Zavrieť

Porady

Majetek, exekucia a katastralny prevod

Ahojte. S bratom mame zdedenu nehnutelost, ide o chatu. Ja som vlastnikom polovice, on vlastnikom druhej polovice. Brat ma nedoplatok na odvodoch a udelenu exekuciu. Exekucia sa tyka aj jeho polovicneho podielu na chate. Chatu mu chcem darovat.

Zaujima ma, ze ci mozem moj podiel tejto chaty prepisat na jeho zenu, ak polovicny podiel z jeho strany je blokovany exekutorom. Je mozne, aby som svoju polovicu prepisal alebo vdaka exekucii je zablokovany cely majetok, teda cela chata, hm?

Dakuje za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    exekúcia môže byť len na jeho majetok, svoj podiel môžeš scudziť

    ecc je offline (nepripojený) ecc

    ecc
    Takze blokovany exekutorom je lenjeho majetok, teda polovica. Ja teda prevediem svoju polovicu na jeho zenu, pretoze previest to na neho z dovodu aktualnej exekucie je nezmysel. Len to som chcel, dakujem pekne.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 ale získajú to do BSM a taký majetok exekútor môže postihnúť - bude to aj jeho majetok
    ecc Aha. A deti plnolete este nie su, take na ne to previet nejde. No nic, v takom pripade to necham zatial pisane na seba, nech si chatu uziva aj nadalej a ked sa zbavi exekucie, tak mu to potom darujem a prepisem.
    MarcoM Aj maloletý môžu nadobudnúť majetok. Je ale nutné, aby takýto úkon bol schválený súdom a maloletý mal určeného kolízneho opatrovníka. Nie je to až tak náročné, skôr zdĺhavejšie.
    bodliak Aj dar ? Dar patri obdarovanemu...
    misoft Aj dar.... patrí to obdarovanému (decku), ale ono ešte nemôže vykonávať niektoré právne úkony - tak poručník, opatrovník, zákonný zástupca ho v tomto zastupujú.
    Mária27 Bodliak, máš pravdu, dar by nešiel do BSM. Ale zas je tu riziko rozvodu, že to bratovi nezostane. Užívať si môžu aj cudzie - napr. ako výpožičku (bezplatne) na nejakých 10 - 20 rokov.
      zbaliť

    Majetek, exekucia a katastralny prevod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.