Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Nandrolon,
ak píšeš o nejakom probléme, musíš si vybrať. Nemôžeš predsa v jednom príspevku napísať, že nie sú predavačky a súčasne, že sú na konkurzoch uprednostňované uchádzačky s titulom.
-------------------
A to, že už ľudia neštudujú na predavačku, je snáď samozrejmé a jasné. Už nepotrebujú tovaroznalectvo a čo ja viem čo študovať. Všetko je balené, označené, pokladne rátajú a blokujú a tak ďalej.
Čo by sa akže malo na tých školách učiť?
Ale potrebujú...veru potrebujú...dokonca až veľmi.

Čo by sa malo učiť ?...Ale šak Ty to dobre vieš, tak nerob caviky.
Až to bude naozaj pravda, tak si ich najmú. A samozrejme, že nebudú pozarať na nejaké to euro. Zaplatia toľko, koľko bude treba. Ak bude treba zaplatiť 1000€, zaplatia 1000€. Ak bude treba dve tisíc, zaplatia dve tisíc.
---------------------------------
Snáď si naozaj nemyslíš, že mzdy sú pre supermarket problém a že budú investovať do celej svojej činnosti a na konci nebudú mať toho, čo pre nich vyberá peniaze. Veď oni to pre tie peniaze robia. Nie pre zamestnanecké miesta.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, dovoľ mi zasmiať sa. Prečo robíš zo seba úmyselne nechápajúceho?
Tak, ako ich nezaplatia teraz, nezaplatia ich nikdy. Na Slovensku sa vždy nájde niekto, kto to bude robiť za 400 eur brutto, takže pre podnikateľov super kšeft. A teraz treba ešte nadávať na ľudí, že si sami za to môžu, lebo to nemajú čo robiť za 400 eur. A podnikateľ je zase ako svätý za dedinou, ktorý vlastne za nič nemôže..., iba obchoduje TRHOVO.
A potom tí istí podnikatelia horekujú, že im nemá kto robiť tržby v ich obchodoch, lebo tá obrovská masa ľudí ledvo vyžije, takže kupujú iba najnutnejšie veci. A tých 1-5% pracháčov majú furt iba 1 žalúdok na osobu, takže peniaze v obehu chýbajú.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Svet už dávno ide iným smerom, Nandrolon.
Vy tu spomínate potrebu pracovať a veríte sľubom, že vám niekto vie dať adekvátne zaplatenú prácu. Verili ste, že čínsky tovar je lacný brak, že detská práca a tak podobne. Verili ste hlúpej propagande.
--------------------------------------
Ale svet išiel ďalej svojou cestou.

Pritom Nemecké koncerny zašli ešte ďalej a to nie politicky, ale technologicky.
Pritom propaganda zas tvrdila, že "Nemci" profitujú na ostatných krajinách EU.

A to ešte nespomínam USA.
Naposledy upravil jar88 : 02.11.15 at 07:30
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, dovoľ mi zasmiať sa. Prečo robíš zo seba úmyselne nechápajúceho?
Tak, ako ich nezaplatia teraz, nezaplatia ich nikdy. Na Slovensku sa vždy nájde niekto, kto to bude robiť za 400 eur brutto, takže pre podnikateľov super kšeft. A teraz treba ešte nadávať na ľudí, že si sami za to môžu, lebo to nemajú čo robiť za 400 eur. A podnikateľ je zase ako svätý za dedinou, ktorý vlastne za nič nemôže..., iba obchoduje TRHOVO.
A potom tí istí podnikatelia horekujú, že im nemá kto robiť tržby v ich obchodoch, lebo tá obrovská masa ľudí ledvo vyžije, takže kupujú iba najnutnejšie veci. A tých 1-5% pracháčov majú furt iba 1 žalúdok na osobu, takže peniaze v obehu chýbajú.
No a kde sú?
Zisti si, kde sú a konečne budeš v obraze.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
Nandrolon
Jar, dovoľ mi zasmiať sa. Prečo robíš zo seba úmyselne nechápajúceho?
Tak, ako ich nezaplatia teraz, nezaplatia ich nikdy. Na Slovensku sa vždy nájde niekto, kto to bude robiť za 400 eur brutto, takže pre podnikateľov super kšeft. A teraz treba ešte nadávať na ľudí, že si sami za to môžu, lebo to nemajú čo robiť za 400 eur. A podnikateľ je zase ako svätý za dedinou, ktorý vlastne za nič nemôže..., iba obchoduje TRHOVO.
A potom tí istí podnikatelia horekujú, že im nemá kto robiť tržby v ich obchodoch, lebo tá obrovská masa ľudí ledvo vyžije, takže kupujú iba najnutnejšie veci. A tých 1-5% pracháčov majú furt iba 1 žalúdok na osobu, takže peniaze v obehu chýbajú.
No a kde sú?
Zisti si, kde sú a konečne budeš v obraze.
Už netreba špekulovať, ako získať prácu, ale ako získať peniaze.
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Sú "mŕtve" buď mimo SR, alebo umrtvené na tuzemských účtoch 1-5% jednotlivcov.
Ak sa dá do triedy, kde je 30 žiakov cez veľkú prestávku veľká torta a zožerú ju traja, ktorí sa tam práve nachádzajú, tak ostatným už samozrejme neostane keď sa vrátia z prestávky...
Chyba nie je v tých 27-mich, ktorí boli mimo triedy, ale v tých 3 nenažrancoch, ktorí by mali byť zlynčovaný od tých 27-mich...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Sú "mŕtve" buď mimo SR, alebo umrtvené na tuzemských účtoch 1-5% jednotlivcov.
Ak sa dá do triedy, kde je 30 žiakov cez veľkú prestávku veľká torta a zožerú ju traja, ktorí sa tam práve nachádzajú, tak ostatným už samozrejme neostane keď sa vrátia z prestávky...
Chyba nie je v tých 27-mich, ktorí boli mimo triedy, ale v tých 3 nenažrancoch, ktorí by mali byť zlynčovaný od tých 27-mich...
Omyl - peniaze nikdy nespia sú nesmrteľné.
A s tou veľkou prestávkou si tiež vedľa. Žiadna prestávka a nie tak ešte "veľká prestávka" sa nekoná. To len nevedomí ju majú. Majú ju od politikov a až sa z nej vrátia, bude po torte a zostanú im tie latríny. Ale to len v prípade, že v USA nevyvinú automaticky čistené WC.
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja to vidím trošku ináč, nevadí.
Ak mám "uliatých" 5 mil. eur, ktoré mi vďaka min. mzdám zarobili moji zamestnanci veľkej obchodnej siete, tak samozrejme tie peniaze chýbajú na domácom trhu ako "tržby obchodníkom".
Už som to tu nejeden raz písal.
Ak dáš mesačne 10 000 eur jednému človeku, tak do obchodov sa ti vráti mesačne tak do tisíc eur /lebo 1 osoba má jeden žalúdok/.
Ak dáš tých 10 000 eur mesačne 12-tim zamestnancom, tak v podobe tržieb sa ti vráti celých 10 000 eur /lebo musia nakŕmiť 12 žalúdkov/.
To, že peniaze sú nesmrteľné môže napísať iba človek, ktorý nikdy nepochopil ich "časovú hodnotu".
Peniaze sa postupne vplyvom inflácie nenávratne strácajú, ostávajú tu iba hodnoty UŽ ZA NE KÚPENÉ, ktoré sa amortizujú podľa charakteru jednotlivých statkov. Teda dovolenka hneď po jej skončení, auto pár rokov, nehnuteľnosť pár desiatok rokov, pozemok až na ojedinelé prípady nikdy...
Naposledy upravil Nandrolon : 02.11.15 at 08:22
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Ja to vidím trošku ináč, nevadí.
Ak mám "uliatých" 5 mil. eur, ktoré mi vďaka min. mzdám zarobili moji zamestnanci veľkej obchodnej siete, tak samozrejme tie peniaze chýbajú na domácom trhu ako "tržby obchodníkom".
Už som to tu nejeden raz písal.
Ak dáš mesačne 10 000 eur jednému človeku, tak do obchodov sa ti vráti mesačne tak do tisíc eur /lebo 1 osoba má jeden žalúdok/.
Ak dáš tých 10 000 eur mesačne 12-tim zamestnancom, tak v podobe tržieb sa ti vráti celých 10 000 eur /lebo musia nakŕmiť 12 žalúdkov/.
To, že peniaze sú nesmrteľné môže napísať iba človek, ktorý nikdy nepochopil ich "časovú hodnotu".
Peniaze sa postupne vplyvom inflácie nenávratne strácajú, ostávajú tu iba hodnoty UŽ ZA NE KÚPENÉ, ktoré sa amortizujú podľa charakteru jednotlivých statkov. Teda dovolenka hneď po jej skončení, auto pár rokov, nehnuteľnosť pár desiatok rokov, pozemok až na ojedinelé prípady nikdy...
Máš to veľmi, ale vééľmi zjednodušené. Neúplné.
Povedal by som, že časť rovnice, ale aj to by bolo veľa. Ty nie že narábaš s časťou rovnice, ty narábaš len s tým, čo ti práve pasuje. Raz sa ti hodí poukázať na mínus a inokedy na plus. Pritom sa ti nikdy nič nerovná, lebo nič nedokončíš. Nemáš tam rovná sa. (=)
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

načo peniaze ?
peniaze nebudú potrebné...

každý bude dávať podľa svojich možností a dostávať podľa svojich potrieb..

raz "preci " musíte zvíťaziť.....máte dalšie tisícky rokov.....
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Predpokladám, že máš kompletné ekonomické vzdelanie a tak dosť dobre nechápem, prečo niektoré základné veličiny vynechávaš.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
načo peniaze ?
peniaze nebudú potrebné...

každý bude dávať podľa svojich možností a dostávať podľa svojich potrieb..

raz "preci " musíte zvíťaziť.....máte dalšie tisícky rokov.....
Až raz zvíťazia, budú v jaskyniach a na stromoch.
---------------------------
Ale to teraz nehrozí, je tu ešte ekonomická zotrvačnosť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon,
predstav si, že by nejaký štátny vedeckovýskumný ústav dostal úlohu vyriešiť a uviesť do praxe aplikáciu vyspelých technológií.
Jednoducho dotiahnuť ten výskum až do finálnej podoby, ako v tom BMW pri výrobe i3.

Proste spustiť výrobu.
Predstav si ešte politika, parlament, či politickú stranu, kdeby sa našiel "tvor", ktorý by si to vedel vôbec predstaviť.
---------------------------------
Niečo také dokáže realizovať, len slobodný človek na slobodnom trhu.
Musí mať prístup k voľným peniazom a tí čo ich majú, musia veriť a samozrejme že prijať riziko neúspechu a s tým súvisiacou stratou.
------------------------------------
Tí čo ich sen realizujú (zamestnanci TPP), majú zisk a profit istý a prirodzene, že menší a jasné, že bez rizika strát.
Naposledy upravil jar88 : 02.11.15 at 09:19
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

V prípade, že by bola celá výroba, predaj zautomatizované, teda vlastne bežný človek by bol takpovediac už "nepotrebný", rád by som videl, kto bude kupovať tie výrobky a hlavne za čo :-)))))), detto služby....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
V prípade, že by bola celá výroba, predaj zautomatizované, teda vlastne bežný človek by bol takpovediac už "nepotrebný", rád by som videl, kto bude kupovať tie výrobky a hlavne za čo :-)))))), detto služby....
Veď tí, čo majú peniaze. detto aj tie služby.
------------------------
A kto bude mať peniaze, ak nikto nebude pracovať? (tak taká doba nikdy nebude) Teda za predpokladu, že bude slobodná spoločnosť, slobodných ľudí. Tí si vždy nejakú činnosť vymyslia.
----------------------------
A ešte tu budú predsa aj majitelia tých výrobných prostriedkov a zrejme budú mať aj nejaký ten zisk. Prečo iné by to asi mali mať?
Takže by každému malo byť jasné, že sa budú musieť myslením preorientovať (presmerovať) a zamerať na iné vedomosti, ako teraz. Budú sa musieť naučiť hodnotiť reálnosť a potrebnosť (zmysluplnosť) zámerov tých tvorivejších a iniciatívnejších ľudí. (nie na populistov a zlodejov (politikov) - kto ponúkne viac)
Naposledy upravil jar88 : 02.11.15 at 11:21
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ale veď ty nechápeš že taký obchodník sa neuživí ak tam bude kupovať pár jednotlivcov, že tí jednotlivci nech sú akokoľvek bohatí tak mu neurobia tržby také ako "masa ľudí" ??
Detto všetky automobilky. Pre koho tie autá budú?
Je mi jasné že ty ani ja sa takého stavu už nedožijeme, ale debatujeme čisto v teoretickej rovine. Môj názor je, že za pár rokov, keď tento stav dôjde na vrchol pyramídy, tak znovu bude musieť nastúpiť zriadenie podobné komunizmu /je jedno, ako sa to bude volať/, ale niektoré ekonomiky budú musieť začať takpovediac kvôli zlodejom "odznova".
A to nemusí byť doba rádovo desaťročia, tá doba môže kľudne nastúpiť pádom eura a vrátenie sa k pôvodnej mene. Stačí si uvedomiť, že kurz by určite nebol 30,126 ale možno 20 a niečo...
No a teraz sa už dá ľahko vypočítať, o koľko by niektorí prišli, iní by zase mohli zarobiť, a špekulanti by z toho ľahko vykorčuľovali...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Ale veď ty nechápeš že taký obchodník sa neuživí ak tam bude kupovať pár jednotlivcov, že tí jednotlivci nech sú akokoľvek bohatí tak mu neurobia tržby také ako "masa ľudí" ??
Detto všetky automobilky. Pre koho tie autá budú?
Je mi jasné že ty ani ja sa takého stavu už nedožijeme, ale debatujeme čisto v teoretickej rovine. Môj názor je, že za pár rokov, keď tento stav dôjde na vrchol pyramídy, tak znovu bude musieť nastúpiť zriadenie podobné komunizmu /je jedno, ako sa to bude volať/, ale niektoré ekonomiky budú musieť začať takpovediac kvôli zlodejom "odznova".
A to nemusí byť doba rádovo desaťročia, tá doba môže kľudne nastúpiť pádom eura a vrátenie sa k pôvodnej mene. Stačí si uvedomiť, že kurz by určite nebol 30,126 ale možno 20 a niečo...
No a teraz sa už dá ľahko vypočítať, o koľko by niektorí prišli, iní by zase mohli zarobiť, a špekulanti by z toho ľahko vykorčuľovali...
Zabúdaš, že vlastníkom prosperujúcej firmy môže byť aj akcionár - príjemca dividendy. Príjemca určitej časti zisku (samozrejme, že v peniazoch) a zároveň aj majetný zákaznik supermarketu. Ten občan môže nakúpiť akcie kolchozu, alebo potravinárskeho spracovateľa, či stavebného gigantu, ktorý stavia mosty, diaľnice, železnice. Nie len akcie automobiliek, alebo bánk.
---------------------------------------------------
To že znova komunizmus, nepripadá už do úvahy. Sám si tu predsa písal, že politici sú len bábkami určitých skupín. Že malý volič nemá žiadnu moc. Ja by som ešte pridal tvrdenie, že ten jednotlivec a ním tvorená "masa ľudí", nemá pod kontrolou ani vlastný život, nie tak ešte politické bábky. No a mocní zrejme nedopustia, aby tu nebolo zaručené ich nedotknuteľné vlastníctvo a slabá polícia, armáda a súdnictvo.
----------------------------------
Takže moc ľudu, tu zrejme (či zjavne) nehrozí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Myslím si, že bežní ľudia, časom musia prísť na to, že sledovanie telenoviel im prináša menej, ako sledovanie ako si počína ich akciová spoločnosť. Ako stoja jej výrobky na trhu, kto a ako jej konkuruje a podobne.
-----------------------------------------
Tým som chcel povedať, že nie len sledovať to čo im predkladá burzový maklér. Všetko sa bude musieť zmeniť, ale hlavne to myslenie ľudí. Možno časom vzniknú aj školy života v modernej automatizovanej spoločnosti a súčasne aj k znižovaniu podpôr a dôchodkov.
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, vieš ako niektoré firmy vyplácajú NA SLOVENSKU dividendy??? Budem teraz konkrétny, ale anonymný.
6000 ľuďom po 5 eur a dvaja štatutári /ale stále zamestnanci/ po 50 000 eur/ročne, všetko tichým duchom...
Spolužiak robí mzdára v jednej takej slávnej akciovke...
To je podnikanie na slovenský spôsob.
Naposledy upravil Nandrolon : 02.11.15 at 12:21
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nedávno tu buchač spomínal, aký je biznis dávať psychologické posudky. Že je to v podstate obrovská suma peňazí. Samozrejme že je to vďaka lobingu a že celkovo sa jedná o veľkú sumu peňazí. Pritom by každému malo byť jasné, že aj tie peniaze budú niekomu na trhu chýbať. Možno aj tým hyper a super marketom.
----------------------------------------------------------------------
Aj to je slobodný trh. Veď aj obchodný reťazec môže zalobovať. No a čím je parlament väčší, tým je lobing účinnejší a rentabilnejší. Ak zalobuješ v EU je ekonomicky výhodnejšie a lacnejšie, ako lobovať v NRSR.
0 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať