dalo by sa pokračovať.

....a dalo by sa pokračovať aj o samotnej škole...o jej zriadení, o jej financovaní...ALE to nemá význam.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Kedze som 3 vikendy chodil po hroboch a kostoloch, idem dnes zčlovečiť svoju stvorkolku, ktora za posledne 4 roky najazdila cca 5 motohodin. umyt, vsetko premastit a v priebehu tyzdna doladit... Este stoji na vonku s nahodenymi retazami, prikryta.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

buchač
Mila123
buchač
kukučka
Ja viem čo si tým chcela povedať, nechcem sa menovaného pána dotknúť, nikdy som o ňom nepočula, ale aby to nebolo tak, ako keď sa pred novinármi upratovalo na Luníku.
Kukulienka...teraz si Ty mne nahrala...
Uvedeného pána - prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrCs. - vcelku aj beriem
ALE v súvislosti s Afrikou a Luníkom (a inými osadami) by som položil otázku, ktorá mi v súvislosti s ním príde na um.

Prečo sa nerealizuje na Slovensku ???
Juraj, realizuje sa aj na SK, stačí pozrieť jeho aktivitu.....http://www.vssvalzbety.sk/projekty/h...nsko/mea-culpa
inak dr. neprajníci tvrdia, že vraj preto sa realizuje vo svete, pretože mu nestačí byť známy na SK ale chce byť známy vo svete.....(inak tomu osobne neverím )
Miluš...lenže ja som spomenul osady na Slovensku, ktoré sa dajú prirovnať tým lokalitám v Afrike.
Nehnevaj sa, ale jeden útulok (pri Bratislave) na Slovensku pre bezdomovcov nie je adekvátna pomoc, ak sa tie humanitné projekty realizujú vo väčšej miere práve v zahraničí...dokonca v Rusku a aj na Ukrajine - viď ľavá lišta.

Ja Krčméryho neodsudzujem a nenáleží mi hodnotiť jeho prácu, má určite svoje plusy...ALE predsa len, nebolo by vhodnejšie trochu viac realizácie u nás ???
Ono keď pozrieš na sponzorov, tak vyskakuje viacero otázok....a dalo by sa pokračovať.

....a dalo by sa pokračovať aj o samotnej škole...o jej zriadení, o jej financovaní...ALE to nemá význam.
Juraj, ale uvedom si, že Krčméry nie je pán Boh, vďaka aj za to, čo robí........
nakoniec Lunik už máte vyprataný, od odpadu .....
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Pekná zápcha.
Ako by sme asi u nás v Bratislave nadávali.
Keby boli v okolí Blavy také široké diaľnice, tak zvyšok Slovenska jazdí po nezjadných cestách, nakoľko by už nezvýšilo na opravy...
Keby boli v okolí Blavy také široké diaľnice, tak exne doprava na celom Slovensku.

Keby bola taká zápcha ?
...zasadala by vláda, horúca téma parlamentu, prezident by sa vrátil z Popradu....média by šaleli nad fantastickým žrádlom pre čitateľov a divákov - mesiac by mali o čom točiť....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
Juraj, ale uvedom si, že Krčméry nie je pán Boh, vďaka aj za to, čo robí........
nakoniec Lunik už máte vyprataný, od odpadu .....
Ale šak vravím, že proti nemu nič nemám...

Luník a vyprataný ? Nuž never.
Tie iné osady ? Detto
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak by ste si ti, ktori ste sa vyjadrovali k mojmu prispevku aj precitali, to co som citovala aj to, co pise Prof. Krcmery v prispevku, tak by ste pochopili, ze absolutne neslo o neho...on je len autorom clanku o niekom uplne inom!!. Ale samozrejme Porada..Inak ak niekto dokaze aspon z polovice to, co dokazal Prof. Krcmery vo svojich projektoch- tak klobuk dole pred nim. Inak je to len mladenie prazdnej slamy. A hladenie si svojho ega.

P.S. Kukucka- generalny biskup Evanjelickej cirkvi v Madarsku chodil a asi este aj chodi upratovat tie zachody anonymne, nikto o nom nevedel, ze o tom napisal Prof. Krcmenry? Pan Boh zaplat za to. myslim, ze treba citat cely clanok v linku.

Buchac- ty sa vzdy a zo zasady postavis do opozicie k comukolvek, odbornik na kazdu sferu a opozicnik uz z principu.
Rada by som vedela, ako ty pomahas, ci si aspon raz pomohol inemu v nudzi - okrem toho, ze mu pri plnom vedomi zelas smrtelnu chorobu!.
Naposledy upravil alaya1 : 01.11.15 at 08:26
7 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
kukučka
Ja viem čo si tým chcela povedať, nechcem sa menovaného pána dotknúť, nikdy som o ňom nepočula, ale aby to nebolo tak, ako keď sa pred novinármi upratovalo na Luníku.
Kukulienka...teraz si Ty mne nahrala...
Uvedeného pána - prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrCs. - vcelku aj beriem
ALE v súvislosti s Afrikou a Luníkom (a inými osadami) by som položil otázku, ktorá mi v súvislosti s ním príde na um.

Prečo sa nerealizuje na Slovensku ???
Mňa v tejto súvislosti napadá skôr otázka, prečo sa v tejto oblasti nerealizuje náš štát. Štát a politici, ktorí to o sebe všakovako vyhlasujú. Že budujú za naše peniaze "sociálnu sieť".
Ďalšie čo ma napadne, prečo sa naši ľudia nezaujímajú, aké má naša "sociálna sieť"úspechy, či neúspechy. Prečo sú u nás bezdomovci, ľudia a dokonca celé rodiny v beznádejnom stave.
---------------------------------
Koľko osohu z jedného eura dosiahne pán Krčméry a koľko štátny systém. Systém, ktorý sami a povinne financujeme, ktorý disponuje inými prostriedkami, ako pán Krčméry.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Mila123
Juraj, ale uvedom si, že Krčméry nie je pán Boh, vďaka aj za to, čo robí........
nakoniec Lunik už máte vyprataný, od odpadu .....
Ale šak vravím, že proti nemu nič nemám...

Luník a vyprataný ? Nuž never.
Tie iné osady ? Detto
Pred pár dňami bol v správach šot o odvoze odpadu z nejakej cigánskej osady.
Vraj 2 000 ton odpadu.
To už asi nebol odpad pri osade, ale osada na odpade.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pekny clanok. Ja by som kludne bol za, aby v tom veku zanikol automaticky zo zakona akykolvek pracovny pomer, na ktory ma stat dosah, teda cela statna sprava, vsetky organizacie, kde je stat vacsinovy vlastnik, takisto to naviazat na statne tendre a vyberove konania. Vodicak, skusky preskusanie a zhodnorenie psych. stavu min. kazdy rok, nakolko alzheimer je schopny z nelieceneho vitalneho cloveka za 12 mesiacov urobit strasne veci /pisem o mentalnom zdravi/
http://www.topky.sk/cl/100535/150738...okoch-skoncit/...
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Keby..keby...boli by sme v nebi.........inak pocula som,ze na vychode celkom poopravovali cesty.....nebolo to konkretizovane.....ale buchi mozes sa do mna pustit
....v patek som bola v robote za par minut....preco asi?!....lebo ostatok sk isiel domov.....a tento krat este vo vacsom pocte......
Buchi neviem kedy si bol naposledy " u mna" ale ul.bajkalska.....teda nie len ta......jedna parada......ked ti na aute nic nehrka....tak isto bude......
Ist do roboty 13km....a to vyuzivam obchcat 40-45min.,je fakt zlatéé.....
2 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
buchač
kukučka
Ja viem čo si tým chcela povedať, nechcem sa menovaného pána dotknúť, nikdy som o ňom nepočula, ale aby to nebolo tak, ako keď sa pred novinármi upratovalo na Luníku.
Kukulienka...teraz si Ty mne nahrala...
Uvedeného pána - prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrCs. - vcelku aj beriem
ALE v súvislosti s Afrikou a Luníkom (a inými osadami) by som položil otázku, ktorá mi v súvislosti s ním príde na um.

Prečo sa nerealizuje na Slovensku ???
Nuž prečo sa nerealizuje na Slovensku? Činnosť týchto obetavých ľudí je v pravom slova zmysle misiou.Tak si to rozoberme,aký účel to má:
Misia
Misia – základný význam slova je poslanie, úloha, posolstvo. Príkladom kresťanskej misie je napr. činnosť apoštola Pavla. Zahŕňa to jeho misijné cesty i misijné listy. Účelom týchto misijných aktivít je zoznamovať ľudí v nových oblastiach s posolstvom, ktoré Boh posiela ľuďom prostredníctvom misionárov, t.j. ľudí, ktorí prijali úlohu a stali sa nositeľmi posolstva.
Nechcem tým povedať,že si nevážim ich prácu,ale...koľko ľudí už zahynulo a ešte zahynie kvôli náboženským vojnám vo svete? Tam,kde je storočná tradícia nejakej cirkvi, idú vychovávať chudobu a prerábať ich na katolícku cirkev? Nie som o tom presvedčená,že je to správne...ale to je môj názor.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Ak by ste si ti, ktori ste sa vyjadrovali k mojmu prispevku aj precitali, to co som citovala aj to, co pise Prof. Krcmery v prispevku, tak by ste pochopili, ze absolutne neslo o neho...on je len autorom clanku o niekom uplne inom!!. Ale samozrejme Porada..Inak ak niekto dokaze aspon z polovice to, co dokazal Prof. Krcmery vo svojich projektoch- tak klobuk dole pred nim. Inak je to len mladenie prazdnej slamy. A hladenie si svojho ega.

P.S. Kukucka- generalny biskup Evanjelickej cirkvi v Madarsku chodil a asi este aj chodi upratovat tie zachody anonymne, nikto o nom nevedel, ze o tom napisal Prof. Krcmenry? Pan Boh zaplat za to. myslim, ze treba citat cely clanok v linku.

Buchac- ty sa vzdy a zo zasady postavis do opozicie k comukolvek, odbornik na kazdu sferu a opozicnik uz z principu.
Rada by som vedela, ako ty pomahas, ci si aspon raz pomohol inemu v nudzi - okrem toho, ze mu pri plnom vedomi zelas smrtelnu chorobu!.
alaya...buď od tej dobroty...neprovokuj zbytočne - teda mňa.
Ja si vždy viem svoje zdôvodniť, teda aj to prianie...ktoré bolo pri plnom vedomí.

Pozor na jedno...nikdy som netvrdil, že som odborník na všetko, to si len poniektorí myslia.
Že dám názor na niečo, to predsa neznamená, že je to aj fakt.
Ale ak sa jedná o niečo, čomu rozumiem, čo viem, čo som urobil ? Budem si za tým svojim názorom stáť ...a to bezpodmienečne.
------------------------
K zvýraznenému ?

Chceš komplet info, alebo Ti postačí len skutočnosť, že sme sa pred cca 20 rokmi svojím spôsobom (kľudne sa dá nazvať adopciou) ujali jedného chlapca ? Že ho berieme ako vlastného, že jeho deti vravia mojej 1/2 babka ???

....a Ty si na tom ako ??????

Tie Tvoje citáty v danej téme sú o dvoch veciach...na parádu a na to druhé.
Ja síce zvyknem málo vravievať, ale o to viac konám....

....a Ty si na tom ako ??????
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak nechaj potom pomahat aj inych, tam kde oni chcu!!.
4 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka
Nie som o tom presvedčená,že je to správne...ale to je môj názor.
...a veľmi dobrý názor !!!
P.S.:
Kurňa...som sa zbláznil ? Ja neoponujem ???
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Tak nechaj potom pomahat aj inych, tam kde oni chcu!!.
...a TY si na tom ako ??????

Ako pomáhaš ? Ako sa realizuješ ? Ako súkromná osoba a nie ako profesionál ?
Odpovedz, nie iba mentoruj...
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchac, ale niektore tunajsie "damy" si myslia ze prave to mentorovanie je ta najvacsia pomoc :-))))))))))))
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mozes sa Buchac jedovat, kolko len chces. Aj tak to s tym zelanim rakoviny si dohnal az do krajnosti. A najhorsie na tom je, ze sa za to ani nehanbis.
Pripla som krasny clanok o anonymnej pomoci vyznamneho cloveka a co z toho ostalo? Riesil sa clovek, ktory v tomto clanku ma poziciu len autora clanku, nie obsahu.To prospesne sa samozrejme prehliadlo, ved to nie je zaujimave. Opat len ironizacia a sarkazmus. Tak snad na dnes aj stacilo.
6 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako sledujem - zase sa "dobre" bavíte.....
1 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dušan, zdravím ... za zdravím ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať