Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených preddavkoch

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte poradcovia. Chcem Vás poprosiť o radu. Robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch a mám takýto problém. Všetky mzdy posielam v jeden deň na účty zamestnancov, ale mám dvoch - troch dohodárov, ktorým vyplácam mzdu cez pokladňu a oni si niekedy prídu po výplatu aj o dva týždne. Takže potom mám výplaty napr.: 7. v mesiaci - to majú všetci v HPP cez účet, jednu mzdu vyplatím 13. a ďalšiu 20 cez pokladňu. Preddavky na daň odvediem do 5 dní po výplate miezd na účet - napr.7. v mesiaci. Nečakám, kým vyplatím mzdu aj poslednému. A teraz môj problém. Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
Usporiadat
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás ak mi na riadku D vyšla suma bonusu 8000,- Sk, kedy a akým spôsobom môžem o daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa požiadať?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás ak mi na riadku D vyšla suma bonusu 8000,- Sk, kedy a akým spôsobom môžem o daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa požiadať?

Na tlačive - Prehľad je dole žiadosť o poukázanie sumy.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

No to som aj urobila a daňový úrad nejak nereaguje tak nie som si istá, či som postupovala správne.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No, keďže prípadné chyby v prehľadoch a hláseniach reklamujú zvyčajne rok - dva spätne, ktovie, kedy sa pozrú na prehľad aktuálny.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Prečo mi nejde vytlačiť vyplnené tlačivo z w.drsr? Vždy vyjde iba prázdne!
Ešte Vás chcem poprosiť ako vyplnim Prehľad v 6.mesiaci ak:
Preddavky 1707.-
Nedoplatok z roč. zúčt. 1064.-
Vypl. DB 540.-
Bonus sme doteraz nežiadali vrátiť, s tým, že si ho budeme odpočítavať a doteraz bez 6. mesiaca je bonus 2160.-. Ďakujem.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Mám jednu otázočku - čo s daňou uhradenou po termíne? Daň zrazená za mesiac marec bola odvedená správcovi dane po termíne na podanie Prehľadu a dokonca aj po termíne daňovom - uhradila sa v máji.
Uvádza sa v Prehľade v stĺpci máj? Alebo nikde?
Viete mi poradiť? Ďakujem.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=STRELEC;497329]Mám jednu otázočku - čo s daňou uhradenou po termíne? Daň zrazená za mesiac marec bola odvedená správcovi dane po termíne na podanie Prehľadu a dokonca aj po termíne daňovom - uhradila sa v máji.
Uvádza sa v Prehľade v stĺpci máj? Alebo nikde?
Viete mi poradiť? Ďakujem.[
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

STRELEC Pozri príspevok
Mám jednu otázočku - čo s daňou uhradenou po termíne? Daň zrazená za mesiac marec bola odvedená správcovi dane po termíne na podanie Prehľadu a dokonca aj po termíne daňovom - uhradila sa v máji.
Uvádza sa v Prehľade v stĺpci máj? Alebo nikde?
Viete mi poradiť? Ďakujem.
Daň uhradená v máji sa zapíše do stĺpca máj.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Ďakujem!!! Teda v máji vykážem marcovú aj aprílovú daň (ich súčet).
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

STRELEC Pozri príspevok
Ďakujem!!! Teda v máji vykážem marcovú aj aprílovú daň (ich súčet).
Ano tak ako píšeš.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

STRELEC Pozri príspevok
Mám jednu otázočku - čo s daňou uhradenou po termíne? Daň zrazená za mesiac marec bola odvedená správcovi dane po termíne na podanie Prehľadu a dokonca aj po termíne daňovom - uhradila sa v máji.
Uvádza sa v Prehľade v stĺpci máj? Alebo nikde?
Viete mi poradiť? Ďakujem.

Záleží na tom, kedy bola výplata/odmena vyplatená a teda daň zrazená (bez ohľadu na to, že bola za marec). V r.8 a 10 bude daň v tom mesiaci, (stĺpci) v ktorom došlo k výplate. V r. 11 sa uvedie dátum odvodu.
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Prosím Vás o radu.
riadny prehľad za 4Q/06 som podala s tym, ze daň za 12/06 bola odvedená 31.1.2007. na zaklade vypisu z banky ale platba odisla 1.2.2007, tak mi na danovom povedali ze mam podat opravny prehlad s datumom pri 12 mesiaci 2006 - 1.2.2007. tak som ho podala.
v hlaseni som ale 12 mesiac nezapocitavala, nakolko som si myslela ze si to oni sparuju, ked mi povedali ze tam mam uviest 1.2.2007, takze suctovo hlasenie s prehladmi nesedi, a teraz mi poslali vyzvu na opravu hlasenie.
mne to ale vychadza skor tak, ze musim podat este raz opravny prehlad za 4Q/06 kde pri 12/06 nebudem mat nic odvedene a pri opravnom prehlade za 1Q/07 budem mat kde tu sumu preddavku za 12/06? v r. 1 spolu so sumou za 1/07? neviem ci rozmyslam spravne.
prosim o radu. dakujem
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

poprosim vas o reakciu.dakujem krasne
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

katkasabka Pozri príspevok
Prosím Vás o radu.
riadny prehľad za 4Q/06 som podala s tym, ze daň za 12/06 bola odvedená 31.1.2007. na zaklade vypisu z banky ale platba odisla 1.2.2007, tak mi na danovom povedali ze mam podat opravny prehlad s datumom pri 12 mesiaci 2006 - 1.2.2007. tak som ho podala.
v hlaseni som ale 12 mesiac nezapocitavala, nakolko som si myslela ze si to oni sparuju, ked mi povedali ze tam mam uviest 1.2.2007, takze suctovo hlasenie s prehladmi nesedi, a teraz mi poslali vyzvu na opravu hlasenie.
mne to ale vychadza skor tak, ze musim podat este raz opravny prehlad za 4Q/06 kde pri 12/06 nebudem mat nic odvedene a pri opravnom prehlade za 1Q/07 budem mat kde tu sumu preddavku za 12/06? v r. 1 spolu so sumou za 1/07? neviem ci rozmyslam spravne.
prosim o radu. dakujem
Rada by som si pomohla, ale trošku som z toľkých údajov zmätená. Ide o to, že dan za 12.mesiac 2006 ste uhrádzali v januári ale platba cez banku presla az vo februári. Takže v 4.Q 2006 si mala mať odvedené 0,-.
Ide o to, že prehľady musia sedieť s hlásením a danovy urad ta bude dovtedy obhanať kym to nebudeš mať v poriadku. Proste u nich musi sedieť hlásenie za dany rok. Ak nesedí, malo by ti vyjst v hlásení nedoplatok alebo preplatok.
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

Ano, viem ze to musi sediet.
tak teda,
v hlaseni sa do riadku 0 uvadzali zúctovane a vyplatene prijmy za dané zdanovacie obdobie - teda r. 2006.
ale ja som 12/06 mala vyplatený az v 2/07, teda tam ten prijem nemal figurovat, teda aj v casti III, som zaskrtla v r. 5 mesiace 1-11.
teda ho nemam ani uvedeny v hlaseni za rok 2006 a preto mi nevysiel ten nedoplatok za rok 2006.

preto teda podam opravny prehlad za 4Q/06 s 0,- odvodom preddavku za 12/06 a nasledne uvediem tento odvod preddavku za 12/06 v prehlade za 1Q/07.
takto mi bude sediet hlasenie s prehladmi.
bude to tak spravne?
dufam ze sa z toho da vyjst.
vdaka velmi pekne
0 0
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

ahojte poraďáci, práve robím prehľad a neviem si poraďiť. Za apríl by nám mali vrátiť 414,-Sk,v máji 401,-Sk a za jún vyšlo platiť danovému úradu 8475 a teraz neviem či mám tých 414 a 401 požiadať od daňového úradu alebo si ich mám odrátať z tej júnovej dane? a vôbec neviem ako sa to prenesie na prehľad
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

katkasabka Pozri príspevok
Ano, viem ze to musi sediet.
tak teda,
v hlaseni sa do riadku 0 uvadzali zúctovane a vyplatene prijmy za dané zdanovacie obdobie - teda r. 2006.
ale ja som 12/06 mala vyplatený az v 2/07, teda tam ten prijem nemal figurovat, teda aj v casti III, som zaskrtla v r. 5 mesiace 1-11.
teda ho nemam ani uvedeny v hlaseni za rok 2006 a preto mi nevysiel ten nedoplatok za rok 2006.

preto teda podam opravny prehlad za 4Q/06 s 0,- odvodom preddavku za 12/06 a nasledne uvediem tento odvod preddavku za 12/06 v prehlade za 1Q/07.
takto mi bude sediet hlasenie s prehladmi.
bude to tak spravne?
dufam ze sa z toho da vyjst.
vdaka velmi pekne
S tym opravným hlásením suhlasím, musiš tomu zamestnancovi uviesť, že č.III, teda zaškrtnuť celý rok, aby ti vyšiel nedoplatok.
Ale s tym uvedením do 1.Q.2007 si nie som ista, pretoze aj mne vyšiel v r.2006 nedoplatok, ktorý som uhradila v marci 2007 ale do prehladu za 1.Q som to neuvadzala.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

perta Pozri príspevok
ahojte poraďáci, práve robím prehľad a neviem si poraďiť. Za apríl by nám mali vrátiť 414,-Sk,v máji 401,-Sk a za jún vyšlo platiť danovému úradu 8475 a teraz neviem či mám tých 414 a 401 požiadať od daňového úradu alebo si ich mám odrátať z tej júnovej dane? a vôbec neviem ako sa to prenesie na prehľad
A tých 414 a 401 to už je po odpočítaní danového bonusu? A tých 8475,-to ti prečo vyšlo že mate uhradiť danov.uradu?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

perta Pozri príspevok
ahojte poraďáci, práve robím prehľad a neviem si poraďiť. Za apríl by nám mali vrátiť 414,-Sk,v máji 401,-Sk a za jún vyšlo platiť danovému úradu 8475 a teraz neviem či mám tých 414 a 401 požiadať od daňového úradu alebo si ich mám odrátať z tej júnovej dane? a vôbec neviem ako sa to prenesie na prehľad
Môžeš upresniť čo to je 414 a 401 Sk - z čoho to vzniklo že DU má vrátiť? potom sa dá zadanie riešiť...
0 0
katkasabka katkasabka

katkasabka je offline (nepripojený) katkasabka

hm, dakujem ti velmi pekne za rady Veronika.
chcela som sa vyhnut volaniu na DU ked mi tak "pekne"poradili, ale zavolam im nech to mam dobre
dakujem a pekny den.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať