Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených preddavkoch

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte poradcovia. Chcem Vás poprosiť o radu. Robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch a mám takýto problém. Všetky mzdy posielam v jeden deň na účty zamestnancov, ale mám dvoch - troch dohodárov, ktorým vyplácam mzdu cez pokladňu a oni si niekedy prídu po výplatu aj o dva týždne. Takže potom mám výplaty napr.: 7. v mesiaci - to majú všetci v HPP cez účet, jednu mzdu vyplatím 13. a ďalšiu 20 cez pokladňu. Preddavky na daň odvediem do 5 dní po výplate miezd na účet - napr.7. v mesiaci. Nečakám, kým vyplatím mzdu aj poslednému. A teraz môj problém. Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Vyplňujem prehľad za 1.Q ale opravný, lebo som robila opravné výkazy do poisťovní, tym padom pracovníkovi vyšla aj vyššia dan. Chcela by som sa Vás opýtať, chybu mám v januári, zmenila sa suma r. 1 - zrazené preddavky na daň..., suma sa zvýšila o 111,- Sk. Ale potrebovala by som vedieť, čo napíšem do r. 11 - Odvedené: lebo týc 111,- Sk budem uhrádzať teraz dodatočne. Akú sumu a aký datum dám do r. 11??
Ak si ich neodviedla, tak ich tam neuvádzaš. Napíšeš tam iba skutočne odvedené.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takže napíšem odvedené-sumu bez tých 111,- Sk, aj ked to dnes uhradim?
A dátum dám ten kedy som uhrádzala tu sumu bez 111,- Sk?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Takže napíšem odvedené-sumu bez tých 111,- Sk, aj ked to dnes uhradim?
A dátum dám ten kedy som uhrádzala tu sumu bez 111,- Sk?
Napíšeš do do kvartálneho hlásenia za 2 kvartál.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No jasné, to ma nenapadlo. Ďakujem velmi pekne.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Prosím o radu , resp. odsúhlasenie skúsenejších :

Za jún mi vyšlo : zrazené preddavky 454,-
daň. bonus 540,-
teraz musím požiadať DU o vrátenie 86,- Sk alebo vynechám riadok D
a požiadam DU za viac mesiacov naraz ? (teraz mi bude vychodiť asi pravidelne vyšší daň. bonus ako preddavky )

Ideme platiť ešte zrážkovú daň 159,- Sk , ale tá sa nepíše do prehľadu a predpokladám, že ju nemôžem ani započítať ...

Vopred ďakujem , emily 2 .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

emily 2
Prosím o radu , resp. odsúhlasenie skúsenejších :

Za jún mi vyšlo : zrazené preddavky 454,-
daň. bonus 540,-
teraz musím požiadať DU o vrátenie 86,- Sk alebo vynechám riadok D
a požiadam DU za viac mesiacov naraz ? (teraz mi bude vychodiť asi pravidelne vyšší daň. bonus ako preddavky )

Ideme platiť ešte zrážkovú daň 159,- Sk , ale tá sa nepíše do prehľadu a predpokladám, že ju nemôžem ani započítať ...

Vopred ďakujem , emily 2 .
S vypísaním tlačiva hádam poradia tí, ktorí žiadajú preplatenie za viac mesiacov naraz. Ja to robím mesačne.
Zrážkovú daň nemožno započítať s preddavkami na daň, odvádza sa v plnej sume.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
emily 2
Prosím o radu , resp. odsúhlasenie skúsenejších :

Za jún mi vyšlo : zrazené preddavky 454,-
daň. bonus 540,-
teraz musím požiadať DU o vrátenie 86,- Sk alebo vynechám riadok D
a požiadam DU za viac mesiacov naraz ? (teraz mi bude vychodiť asi pravidelne vyšší daň. bonus ako preddavky )

Ideme platiť ešte zrážkovú daň 159,- Sk , ale tá sa nepíše do prehľadu a predpokladám, že ju nemôžem ani započítať ...

Vopred ďakujem , emily 2 .
Ja DB uplatňujem Q vždy s odovzdaním "Prehľadu"
Zrážkovú daň nedávaj do súvisu s Prehľadom. DB započítaš iba z preddavkovej dane ak Ti nejaká vyjde. Ak nie potom si DB v plnej výške vyžiadaš od DÚ.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Chcem sa spýtať na dátum v r. 1.

Uvádza sa tam výplatný termín (uvedený v pracovnej zmluve) alebo deň, kedy to odišlo zamestnávateľovi z účtu.

veľmi pekne vám dakujem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Deň skutočnej úhrady mzdy - a teda vyplatenia príjmu. Mala som prípad, že mzda nebola v daný mesiac vyplatená, takto som postupovala.
A ak náhodou vyplácaš mzdu po čiastkach (lebo aj to som mala), tak dátum úhrady poslednej časti vyplatenej mzdy.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ajacik
Chcem sa spýtať na dátum v r. 1.

Uvádza sa tam výplatný termín (uvedený v pracovnej zmluve) alebo deň, kedy to odišlo zamestnávateľovi z účtu.

veľmi pekne vám dakujem.
Uvádzam dátum, kedy bola vyplatená posledná mzda za daný mesiac.
V r.1 sa píše: zrazené....zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd....
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dakujem obom veľmi pekne a prajem vám krásny slnečný den.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Takže drak.porada.sk nám priniesol potešujúcu správu ,ktorú by som nazvala zjednodušene 3 v jednom.
Už nie tlačivo na vyžiadanie daňového bonusu ako sa píše v drak.porada.sk dokonca ani oznámenie o zrážkovej dani podľa drak.porada.sk nebudeme musieť vypisovať,ale zákonodarcovia nám to zjednodušili,že všetko vyplníme na jednom tlačive:Prehľad o zrazených......
dúfam,že som dobre čítala drak.porada.sk
Jozef ,Richard čo najviac takýchto správ na stránke drak.porada.sk si prosíme.
Naposledy upravil Melnick : 10.12.06 at 23:10
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Dobrý deň všetkým na porade! Chcela by som sa spýtať, že keď podávam nulový prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch aké tam mám dať dátumy? Môžem to podať bez dátumov? a Ešte jedna otázka, keď nevznikne preddavok na daň zo mzdy ale iba vyplatenie daňového bonusu tak to ide s akým dátumom? myslím v kolonke 11. ďakujem všetkým za odpovede
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

aspoň kde by som to mohla nájsť. Ďakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak nie sú zrazené preddavky,dátumy sa nepíšu.Nevyplnené riadky sa ponechávajú prázdne.Do r.11 sa nepíše nič ak píšeš len vyplatený daň.bonus do r.A a potom do C a D.
0 0
petrar petrar

petrar je offline (nepripojený) petrar

ahojte, chcela by som sa opytať takúto vec, minulý rok nám vo firme vznikli preddavky na dan pre vsetkych zamestnancov 2256 korun.
Teraz v prehlade za prvy stvrtrok v jan. ani vo feb. neboli žiadne preddavky iba v marci 36 korun, a teraz mam problem /okrem toho jeden zamestnanec zacal od feb. poberat dan. bonus na dve deti/. Mám tých 36korun odpocitat od 2256 ako vrátené danové preplatkyz RZ za predchádzajúce zdan. obdobie? teda do 2 riadku a tym padom bude nulová odvodová povinnost.
A v dalších mesiacoch budem dalsie preddavky odpocitavat az kym sa mi to nevynuluje? a potom ich /tie preddavky/ odpocitavat od dan. bonusu?
Myslím si to dobre alebo som uplne mimo?
Dakujem za radu:...
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

petrar Pozri príspevok
ahojte, chcela by som sa opytať takúto vec, minulý rok nám vo firme vznikli preddavky na dan pre vsetkych zamestnancov 2256 korun.
Teraz v prehlade za prvy stvrtrok v jan. ani vo feb. neboli žiadne preddavky iba v marci 36 korun, a teraz mam problem /okrem toho jeden zamestnanec zacal od feb. poberat dan. bonus na dve deti/. Mám tých 36korun odpocitat od 2256 ako vrátené danové preplatkyz RZ za predchádzajúce zdan. obdobie? teda do 2 riadku a tym padom bude nulová odvodová povinnost.
A v dalších mesiacoch budem dalsie preddavky odpocitavat az kym sa mi to nevynuluje? a potom ich /tie preddavky/ odpocitavat od dan. bonusu?
Myslím si to dobre alebo som uplne mimo?
Dakujem za radu:...
Tých 2256,- sú preplatky, ktoré vznikli zamestnancom pri ročnom zúčtovaní dane za rok 2006? Ak nie, tak si naozaj trošku mimo. Toto mi ujasni a potom vysvetlím postup.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Melnick Pozri príspevok
Takže drak.porada.sk nám priniesol potešujúcu správu ,ktorú by som nazvala zjednodušene 3 v jednom.
Už nie tlačivo na vyžiadanie daňového bonusu ako sa píše v drak.porada.sk dokonca ani oznámenie o zrážkovej dani podľa drak.porada.sk nebudeme musieť vypisovať,ale zákonodarcovia nám to zjednodušili,že všetko vyplníme na jednom tlačive:Prehľad o zrazených......
dúfam,že som dobre čítala drak.porada.sk
Jozef ,Richard čo najviac takýchto správ na stránke drak.porada.sk si prosíme.
Čo sa to dnes deje - z DÚ v BB mi došla výzva , aby som do 15 dní od doručenia tejto "Výzvy" podal Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za 1Q2007 na platnom tlačive - a to: MF SR č. 012895/2007-72.
Prosím Vás, to je už asi iné TLAčIVO ako: MF SR 4404/2004-72.!?
Ako by som sa k požadovanému tlačivu dostal, aby som to vyplnil!
Ak vraj " Výzve" nevyhoviem, tak sa na moje prvé podanie bude hľadieť ako keby nebolo podané. Poradí mi niekto? Alebo budem musieť tam zájsť...

Pravdaže - vopred Poraďákovi za radu ďakujem !
Naposledy upravil gutan52 : 26.06.07 at 16:51
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Tlačivo na tento rok nájdeš na portáli WWW.drsr.sk
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

A samozrejme na daňovom úrade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať