Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených preddavkoch

Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ahojte poradcovia. Chcem Vás poprosiť o radu. Robím Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch a mám takýto problém. Všetky mzdy posielam v jeden deň na účty zamestnancov, ale mám dvoch - troch dohodárov, ktorým vyplácam mzdu cez pokladňu a oni si niekedy prídu po výplatu aj o dva týždne. Takže potom mám výplaty napr.: 7. v mesiaci - to majú všetci v HPP cez účet, jednu mzdu vyplatím 13. a ďalšiu 20 cez pokladňu. Preddavky na daň odvediem do 5 dní po výplate miezd na účet - napr.7. v mesiaci. Nečakám, kým vyplatím mzdu aj poslednému. A teraz môj problém. Ktorý dátum mám dať do riadku 1 - zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených zdaniteľných miezd? Nie som si istá, preto prosím o radu. Ešte dodám, že výplatný termín je neurčený.
Ďakujem.
Usporiadat
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

dan bola 126 a danový bonus 540 = 414
a další mesiac 139-540 = 401
a posledný mesiac bol 9015-540 = 8475
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

perta Pozri príspevok
dan bola 126 a danový bonus 540 = 414
a další mesiac 139-540 = 401
a posledný mesiac bol 9015-540 = 8475
Riešenie už poznáš. Otázka bola zadaná v 2 témach. Odpovedal ti p.Mihál, je to správna odpoveď.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak sme zamestnancom výplatu za 6/07 vyplatili až v 8/07 tak do r. Zúčtované a vypl.mzdy v Prehľade dám 0 a aj do preddavkov 0 a uvediem to všetko až v Prehľade za 3.Q???
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

zuzana Pozri príspevok
Ak sme zamestnancom výplatu za 6/07 vyplatili až v 8/07 tak do r. Zúčtované a vypl.mzdy v Prehľade dám 0 a aj do preddavkov 0 a uvediem to všetko až v Prehľade za 3.Q???
Ak ide o preddavky dane, potom tieto patria do stĺpca za jún v r.1 , bez ohľadu na deň výplaty za tento mesiac.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

No už viem že tie výplaty sa do 31.7.2007 nevyplatia, a že sa vyplatia až 8/07.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
V tvojom prípade zostane len r. 7 bez vypísania, veď daň ste zrazili, len ste ju neodviedli.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Podľa mňa by malo byť všetko nula, lebo na r.1 Zrazenné preddavky to zn.,že mzda bola vyplatená, ale nebola tak 0Sk, aj daň.bonus nula, lebo tiež nebol vyplatený , takže nemali by tam byť nuly??

Ja som to aj podľa rôznych mzdových časopisov pochopila tak, že zrazené znamená vyplatené, ak to nebolo vyplatené tak to nebolo zrazené, alebo sa mýlim??
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

zuzana Pozri príspevok
Ak sme zamestnancom výplatu za 6/07 vyplatili až v 8/07 tak do r. Zúčtované a vypl.mzdy v Prehľade dám 0 a aj do preddavkov 0 a uvediem to všetko až v Prehľade za 3.Q???
Ak budú mzdy za 6/07 vyplatené až v 8/07 tak v r.1 by mal byť dátum najneskoršie zrazenej dane a to 31.07.2007. (lebo mzdy by mali byť vyplácané najneskôr do konca mesiaca násl.po mesiaci 6/07)
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Chcela by som sa poradiť vypĺňam akurát toto tlačivo a nie som si istá či do prvého riadku "zrazené preddavky na daň zo zúčtovaných a vyplatených miezd..." má byť zahrnutá aj daň vybratá zrážkou alebo len v riadku 8 a v prvom riadku bude vyčíslená suma bez zrážkovej dane.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

v r.1 len preddavky a v r.8 zrážková daň.
0 0
tanti tanti

tanti je offline (nepripojený) tanti

Ďakujem veľmi pekne takže to mám správne
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Takže p.Mihál mi poradil, že ak mzdy za 6/07 budú vyplatené až v 8/07 tak v Prehlade na r.1 bude 0Sk, lebo tam sú preddavky zo skutočne vypl.miezd.
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte,ja som sa dnes dozvedela,ze co sa tyka zrazkovej dane - moze si zamestnavatel vybrat kedy uvedie na prehlade zrazkovu dan.bud v tom mesiace,ked bola zrazena,ale v mesiaci ked bola odvodena.mne to olymp dava do toho mesiaca,v ktorom bola dan zrazena.
0 0
horalka46 horalka46

horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

uctovnik
No mna by zaujimalo,kto mi vie poradit s takym problemom,ked mam mzdu za 06/07 vystavenu ,no vyplatena je az v 08/07.Do ktoreho stvrtroku ju mam vlozit .Do 06 alebo do 08? Je tu hrozba nepodania "Prehladu..." za 2.Q 07 ak tam patri a teda pokuty 2000 Sk . A este mam ku tomu jednu perlicku,ze dan bola uhradena v 06/07,len cista mzda bola vyplatena neskoro-v 08/07.
Dakujem za rychlu pomoc!!!!!
Dufam,ze tu nestrvdnem na mesiac a dozviem sa to skor,ako je to spravne. DAKUJEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!
Naposledy upravil horalka46 : 13.09.07 at 13:54
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

horalka46 Pozri príspevok
No mna by zaujimalo,kto mi vie poradit s takym problemom,ked mam mzdu za 06/07 vystavenu ,no vyplatena je az v 08/07.Do ktoreho stvrtroku ju mam vlozit .Do 06 alebo do 08? Je tu hrozba nepodania "Prehladu..." za 2.Q 07 ak tam patri a teda pokuty 2000 Sk . A este mam ku tomu jednu perlicku,ze dan bola uhradena v 06/07,len cista mzda bola vyplatena neskoro-v 08/07.
Dakujem za rychlu pomoc!!!!!
Dufam,ze tu nestrvdnem na mesiac a dozviem sa to skor,ako je to spravne. DAKUJEEEEEEEEEMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!
Napriek Tvojej poslednej vete, ktorá sa mi nezdá ani vtipná ani adekvátna sa Ti pokúsim odpovedať:

Prehľad je o zrazených a odvedených....pri výplate.
S prihliadnutím na to, že ste ste však odviedli preddavok v 6 mesiaci a hrubú mzdu máte v rekapitulácii tiež v 6 mesiaci ja by som to dala do 2. kvartálu...
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

A pokuta 2000,-Sk za nepodanie prehľadu v stanovenej lehote, Ťa bohužiaľ neminie.
0 0
zico zico

zico je offline (nepripojený) zico

Ešte jednu otázočku k prehľadu o preddavkoch: zamestnanci majú v pracovnej zmluve uvedený termím výplaty 20. v mesiaci. Mzdu im vyplácame zvyčajne skôr - prevodom na účet, ale nevyplácame ju v celej výške - ponížim to sumu, ktorý oni platia za stravné lístky. Potom to v posledný deň mesiaca účtovne doplním ako hotovostný doplatok mzdy a zároveň aj úhradu za lístky.
Beriem teda tento posledný deň ako deň výplaty a od tohto dňa do piatich dní som povinná uhradiť preddavky na d zo ZČ na DÚ?
Aj do prehľadu budem písať ako deň zrazenia preddavkov posledný deň mesiaca?

Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zico Pozri príspevok
Ešte jednu otázočku k prehľadu o preddavkoch: zamestnanci majú v pracovnej zmluve uvedený termím výplaty 20. v mesiaci. Mzdu im vyplácame zvyčajne skôr - prevodom na účet, ale nevyplácame ju v celej výške - ponížim to sumu, ktorý oni platia za stravné lístky. Potom to v posledný deň mesiaca účtovne doplním ako hotovostný doplatok mzdy a zároveň aj úhradu za lístky.
Beriem teda tento posledný deň ako deň výplaty a od tohto dňa do piatich dní som povinná uhradiť preddavky na d zo ZČ na DÚ?
Aj do prehľadu budem písať ako deň zrazenia preddavkov posledný deň mesiaca?

Ďakujem
Do prehľadu treba uviesť výplatný termín alebo dátum odvodu miezd bankou - vtedy boli vyplatené mzdy. To ostatné je len zúčtovanie pohľadávky voči zamestnancom.
Ale prečo to zúčtovanie pohľadávky robíte tak ako to robíte - nechápem.... .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

liba2 Pozri príspevok
Ale prečo to zúčtovanie pohľadávky robíte tak ako to robíte - nechápem.... .

O tom som premýšľala už v noci a napadlo ma iba, že asi kvôli oddialeniu odvodov - deň "výmeny doplatku mzdy za kúpu SL" sa tam berie ako posledný deň vyplatenia miezd. Je to pritiahnuté za uši .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Paula Pozri príspevok
O tom som premýšľala už v noci a napadlo ma iba, že asi kvôli oddialeniu odvodov - deň "výmeny doplatku mzdy za kúpu SL" sa tam berie ako posledný deň vyplatenia miezd. Je to pritiahnuté za uši .
Ovšem pre preddavky na daň takéto "oddialenie" nepomôže:
§35
3/ Preddavok na daň sa zrazí pri výplate alebo pri poukázaní, alebo pri pripísaní zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru bez ohľadu na to, za ktoré obdobie sa táto zdaniteľná mzda vypláca

6/ Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, odvedie preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak

podľa uvedených citácií zo zákona si dokonca myslím, ak poukážete mzdy zamestnancovi ešte pred 20. ste povinní od toho dňa do 5 dní poukázať preddavky. O.I. ak na konci mesiaca dopočitávate len SL, to znamená, že v tej prvej etape máte už spracované aj preddavky a odvody do poisťovní tak ich odvádzate v deň výplaty -poukázania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať