Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených preddavkoch

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte poradcovia. Chcem Vás poprosiť o radu. Robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch a mám takýto problém. Všetky mzdy posielam v jeden deň na účty zamestnancov, ale mám dvoch - troch dohodárov, ktorým vyplácam mzdu cez pokladňu a oni si niekedy prídu po výplatu aj o dva týždne. Takže potom mám výplaty napr.: 7. v mesiaci - to majú všetci v HPP cez účet, jednu mzdu vyplatím 13. a ďalšiu 20 cez pokladňu. Preddavky na daň odvediem do 5 dní po výplate miezd na účet - napr.7. v mesiaci. Nečakám, kým vyplatím mzdu aj poslednému. A teraz môj problém. Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Pekny začiatok dňa prajem, potrebovala by som radu ohľadom Prehľadu za 1.Q. Január som vyplnila, ale s februárom a marcom mám problém. Vo februári boli
- zrazené preddavky, 2 940,- Sk.
- daňový bonus vyplatený zamestnancom bol 2 160,- Sk.
- ročné zúčtovanie (ktoré sme vyplatili zametnancom) bolo 9982,- Sk.
A môj problém spočíva v tom, že neviem čo napísať do riadku 2 a 3 v mesiaci február. Poradíte mi niekto?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nikulik
Pekny začiatok dňa prajem, potrebovala by som radu ohľadom Prehľadu za 1.Q. Január som vyplnila, ale s februárom a marcom mám problém. Vo februári boli
- zrazené preddavky, 2 940,- Sk.
- daňový bonus vyplatený zamestnancom bol 2 160,- Sk.
- ročné zúčtovanie (ktoré sme vyplatili zametnancom) bolo 9982,- Sk.
A môj problém spočíva v tom, že neviem čo napísať do riadku 2 a 3 v mesiaci február. Poradíte mi niekto?
Daj si do lišty :"hladať" slovo Prehľad... a nájdeš odpoveď, riešilo sa to už niekoľkokrát.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Pekny začiatok dňa prajem, potrebovala by som radu ohľadom Prehľadu za 1.Q. Január som vyplnila, ale s februárom a marcom mám problém. Vo februári boli
- zrazené preddavky, 2 940,- Sk.
- daňový bonus vyplatený zamestnancom bol 2 160,- Sk.
- ročné zúčtovanie (ktoré sme vyplatili zametnancom) bolo 9982,- Sk.
A môj problém spočíva v tom, že neviem čo napísať do riadku 2 a 3 v mesiaci február. Poradíte mi niekto?
r.1 2940.-
r.6 - 2160.-
r.3 9982.-opravujem -iba do výšky zrazenej dane t.j. 2940.-Neuvedomila som, si, že 9982 je viac ako 2940.- Mea culpa, tri dni voľna a už to nemyslí:p
Naposledy upravil Tweety : 02.05.06 at 06:13
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tweety
r.1 2940.-
r.6 - 2160.-
r.3 9982.-
čiže r. 5 bude s minusom, mozem tam ten mínus dať?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Nesúhlasím s Tweety - na r.3 nemôžeš dať vyššiu sumu, ako je suma zrazených preddavkov. Je to napísané priamo v poučení na vyplnenie tlačiva....Celkovo Ti nemôže ísť r. 7 potom do mínusu.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dobre, čiže ešte raz: r.1 2 940,- Sk
r. 3 2 940,- Sk
r. 5 bude tym pádom 0
r. 6 je - 2160,- Sk
čiže v r.7 bude tym pádom - 2160,-
Môže byť v riadku 7 minusová hodnota?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

nikulik
Dobre, čiže ešte raz: r.1 2 940,- Sk
r. 3 2 940,- Sk
r. 5 bude tym pádom 0
r. 6 je - 2160,- Sk
čiže v r.7 bude tym pádom - 2160,-
Môže byť v riadku 7 minusová hodnota?
Nemôže byť na r.7 minusová hodnota. Do r.3 by som dala len rozdiel 780 Sk. A takto vyrovnávala preplatky z ročného zúčtovania mesiac, čo mesiac, kým sa Ti to nevyrovná.
Alebo je možnosť nezapísať sumu daňového bonusu do r.6 a vyžiadať si ho potom na daňovom úrade, akože to bolo vyplatené z prostriedkov zamestnávateľa - zapísala by si to len dole do r.A a C a ak to budeš vyžiadavať, tak aj D. Ale tento druhý postup som ešte v paxi nepoužila, tak neviem, či je to OK.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

alušik
Nemôže byť na r.7 minusová hodnota. Do r.3 by som dala len rozdiel 780 Sk. A takto vyrovnávala preplatky z ročného zúčtovania mesiac, čo mesiac, kým sa Ti to nevyrovná.
Alebo je možnosť nezapísať sumu daňového bonusu do r.6 a vyžiadať si ho potom na daňovom úrade, akože to bolo vyplatené z prostriedkov zamestnávateľa - zapísala by si to len dole do r.A a C a ak to budeš vyžiadavať, tak aj D. Ale tento druhý postup som ešte v paxi nepoužila, tak neviem, či je to OK.
Nám naša správkyna dane povedala, že nemáme za február a za marec nic odvádzať, čiže sme odviedli 0, a o ten rozdiel, ktorý ostane si máme dodatočne požiadať DU o vrátenie.Tak teraz uz vobec nechapem ako to mam vyplniť.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

No áno, nepovedala Vám nič zle... Ale na našom DÚ mi povedali, že ak si mám ako preplatky z ročného zúčtovania dane ako zohľadniť do konca roka /nie do konca kvartálu/, tak žiadnu žiadosť vypisovať nemám. Budem to kompenzovať do konca roka a nebudem odvádzať DÚ dovtedy, kým sa mi to nevyrovná. Iná by bola situácia, keby ste sumu daňového bonusu mali vyššiu ako zrazené preddavky - v tom prípade už žiadate o vracanie sumy daňového bonusu a preplatky z ročného zúčtovania si už naozaj nemáte s čím započítavať. Potom by som napísala žiadosť, v ktorej by som tieto skutočnosti uviedla - že si nemám s čím preplatky zúčtovať a daňový úrad by mi tieto preplatky vrátil.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

no dobre, r. 1 az 5 by som uz vedela, ale cize v r. 5 mi výjde 0 ale co s danovym bonusom????? r. 6. mam tam dat nulu a vyžiadať si od DU danový bonus?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Dúfala som, že sa vyjadrí aj niekto iný. Osobne som to týmto druhým spôsobom - že by som tam daňový bonus na r.6 neuviedla a zapísala ho len do r.A,C a D - ešte neurobila ani raz. Ale myslím si, že by to tak mohlo byť... A samozrejme vypísala by si teda túto žiadosť na daňový úrad.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tiez som rozmyslala, ze tam danovy bonus nedam a vyziadame si ho dodatočne, co vy na to?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nikulik
Nám naša správkyna dane povedala, že nemáme za február a za marec nic odvádzať, čiže sme odviedli 0, a o ten rozdiel, ktorý ostane si máme dodatočne požiadať DU o vrátenie.Tak teraz uz vobec nechapem ako to mam vyplniť.
Píšeš, že ste už za február a marec neodviedli žiadnu daň, to znamená, že predpokladáte preplatok 9 982 SK vyrovnať do konca kalendárneho roka v zmysle nižšie uvedeného. Keďže ste si už začali odpočítavať preplatok na dani z príjmu o vrátenie celej sumy DB požiadaš správcu dane a v riadku 6 uvádzaš nulu:

Odpoveď je priamo priamo v Poučení na vyplnenie Prehľadu...:


riadok 3 = úhrn vrátených preplatkov z RZ, o ktoré ste znížili odvod preddavkov na daň za príslušné obdobie. O vrátený preplatok znížte odvod preddavkov na daň najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa RZ vykonalo, avšak len do výšky zrazených preddavkov na daň uvedených v riadku 1.
Preplatok sa uvádza na riadku 3, len ak je predpoklad jeho vyrovnania do konca roka. Ak nie je možnosť znížiť odvod preddavkovej dane o preplatok z RZ požiada sa DÚ o vrátenie podľa §40 ods. 8 zákona o DzP. Správcom dane vrátený preplatok sa do Prehľadu neuvádza.

teda riadok 1 2 940
riadok 3 2 940
riadok 5 0/až do vyrovnania preplatku dane 9 982/

riadok 6 0
Sumu DB uvediete najviac do výšky sumy uvedenej na riadku 5. Ak úhrnná suma vyplateného DB je vyššia ako suma uvedená v riadku 5, tento rozdiel na DB vyplatíte z vlastných prostriedkov. V tomto prípade požiadate príslušného správcu o poukázania sumy vo výške rozdielu. To znamená 2 167 DB si vyžiadaš od správcu dane...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tweety
r.1 2940.-
r.6 - 2160.-
r.3 9982.-opravujem -iba do výšky zrazenej dane t.j. 2940.-Neuvedomila som, si, že 9982 je viac ako 2940.- Mea culpa, tri dni voľna a už to nemyslí:p
V tomto prípade, ak je už odrátaných 2940 v riadku 3, je riadok 5 nula, teda aj v riadku 6 je nula a nie 2 160.
Naposledy upravil evina : 02.05.06 at 22:13
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

evina
Píšeš, že ste už za február a marec neodviedli žiadnu daň, to znamená, že predpokladáte preplatok 9 982 SK vyrovnať do konca kalendárneho roka v zmysle nižšie uvedeného. Keďže ste si už začali odpočítavať preplatok na dani z príjmu o vrátenie celej sumy DB požiadaš správcu dane a v riadku 6 uvádzaš nulu:

Odpoveď je priamo priamo v Poučení na vyplnenie Prehľadu...:


riadok 3 = úhrn vrátených preplatkov z RZ, o ktoré ste znížili odvod preddavkov na daň za príslušné obdobie. O vrátený preplatok znížte odvod preddavkov na daň najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa RZ vykonalo, avšak len do výšky zrazených preddavkov na daň uvedených v riadku 1.
Preplatok sa uvádza na riadku 3, len ak je predpoklad jeho vyrovnania do konca roka. Ak nie je možnosť znížiť odvod preddavkovej dane o preplatok z RZ požiada sa DÚ o vrátenie podľa §40 ods. 8 zákona o DzP. Správcom dane vrátený preplatok sa do Prehľadu neuvádza.

teda riadok 1 2 940
riadok 3 2 940
riadok 5 0/až do vyrovnania preplatku dane 9 982/

riadok 6 0
Sumu DB uvediete najviac do výšky sumy uvedenej na riadku 5. Ak úhrnná suma vyplateného DB je vyššia ako suma uvedená v riadku 5, tento rozdiel na DB vyplatíte z vlastných prostriedkov. V tomto prípade požiadate príslušného správcu o poukázania sumy vo výške rozdielu. To znamená 2 167 DB si vyžiadaš od správcu dane...

Takto som to aj ja robila a budem to robiť ešte asi tri mesiace, mala som veľký preplatok na roćnom zúčtovaní
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

evina
Píšeš, že ste už za február a marec neodviedli žiadnu daň, to znamená, že predpokladáte preplatok 9 982 SK vyrovnať do konca kalendárneho roka v zmysle nižšie uvedeného. Keďže ste si už začali odpočítavať preplatok na dani z príjmu o vrátenie celej sumy DB požiadaš správcu dane a v riadku 6 uvádzaš nulu:

Odpoveď je priamo priamo v Poučení na vyplnenie Prehľadu...:


riadok 3 = úhrn vrátených preplatkov z RZ, o ktoré ste znížili odvod preddavkov na daň za príslušné obdobie. O vrátený preplatok znížte odvod preddavkov na daň najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa RZ vykonalo, avšak len do výšky zrazených preddavkov na daň uvedených v riadku 1.
Preplatok sa uvádza na riadku 3, len ak je predpoklad jeho vyrovnania do konca roka. Ak nie je možnosť znížiť odvod preddavkovej dane o preplatok z RZ požiada sa DÚ o vrátenie podľa §40 ods. 8 zákona o DzP. Správcom dane vrátený preplatok sa do Prehľadu neuvádza.

teda riadok 1 2 940
riadok 3 2 940
riadok 5 0/až do vyrovnania preplatku dane 9 982/

riadok 6 0
Sumu DB uvediete najviac do výšky sumy uvedenej na riadku 5. Ak úhrnná suma vyplateného DB je vyššia ako suma uvedená v riadku 5, tento rozdiel na DB vyplatíte z vlastných prostriedkov. V tomto prípade požiadate príslušného správcu o poukázania sumy vo výške rozdielu. To znamená 2 167 DB si vyžiadaš od správcu dane...
Oóó, dakujem veeeeeeľmi pekne .
Fakt som rada, lebo včera som bola zaniesť ten prehľad na DU a az teraz som si precitala tento príspevok, a ako tak kontrolujem tak to mam dobre. Az som z toho prekvapena!
No ale teraz vazne, riadky od 1. po 7 mi sedi. A len pre doplnenie aby som sa uistila, ze nemusím robiť opravný prehľad.
Tak r. 8,r. 9,r. 10 a r. 11 je 0,- Sk. Do r.A som dala DB 2160,- sk, r. B 0,- Sk, r. C a r. D som dala DB 2160,-Sk. Sú tie riadky A,B,C,D správne???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nikulik
Oóó, dakujem veeeeeeľmi pekne .
Fakt som rada, lebo včera som bola zaniesť ten prehľad na DU a az teraz som si precitala tento príspevok, a ako tak kontrolujem tak to mam dobre. Az som z toho prekvapena!
No ale teraz vazne, riadky od 1. po 7 mi sedi. A len pre doplnenie aby som sa uistila, ze nemusím robiť opravný prehľad.
Tak r. 8,r. 9,r. 10 a r. 11 je 0,- Sk. Do r.A som dala DB 2160,- sk, r. B 0,- Sk, r. C a r. D som dala DB 2160,-Sk. Sú tie riadky A,B,C,D správne???
Podľa mňa sú správne.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

evina
Podľa mňa sú správne.
Naozaj? No tak to som veľmi rada. Takže tym pádom je dobrý aj marec, lebo vlastne bude taký istý. Ďaň odpočítam, kym nevyrovnám ročné zúčtovanie. A o daňový bonus požiadam DU dodatočne.
Juuuj, ale som rada, ďakujem všetkým veľmi pekne za príspevky a za pomoc hlavne. Keď si najdem dnes trošku čas, tak určite popridávam bodíky .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

[quote=nikulik]Naozaj? No tak to som veľmi rada. Takže tym pádom je dobrý aj marec, lebo vlastne bude taký istý. Ďaň odpočítam, kym nevyrovnám ročné zúčtovanie. A o daňový bonus požiadam DU dodatočne. Áno budeš tak postupovať a DB si môžeš vyžiadať hneď...
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Vyplňujem prehľad za 1.Q ale opravný, lebo som robila opravné výkazy do poisťovní, tym padom pracovníkovi vyšla aj vyššia dan. Chcela by som sa Vás opýtať, chybu mám v januári, zmenila sa suma r. 1 - zrazené preddavky na daň..., suma sa zvýšila o 111,- Sk. Ale potrebovala by som vedieť, čo napíšem do r. 11 - Odvedené: lebo týc 111,- Sk budem uhrádzať teraz dodatočne. Akú sumu a aký datum dám do r. 11??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať