Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených preddavkoch

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte poradcovia. Chcem Vás poprosiť o radu. Robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch a mám takýto problém. Všetky mzdy posielam v jeden deň na účty zamestnancov, ale mám dvoch - troch dohodárov, ktorým vyplácam mzdu cez pokladňu a oni si niekedy prídu po výplatu aj o dva týždne. Takže potom mám výplaty napr.: 7. v mesiaci - to majú všetci v HPP cez účet, jednu mzdu vyplatím 13. a ďalšiu 20 cez pokladňu. Preddavky na daň odvediem do 5 dní po výplate miezd na účet - napr.7. v mesiaci. Nečakám, kým vyplatím mzdu aj poslednému. A teraz môj problém. Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
Usporiadat
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

mne skor teraz ide o tych 9 korun...
0 0
janka37 janka37

janka37 je offline (nepripojený) janka37

Ak máš preplatok (r.3) vyšší ako sumu zrazených preddavkov (r.1), môžeš ho uviesť každý mesiac len do výšky zrazených preddavkov a tak postupne každý ďalší mesiac až do úplného vyrovnania preplatku.

Raz som to tiež podala s mínusom, potom som vykazovala zrazené preddavky a nič sme neplatili, takže mi to vykázali ako nedoplatok a započítali s NO DPH. No čo vám budem hovoriť - chaos, ktorý riešime doteraz.
Takže žiadne mínusy, pekne postupne.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Lucy
Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
presne toto som hľadala: takže do 1. riadku ide dátum výplaty. ak som to teda dobre pochopila
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prosím vás, máte niekto tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených..., v takom tvare, aby sa dalo v ňom aj vypisovať a odoslať mailom, nielen vytlačiť? Mám Formik, ale odtiaľ sa dá tlačivo vyplnené poslať len tomu, kto má tiež Formik, inak ho neotvorí, tu medzi tlačivami je síce pridané, ale len na ukážku, použiť sa nedá, zo stránky drsr ho síce vyplníte, ale neodošlete, no a uložiť som ho dala, ale keď si ho otvorím, tak je prázdne. Poradíte, ako to urobiť, prípadne, ak má niekto toto tlačivo a môže ho poskytnúť budem veľmi rada.
A ak by bol niekto ochotný mi poradiť, ako to uložiť v tvare aký potrebujem, prosím polopaticky, patrím medzi skôr narodených.
Ďakujem.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja to vypĺňam na stránke drsr a dám ho uložiť a je v poriadku. Dá sa čítať. Stránku treba otvárať cez IE.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri aj
http://www.porada.sk/showthread.php?...ad+zrazen%FDch
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dievčatá ďakujem, ale nepomohlo.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Stránku som otvárala cez IE, vyplnila som na stránke drsr, dala som uložiť, uložilo sa mi ale nevyplnené! Dala som poslať na mail, prišlo ale nevyplnené. Nie je žiadna iná možnosť, ako to urobiť a naučiť sa to aj posielať, prípadne uložiť tak, aby to zostalo vyplnené? Keď som ukladala predtým vyplnené DP, všetko bolo OK, ale táto "potvora" nie a nie!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta skúsila som to aj ja, a išlo mi to aj cez Mozillu. Vyplnilo, na stránke DU pri vypisovaní tlačiva som potom dala uložiť do tlačového súboru. Uložila som ho na disk, a pekne sa mi zobrazil vyplnený.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Vlasta skúsila som to aj ja, a išlo mi to aj cez Mozillu. Vyplnilo, na stránke DU pri vypisovaní tlačiva som potom dala uložiť do tlačového súboru. Uložila som ho na disk, a pekne sa mi zobrazil vyplnený.
Lenka, teraz už aj mne, len neviem či ti to prišlo na mail a dalo sa otvoriť. Zistila som po celodennom trápení, že som mala zablokované : povolenie certifikátu na stránke drsr, dala som povolenie a už som to mala uložené v dokumentoch vyplnené.
Keby som nebola z tých mladších ročníkov, už by som na to bola dávno prišla!
No ale kde nieto skúsenosti... Až vyrastiem a budem veľká tak sa to určite doučím.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Máš to OK, nuž certifikát. Povoliť áno.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Máš to OK, nuž certifikát. Povoliť áno.
No to máš tak, chcela stará mladou byť...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta všetko predýchaj.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
[QUOTE=Jara]Ala, to preto tak píše v poučení, lebo nemôžeš viac vrátiť v danom mesiaci ako máš preddavkov. Musela by si to rozdeliť do mesiacov... Teda r. 3 môže byť max. r. 1

Ale ja mám za celý štvrťrok 0,- Sk v r.1 (min.mzdy), no v r.3 by mal byť preplatok z roč.zúčt. 2300,- . A v ďalších mesiacoch tiež nebudú žiadne dane. Ako to mám napísať do PREHLADU? Je mi jasné, že preplatok si vyžiadam z DÚ.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

[quote=Denisa]
Jara
Ala, to preto tak píše v poučení, lebo nemôžeš viac vrátiť v danom mesiaci ako máš preddavkov. Musela by si to rozdeliť do mesiacov... Teda r. 3 môže byť max. r. 1

Ale ja mám za celý štvrťrok 0,- Sk v r.1 (min.mzdy), no v r.3 by mal byť preplatok z roč.zúčt. 2300,- . A v ďalších mesiacoch tiež nebudú žiadne dane. Ako to mám napísať do PREHLADU? Je mi jasné, že preplatok si vyžiadam z DÚ.
Presne ako radí Jara: pokiaľ boli zrazené preddavky v danom mesiaci NULA, potom nemožno zapísať žiadnu sumu preplatkov z ročného zúčtovania dane, teda aj v riadku 3 bude NULA. Preplatok treba vyžiadať listom.
0 0
SlavkaF SlavkaF

SlavkaF je offline (nepripojený) SlavkaF

Chcela by som sa spýtat, ze ako vyplnate ten prehlad. Zrazkovu dan tam teraz nedavate?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Nie, zrážková daň sa do prehľadu neuvádza. Dávaš osobitne Oznámenie k zrážkovej dani do 15. v mesiaci...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Môže sa dať prehľad na daňový úrad ešte aj 02. mája?
0 0
pozit pozit

pozit je offline (nepripojený) pozit

Áno, môže, lebo 30-teho je cez víkend.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ano moze, je to uvedene v kalendari na www.drsr.sk
su tam aj ine datumy danovych povinnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať