Zavrieť

Porady

úraz zamestnancov

Chcela by som sa spýtať či pri PN dlhodobej vypláca zamestnávateľ náhradu straty zárobku počas PN, keď PN vznikla pri autohavárii, alebo to vypláca Soc.poisťovňa v úrazovom príplatku. Miera zodpovednosti ešte nie je určená nakoľko nie je ukončené vyšetrovanie nehody. ďakujem zuzik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maria56 je offline (nepripojený) maria56

    maria56
    V roku 2004 náš zamestnanec mal pracovný úraz.My, ako zamestnávateľ sme mu vyplácali prvých 10 dní náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti. V Sociálnej poisťovni si uplatnil výplatu nemocenského a úrazového príplatku.Nič iné sme mu nevyplácali.

    Chcela by som upozorniť, že do 3 dní odo dňa, keď sa o pracovnom úraze zamestnávateľ dozvedel je potrebné do Sociálnej poisťovne oznámiť na predpísanom tlačive " Oznámenie o poistnej udalosti ", že sa stal pracovný úraz .
    Do 8 dní odo dňa kedy sa zamestnávateľ o pracovnom úraze dozvedel sa Sociálnej poisťovni predkladá " Záznam o úraze " ,a zápisnicu o prejednaní škody .Sociálnej poisťovni som ešte predkladala kópiu tlačiva IIa - žiadosť o náhradu príjmu opatrenú odtlačkom pečiatky zamestnávateľa, podpisom zodpovedného zamestnanca, s vyjadrením, že originál sa nachádza u zamestnávateľa.Je to pre nich potvrdenie o vyplatení náhrady príjmu za prvých 10 dní dočasnej pracovnej neschopnosti.

    Po ukončení nemoci si sám zamestnanec môže uplatniť v Sociálne poisťovni napr.náhradu nákladov spojenú s liečením / musí predložiť cestovné lístky, potvrdenky o poplatkoch u lekára, potvrdenie o doplatkoch za lieky a pod ./......

    Záznam o úraze sme posielali aj Inšpektorátu práce.

    Pekný deň

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    podľa mojich informácii treba Záznam o úraze posielať aj na zdravotnú poisťovnu, v ktorej je "urazený" zamestnanec poistený. Jedno vyhotovenie by ste mali mať založené ako zamestnávateľ a jedno by ste mali poskytnúť aj zamestnancovi. Toť vsjo :-)

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Vie mi niekto povedat, pod cim su zaclenene inspektoraty prace. Daju sa zistit cez net, alebo kde mam v mieste bydliska hladat na ich kontakt ? Dik

    maria56 je offline (nepripojený) maria56

    maria56
    Áno Vladan, súhlasím. O zasielaní " Záznamu o úraze " zdravotnej poisťovni v ktorej je " urazený "zamestnanec poistený som zabudla napísať .

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Janca
    Vie mi niekto povedat, pod cim su zaclenene inspektoraty prace. Daju sa zistit cez net, alebo kde mam v mieste bydliska hladat na ich kontakt ? Dik
    tu je link:
    http://icop.safework.gov.sk/nip/home.php?action=kip

    ... všetko je na webe

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Bude niekto tak dobrý a priloží mi zápisnicu z odškodnenia pracovného úrazu? Alebo dajte radu, čo všetko tam má byť uvedené.

    Vopred ďakujem.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    O vypisovaní všetkých náležitostí na vštky úrady,plný súhlas s MARIA56, na 100% viď môj príspevok "problem s PN", je to tak.
    Aj čo sa týka vyplácania.
    Socialke sa zasiela aspoň v NR na dve miesta a tj.Odboru úrazového poist. a aj Kancelárii riaditeľa pobočky SP. Tlačivo pre SP nájdete na stránke SP.

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Zuzik, ako si pochodila s tou autohavariou? Lebo aj ja mam autohavariu ako pracovny uraz. Na vine ale bol nas pracovnik. Neviem ako mam odskodnit tento pracovny uraz?
    Pomoz ak vies, dakujem

    ivet je offline (nepripojený) ivet

    ivet
    Zamestnavateľ prepláca iba prvých 10 dní PN, všetko ostatné ide cez SP. Veď načo by potom bol poistený na úrazové poistenie?

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    To mi je jasne. Ale na urazovy priplatokv SP odo mna ziadaju zapis z odskodnenia pracovneho urazu. Ja ho uz mam napisany, ale neviem urcit percento odškodnenia a tiez ci mozem dat zapis na SP ak este nie je pripad na policii uzatvoreny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.